Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Które garnizony i JW do likwidacji lub przeniesienia ?
Opublikował Wiadomość
arcadius 
2


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 53
Skąd: Polska
  Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   Które garnizony i JW do likwidacji lub przeniesienia ?

Witam wszystkich :) przeczytałem Plan Rozwoju Sił Zbrojnych 2008-2018 i była tam podana ilość likwidowanych garnizonów i w jakich latach ?
Ale nie mogę znaleźć nazw likwidowanych garnizonów :) Bo nie wiem czy mam "zwijać żagiel" Z góry dziękuje :)

Poprawiłam tytuł.
 
 
Artur Goławski 
Gość Specjalny



Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 1147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Z tego co wiem, to nie ma strachu z likwidacją i łączeniem garnizonów. Znam niektóre nazwy, ale nie mogę ich jeszcze upubliczniać. Jeśli masz wątpliwości, proszę przedstaw na PW skąd jesteś, a powiem Ci, czy Twój garnizon czeka zmiana. Oczywiście, mogę nie trafić, bo 100% wiedzy nie mam. Znam jednak kierunek myślenia i nie jest on kontrowersyjny.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Chyba trochę inaczej na tę sprawę patrzymy my, którzy możemy nagle usłyszeć że nasz garnizon znajdzie się kilkadziesiąt km dalej. Stąd Artur Goławski, strach jest, wbrew temu co piszesz. Możesz przynajmniej zdradzić kiedy usłyszymy konkretnie które garnizony zostaną zlikwidowane?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   

Odnośnie listy, strzelam: Jarocin

:gent:
 
 
piotrek23 
4


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 184
Skąd: SOW
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008   

Garnizon Legnica tylko go końca 2008 r.
 
 
Artur Goławski 
Gość Specjalny



Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 1147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008   

piotrek23 napisał/a:
Garnizon Legnica tylko go końca 2008 r.


To prawda.

[ Dodano: Sob 06 Wrz, 2008 ]
thikim napisał/a:
Możesz przynajmniej zdradzić kiedy usłyszymy konkretnie które garnizony zostaną zlikwidowane?


Lista, jak sądzę, najwcześniej stanie się wiążąca w 2009 r (nowy, 10-letni plan dla wojska) albo gdy ukaze się znowelizowane rozporządzenie MON dotyczące garnizonów.

Co do strachu, niewiedza go czyni. Jest kilka przypadków, że w mieście X stacjonują jednostki dwóch RSZ. I mamy tam 2 garnizony. Zostaną połączone, będzie 1. Jeden zostanie "zlikwidowany". Albo są dwa miasta koło siebie, w odległości 20 km. W obu są jednostki, oba są garnizonami. Po połączeniu będą stanowić 1 garnizon. To niekontrowersyjne przyklady.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008   

Oprócz przykładów jakie podałeś są też przykłady w rodzaju: likwidujemy garnizon i ani jednego żołnierza w mieście nie będzie już więcej. Może coś o tym napiszesz? O kontrowersyjnych przypadkach :gent:
Niewiedza nie tylko skutkuje strachem, brak strachu także wynika z niewiedzy, ale o tym z pewnością wiesz.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008   

MON znowu stosuje fatalną politykę tajności. Być może to ze strachu przed naciskami polityków i lojalnych społeczności ale na pewno dobra droga do utraty najlepszych fachowców.
Szkoda, że ciągle panuje kult tajności rodem z najlepszych czasów PRL.
 
 
Peacekeeper 
5
Land Army



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 449
Skąd: obecnie na ZS-ach latam
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

:gent:

Mogliby ujawnić tą listę w dodatku odpowiednio wcześniej - przynajmniej wtedy jest jakieś pole manewru, a tak :?: :!: Jak to w MONie wszystko to jedna wielka niespodzianka :!:
:viktoria:
_________________
" Kobiet w żołnierzach nie pociąga mundur.
Pociąga je fakt, że słucha rozkazów i jest przyzwyczajony do gównianego żarcia "
- demotywatory.pl
 
 
norbim 
5
bezapelacyjnie Żołnierz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 509
Skąd: Z pięknego miasta.
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

Cytat:
Albo są dwa miasta koło siebie, w odległości 20 km. W obu są jednostki, oba są garnizonami. Po połączeniu będą stanowić 1 garnizon. To niekontrowersyjne przykłady.
No tak , typowe monowskie myślenie . Problem jednak jest ktoś będzie musiał dojeżdżać , ponosić koszty . Ale dla monu to pestka . Pozdrawiam.
_________________
Abp. Fulton "Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje"
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

Czy ktoś wie co z Morągiem i Ostródą?
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

Jedno jest pewne Garnizon Warszawa będzie istnieć dalej ;) . A tak na poważnie to decydenci nie są w tej chwili zainteresowani podawaniem takich informacji zwłaszcza w momencie rozpoczęcia profesjonalizacji. Zawsze to można kogoś ściągnąć do armii najwyżej później zaproponuje się przeniesienie.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

ogon123 napisał/a:
A tak na poważnie to decydenci nie są w tej chwili zainteresowani podawaniem takich informacji zwłaszcza w momencie rozpoczęcia profesjonalizacji. Zawsze to można kogoś ściągnąć do armii najwyżej później zaproponuje się przeniesienie.

W momencie rozpoczęcia profesjonalizacji to jest to szczególnie istotna informacja.
Propozycja przeniesienia tuż po przyjęciu to nieporozumienie i dowód na amatorszczyznę zamiast profesjonalizmu.

Stabilność zatrudnienia to na rynku ogromny atut i posiada go niewiele firm dlatego WP na starcie pali swój wizerunek jako pracodawcy.
Dodaj do tego, że fachowcy też nie chcą żyć w niepewności, ciężko się żyje na zasadzie zlikwidują czy nie, zaproponują coś innego czy nie? Wielu dla świętego spokoju będzie wolało sobie coś znaleźć!
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że likwidacja, albo połączenie garnizonów nie zawsze oznacza likwidację jednostek wojskowych.
Głównym celem tych zmian organizacyjnych jest zmniejszenie ilości i powiększenie obszaru garnizonów - jeden garnizon może obejmować swoim zasięgiem kilka, a nawet kilkanaście miejscowości.
Przy takim rozwiązaniu po prostu zmniejszy się liczba d-ców biorących dodatek za dowodzenie garnizonem.
I bez przesady (to do poprzednich postów), jakie mamy sprawy do załatwiania "w garnizonie", jak często tam bywamy? To nie zmieni podległości wynikającej ze struktur ani zasad zaopatrywania.
Bardziej interesuję się przyszłością konkretnych JW, a to, czy będzie ona w garnizonie X, czy Y jest mniej istotne.

http://www.profesjonaliza..._13_08_2008.pdf

Polecam zwrócić uwagę na str. 23 i 24.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008   

Cytat:
No tak , typowe monowskie myślenie . Problem jednak jest ktoś będzie musiał dojeżdżać , ponosić koszty .

Jak zauważył lokom, i pewnie to miał na myśli Artur Goławski połączenie dwóch bliskich garnizonów raczej nie będzie oznaczało zmiany dyslokacji jednostek i co się z tym wiąże dojazdów.
Faktycznie dla większości ważniejsze jest nie co się stanie z garnizonami ale co się stanie z jednostkami wojskowymi.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group