Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Program "Tanie Wczasy"
Opublikował Wiadomość
kedlaw0 
Banita


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 829
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   Program "Tanie Wczasy"

Witam. Mam pytanie, od jakiego terminu można zapisywać się na Tanie Wczasy na 2009 rok. Pytam bo kolega, który był w tym roku mówił, ze w niektórych ośrodkach już w lato ludzie rezerwowali.
 
 
Chaber 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 552
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Lato, to każdy będzie miał bez rezerwacji od 21 czerwca do 22 września. Niektórzy nawet zarezerwowali Latę na prezesa PZPN.
_________________
"Ja się z Panem zgadzam. Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół. Ja już dawno ostrzegałem przed tym dysydentem."
 
 
piotrek 
5



Wiek: 50
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 338
Skąd: WBE
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Temat nie jest aż tak śmieszny jak kolega Chaber myśli - jak w tym roku do mojej JW dotarł faks o tanich wczasach to było już za późno - we wszystkich ośrodkach nie było miejsc a sympatyczne Panie twierdziły, że już od grudnia 2007 nie było miejsc. Znajomi twierdzili że niektórzy kończąc wczasy rezerwowali sobie miejsca na przyszły rok.... :-o
 
 
zwolniony 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 196
Skąd: wląd
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

O, mój ulubiony temat. Fajnie, że co niektórzy już się zapisali. Ciekawe kiedy w końcu ktoś zrobi z tym porządek, Wszyscy przymykają oko na utajnianie dochodów ,a ci co powinni to i tak nie jadą bo we wrześniu trzeba podręczniki kupić.
Panowie zróbmy te wczasy dla wszystkich zamiast gratyfikacji a wtedy unikniemy obłudy.
I jeżeli ktoś myśli , że chodzi tu o nutkę zazdrości to ma zupełną rację.
 
 
mgrzesiu 
2


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: aa
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

W niektórych ośrodkach już nie ma wolnych miejsc. Wszystko zarezerwowane.
Może należałoby pomyśleć o rezerwacji na 2010? ;)
 
 
Doubter 
5


Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2005
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

A może zamiast programu "Tanie wczasy" zrobić dofinansowanie procentowe, tak jak kolonii. Oczywiście przy możliwości dowolnego wyboru wczasów. Dużo więcej osób mogłoby wtedy skorzystać z wczasów, wybrać sobie dowolne miejsce oraz czas. Również w miesiącach letnich.
Ale niestety jest także minus - kto jeździłby do WDW mając do wyboru za porównywalną cenę wczasy za granicą?
I trzeba by zamknąć te nasze piękne ;) ośrodki. :cry:
 
 
zwolniony 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 196
Skąd: wląd
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Też racja,a może lepiej trzeba sprawdzać kandydatów na wyjazdy na tanie wczasy!?
 
 
John 32 
1
John 32


Wiek: 49
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 20
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Popieram opinię o dokładniejszym sprawdzaniu i weryfikowaniu osób starających się o tanie wczasy ponieważ większość korzystających z tej formy wypoczynku i dofinansowania bez żadnych przeszkód korzysta z nich mimo że prawnie według przewidywanych norm finansowych nie przysługują im.
Sami zainteresowani dobrze wiedzą że system sprawdzania jest niedoskonały i z premedytacją to wykorzystują śmiejąc się z tych którzy uczciwie płacą za wczasy w W.D.W. Warto aby ktoś w końcu zajął się tym problemem i "ulgi" były sprawiedliwie przyznawane. :nie2:
 
 
grania 
1


Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: poznań
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Proszę o napisanie mi , jakie sa stawki żywieniowe na Tanich Wczasach. Pytam bo w tym roku pani kierownik WDW Orzysz powiedziała mi że to 15zł za sam obiad , a prowiant był okropny, wtedy wezwała do nas panią kierownik z kuchni ta powiedziała że to jest 4 zł za obiad bo reszta to jest obsługa żarty :x Jeśli ktoś wie jak jest proszę napisać :czytam:
 
 
alpinista 
3


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 130
Skąd: Piękna kraina Polska
Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

grania napisał/a:
:x Jeśli ktoś wie jak jest proszę napisać :czytam:


Każde WDW ma inne stawki, ale miałeś je na fakturze. :viktoria:
 
 
Modrak 
5
Rezerwa kadrowa forever


Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 391
Skąd: Centrum
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

WDW Orzysz to przykład że czas lat 70-tych XX wieku jest wieczny i jeszcze trwa ..... :brawo:
_________________
Modraczek
 
 
SZTACHEL 
1
SZTACHEL



Wiek: 41
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: GORZOW WLKP.
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Witam.
Obserwuje temat i nasuwają mi się pytania:
1. Jaka stawka brutto czy netto na osobę będzie w 2009 roku???
(W 2008 była niecałe 1000zł. na członka rodziny.)
2. Ile jest WDW w Polsce, do których można wyjechać na tanie wczasy?
(Część jest na wojsko-polskie.pl)
_________________
SZTACHEL
 
 
 
hugy 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 141
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Witam serdecznie!
Szanowny SZTACHEL:
Ad.1:W 2008 było 1100 brutto.
Ad.2: Każde WDW ma w swojej ofercie tzw."Tanie Wczasy", różnią się tylko terminami.

Szanowny John 23:
"Tanie Wczasy" nie są "przyznawane". Jeżeli uważasz, że Ci się należą to:
1.Rezerwujesz (telefonicznie)termin wypoczynku.
2.Sprawdzasz swoje (i żony) zarobki.
3.Piszesz wniosek do dowódcy(dołączasz oświadczenie)
4.Jedziesz do WDW... i to chyba wszystko...
...W każdej JW powinna być osoba zajmująca się programem "Tanie Wczasy"-ona powinna udzielić wszelkich informacji.
Pozdrawiam Serdecznie!!!
 
 
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

Dakładnie tak jak piszesz hugy, tyle tylko, że niestety nie w każdej jednostce jest osoba wyznaczona do zajmowania się tym zagadnieniem, lub jest wyznaczona a nikt o tym nie wie i jest ok. Albo też faksy przychodzą do jednostek późno i okazuje się, że osoby chętne nie mają już czego szukać po ośrodkach :-o
Jednak gdy komuś zależy, to poszuka, znajdzie, a nawet dowie się gdzie warto pojechać, gdzie dobra kuchnia itd. Sama tak zrobiłam i byliśmy zadowoleni :not2:
Patrzyłam na stronę MON, ale jak narazie to tylko opisy i cenniki z roku bieżącego. Można natomiast skorzystać z wykazu ośrodków i tel http://mon.gov.pl/pl/strona/27 a tam już dobrze wiedzą, kiedy maja terminy na tanie wczasy a kiedy sezon.
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
dolce 
1


Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: WMG
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008   

Witam.
Hugy wszystko ładnie opisał z tym, że kwota 1100 pln była chyba netto a nie brutto to jeśli chodzi o zeszły (tj 2008) rok, natomiast radziłbym się wstrzymać do ogłoszenia jakie będą nasze zarobki w 2009 to wtedy będzie wiadomo jakiego pułapu nie można przekroczyć.
W wielkim skrócie ma to chyba być 50% najniższego uposażenia, tak przynajmniej klarowała pani która się tym u nas zajmuje.
A rezerwować można wcześniej a nawet trzeba jeśli nie chce się jechać do WDW Pasikurowice w listopadzie :oops1:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group