Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawiłości pisowni
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Zauważcie, że nawet taki "niepozorny" (wydawać by się mogło) temat, a ile z niego można się dowiedzieć. Ważne, aby dyskutować i to w sposób kulturalny, zgodny z zasadami. Można ? Można. Wystarczy tylko chcieć.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Szanowni dyskutanci, zaszło pewne nieporozumienie.
kempczol zarzuca mi przerost ambicji, ale niestety czerwony pasek dostałem za pisownie zdań. Moderator wyraźnie napisał, że czerwony pasek dostaję za brak dużej litery, co opisałem w pierwszym poście.
I nie chodzi tu o przerost ambicji, a o zwykłe wyjaśnienie, czy po przytoczonym nicku z przecinkiem, piszemy z dużej litery czy z małej.

Stevie Założyciel odpowiadając Rewizor napisał: „...Rewizor, zainstaluj sobie ...”.
Za taki sposób pisania moderator pokazał mi czerwony pasek.
I stąd moje pytanie - czy po przywołaniu nicka z przecinkiem, dalszą część zdania piszemy z dużej litery, czy z małej litery.
Osobiście uważam, tak jak Stevie Założyciel (co dałem wyraz w korespondencji), że w takim przypadku piszemy z małej, ale moderator twierdzi, że powinienem napisać to z dużej litery i za to właśnie uraczył mnie paskiem.

Wg moderatora to zdanie „...Rewizor, zainstaluj sobie ...”, powinno być zapisane w taki sposób: „...Rewizor, Zainstaluj sobie ...”
Proszę ocenicie kto ma w tym przypadku rację by uniknąć w przyszłości zarzutów i czerwonych pasków. Czy moja i Stevie Założyciel jest właściwa, czy też moderator. :gent:

PS.
Szkoda, że do tej pory nie zabrał głosu moderator, który spowodował tą dyskusję.
Ostatnio zmieniony przez ero03 Wto 14 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

ero03, sądziłem, że sprawę wyjaśniliśmy. Jak sam stwierdziłeś, nie byłeś pewny czy właśnie za ten zwrot otrzymałeś "paseczek".
Zasady właśnie tego zwrotu już zostały wcześniej wytłumaczone.
O ile znam P_E (a o Niego tu chodzi), to zapewne otrzymałeś co najmniej ze dwa razy uwagę, aby stosować się do poprawnej pisowni. Poza tym, jako już wytrawny forumowicz, znasz panujące tu zasady.

:gent:

P.S. "Celowo "ero03" z małej litery na początku zdania, gdyż taki nick oraz w takiej formie przyjął użytkownik i trzeba to uszanować (o czym również wcześniej pisał "i").
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
devgru 
4



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 229
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Cytat:
Po zwrocie powitalnym można postawić wykrzyknik lub też przecinek. Jeśli postawimy wykrzyknik, dalszą część listu rozpoczynamy wielką literą, po przecinku natomiast należy list rozpocząć małą literą. Wykrzyknik jest uznawany za oznakę emocjonalnego stosunku nadawcy do adresata, dlatego też nie jest zalecany w komunikacji oficjalnej (poleca się raczej stosowanie przecinka). W korespondencji prywatnej poprawne są oba sposoby zapisu. Zwrot adresatywny typu Szanowny Panie nie może jednak być pozostawiony bez żadnego znaku interpunkcyjnego.


http://www.poradniajezyko...kie&NZP=&WYRAZ=

Może ten cytat troszkę wyjaśni?
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Stevie masz rację. Moderator 2 razy zwracał mi uwagę na ten sposób pisowni. Próbowałem mu wyjaśnić na pw, że jest w błedzie, ale moje argumenty do niego nie docierały.
Więc pytanie: czy mam się stosować do zasady pisowni języka polskiego, czy do zasad głoszonych przez moderatora?
A co jeśli zasady moderatora są sprzeczne z ogólnymi zasadami pisowni języka polskiego?

Zastanawiam się tylko (oczywiście teoretycznie) czy Tobie również moderator pokaże czerwony pasek za zdanie „...Rewizor, zainstaluj sobie ...”, bo właśnie spór dotyczył takiej formy pisanie, bo wg P_E taki sposób pisania narusza Regulamin i zasady pisowni języka ojczystego i za to wg P_E, należy się czerwony pasek.

Co do nicku ero03 pisanego z małej litery masz 100% racji i wg mnie taki zapis nawet na początku zdania jest poprawny.
Z poważaniem :gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

ero03, nie rozumiem Cie. Najpierw piszesz, że nie wiesz dokładnie o jaki zwrot Ci chodzi (czy też o cytat - sprawa była świeża), a teraz po kilku dniach upierasz się, że jednak P_E "poczęstował" Cie paskiem właśnie za to.
Sprawę wyjaśniliśmy, więc nie ma powodu wracać do tego zagadnienia.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008   

Stevie OK!
Ze mną jak z dzieckiem, za rączkę i do ... gospody ;)
Mam tylko prośbę.
Jak mam dostać pasek za pisownię wg Twojej zasady, to niech moderator zostawi ten post z błędną pisownią na forum by można się było do niego odnieść.
Usunięcie postu z forum zaciera ślady mojej "zbrodni" ortograficznej i trudno się wtedy ustosunkować do zarzutów moderatora, bo z braku dowodu nie można udowodnić kto w sporze o zasady pisowni miał rację.

Z poważaniem
:gent:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

ero03 napisał/a:
niech moderator zostawi ten post z błędną pisownią na forum by można się było do niego odnieść.

Jeżeli Użytkownik nie reaguje na uwagi do niego skierowane, post zostaje usunięty. Treść postu jest w emailu.
Ostrzeżenie daję po czwartym upomnieniu.

balbina napisał/a:
Między nami: mam kłopot z "tę" i "tą".


Jak to mawiała Sowa: tę książkę, tą butelką (czytelnictwo).

:gent:


 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

Szanowny Prawie emeryt, wszystko się zgadza w kwestii upomnień, tylko pytanie czy te upomnienia wynikały z błędnej pisowni, czy też z błędnej interpretacji polskiej pisowni :?:
Mimo długotrwałej dyskusji w tym temacie nikt jeszcze nie zajął jednoznacznego stanowiska, czy po przywołaniu nicka, który automatycznie pokazuje się w okienku odpowiedzi z przecinkiem, dalszą część zdania mamy pisać z dużej litery, taj jak sobie tego cały czas życzy moderator i za co rozdaje paski, czy też można dalszą część zdania pisać z małej litery, tak jak to robi Stevie.
Jednoznaczna decyzja w tym względzie będzie dla piszących, wytyczną w dalszej pisowni.

Jeśli błędne zasady będą ogłoszone na forum, to będę się do nich stosował, wszak rumienić się będą autorzy tych "zasad".
Wszak to Wy, Panowie moderatorzy macie prawo ustalać zasady, a my mamy obowiązek się do nich stosować.
Przecież jak ktoś napisze, np.

[b]Andrzej., Jutro będę ....[/b]

i wszyscy będą wiedzieli, że taką zasadę ogłosił moderator, to jego wstyd nie piszącego.

Z poważaniem :gent:
Ostatnio zmieniony przez ero03 Sro 15 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

ero03, przepraszam, że się wtrącę, ale przynudzasz. Wałkujesz kwestię już rozstrzygniętą. Kończ Waść ....

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

Stevie OK, tylko w końcu powiedz jak ma wyglądać ta pisownia.
Ty tak piszesz i jest OK, ja tak piszę i P_E ma pretensję do paska włącznie.
Więc albo na forum wszyscy są traktowani na równi, albo jak zwykle, są równi i ... równiejsi :!:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

ero03 napisał/a:
Więc albo na forum wszyscy są traktowani na równi, albo jak zwykle, są równi i ... równiejsi


Stevie napisał/a:
ale przynudzasz. Wałkujesz kwestię już rozstrzygniętą. Kończ Waść ....


Chyba już wystarczy :?: , jeżeli nie, to proszę podążać za ''głosem'' przedstawionym przez Belial na tym portalu: http://bralczyk.blog.polityka.pl/
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   


ero03, powiem krótko: jeżeli nadal będziesz drążył tę wyjaśnioną już sprawę, skończy się to wydłużeniem paseczka. I jak doskonale wiesz, nie żartuję.


 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008   

No cóż, próbowałem na forum wyjaśnić pewne zasady, gdyż naiwny myślałem, że na forum można to zrobić kulturalnie.
Ale z chwilą kiedy moderator zamiast argumentów stosuje groźby, to trudno.
Siła wyższa - żegnam w tym temacie :gent:
 
 
Wojenka 
5


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: z Dusznik-Zdroju
Wysłany: Czw 16 Paź, 2008   

Panowie,

1. ero03 - na pierwszej stronie wątku dwie osoby (w tym ja) odpowiedziały odnośnie zasady.
2. Stevie i Prawie emeryt - dlaczego nie przyznacie wprost, że ero03 w wypadku braku wielkiej litery po przecinku pasek został wlepiony niesłusznie? Dlaczego to Wam nie może przejść przez klawiaturę? Dlaczego nie może przejść przez klawiaturę: pomyliłem się, przepraszam.
Zamiast przeprosin wygraża się ero03 kolejnym paskiem.
_________________
Siekiery macie, by jaśnieć w przepychu,
Myśli swe wznieście ku górze jak drzewa.
(Rigweda, hymn 88)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group