Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Program "Tanie Wczasy"
Opublikował Wiadomość
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

hortex1l, najmocniej przepraszam, ale nie jestem na misji.
Istnieje temat, a ja zadałam pytanie. Tak po prostu, bo czytam różne rozporządzenia i różne pytania przychodzą mi do głowy, na które odpowiedzi nie znam, a chciałabym znać i tyle. Czy to takie dziwne, że ktoś lubi coś wiedzieć? Nawet jeżeli jest to dla niego wiedza czysto teoretyczna? Być może ktoś zna ją w tym temacie z teorii i wie, więc mógły się tym podzielić?

ŻENADĄ jest dla mnie, że można komuś wytykać to, że nie jest ograniczony i potrafi zapytać gdy nie wie, a chciałby wiedzieć, bo nigdy nie wiadomo czy nie spotka się z kimś, komu byłaby ta wiedza potrzeba i mógłby mu pomóc lub chociaż naświetlić temat. Wstyd mi za takich jak Ty ludzi w naszym społeczeństwie, którzy drugiego czlowieka traktują z góry. Jeśli Cię uraziłam szczerością to najmocniej przepraszam. Jestem nawet w stanie ponieść karę w postaci czerwonego paseczka.

Rysio :efendi2: :efendi2: :efendi2:
taki jeden - tak jest - czuję się przywołana do porządku :)
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
dorka 
1


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: południe Polski
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

W zeszłym roku, owszem dochód z misji wliczał się do tanich wczasów. Tak było do lipca. W lipcu wyszło nowe rozporządzenie i dochód z misji nie jest już brany pod uwagę. Wiem, ponieważ w 2008 roku nie pojechaliśmy, ponieważ mąż był po misji. Dowiadywałam się nawet w Departamencie kadr MON i niestety nie mogliśmy pojechać. W lipcu natomiast księgowa sama zaproponowała mężowi wyjazd we wrześniu, ale my już byliśmy po wczasach (prywatnie).

[ Dodano: Wto 06 Sty, 2009 ]
Wrzucam link do tego rozporządzenia.

http://www.biuletyn.mon.g...008_poz_600.pdf
Zaraz pod tabelką jest punkt dotyczący dochodu. Brany jest pod uwagę tylko opodatkowany, a z misji nie podlega opodatkowaniu.
Pozdrawiam.

Aby poprawić swój post użyj przycisku miast .


P_E
 
 
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

Należy zauważyć różnicę jaką to rozporządzenie wprowadziło, mianowicie taką, że teraz brany jest pod uwagę dochód z 12 miesięcy, a nie 3 jak poprzednio, czyli niekorzystniej. Teraz wliczą wszystkie należności, a nie tylko "gołą" pensję jak to miało miejsce wcześniej. mam nadzieję, że dobrze to interpretuję, jeśli nie proszę mnie poprawić.
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
dorka 
1


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: południe Polski
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

No nie wiem. Wydaje mi się, że teraz jest korzystniej. Przedtem pod uwagę były brane 3 miesiące wstecz, co zwykle wypadało na początku roku (zależy kiedy ktoś jechał na wczasy, np. na początku czerwca) i brana była zwykle pod uwagę trzynastka (w zeszłym roku była w marcu), która zawyżała ten dochód. Teraz będzie ona rozbita na 12 miesięcy. Wydaje mi się, że lepiej. Chociaż z drugiej strony do rocznego dochodu dojdą nagrody, należności za służby i poligony. Sama nie wiem. Okaże sie po złożeniu dokumentów i weryfikacji dochodu.
Pozdrawiam.
 
 
Kastor 
1
sigbn



Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22
Wysłany: Sro 07 Sty, 2009   

W 2007 roku po po dwóch tygodniach od powrotu z misji wyjechałem z rodziną na wczasy w ramach tego programu. Nikt w finansówce nie brał pod uwagę moich dochodów z misji ponieważ nie są opodatkowane i tak naprawdę tylko ja wiem ile zarobiłem (oraz płatnik na misji ;) )
Dorka : chyba ktoś wprowadził Cię w błąd ponieważ misje są nieoopodatkowanei w 2008 roku mogliście skorzystać z programu
Pozdrowienia
 
 
dorka 
1


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: południe Polski
Wysłany: Sro 07 Sty, 2009   

No niestety. Nikt nie wprowadził nas w błąd. Najpierw nasz wyjazd zakwestionowała księgowa, oczywiście strasznie się oburzyłam :zly2: i napisałam maila do Departamentu Spraw Socjalnych MON z zapytaniem, stamtąd dostałam odpowiedź, że dochód z misji jest liczony do dochodu branego pod uwagę przy tanich wczasach. Mam nawet tego maila do wglądu, jakby ktoś nie wierzył :D . Chociaż wiem, że niektórzy koledzy męża z misji pojechali na owe wczasy bez przeszkód i jeszcze nie wierzyli mu, że wyszła taka sprawa. Może pojechałeś w lipcu, ponieważ wtedy zmieniło sie rozporządzenie i dochód ten już nie był brany pod uwagę, a może to zależy od dobrej woli księgowej i interpretacji jak zwykle nieścisłych przepisów?No nie wiem już sama. My mieliśmy jechać w czerwcu i nic z tego nie wyszło. Mam nadzieję, że uda sie w tym roku ;) .
Pozdrawiam.
 
 
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Owszem nieścisłość rozporządzeń jedna sprawa, a różna interpretacja w różnych JW druga. Nie jeden i nie dwa można podać przykłady różnej interpretacji tej samej ustawy/rozporządzenia przez różne osoby do tego uprawnione - o zgrozo z tym samym wykształceniem i kompetencjami. Cóż, taki chochlik :oops1:

W rozporządzeniu, które weszło w ubiegłym roku wyraźnie pisze, że chodzi o należności opodatkowane, więc bez misji, pomniejszone o składki, więc netto, natomiast wcześniej nie było to w ten sposób określone i przyznam, że sama nie byłam pewna. Zapytałam ksiegowego JW bliżej o kwotę, będąc przekonana, że w chwili obecnej najniższa to 2500 zł (więc 50% to jak nic 1250zł), ale usłyszałam kwotę z roku ubiegłego - 1100zł. Lepiej, bo nawet ustawę podał nieaktualną. Hmmm, znowu chochlik :oops1: Oczywiście dowiedziałam się, że jeszcze wytyczne ze dwie przyjdzie. Czy muszą mieć tak czarno na białym podane wytyczne i sami nie czytają ustaw? Czy osoba od której oczekujemy konkretów w danym temacie powinna nas karmić nieaktualnymi banałami? :x Widac jest to dopuszczalne, bo jak nic ma miejsce.
Panowie i panie przyszły czasy, gdzie musimy być biegli nie tylko w swojej dziedzinie, jeśli chcemy korzystać z tych marnych przywilejów jakie zostały, albo by nie zbierać niesłusznie cięgów w różnych dziedzinach naszego życia :gent:
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
Żona32 
1


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sro 14 Sty, 2009   

Gdyby ktoś potrzebował to mam wzór wniosku na Tanie Wczasy . Z tego co wiem to w wielu ośrodkach nie ma wolnych miejsc ! Są np w Kościelisku właśnie zarezerwowałam . Unieście też dysponuje wolnymi miejscami gdyby ktoś miał pytania chętnie pomogę pozdrawiam

[ Dodano: Sro 14 Sty, 2009 ]
chłopek roztropek napisał/a:
witam!

Dzwoniłem dzisiaj tj 20.11.2008r do działu rezerwacji WZW ''JANTAR'' w Juracie. Spławiła mnie już kilka razy pani mówiąc ze rezerwacje przyjmują dopiero od stycznia!
Coś tu śmierdzi skoro na stronie mon jest już oficjalny wykaz i cennik TW na 2009r.
Co Wy na to? Macie może jakąś rade dla kolegi? Chciałbym wreszcie wyjechać z rodzina (mam dwoje dzieci i bezrobotną żonę) w ramach tego programu, a jak dotąd powtarza się ciągle ta sama sytuacja ZA PÓŹNO!

Podaje link z cennikiem i wykazem WZW na 2009r.
http://www.mon.gov.pl/pl/strona/27/LG_14_41

Ja dzwoniłam 5 stycznia też nic Pani mówi ze już nie ma miejsc klops zza to Kościelisko super miła Pani zapisała i poprosiła o potwierdzeni polecam
_________________
Żonka32
 
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

No niestety ja dzwoniłem do Unieścia i nici z wczasów nie ma miejsc,ale polecam Jurate byłem tam w zeszłym roku świetnie miejsce dla dzieci
 
 
 
irrecki 
1
BOSS



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 42
Skąd: z nienacka ;)
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

osobiście zarezerwowałem w unieściu w poniedziałek 12.01 i miejsca były
trzeba dzwonić codziennie bo jeśli ktos nie potwierdzi to wypada z listy i miejsce się zwalnia, ja np. dostałem miejsce po koledze z jakiejś JW, który dostał sie na misje od marca i zrezygnował z wczasów, które rezerwował w lipcu 2008 ;)
zawsze też można poprosić panie w recepcji by zapisały sobie namiary do nas i oddzwoniły jak coś się zwolni ;) ruszać głową Panie i Panowie ;)
_________________
everybody knows that it is much harder to turn word into deed than deed into word
 
 
Żona32 
1


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

Mam zarezerwowane Unieście w czerwcu niestety mąż dostał urlop w sierpniu chociaż jednostka obiecywała mu w czerwcu i jutro zamierzam zrezygnować z Unieścia bo jadę do Kościeliska gdyby ktoś miał ochotę to proszę o kontakt
_________________
Żonka32
 
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

Następnych "potrzebujących" proszę o kontaktowanie się z Żona32 w tej kwestii za pomocą , lub , a nie postów w temacie.
Dziękuję
 
 
mariuha
3


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

Witam
Jednak udało sie miejsce zarezerwowane jest ktoś kto był już w Unieściu i może użyczyć garśći info na temat jak tam wygląda takie coś jak Czajka
 
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pon 19 Sty, 2009   

Wzór wniosku o Tanie Wczasy:


Cytat:
......................................................... Miejscowość, dnia ......................
( stopień, nazwisko, imię)

.........................................................
(stanowisko)





DOWÓDCA
JEDNOSTKI WOJSKOWEJ


W N I O S E K


Zwracam się z wnioskiem do Pana Pułkownika o skorzystanie z programu „Tanie
wczasy”...................................................................................................................................... (nazwa WZW / WDW, miejscowość, termin wg wykazu)

Średni miesięczny dochód brutto stanowiący podstawę obliczenia podatku na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszony o należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku*, wynosi:
1. Średni miesięczny dochód netto żołnierza za m-ce ..................... wynosi ..............................,
2. Średni miesięczny dochód netto żony za m-ce ........................... wynosi ...............................,
3. Średni miesięczny dochód netto dzieci za m-ce ............................. wynosi ..............................,
Razem średni miesięczny dochód w rodzinie, za w/w okres wynosi .............................................. .
Liczba osób w rodzinie ...................... .
Średni dochód na osobę w rodzinie wynosi .............................. .

..........................................................
(podpis)

* Do dochodu żołnierza zawodowego nie dolicza się dochodu małżonka lub dzieci, którzy w dniu wniesienia opłaty/ złożenia wniosku nie uzyskują dochodu z tytułu stosunku pracy, stosunku służbowego, umowy cywilnoprawnej oraz prowadzenia działalności gospodarczej.
DECYZJA
Na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 maja 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu korzystania przez żołnierzy zawodowych, małżonków, dzieci pozostających na ich utrzymaniu z bezpłatnych przejazdów oraz świadczeń socjalno-bytowych(Dz. U. Nr 135, poz. 1452 z późn. zm) ww przy dochodzie na osobę ......................, tj ................% najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego przyznaję / nie przyznaję prawo do skorzystania z programu osłonowego „Tanie wczasy”.



……………………………………….
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach żony i dzieci.


Pozdrawiam miki :cool:


*miki dziękuję Ci w imieniu jednego bardzo oburzonego usera ;)
coyota
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Mill 
1


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Sty, 2009   

Basic napisał/a:
Zapytałam ksiegowego JW bliżej o kwotę, będąc przekonana, że w chwili obecnej najniższa to 2500 zł (więc 50% to jak nic 1250zł), ale usłyszałam kwotę z roku ubiegłego - 1100zł. :gent:


Na chwilę obecną jest to kwota 1100 czy 1250zł? Starałem się to ustalić w WOG, ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi.

Dziś próbowałem zarezerwować miejsce w Unieściu i Juracie, niestety terminy tylko 2-15 czerwca i wrzesień, ze względu na dziecko w wieku szkolnym nie będę mógł skorzystać z oferty tanich wczasów. Do Rogowa i Kościeliska nie udało mi się dodzwonić. Jeśli ktoś posiada wiedzę gdzie są wolne miejsca w drugiej połowie czerwca proszę o info.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group