Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do więzienia za korzystanie z GPS?
Opublikował Wiadomość
harris2 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 218
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   Do więzienia za korzystanie z GPS?

Za wp. pl
Cytat:
Już wkrótce kierowcy korzystający w czasie jazdy z nawigacji GPS będą musieli posiadać przy sobie potwierdzenie legalności oprogramowania nawigacyjnego, do wglądu dla Policji, ITD i Służby Celnej. Za używanie pirackiego oprogramowania grozi do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze już przechodzą szkolenia z zakresu ochrony praw autorskich. "Kierowcy muszą brać pod uwagę, że podczas rutynowej kontroli może być także zakwestionowana legalność oprogramowania GPS. Sprzęt zostaje wówczas odebrany kierowcy za pokwitowaniem, zabezpieczony i poddany ocenie biegłych. Wybierając się w podróż, radzę zabrać ze sobą dokumentacje sprzedaży programu wraz z certyfikatem" - mówi Joanna Kącka, podinspektor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. "Obawiać się mogą jedynie kierowcy, którzy posiadają automapy nielegalnie ściągnięte z Internetu. Przecież zabranie do samochodu karteczki z potwierdzeniem oryginalności produktu nie stanowi większego problemu, więc uczciwi kierowcy nie mają się czego obawiać" - mówi prawnik Adam Jaskóła.
:gent:

P.S. Niedługo trzeba będzie nosić ze sobą rachunki na ubranie, zegarek, komórkę, buty...aby udowodnić, że nie kradzione :roll:

Cytując, naciśnij przycisk oraz w celu sprawdzenia jak to wygląda.
Poprawiłem


 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Rozum chyba komuś odebrało :zly3:
Nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa ale chyba to mi mają udowodnic winę a nie ja mam ciągle udowadniac niewinność :!:
harris2, jeszcze będą policmajstry niedługo wymagali rachunków za płyty CD przewożone w samochodzie, paragonu za paliwo i oleje, faktury za płyn do spryskiwaczy i hologramu na Red Bullu :zly3:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

W takim kraju żyjemy :zly4: niedługo będzie przy sobie trzeba nosić 1001 dowodów nawet na to że orginalne a nie podrabiane skarpetki mamy. Jak zaś będą zrobione przez babcię to zaświadczenie o zarejestrowaniu działalności gospodarczej prowadzonej przez babcię.
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Ale jakim świętym oburzeniem emanują policmajstry, jak się ich poprosi o potwierdzenie badań metrologicznych uzywanych przez nich suszarek. Oczywiście certyfikatu żaden ze stupajkowych nie posiada przy sobie, podbno są gdzieś tam ... na komendzie. Policyjny kraj :-o
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

harris2 napisał/a:
Niedługo trzeba będzie nosić ze sobą rachunki na ubranie, zegarek, komórkę, buty...aby udowodnić, że nie kradzione :roll:

Obyś nie wykrakał :!: Już były takie czasy, że jak się kupiło skórzaną kurtkę czy płaszcz to trzeba było nosić przy sobie paragon, że pochodzi z legalnego sklepu.
Był to bowiem towar "luksusowy". Tak to się wtedy nazywało. Ówczesna milicja miała prawo skontrolować legalność pochodzenia danej kurtki na ulicy, w autobusie, itp.
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Hmmm.

A jak Oni to sprawdzą ?
Mam dowód zakupu urządzenia. Nie ma tam żadnego potwierdzenia legalności.
Mapę sobie zmieniłem, bo ta która jest mi nie odpowiada . I co teraz ?
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Ja mam mapę ściągniętą z internetu za darmo na podstawie nr seryjnego odbiornika. Kolejny martwy przepis...
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Kolejna bzdura. Mam TomTom-a, którego dostałem w prezencie. Opakowanie od niego w domu. Produkt zarejestrowany u producenta elektronicznie. :gent:
Niech spadają na drzewo i mój adwokat będzie zacierał ręce. :cool:
On uwielbia takie bzdurne przepisy. :lol:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

kempczol, to Ty masz osobistego adwokata :???: Nie wiedziałem, że w MW tak dobrze płacą ;)
A tak na poważnie, to trzeba nie mieć kawałka mózgu, żeby coś takiego "wymóżdżyć". To godzi w prawa człowieka , jego wolność i w zasadę domniemania niewinności.
Na jakiej podstawie jakiś człowiek w niebieskim mundurze będzie mógł zarekwirować moją własność? Bo co, będzie mu się wydawało , że może być to nielegalne?
Myśląc w ten sposób aresztujmy wszystkich obywateli RP pod różnymi zarzutami, a później jak przedstawią dowody niewinności, to się po kolei będzie aresztowanych zwalniać.
Jeżeli ktoś ze znajomością zasad tworzenia prawa zechciałby się fachowo wypowiedzieć w na ten temat, to chętnie pewnie wszyscy poznamy tę opinię.
:gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

~~Ad~~,
takie to już czasy, że amerykanizujemy się. Nie masz swojego prawnika, to nie masz nic.

Swoją drogą, to skąd to oburzenie? Masz legalne? To czego się obawiać? Masz ściągnięte z internetu? To kombinuj jak pijana Pani Poseł w restauracji Sejmowej. Wszak "tworzyciele" prawa w Polsce dają nam przykład:
Cytat:
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy

Jestem ironiczny i cyniczny aż do bólu. I to pozwala mi zachować uśmiech na codzień w tym debilnym kraju.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

i napisał/a:
w tym debilnym kraju.

Ale drogi i, to jest nasz kraj.




 
 
harris2 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 218
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Było by to dla mnie bardziej zrozumiałe, gdyby kary za korzystanie z nielegalnego oprogramowania były płacone właścicielowi praw autorskich, a nie zasilały budżet państwa.
Bo przecież autor, czy osoba posiadająca prawa autorskie do danego programu może po swojej linii wytoczyć proces o odszkodowanie. Czyli teoretycznie mogą być dwie kary :???:
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

A myślisz, że tego nie robią? Np. TA FIRMA właśnie występuje w imieniu właścicieli praw autorskich przed sądami polskimi.
Kilkunastu ŻZ miało z nie już "kontakt".
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Myniek napisał/a:
(...)komputerów z nadajnikiem GPS(...).

Jesteś pewny, że w urządzeniach do nawigacji znajdują się takie nadajniki? Zwróć także uwagę, że w artykule napisane jest, że ukaranym można być właśnie za korzystanie z nielegalnego oprogramowania a nie z samego odbiornika GPS. Oburzenie co niektórych też nie jest bezzasadne jeśli postarasz się zrozumieć, co ich oburza. Nie fakt obowiązku korzystania z legalnego softu ale sposób, w jaki Policja chce dochodzić prawdy. Sposób, który zasadę domniemania niewinności stawia na głowie. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Dzięki Ozzy za wniesienie odrobiny racjonalizmu do dyskusji. Właśnie o to chodzi, żeby policja nie traktowała mnie czy kogoś innego na ulicy jak przestępcę tylko dlatego, że ktoś daje policjantowi uprawnienia nie do końca zgodne z duchem prawa. Idąc tokiem myślenia pomysłodawców tego przedsięwzięcia to każdemu można wszystko zarekwirować na podstawie podejrzeń. Ja bym jednak wolał aby policja działała i rekwirowała, stawiała zarzuty na podstawie dowodów ,a nie tylko subiektywnych podejrzeń. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group