Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrody w MON
Opublikował Wiadomość
b52 
1


Wiek: 46
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 13
Skąd: SP
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Nagrody??W JW 3411 Grójec nie było dla wszystkich,dostała garstka tzw. stałych osób które zawsze biorą.Jeśli dobrze rozumiem to d-ca nie wykonuje poleceń wyższych przełozonych?Ale robić sprawdziany z w-f można tez zresztą bez zgody przełożonych,niedługo będzie kontrola kompleksowa więc może cos wyciągną ...
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   Re: 90 Rocznica Odzyskania Niepodległości

faza112 napisał/a:

Mówimy tu o kwocie około 700 złotych na każdego zawodowego będącego w służbie (i to polecenie zostało wykonane :D ) po czym środki te zostały przekazane do oddziałów zabezpieczenia w celu rozdysponowania ich przez d-ców podległej kadrze.

Pieniążki zostały przelane a dowódcy podzielili te pieniążki.
Forma podziału budzi jednak kontrowersje (i tu proszę o wasze przykłady w jaki sposób zostało to zrealizowane u Was).

Otóż dowódcy przyznali te pieniądze według swoich kryteriów.
I tak po raz kolejny Ci co mieli dużo i mają dużo, otrzymali pokaźne nagrody natomiast "plebs" nie otrzymał nic.
....
Ps.
Nie krytykujcie zbyt mocno tego posta. Piszcie o faktach, a nie chłodnych przemyśleniach odnośnie nienaganności i cech wzorowego Polaka. Bo przecież wszyscy (przynajmniej mam taką nadzieję), którzy tu zaglądają pewnie mają świadomość bycia Polakiem Żołnierzem.


Z moich obserwacji, a służyłem w kilku jednostkach, z nagrodami zawsze było tak że kto miał uznanie dowódcy to je dostawał.A z tym uznaniem to bywa różnie, ja sam doświadczyłem rożnego traktowania w sprawie nagród, zaczynając od posuchy w tym temacie przez ok. 3 lata 0 zł - bo nie byłem w łaskach u d-cy, a byciu docenianym przez przełożonego za wykonywaną pracę i angażowanie się w inicjatywy wykraczające po za obowiązki służbowe.
Myślę że jakby nie dzielić to zawsze będą niezadowoleni bo ten dostał stówkę więcej, a ten 2 stówki mniej, to jest niestety mentalność Polaków. I jeszcze jedno, uważam że oficer z racji pełnionych funkcji (zazwyczaj są dowódcami) powinien dostawa większe nagrody, oczywiście oficer oficerowi nierówny. Tak samo sprawa się ma z podoficerami, ci którzy są aktywni w codziennej służbie a nie tylko przychodzą odbębnić 8 godzin powinni być doceniani przez przełożonych ci co są olewusami nie.Myślę że sprawa okazji z jakiej zostaje przyznana nagroda jest tutaj drugorzędna i granie na uczuciach patriotycznych jest co najmniej nie na miejscu, bo jak przełoży ma oceni kto jest patriotą a kto nie????
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
wojas 
1


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: wp
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Myślę ze Pan Minister nie podał kwoty 700 zł bezcelowo , ot tak sobie.
Mógł przecież przeznaczyć pulę kilkuset tysięcy i tyle.Ale podał konkret.
I pewnie o taki podział P.MINISTROWI chodziło , myśląc że ma do czynienia z inteligentnymi ludżmi ,alle cóż ...
Może gdyby polecił DAĆ KAŻDEMU 700 zł to by zrozumieli ale to głupie by było , zachował sie wzorowo tylko przełożeni znów zrobili wg uznania.
Co do tego że nie wszystkim się należało nie zgodzę się , z przedmówcą.

Kobietom na ich święto też nie dajecie kwiatow bo np. 2 dni temu się pokłóciliście. To jak , wszystkie kobiety są kobietami czy nie?

Jak jest święto , to dostają wszyscy , jak są inne pule z kasą , to proszę , ci , co zasłużyli.
I tyle.........

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 ]
TRY_206 napisał/a:
Naliczyć na każdego żołnierza, a dać każdemu żołnierzowi to nie jest to samo, tak gwoli ścisłości.

Minister określił w ten sposób sumę puli nagród na "Dzień Niepodległości", co nie jest równoznaczne, z tym, że wszyscy według ministra zasłużyli na nagrodę i kazał dać każdemu 700 złotych.

Nie każdy, nie każdy© zasługuje na nagrodę. Nawet z tak doniosłej okazji.


I tu się mylisz , drogi moderatorze.

Minister nie przyznał pieniędzy w formie premii bez określonego lub z powodu wkładu pracy , zasług, stażu itd.
Minister przyznał pulę (nakazał naliczyć) z okazji Święta .
Nie bez powodu nakazując naliczyć od st.szer. do generała , dla WSZYSTKICH będących w służbie.
 
 
marcin1900 
Banita


Wiek: 56
Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 90
Skąd: kosmos
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

A mnie się wydaje, że MON nie wie ilu nas jest, wiec na wszelki wypadek kazał naliczyć średnio 7 stów na "głowę".

Jeszcze nigdy nie było zarządzenia , że po równo ma być, poza WF, który jest bardziej chyba ceniony w WP od patriotyzmu, jeśli porównamy kwoty na "głowę". ;)

Ps. liczny?
 
 
tador45 
3
Już emeryt!



Wiek: 61
Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 105
Skąd: gdynia
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

O jakich nagrodach Wy mówicie? U nas nie było nic! Na uroczystej zbiórce odczytano za to wyrok sądu dla st. szer.
_________________
Człowiek nie wielbłąd, czasami pić musi!
 
 
zipppo_123 
2



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 62
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

Powiem szczerze, że kwota 700PLN na żołnierza zaskoczyła mnie zupełnie i nie wiem czy nie jest to lekkie przekłamanie bo u nas (d-dztwo 16DZ) mówiono coś o kwocie ok. 250-300PLN. Może finansowi powinni się wypowiedzieć ile wpłynęło faktycznie kasy do JW w przeliczeniu na jednego żołnierza.
Pozdrawiam.
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

wojas napisał/a:
Myślę ze Pan Minister nie podał kwoty 700 zł bezcelowo , ot tak sobie.
Mógł przecież przeznaczyć pulę kilkuset tysięcy i tyle.Ale podał konkret.
I pewnie o taki podział P.MINISTROWI chodziło , myśląc że ma do czynienia z inteligentnymi ludżmi ,alle cóż ...
Może gdyby polecił DAĆ KAŻDEMU 700 zł to by zrozumieli ale to głupie by było , zachował sie wzorowo tylko przełożeni znów zrobili wg uznania.
Co do tego że nie wszystkim się należało nie zgodzę się , z przedmówcą.

Kobietom na ich święto też nie dajecie kwiatow bo np. 2 dni temu się pokłóciliście. To jak , wszystkie kobiety są kobietami czy nie?

Jak jest święto , to dostają wszyscy , jak są inne pule z kasą , to proszę , ci , co zasłużyli.
I tyle.........


A ja myślę, że Pan Minister zrobił tak jak mu podpowiedzieli jego doradcy, a czy miał na myśli żeby każdemu dać po 700 zł to trzeba by zapytać jego samego!Ciężko mi uwierzyć w to że Pan minister postawił na równi generała i podoficera w sensie dania każdemu z nich po 700zł!!!Jakby nie patrzeć naliczenie puli nagród w zależności od liczby żołnierzy było moim zdaniem nie zobowiązujące dowódców do zastosowania równych kryteriów w przydzielaniu tych nagród. I nie oszukujmy się i nie bijmy piany, nigdy nie będzie szeroko pojętej "sprawiedliwości" w przydzielaniu nagród w armii, no chyba że Minister wyda rozkaz wtedy będzie sprawa jasna, jeśli jest pole do interpretacji i różnego rodzaju wybiegów to zawsze będzie dysproporcja w przydzielaniu nagród oficerom i podoficerom!

ps: Święto Kobiet to Komunistyczne święto moim zdaniem nie powinno być w kalendarzu!A kobietom szacunek należy się każdego dnia a nie raz w roku....
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
faza112 
1
Fazi


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   Re: 90 Rocznica Odzyskania Niepodległości

28ATC napisał/a:

Myślę że sprawa okazji z jakiej zostaje przyznana nagroda jest tutaj drugorzędna i granie na uczuciach patriotycznych jest co najmniej nie na miejscu, bo jak przełoży ma oceni kto jest patriotą a kto nie????


A ja myślę że może rzeczywiście przełożony nie musi wiedzieć kto jest patriotą, a kto nie - bo sam osobiście wychodzę z założenia że wszyscy którzy służą w mundurze to PATRIOCI :)

Czy ja gram na uczuciach??
Jeśli tak uważasz to informuję Cię że nie - nie gram na uczuciach.
Bardziej mi tu chodziło o zaakcentowanie wzniosłości wydarzenia, niżeli grę na uczuciach.
 
 
sztyrlic 
2


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 85
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

No to panowie ze SG skłamali mówiąc, że powodem nie przeprowadzenia sprawdzianu z W-F nie była chęć zaoszczędzenia na piątkowiczach. Obiecali, że szykują się nagrody na 11-go i na koniec roku. Teraz Warszawka będzie musiała ustalić w których JW. nie przydzielono pieniędzy na nagrody dla żołnierzy z okazji 11-go i przydzielić je na koniec roku. Zapewniam, że są takie jednostki. Czekamy na faksy –będzie ciekawie! :viktoria:
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

sztyrlic napisał/a:
Teraz Warszawka będzie musiała ustalić w których JW. nie przydzielono pieniędzy na nagrody

A czemu będzie musiała? Ja słyszałem historie jak cały RSZ został wykluczony z nagród :cool:
sztyrlic napisał/a:
Czekamy na faksy –będzie ciekawie!

Do kogo te faksy?

A poza tym Panowie, czy Wy rozróżniacie nagrody uznaniowe od np. premii należnej każdemu?
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

sztyrlic napisał/a:
Teraz Warszawka będzie musiała ustalić w których JW. nie przydzielono pieniędzy na nagrody dla żołnierzy z okazji 11-go i przydzielić je na koniec roku.


MON ''rozdaje'' określoną pulę pieniędzy pomiędzy RSZ, czyli konkretnie dla nich. Czy Dowódca WL ''da'' dla dowódcy 150 DKPanc określoną pulę pieniędzy, to już jest jego, wyłączna decyzja ... itd ... , a tym samym samodzielna kompania wchodząca wskład np. ZT może obejść się .... :D
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Grzegorz33 
5
Grzegorz33



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 737
Skąd: Z domu
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

A u mnie, nie mówiąc o nagrodach, nawet apelu nie było :(
 
 
sztyrlic 
2


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 85
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

Focus - czyli zgodnie z zasadą najpierw sobie, potem sobie i na końcu też sobie. Szkoda, że brakło dla tych co w tym gównie grzebią się własnymi rękami. Jestem szczęśliwy, że nie doczekam w tym syfie setnej rocznicy!
 
 
kassandra 
4
krytyczny 66



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

:cry: Ja tam nie mam problemów! Ze względu na wyjazdy na misje od trzech lat nie zobaczyłem żadnej nagrody. W końcu żaden ze mnie pożytek dla firmy. ;) Ale zapewne naliczeniem na moją osobę ktoś się podzielił. Niech mają na zdrowie! :gent:
_________________
pro publico bono
 
 
prawdziwek 
3
barney


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 130
Skąd: opole
Wysłany: Nie 16 Lis, 2008   

kassandra napisał/a:
:cry: Ja tam nie mam problemów! Ze względu na wyjazdy na misje od trzech lat nie zobaczyłem żadnej nagrody. W końcu żaden ze mnie pożytek dla firmy. ;) Ale zapewne naliczeniem na moją osobę ktoś się podzielił. Niech mają na zdrowie! :gent:


Nie masz problemów bo na misjach inaczej płacą. Gdzieś jest sondaż, 99% jedzie po kasę. Dobrze jak jednostka jest stworzona dla misji bo jak nie to tyrasz za kogoś i nagród też nie widzisz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group