Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wirusy
Opublikował Wiadomość
Tigerr
1



Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   Wirusy

:!:
Witam wszystkich i proszę o pomoc!!!
Miałem problem z zainfekowanym XP. pomimo pobrania uaktualnień z Microsoftu, firewallem i avastem, mój system niestety został zainfekowany. Musiałem go więc zainstalować od nowa. Komputer nie pozwolił mi zainstalować nowego XP na tej samej partycji co stary(był na C)więc zainstalowałem go na F. Teraz jest problem tej natury, że nie mogę w żaden sposób sformatować partycji C. Próbowałem START-URUCHOM-CMD-FORMAT C: ale bez skutku. Formatuje mi tą partycje do 99% i jest po tym komunikat, że dalej sformatować jej nie można!!! Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po skanowaniu avastem partycji C, wykrywa on trojana (6 trojanów), nakazuje mu je usunąć co też on czyni, ale przy następnym skanowaniu-są te same trojany!!!
Bardzo proszę :cool: kolegów o pomoc, bo naprawdę zgłupiałem i proszę o podpowiedź, jak sformatować partycje C.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
:cool:
_________________
Poland
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   

Tigerr napisał/a:
Formatuje mi tą partycje do 99% i jest po tym komunikat, że dalej sformatować jej nie można!!!


Pewnie się mylę, ale sprawdź czy przypadkiem nie masz uszkodzonego dysku tzw.[bad sectory]. Może być uszkodzenie fizyczne, bądź logiczne które powstają na skutek nieprawidłowej pracy programów, błędów w oprogramowaniu lub wyłączania zasilania w trakcie pracy dysku.
Do sprawdzenia dysku używamy HDD Regenerator, ale jest to długotrwały proces i nie zawsze może się zakończyć sukcesem... :gent:

Ps. Czy formatowanie dysku systemowego robiłeś spod DOS-a :?:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   

1. Spróbuj w trybie awaryjnym formatowania.
2. Możliwe że Twój problem wiąże się z tym że na dysku C nadal masz pliki startowe windowsa. Wtedy po sformatowaniu nie mógłbyś uruchomić systemu.
3. Kiedyś też było coś takiego jak format c: /u.
4. Użyj płyty z windows XP, bootuj z niej a potem format partycji z niej.
5. Możesz użyć dziesiątek programów do partycjonowania, 90% z nich umożliwia formatowanie też.
6. Możesz zrobić dyskietkę startową korzystając z tej strony http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm i z niej uruchomić DOS i formatować wtedy.
Niezależnie od zastosowanej metody, jeśli dyskiem aktywnym jest C to nie uruchomisz potem systemu, bez ponownej instalacji.
Generalnie źle zrobiłeś instalując system na dysku innym niż C, zakładam że aktywnym dyskiem nadal jest C. A taka możliwść jest dostępna, trzeba tylko w czasie instalacji wybrać formatowanie dysku C :gent:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Tigerr, Ja w takim wypadku staruję komputer z CD Windows 98, odpalam FDISCa i stawiam na nowo partycję pod DOSem. Zawsze pomaga, nawet przy BADach. Jeżeli będziesz chciał dokładnych instrukcji jak to zrobić napisz na PRIV. Jeżeli masz w kompie jeszcze FDD, a nie masz dyskietki startowej WIN98 mogę Ci przesłać na e-mail.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Tigerr, Czy przypadkiem nie dorwałeś coś z rodziny "nutcracker" zobacz TUTAJ Jeżeli stwierdzisz po objawach, że to jest to, to niestety wymiana dysku twardego.
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Po co ma wymieniać dysk jak pisze że mu wszystko działa?? Sformatować partycji zwyczajnie nie może ponieważ to partycja C.
To że parę wirusów ma nie oznacza niczego, wystarczy że są to np wirusy z plików pocztowych i już antywirus je wykryje ale usunąć nie potrafi.
Ponadto nie ma możliwość uszkodzenia dysku twardego innej jak go zajeździć(a to też takie łatwe nie jest) lub użyć młotka. Coś czuje że kiedyś się pojawią w necie sposoby na deinfekcje dysku w postaci uderzenia młotkiem, ciekawe ile osób w to uwierzy.
Nutcracker to bardzo stara rodzina wirusów i nie ma takiej możliwości aby nawet najgorszy antywirus nie chronił przed nią. Ryzyko infekcji-0,000000001 przy jakimkolwiek antywirusie.
Cytat:
The virus has complex behavior. It can corrupt or encrypt files and drive sectors. It is probably better to reformat and restore from a backup than to attempt to clean the virus and repair damages.

Jak piszą nawet w tym wypadku format i po sprawie. Wątpie jednak aby to był tego rodzaju problem.
Ciągle ten irracjonalny strach przed wirusami.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Nadal uważam, że format spod DOSa rozwiąże problem. Jeżeli Tigerr, chcesz dokładnych instrukcji napisz na priv lub tutaj.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Format spod Dosa z płyty lub dyskietki :D , inny raczej nie pomoże.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
mario2 
2


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 67
Skąd: Z cyrku ;)
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Możesz spróbować usunąć wirusy przy pomocy płyty bootowalnej z antywirusem, jeżeli któryś z twoich kolegów używa jakiegoś antywirusa, może zrobić taka płytkę ratunkową dla ciebie. Jeżeli Windows pracuje normalnie na partycji F, zainstaluj tam antywirusa który ma taka opcję zrób sobie taka płytkę i przetestuj komputer (niektóre wirusy można usunąć gdy nie działają żadne procesy w windowsie), jeżeli to nie pomoże utwórz płytę bootowalną z particion magic i sprawdź dyski, trwa szybciej niż HD Regeneratorem.Możesz też spróbować przeskanować online np. pandą. Jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć daj znać na priv.Spróbuję ci pomóc
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Z http://dobreprogramy.pl/i...rata+pieniedzy?
Cytat:
Antywirusy to strata pieniędzy?

Taką kontrowersyjną tezę postawił John Stewart, Chief Security Officer firmy Cisco podczas konferencji AusCERT 2008. Argumentował, że przemysł złośliwego oprogramowania rozwija się znacznie szybciej, niż przemysł antywirusowy, więc skoro niemożliwe jest zabezpieczenie się przed nowymi zagrożeniami, to lepiej w ogóle tego nie robić.

To kompletna strata pieniędzy - mówił delegatom konferencji Steward. Dodał, że infekcje stały się tak częste, że większość firm już nauczyła się z nimi żyć. Jest zbyt wiele firm na świecie, które są przekonane, że infekcje to po prostu koszt prowadzenia działalności i przyzwyczajają się do tego - to niebezpieczne.

Co w związku z tym robić? Według Johna Stewarda rozwiązaniem jest stosowanie rejestrów whitelist, w przeciwieństwie do blacklist, które tylko powiększają koszty pracy i tak dziurawego systemu zabezpieczeń. Lista dozwolonego oprogramowania, witryn internetowych czy nadawców e-maili oferuje znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż lista zakazanych. Wzrost bezpieczeństwa przekłada się jednak na drastyczny spadek komfortu użytkowania - może jednak w dzisiejszym świecie jedyne co pozostaje, to jak najszybciej się z tym pogodzić?

Może nie całkowicie ale w dużej mierze zgadzam się z tym Panem, Dziś zainfekowanych jest pewnie około 90% komputerów. Zatem trzeba po prostu umieć żyć :D z wirusami inaczej się nie da :P

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 ]
Zwłaszcza że: spowolnienie systemu przez robaki i wirusy jest porównywalne z zamuleniem kompa przez antywirusa. Do wirusów przynajmniej można strzelać z Delete :D
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

mario2 napisał/a:
Możesz spróbować usunąć wirusy przy pomocy płyty bootowalnej z antywirusem

Racja. :viktoria:
Osobiście polecam zrobienie sobie płyty serwisowej służącej do diagnostyki sprzętu oraz rozwiązywania szeregu problemów. Chodzi mi konkretnie o Hirens boot CD
Cytat:
Dzięki tej płytce nawet początkujący użytkownik sam sformatuje sobie dysk, zainstaluje system, naprawi system, odtworzy partycje, uratuje dane oraz zrobi wiele innych, na pozór skomplikowanych rzeczy na swym komputerze, bez konieczności wzywania fachowca...

Hirens boot CD zawiera takie narzędzia jak:
Cytat:
Narzędzia do partycji:
Partition Magic Pro 8.05
Acronis Disk Director Suite 9.0.554
Paragon Partition Manager 7.0.1274
Partition Commander 9.01
Ranish Partition Manager 2.44
The Partition Resizer 1.3.4
Smart Fdisk 2.05
SPecial Fdisk 2000.03t
eXtended Fdisk 0.9.3
GDisk 1.1.1
Super Fdisk 1.0

Klonowanie dysków

ImageCenter 5.6 (Drive Image 2002)
Norton Ghost 11.0.1
Acronis True Image 8.1.945
Partition Saving 3.50
COPYR.DMA Build013

Antywiry
F-Prot Antivirus 3.16f (1410)
McAfee Antivirus 4.4.50 (1410)

Odzyskiwanie danych
Active Partition Recovery 3.0
Active Uneraser 3.0
Ontrack Easy Recovery Pro 6.10
Winternals Disk Commander 1.1
TestDisk 6.9b
Lost & Found 1.06
DiyDataRecovery Diskpatch 2.1.100
Prosoft Media Tools 5.0 v1.1.2.64
PhotoRec 6.9b

Narzędzia diagnostyczne
System Speed Test 4.78
PC-Check 6.5
Ontrack Data Advisor 5.0
The Troubleshooter 7.02
PC Doctor 2004
Test Cpu/Video/Disk 5.6
Test Hard Disk Drive 1.0

Testowanie pamięci RAM
DocMemory 3.1b
GoldMemory 5.07
Memtest86+ 1.70

Narzędzia do twardych dysków
Hard Disk Diagnostic Utilities
Seagate Seatools Desktop Edition 3.02
Western Digital Data Lifeguard Tools
Western Digital Diagnostics (DLGDIAG) 5.04f
Maxtor PowerMax 4.23
Maxtor amset utility 4.0
Maxtor(or any Hdd) Low Level Formatter 1.1
Fujitsu HDD Diagnostic Tool 7.00
Fujitsu IDE Low Level Format 1.0
Samsung HDD Utility(HUTIL) 2.04
Samsung Disk Diagnose (SHDIAG) 1.28
IBM/Hitachi Drive Fitness Test 4.08
IBM/Hitachi Feature Tool 2.03
Gateway GwScan 5.12
ExcelStor’s ESTest 4.20
MHDD 4.6
WDClear 1.30
Toshiba Hard Disk Diagnostic 2.00b
SeaTools for Dos 1.09
HDAT2 4.5.3
Ontrack Disk Manager 9.57
Norton Disk Doctor 2002
HDD Regenerator 1.51
Norton Disk Editor 2002
Hard Disk Sentinel 0.01
Active Kill Disk 4.1
SmartUDM 2.00
Victoria 3.33
HDD Eraser 1.0
Secure erase using a special feature built into most newer hard drives
Narzędzia systemowe
Aida16 2.14
PCI and AGP info Tool (1410)
System Analyser 5.3s
Navratil Software System Information 0.59.14
Astra 5.33
HwInfo 5.0.5
PC-Config 9.33
SysChk 2.46
CPU Identification utility 1.12
CTIA CPU Information

Narzędzia do MBR (Master Boot Record)
MBRWork 1.07b
MBR Tool 2.2.100
DiskMan4
BootFix Utility
MBR SAVE / RESTORE 2.1
Boot Partition 2.60
Partition Table Doctor 3.5
Smart Boot Manager 3.7.1
Bootmagic 8.0
MBRWizard 2.0b

Narzędzia do BIOSu
CMOS 0.93
BIOS Cracker 4.8
BIOS Cracker 1.4
BIOS Utility 1.35.0
!BIOS 3.20
DISKMAN4
UniFlash 1.40
Kill CMOS
Award DMI Configuration Utility 2.43

Narzędzia multimedialne
Picture Viewer 1.94
QuickView Pro 2.58
MpxPlay 1.55 final

Narzędzia do haseł
Active Password Changer 3.0.420
Offline NT/2K/XP Password Changer
Registry Reanimator 1.02
NTPWD
Registry Viewer 4.2
ATAPWD 1.2

Narzędzia do NTFSu

NTFS Dos Pro 5.0
NTFS 4 Dos 1.9
Paragon Mount Everything 3.0
NTFS Dos 3.02
EditBINI 1.01

Menadżery plików pod dos
Volkov Commander 4.99
Dos Command Center 5.1
File Wizard 1.35
File Maven 3.5
FastLynx 2.0
LapLink 5.0
Dos Navigator 6.4.0
Mini Windows 98


i wiele innych. Sam używam i polecam. :viktoria:

Pozdrawiam
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

Xoggo, Jak podajesz coś to podaj przynajmniej "sznurek" skąd User ma to pobrać :cool:
HirensBootCD9.1
lub CD 9.3
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

Są również takie zagrożenia:
za pclab.pl
Cytat:

Zabezpieczenia Visty i Windows Server 2008 całkowicie rozbrojone?
Michał Tomaszkiewicz

Pracownicy IBM i VMware zaprezentują na konferencji Black Hat mechanizm, pozwalający na całkowite pominięcie zabezpieczeń Visty i Windows Server 2008.

Odkryta przez programistów metoda pozwala na zdalne umieszczenie w dowolnie wybranym katalogu dowolnie wybranego pliku z dowolnie wybranymi uprawnieniami. Technika omija zabezpieczenia Address Space Layout Randomization oraz Data Execution Prevention.

Do przeprowadzenia ataku wykorzystuje się przeglądarkę internetową. Programiści mogą używać do jego przeprowadzenia wielu obiektów, takich jak Java, ActiveX, a nawet .NET.


tutaj link do calego artykułu
http://itbiznes.pl/art33437.html
Czasami zastanawiam się czy w ogóle jest sens zabezpieczać się. Ja przez ponad półtora roku pracowałam nie mając żadnego programu antiwirusowego, tylko raz w tygodniu skanowałam Ad-Aware i SpyBotem. Zawsze miałam tylko po 3-4 nieznaczące pliki które i tak ładowały się zaraz włączeniu IE. Po straszeniu mnie przez znajomych, że w końcu się "doczekam" zakupiłam i zainstalowałam Kasperskiego. Przy rejestracji , wiadomo, podałam swój adres e-mail no i zaczęło się...Skrzynka pocztowa nieustannie bombardowana spamami, niechcianymi wiadomościami z załącznikami, alarm wyje przynajmniej raz dziennie. Wszystko anglojęzyczne, tak jakby mój adres rozlazł się po całym świecie. Oczywiście nic nie otwieram, ale skutek został osiągnięty, trzeba będzie przedłużać licencję. To daje naprawdę dużo do myślenia.
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
skali1 
1


Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 27
Skąd: (MW)
Wysłany: Sro 20 Sie, 2008   

Endriu48 napisał/a:
Xoggo, Jak podajesz coś to podaj przynajmniej "sznurek" skąd User ma to pobrać :cool:
HirensBootCD9.1
lub CD 9.3
:gent:



Endriu48:
Jak podajesz link do pobrania, to podaj przynajmniej hasło do rozpakowania, skąd User ma to znać :cool:


:gent:
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

skali1, A od czego jest "wujek Google" :?: :D
Jak za trudne to pass: [www.2baksa.net] do drugiego linka :cool:
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group