Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Czw 22 Cze, 2006
Opera
Opublikował Wiadomość
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Nie 14 Lis, 2004   Opera

Najnowsza w pełni funkcjonalna (choć jeszcze testowa ) wersja "Najszybszej przegladarki świata" bez Javy.

http://snapshot.opera.com/windows/o760p3_7321.exe

Jeśli macie zainstalowaną wersję np 7.54 wystarczy nadinstalacja.
Lekarstwo na banerek reklamowy jest -powiem gdzie na PW


_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
Ostatnio zmieniony przez GRYZLI Czw 21 Lip, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 23 Gru, 2004   

Udostępniono najnowszą wersję testową przeglądarki Opera Borwser v8.0 Beta 1

Do pobrania tutaj :
http://www.opera.com/

Ps .Jeśli ktoś z zarejestrowanych użytkowników forum będzie zainteresowany pozbyciem się banerka -proszę na PW :walka:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sob 25 Gru, 2004   

Jakoś dziwnie działa ten twój komp Doktorze :?: :cool:
Specjalnie wczoraj sprawdziłem :!:
Efekt -na zainstalowana wersję 7.54 nadinstalowałem 7.60 i otrzymałem wersję 7.60,następnie nadinstalowałem 8.0 i mam 8.0-we wszystkich przypadkach plik spolszczający pasował do wszystkich wersji

Coś mi się wydaje Doc -że chyba coś spaprałeś-spróbować możesz odinstalować całkowicie Operę (tylko zapisz sobie gdzieś ulubione i ewentualnie pocztę) i zainstaluj od podstaw którąś z wersji.Wersji 7.60 nie polecam -miałem z nią problemy ,mimo że była to już prawie wersja ostateczna ,natomiast ta najnowsza 8.0 jak narazie chodzi bez problemu.Myślę że dlatego wypuszczają tak szybko 8.0 bo chyba ta 7.60 coś nie wypaliła :cry: :!: po za tym 7.60 i8.0 są prawie identyczne zewnętrznie :!:

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

GRYZLI
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 21 Lip, 2005   

Ukazała się najnowsza wersja preview Opery 8.02.Wprawdzie jest to jeszcze wersja testowa ,ale pracuje poprawnie (przynajmniej u mnie)
Nowa wersja została wzbogacona o działające wreszcie sprawdzanie pisowni po wcześniejszym zainstalowaniu słownika http://aspell.net/win32/ i restarcie kompa
Następna niespodzianka to wbudowany w w przeglądarkę klient sieci Bitt torrent.
Aby uaktywnić tą funkcję należy:

Narzędzia-->Preferencje-->Zaawansowane--->Pobieranie-->Nowy

Okno które zobaczymy zmodyfikowac w ten sposób:



Po prawidłowym zmodyfikowaniu ustawień kliknięcie w plik torrent automatycznie rozpocznie jego ściąganie.

Download:
http://www.opera.com/download/get.pl?id=27108 :mrgreen:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   

Najnowsze dziecko Opery-Opera 9.0 Preview 1

Rafaels blog napisał/a:
Udostępniono wersję Preview nowej wersji Opery, dzięki czemu możemy już teraz na własne oczy zobaczyć, co zostało dodane i co zostało zmienione w tej przeglądarce.

Nowości jest sporo. O niektórych już wcześniej pisałem. Dodatkowo Opera oferuje opera:config, czyli odpowiednik Firefoksowego about:config, który służy do zmiany zaawansowanych ustawień przeglądarki. Szukając dalej, można zauważyć, że Opera identyfikuje się domyślnie jako Opera. Zmieniło się kilka oznaczeń pozycji menu i skrótów klawiaturowych - "new page" otwiera teraz nowe okno, a nie nową kartę. Opcję otwarcia nowej karty znajdziemy pod nazwą "new tab" i skrótem CTRL+T (co akurat pokrywa się z moimi przyzwyczajeniami, które wyniosłem z Mozilla Suite). W pasku adresu pojawiła się nowa ikona, która ułatwia dodanie strony do zakładek. Opera dorobiła się zintegrowanego podglądu źródła, który umożliwia także jego edycję i przeładowanie strony z pamięci podręcznej. Karty można sobie zablokować, dzięki czemu niemożliwe stanie się przypadkowe jej zamknięcie. Tyle najważniejszych rzeczy związanych z GUI.

W kliencie poczty M2 przebudowano całkowicie obsługę IMAP, zaimplementowano obsługę Atom 1.0. Sama poczta zapisywana jest teraz w nowym formacie, dlatego wymagana jest konwersja profilu z wersji 8 na 9.

W kwestii wyświetlania stron też można zauważyć kilka nowości. O wspieranych nowych standardach już pisałem, więc nie będę się powtarzał. Ciekawą nowością jest na pewno możliwość przeładowania błędnego dokumentu XMLowego jako dokument HTMLowy. Jeśli chodzi o test Acid2, to Opera prawie kompletnie go zdaje. Informacje na temat postępów prac pod kątem Acid2 można znaleźć na wielu blogach członków Polskiej Planety Opery.

To tylko drobna część wszystkich nowości. Kompletny spis dostępny jest tutaj. Na tej stronie znajduje się również odnośnik do pliku instalatora. Jestem bardzo zadowolony ze zmian, prace nad Operą idą w dobrym kierunku.


Download Opera 9.0

:mrgreen:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   

Pobrałem i zainstalowałem:



teraz biorę się za sprawdzanie nowości.




Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
kiero
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lis, 2005   

Zainstalowałem. Jest OK.
Ps
Dzięki Tobie GRYZLI odkryłem OPERĘ jakiś rok - półtora temu i śmigam na niej cały czas. Szkoda, że nie każda bankowość internetowa ja akceptuje :tv:
 
 
dingo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lis, 2005   

kiero napisał/a:
Szkoda, że nie każda bankowość internetowa ja akceptuje :tv:


Mysle ze z kazda kolejna wersja bedzie lepiej. Ja zdaje sie zaczalem od szostki juz pare latek temu (3?-4?)I nic mnie nie przekona do innej przegladarki.
 
 
Marcinjedyny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lis, 2005   

Ja używam mozilii i jestem z niej zadowolony, najleszpą jej cechą jest to, że blokuje większość reklam, a do tego jest bardzo szybka... ale cóż wszystkiego trzeba spróbować. Sprawdzę operę jak tylko znajdę trochę więcej czasu.
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

Zainstalowałem tzn zrobiłem nakładkę na poprzednia wersję i przy następnym włączeniu komputera "wcięło" mi ulubione. Czy można to w jakiś sposób odzyskać?
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

hmm a importu probowales tzn. cyz podczas instalacji zaznaczyles ze ma byc w tym samym katalogu co poprzdnia wersja ?? Jesli masz katalog z nimi na dysku (to nie powinno byc problemu)

Pozdrawiam
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

Instalowałem w katalogu domyślnym jak poprzednią wersję i niestety nie mogę nic zaimportować :( Jest tylko domyślny. Możliwe że zastąpiło cały folder z zakładkami i teraz jest to już nie do odzyskania. Cóż jakoś dam radę sobie mam nadzieję. Wielkie dzięki i pozdrawiam :gent:
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sob 05 Lis, 2005   

Ja kiedyś też miałem taki numer ,ale to było ze starszą wersją Opery !
Teraz zabezpieszam się w ten sposób że co jakiś czas robię sobie kopię katalogu z ulubinymi -więc jeśli przyjdzie mi cos przeinstalować itd zawsze mogę adresy odzyskac :mrgreen:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Lis, 2005   

Cytat:
Jest tylko domyślny. Możliwe że zastąpiło cały folder z zakładkami i teraz jest to już nie do odzyskania. Cóż jakoś dam radę sobie mam nadzieję
Coz, chyba niestty tak, na "wszelkij sluczaj " mozesz sprawdzic w logu pozostalym po instalacji Opery co dokladnie sie stalo z tym katalogiem i jego zawartoscia.

Pozdrawiam
 
 
Docent 
4
docent



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 224
Skąd: WL
Wysłany: Sob 26 Lis, 2005   

Czy ktos z szanownych Forumowiczow wie, jak ustawic Opere jako przegladarke domyslna? Przy wczesniejszych instalacjach zawsze wyskakiwal mi komunikat z takim pytaniem, teraz juz sie nie pojawia.
_________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group