Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Program "Tanie Wczasy"
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

Zastanawiam się nad przyczyną niepoinformowania zainteresowanych o tym przepisie. Brak wiedzy na ten temat, celowe ukrywanie przed żołnierzami nowego uprawnienia, czy może po prostu bałagan organizacyjno-informacyjny?
Warto byłoby zbadać tę sprawę i wyciągnąć wnioski. A czy w ogóle są w JW osoby, np. referenci prawni, mające wpisany w swoim zakresie obowiązków obowiązek śledzenia dzienników urzędowych?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

Są ludzie w jednostkach, którzy "pracują na rozporządzeniach".

O ile spokojniejsza jest robota jak żołnierze nie wiedzą o nowinkach prawnych. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

-=Alex=-, swego czasu myślałem, że jako żołnierz mam zająć się szkoleniem a całą otoczkę typu: wyżywienie, organizacja pracy, zaplanowanie zajęć, kursy, należności finansowe, pozwolenia na przejazdy, dni wolne, zapotrzebowania, naprawy i pozyskiwanie sprzętu, urlopy, grafiki służb itd. ogarnią ludzie którzy specjalnie są do tego powołani i biorą za to pieniążki. Jak bardzo się myliłem... Jeżeli nie zadbasz sam o siebie to możesz nawet pieniędzy za służbę nie dostać lub przysłowiowej miski gdy ci się należy. Ludzie sami na siebie wnioski o medal piszą hehe. A jeżeli już chcesz coś od radcy prawnego to znajdź odpowiednie rozporządzenie prześlij mu wniosek w wordzie on tylko zmieni datę i się podpisze to może coś osiągniesz (bo pani por. może nie ogarnąć). Przykre jest, że zamiast robić swoją robotę musisz jeszcze "zadbać" o innych wiecznie zapracowanych.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
Są ludzie w jednostkach, którzy "pracują na rozporządzeniach".


Często sami nie wiedzą.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 27 Mar, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
Są ludzie w jednostkach, którzy "pracują na rozporządzeniach".

Miałem na myśli rozwiązania systemowe. Bo przecież różni ludzie w jednostkach pracują na różnych rozporządzeniach, co wcale nie znaczy, że każdy z nich musi regularnie śledzić dzienniki urzędowe w poszukiwaniu ewentualnych zmian do "swojego" rozporządzenia. A jeśli nawet przysłowiowa pani Jadzia wychwyci coś nowego z zakresu swojej działki, to przecież nie jej oceniać, czy i kogo mogą te nowości zainteresować, a tym bardziej wcielać się samorzutnie w rolę informatora.
 
 
Arturro699 
1
Artur Gierczak


Wiek: 41
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Cze, 2022   

Witam, czy jeżeli wezmę L4 będąc na Tanich Wczasach to mogę mieć później problemy związane z płatnością przez JW za mój pobyt ?
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pon 13 Cze, 2022   

Saam sobie odpowiedz.

Po pierwsze, na wczasach, żołnierz zawodowy może doznać kontuzji, w tym przypadku udaje się na SOR, zostaje zaopatrzony medycznie, zostaje wystawione zwolnienie lekarskie z kodem na chodzenie, żona (partnerka) opiekuje się owym delikwentem.
W czasie zwolnienia lekarskiego (dotyczy to tylko pracowników z Kodeksu Pracy)

Cytat:
Jeżeli choroba wystąpi w trakcie urlopu wypoczynkowego, dochodzi wówczas do jego przerwania. Pracownikowi przysługuje w tej sytuacji możliwość wykorzystania pozostałej części urlopu w późniejszym terminie, dogodnym dla obydwu stron stosunku pracy.


Innych przepisów, nie pamiętam.

Tak więc, moim zdaniem w MON tego zapisu nie ma.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 13 Cze, 2022   

Dla żołnierzy jest podobnie, więc kolega kolega znowu głupoty pisze, podobnie jak o ***

Cytat:

§ 4. 1. W przypadku przebywania na zwolnieniu lekarskim w okresie obejmującym okres urlopu wypoczynkowego
lub dodatkowego urlopu wypoczynkowego, dowódca jednostki przesuwa ten urlop i udziela go żołnierzowi bezpośrednio
po zakończeniu trwania tego zwolnienia.
2. Na wniosek żołnierza zawodowego lub z inicjatywy dowódcy jednostki urlop, o którym mowa w ust. 1, może być
udzielony w okresie późniejszym, nieprzekraczającym jednak trzech miesięcy od zakończenia trwania zwolnienia lekarskiego.
3. Udzielenie urlopu, o którym mowa w ust. 1, następuje na podstawie zwolnienia lekarskiego


więc pytanie, czy żołnierz w ośrodku może przebywać na zwolnieniu lekarskim? Nie wiem, trzeba by sprawdzić czy nie ma takiego zapisu w umowie albo regulaminie ośrodka albo decyzji w sprawie TW.

Natomiast z Twojego postu wynika, że coś takiego planujesz. Po co? Dalibóg nie wiem.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Arturro699 
1
Artur Gierczak


Wiek: 41
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Cze, 2022   

Broń Boże nie planuję, zastanawiałem się czy któryś z kolegów znalazł się kiedyś w takiej sytuacji a jeżeli tak to czy został z rodziną do końca turnusu i po powrocie do JW musiał zwracać kasę czy wracał do domu już w dniu zwolnienia. Pobyt mam zaplanowany w tym roku w górach a wypadki niestety chodzą po ludziach, szczególnie jak lubi się chodzić po szlakach :)
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Wto 14 Cze, 2022   

manfred napisał/a:
Dla żołnierzy jest podobnie, więc kolega kolega znowu głupoty pisze, podobnie jak o ***


Manfredzie, rozumiem, że w innych potach na temat dojnej zmiany nie masz argumentów, tutaj znalazłeś konkretne rozporządzenie i podałeś.
Dobry uczynek dziś zrobiłeś "pisurku", więc ciesz się. A do odpowiedzi zapraszam do innego tematu - czeka na ciebie pytanie. :cool:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 14 Cze, 2022   

Ja nie widzę przeciwskazań, żeby żołnierz przebywał na zwolnieniu w WDW, pytanie tylko właśnie o płatność - czy przysługuje za taki okres zniżka? Trzeba by zajrzeć do decyzji czy jaki tam jest dokument w tej sprawie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sro 15 Cze, 2022   

przypadeek napisał/a:
Ludzie sami na siebie wnioski o medal piszą hehe.

Widzę, że nie byłem sam.
Dowódca mi powiedział:
Cytat:
Napisz na siebie wniosek. I umotywuj.

Medalu nie dostałem. Widać za mało się zasłużyłem. Ikona: :cool:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 16 Cze, 2022   

Czy we wniosku o Tanie Wczasy, nie muszę dawać teraz swoich dochodów? Tylko dochody żony?
 
 
Andrujuju 
1


Dołączył: 26 Lip 2022
Posty: 1
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto 26 Lip, 2022   

Czy ktoś słyszał o wypłacie jakiegoś ekwiwalentu pieniężnego za program Tanie Wczasy dla żołnierzy przebywających na granicy powyżej 60 dni?
Plotka z palarni głosi że jest tyłu chętnych na tanie wczasy że nie ma możliwości w przeciągu najbliższych 2lat by wszyscy sie na to zapalali i postanowili że osoby mogą ubiegać sie o taka rekompensatę pieniężna.
Czy ktoś widział jakieś pismo?
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Sro 10 Sie, 2022   

Dołączam się do pytania przedmówcy w kwestii długiej kolejki która to rzekomo miała by wyeliminować część żołnierzy służących na granicy.
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group