Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagrody w MON
Opublikował Wiadomość
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

MK-J napisał/a:
No to z innej nieco beczki - u Policjantów się dzieje...

Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera :oops1:
Ciekaw jestem kto następny w kolejce :gwizdze:
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

XxXxXxX napisał/a:
WITAM
PANOWIE ODPOWIEDZCIE MI NA JEDNO PYTANIE JEŚLI CHODZI O NAGRODY, TAK JAK TO WIELE OSÓB NAPISAŁO PRĘDZEJ WIADOMO JAK TO JEST W JEDNOSTKACH I NIKT TEGO NIE ZMIENI, ALE BEZCZELNOŚĆ PEWNYCH PRZEŁOŻONYCH NIE ZNA GRANIC. MOJE PYTANIE DOTYCZY WYRÓŻNIENIA NAGRODĄ PIENIĘŻNĄ I TU DAM PRZYKŁAD.
ROZKAZ DZIENNY PUNKT 2 PODPUNKT A :) ŁADNA DEFINICJA O USTAWACH , PARAGRAFY ITP. I OSTATNIE WAŻNE ZDANIE DOTYCZĄCE TEGO ZA CO DANA OSOBA ZOSTAJE WYRÓŻNIONA TZN ŻE DOWÓDCA JW WYRÓŻNIA ZA SUPER WKŁAD PRACY NA SZKOLENIU POLIGONOWYM I DŁUGA LISTA NAZWISK I TU MAŁE ZDZIWIENIE BO WIADOMO SĄ OSOBY KTÓRE FAKTYCZNIE TAM BYŁY I OSOBY KTÓRE NAWET NIE SPĘDZIŁY TAM ANI JEDNEGO DNIA PONIEWAŻ W TYM CZASIE NIE BYŁY NAWET W PRACY TYLKO NP NA URLOPIE A PONIEWAŻ MAJĄ JAKIEŚ DZIWNE UKŁADY Z DOWÓDCĄ DYWIZJONU ALBO SĄ INACZEJ POWIĄZANE Z NIM RODZINNIE ZNALAZŁY SIĘ NA TEJ LIŚCIE.
CZY TO JEST NORMALNE I ZGODNE Z PRAWEM ?

Prosze nie krzyczec. FAZI 1


U nas jest coś podobnie. Za np.wzorowo zalczona kontrolę nagrodę dostaje zołnierz + 300 zł oraz dowódca pododdziału - 2000 zł, gdyz to dzięki dowódcy pododdziału zołnierz ten jest tak wyśmienicie wyszkolony. To samo poligonami, zawodami sportowymi itp itd.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Nie 02 Gru, 2012   

Są także nagrody za sporządzenie rocznych zestawień i sprawozdań mimo, że taki jest zakres obowiązków tych osób i to wynika z ich stanowiska pracy, ale komórki finansowe nawet z tym sobie poradziły i wyróżniają się za to, że coś zrobiły choć i tak musiały to przecież zrobić :zly3:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

steell napisał/a:
... o tyle w szkoleniu poligonowym trzeba uczestniczyć by z tego tytułu otrzymać nagrodę. Przynajmniej tak sugeruje logika.


Klasyk mawia: "... gdzie zaczyna się taktyka, tam kończy się logika ...", a przenosząc to na całą armię - "... tak gdzie zaczyna się dowodzenie, tam kończy się logiczne myślenie ..." ;)

A oto przykład - 3 tygodniowy poligon w Wędrzynie, kończy się zajęciami - pułku w natarcie. Na ten dzień przyjeżdża na poligon pan kpt., oficer kadrowy pułku. Co on tam robił nikt nie wie.
W garnizonie podsumowanie poligonu, wyczytanie wyróżnionych wśród których jest oczywiście i pan kpt. z nagrodą pieniężną w wys. 2.000 zł. - można :?: można :!:
 
 
zibi625 
1


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Witam Panów serdecznie :gent: poruszę temat tak zwanego Karpia dodam ze w Jednostce, gdzie służę zapomniałem jak on wygląda. Od kilku dni mówi się ze zostały podzielone pieniądze jest lista Kto je otrzymał, ale jak to zwykle bywa Lista jest JAK YETI WSZYSCY O NIEJ MÓWIĄ TYLKO ZE NIKT JEJ NIE :-o WIDZIAŁ.Mówią tez ze średnia nagroda to 700 zł i, że musiał byś ładnie Przegiąć u przełożonego, by jej nie dostać. Noooo właśnie i tu pytam Panów czy nie powinno się poinformować delikwenta tego co dostał kasę czym sobie na nią zasłużył oraz tego co nie miał tyle szczęścia i na stole będzie miał Figę z Makiem :tongue10: co przełożonemu nie przypasiło. Pozdrawiam wszystkich Żołnierzy tych w kraju jak i za granica i Życzę zdrowych spokojnych oraz spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia.

Widzę że masz polską czcionkę, tak więc proszę byś jej używał. Przestrzegaj również zasad pisowni. FAZI 1
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

zibi625, jak wiesz nagrody są uznaniowe, a dowódca nikomu nie musi się spowiadać z tego czemu jednemu dał, a drugiemu nie. Poza tym propozycje do wyróżniania przeważnie wychodzą od bezpośredniego przełożonego.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Koniec roku, temat nagród wraca jak bumerang. Wiadomo koniec roku - pieniądze muszą być wydane.
I tu zaczyna się problem żołnierzy:
- dostanę coś czy nie dostanę?
- a jak dostanę to ile?
- ciekawe ile mój kompan dostanie?
Lecz problem żołnierzy to jest pikuś w porównaniu z problemem dowódcy:
- jak podzielić pieniądze?
- ile dać w sztabie, a ile przydzielić pododdziałom?
- jak zrobić, aby było dobrze?
Oczywiście wychodzi jak zwykle, czyli grono niezadowolonych i honorowych (już o tym pisaliśmy), którzy uważają, że im się należało więcej i dlaczego dostał ten, który nic nie robi.
Pytań jest jak zwykle wiele, przy takich okazjach, a karp i tak będzie na stole. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

FAZI 1 napisał/a:
nagrody są uznaniowe, a dowódca nikomu nie musi się spowiadać z tego czemu jednemu dał, a drugiemu nie.

Owszem, nie musi, ale ludzie lubią czuć się doceniani. Szukają uznania dla swoich wysiłków i pochwały za zaangażowanie oraz wzorowe wywiązywanie się z obowiązków. Zaspokojenie tych potrzeb poprawia atmosferę w zespole, zwiększa motywację oraz osiągane wspólnie wyniki. Jeżeli zasady nagradzania będą niejasne i odbierane przez podwładnych jako niesprawiedliwe, to dowódca nie ma co liczyć na autorytet.
Ale każdy dowodzi jak potrafi ...
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Nagrody pieniężne są elementem kształtowania dyscypliny i zachowań. Nieraz są instrumentem wcielania w życie zasady "dziel i rządź"
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Czyli jest dokładnie odwrotnie.
 
 
Grzegorz33 
5
Grzegorz33



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 737
Skąd: Z domu
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

A u mnie zgodnie z "tradycją". Wysokość nagrody zależna od stopnia wojskowego. :oops1:
_________________
Trzeba tak żyć, żeby można było mieć szacunek dla samego siebie.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

yar65 napisał/a:
Zaspokojenie tych potrzeb poprawia atmosferę w zespole, zwiększa motywację oraz osiągane wspólnie wyniki.


Pewnie by tak było gdyby ....., no właśnie to gdyby. Już to pisałem w innym temacie, ale powtórzę tu jeszcze raz. Jest takie przysłowie:
„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”a jak wiemy przysłowia są mądrościami narodów.

Dlatego kwestia nagradzania podwładnych była, jest i zawsze będzie budziła kontrowersje, szczególnie tych co nie zostali nagrodzeni.
 
 
krystin 
1


Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: MONu
Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

No w 12BZ najlepszej jedni dostali po ponad 1k a inny z wysługami NIC !!!
A taka niby najlepsza JW z najlepszym ćwiczeniem NATO śmiechu warte i tyle.
Zlikwidować fundusz i tyle bo temat jest przykry i smutny jeżeli się człowiek dowiaduje ze jeden dostał 1500 a drugi nic ! Pozostaje przykrość nie dla nas żołnierzy a naszych rodzin dzieci !
Pozdrawiam
 
 
vitaminka 
1


Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: ja jestem
Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

Nie każdy zasługuje na nagrodę ! Więc przestań się użalać ! pretensje do siebie , że nie dostałeś i jesteś słabym pracownikiem !
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

vitaminka, nie cytujemy całych postów poprzedników. Poprawiłem.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group