Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrody w MON
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   Nagrody w MON

Wokół przydzielania nagród jest wiele kontrowersji oraz niedomówień. Dlatego postanowiłem założyć ten temat. Piszcie tu o swoich doświadczeniach w tej dziedzinie. Być może ktoś to przeczyta i zastanowi się odrobinę nad tym problemem.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
zibi69 
3
Ten pasek noszę z dumą....



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 109
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Stevie, Ty jeszcze wierzysz w cuda? :efendi2:

Ja straciłem nadzieje... ale mam rozwiązanie :cool:

Zlikwidować cały ten fundusz i kasę wliczyć do pensji! :modli:
Tylko, że na to żaden decydent nie pójdzie :cry:
_________________
Jedna chwila i straciłem Kolegów...

http://www.wspieramzolnierzy.pl/
 
 
faza112 
1
Fazi


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   90 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzięki Stevie za utworzenie takiego tematu.

Do wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką mam prośbę.
Czy moglibyście się podzielić wiedzą jak to jest u was i jak zostaliście wyróżnieni w dniu 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Do czego zmierzam :zly4:
Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że Minister ON na Święto 11 Listopada, gdzie przypadała 90 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę wydał polecenie aby na każdego żołnierza zawodowego (począwszy od szeregowego zawodowego, a skończywszy na generale) naliczyć środki finansowe na nagrody.

Mówimy tu o kwocie około 700 złotych na każdego zawodowego będącego w służbie (i to polecenie zostało wykonane :D ) po czym środki te zostały przekazane do oddziałów zabezpieczenia w celu rozdysponowania ich przez d-ców podległej kadrze.

Pieniążki zostały przelane a dowódcy podzielili te pieniążki.
Forma podziału budzi jednak kontrowersje (i tu proszę o wasze przykłady w jaki sposób zostało to zrealizowane u Was).

Otóż dowódcy przyznali te pieniądze według swoich kryteriów.
I tak po raz kolejny Ci co mieli dużo i mają dużo, otrzymali pokaźne nagrody natomiast "plebs" nie otrzymał nic.


90 Rocznica Odzyskania Niepodległości jest wzniosłą rocznicą i nie ukrywam że parę złotych zadowoliłoby każdego żołnierza. A tak znowu nastąpił podział na tych lepszych i gorszych.

A może powinienem napisać że nastąpił podział na Patriotów i tych którzy na takie miano w oczach przełożonych nie zasługują.
Sam nie wiem jakich słów mógłbym tu użyć.

Osobiście nie mam nic do podziału środków finansowych przeznaczonych na nagrody które nie są związane z uroczystościami Państwowymi dla żołnierzy, którzy swoją postawą wykazują większą inicjatywę i zaangażowanie w służbie.

Budzi jednak odrazę fakt, iż środki przeznaczone i naliczone dla KAŻDEGO żołnierza z okazji Święta Narodowego są przydzielane (czy prawdziwym ??? ) PATRIOTOM.

Powiem szczerze - informacja ta wzbudziła duże niezadowolenie wśród moich kolegów bo zostaliśmy potraktowani jak byśmy służyli w innej armii, a przełożeni w kraju w którym służymy i oddajemy część swojego życia, po raz kolejny zapomnieli o szaraczkach. Co lub kogo w takim razie kreują nasi przełożeni ??

Nie szukam sprawiedliwości, szukam chociażby krzty szacunku do zawodu którego wykonuję, krzty szacunku do samego siebie i innych ludzi. Dlaczego po raz kolejny żołnierz robi krzywdę drugiemu żołnierzowi. Nic dziwnego że się inne nację z nas śmieją :)

W woli sprostowania - wiem że Minister wydał takie polecenie, aby takie kwoty naliczyć natomiast nie wydał polecenia, że mają być wypłacone zgodnie z naliczeniem.

Przychodzi mi na myśl pewne przemyślenie- może Minister chciał zobaczyć ilu (według przemyśleń przełożonych w stosunku do swoich podwładnych) ma w kierowanym przez siebie resorcie prawdziwych PATRIOTÓW :cool:

Nie zrozumcie mnie źle wiem czym jest patriotyzm i nie nagrody stanowią o poosiadaniu tak wspaniałych cech. Chodzi mi tu bardziej o podział lub rozłam jaki następuje w i tak Ciężkiej służbie. Jesteśmy przecież wybrańcami, którzy swoją postawą powinni stanowić przykład dla pokoleń. Mimo to pozostaje mały niesmak.


Z wyrazami szacunku
Fazi

Ps.
Nie krytykujcie zbyt mocno tego posta. Piszcie o faktach, a nie chłodnych przemyśleniach odnośnie nienaganności i cech wzorowego Polaka. Bo przecież wszyscy (przynajmniej mam taką nadzieję), którzy tu zaglądają pewnie mają świadomość bycia Polakiem Żołnierzem.
 
 
rura71 
1


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Fajnie to wiedzieć, że były jakieś nagrody. Może faktycznie po przeczytaniu tego wątku zrobi się komuś głupio. Dostałem figę z makiem - 31.ODN.
 
 
galgan25 
3



Wiek: 49
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 110
Skąd: Stolica
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

No u mnie też nikt nie słyszał o nagrodach ale jak się często okazuje to nawet znajomy znajomemu nie powie o tym, że coś tam dostał :)
 
 
 
wojas 
1


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: wp
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   Re: 90 Rocznica Odzyskania Niepodległości

faza112 napisał/a:

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że Minister ON na Święto 11 Listopada, gdzie przypadała 90 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę wydał polecenie aby na każdego żołnierza zawodowego (począwszy od szeregowego zawodowego, a skończywszy na generale) naliczyć środki finansowe na nagrody.

Mówimy tu o kwocie około 700 złotych na każdego zawodowego będącego w służbie (i to polecenie zostało wykonane :D ) po czym środki te zostały przekazane do oddziałów zabezpieczenia w celu rozdysponowania ich przez d-ców podległej kadrze.
[/b]


Zaraz, zaraz skoro jest tak jak piszesz to temat trzeba pociągnąć sprawę do końca.
Jeżeli te żródła o których piszesz są wiarygodne to znaczy ze ktoś postąpił wbrew poleceniu.
Bardzo ciekaw jestem opinii osób kompetentnych.

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 ]
faza112 napisał/a:
Bo przecież wszyscy (przynajmniej mam taką nadzieję), którzy tu zaglądają pewnie mają świadomość bycia Polakiem Żołnierzem.[/b]


No widocznie nie wszyscy są żołnierzami-smutne to ale prawdziwe jakie podejście mają przełożeni............
 
 
faza112 
1
Fazi


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Interpretacja czy każdemu wypłacić jest moim zdaniem płynna.

Może pozostawił podjęcie tej decyzji naszym przełożonym.

Może w ten sposób chciał zobaczyć jak to zostanie zrealizowane lub zinterpretowane :)

I zgadzam się z przedmówcą.
Nie każdy może otrzymywać nagrody nawet w takim dniu.
Przecież istnieją inne formy wyróżniania żołnierzy :viktoria: (z których nasi przełożeni bardzo mało korzystają).
 
 
jork 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 190
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Witam
Sądzę że liczba ,,podpadziochów" nie przekracza w skali wojska 3-5 % stanu osobowego, pozostali powinni otrzymać nagrody. Przecież są to nagrody okolicznościowe z okazji święta niepodległości Ojczyzny którą wszyscy bronimy bez względu na stopień. Jeżeli chodzi o inne formy wyróżnienia np. pochwała w rozkazie z ,,poklepaniem" - to ten kto ją udziela niech się lepiej sam poklepie po czole.

Pozdrawiam
 
 
Barret 
3


Wiek: 49
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 124
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Z tego co wywnioskowałem z rozkazu czytanego na rozprowadzeniu to w mojej JW podział wygladał mniej więcej tak:
oficerowie starsi-1000 zł
-"- młodsi - 500-600 zł
podoficerowie - 400 zł
starsi szeregowi - 250 zł
Faktycznie wiekszość była uwzględniona. Jednak jeśli wierzyć doniesieniom o średniej 700 zł i uwzględnić matematykę to chyba po drodze z MON był jakiś haracz :-o
 
 
MP 
1


Wiek: 48
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   Nagrody z okazji Święta Niepodległości

Z przykrością muszę stwierdzić, że w mojej JW nagrody ominęły głównie tych którzy są obecnie na kursach językowych. Nasi przełożeni stwierdzili, że skoro ktoś się kształci aby podnieść nie tylko swoją wartość ale także wartość JW nie zasługuje na nagrodę. Widocznie to, że podoficer jest na kursie języka angielskiego III stopnia ma być nagrodą za oddanie Ojczyźnie i poświęcenie kilkunastu lat życia dla służby krajowi. Nie ma znaczenia dla przełożonych, że może należy zauważyć także tych maluczkich przy podziale nagród, najważniejsze jest to żeby oni dostali kasę a inni się nie liczą.
 
 
EsculapW 
1


Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: żory
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Sprawa nagród w MON-ie zawsze bulwersuje. Są to zawsze subiektywne odczucia tych, którzy dają oraz tych, którzy nie dostają :???: Zawsze ktoś będzie niezadowlony lub obrażony, ale MONdrością przełożnych jest przyznać tym, którym się uczciwie należy, a nie tylko zaufanym tzw. swoim. :nie2:

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 ]
Rozumiem MP że jest rozżalony, ale jeżeli jesteś na kursie to ktoś musi wykonać twoje obowiązki i możę z tego powodu należy mu się nagroda. Czy chociaż przez chwilę o tym pomyslałeś :?: :???:
 
 
rura71 
1


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Czytam i dochodzę do wniosku, że większość broniących nagród albo dostała, albo przydzielała. Zastanówcie się, dając komuś nawet po 200 - 300 PLN nagrody to już coś niż nie dostać nic, a statystycznie ktoś musiał dostać za mnie i za siebie (powtarzam statystycznie) 1400 PLN, chyba widać że nie ma tutaj żadnego obiektywizmu, tylko chciwość. Trochę przyzwoitości.
EsculapW, życzę Ci samych kursów, zobaczymy co wtedy powiesz.
 
 
faza112 
1
Fazi


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Barret napisał/a:
Z tego co wywnioskowałem z rozkazu czytanego na rozprowadzeniu to w mojej JW podział wygladał mniej więcej tak:
oficerowie starsi-1000 zł
-"- młodsi - 500-600 zł
podoficerowie - 400 zł
starsi szeregowi - 250 zł
Faktycznie wiekszość była uwzględniona. Jednak jeśli wierzyć doniesieniom o średniej 700 zł i uwzględnić matematykę to chyba po drodze z MON był jakiś haracz :-o


Gratuluję d-cy. Chyba jako jeden z nielicznych odczytał intencję i wagę Święta :)
A z wyliczeń matematycznych to nie wiem czy wiozłeś pod uwagę że on sam też tą nagrodę otrzymał i na pewno nie było to 1000 zeta, bo jemu przydzielał jego przełożony :)
On sam musiał dać nagrodę swojemu zastępcy i wielu innym, którzy mimo tego że są starszymi oficerami - zajmują czołowe lub jak kto woli piastują poważne stanowiska.
Do tego nic nie mam, ale mimo to się chłop przynajmniej postarał

Mój dowódca przydzielił tylko 1/4 stanowi osobowemu jednostki. I nie będę ukrywał że tak naprawdę (do końca) to nie zasłużyli. Ale cóż przywilej D-cy :)

Z ostatnich doniesień to mogę tylko tyle napisać że była to prawdopodobnie pierwsza transza. Druga zostanie uruchomiona w pierwszej dekadzie grudnia. Wtedy zobaczymy kto i na ile zasłużył. Może na Święta coś skapnie dla większości. Obawiam się jednak że i tak powtórzą się te same nazwiska :brawo:

Jednakże obiecuję że jeśli w tym temacie coś będę wiedział nie omieszkam napisać - jeśli oczywiście kierownictwo tego forum pozwoli ;)
 
 
piotrek 
5



Wiek: 50
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 338
Skąd: WBE
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Też jestem teraz na kursie i pewnie nic nie dostanę. Myślę że w moim pododziale jest dość zdrowy system podziału nagród: dowódca dywizjonu jeśli dostanie kwotę od dowódcy jednostki daje nagrody dowódcom pododdziałów. Resztę kwoty dzielimy proporcjonalnie na pododdziały i dowódca pododdziału dzieli pomiędzy swoich ludzi.Oczywiście nigdy nie ma tyle kasy żeby dać wszystkim, którzy zasłużyli ale to już zupełnie inna bajka... :(
_________________
"- Czego krzyczysz, co noga? Tamtemu głowę urwało i nie krzyczy." Józef Piłsudski
 
 
wojas 
1


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: wp
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

piotrek napisał/a:
Też jestem teraz na kursie i pewnie nic nie dostanę. (


I to jest właśnie chore.
Od święta które jest właśnie świętem WSZYSTKICH żołnierzy do święta jest 12 miesięcy , ale cóż jak ktoś ma pecha , zasuwał przez 10 miesięcy a od dwóch jest na kursie to figa.
Nie rozumiem powyższych postów że ktoś teraz za tego na kursie pracuje, ale może właśnie za tego kogoś właśnie obecny kursant pracował ?
Ta sama sytuacja dotyczy chorych. Trach , wypadek w pracy to gość nic nie dostaje , bo już miesiąc choruje....
To jest właśnie chore i niestety ale .....po prostu beton.
To się nigdy nie zmieni.

[ Dodano: Pią 14 Lis, 2008 ]
Aha , jeszcze odnośnie zaprezentowanego tu podziału na forum w jednej z jednostek.
Wszyscy tam wymienieni są żołnierzami?
Oj chyba nie , oficerowie są innymi niż st.szeregowi .
Mamy chyba kilka armii , a ich nazwy to KORPUSY.
Dla mnie sprawa jest prosta :
Jest kasa , to dzielimy na liczbę żołnierzy i wychodzi każdemu ŻOŁNIERZOWI nagroda z okazji święta.
I sadzę że wszyscy(no , może poza jednym korpusem) byliby zadowoleni..............
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group