Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do więzienia za korzystanie z GPS?
Opublikował Wiadomość
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Myniek napisał/a:
po co weterynarze badają mięso,

Myślę, że tu akurat nie trafiłeś. Korzystanie z nielegalnego oprogramowania co najwyżej grozi utratą zysków z praw autorskich itp.
Natomiast brak badania mięsa grozi w najlepszym wypadku chorobą uleczalną, a w najgorszym chorobą śmiertelną.
Podobnie jest z:
Myniek napisał/a:
w pojazdach są wymagane okresowe badania techniczne

Myniek napisał/a:
monitorowany jest skład różnego rodzaju specyfików

Myniek napisał/a:
patrole prewencji


Te wymienione przez Ciebie chronią zdrowie i życie człowieka, pozostałe chronią finanse, zyski i prawo.
Moim zdaniem te dwie grupy przypadków nie są współmierne.

Ale to takie małe OT.
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

No to może inaczej.
Błąd, brak nadzoru w pewnych kwestiach powoduje skutki nieodwracalne np. śmierć. I takie sytuacje wymagają ścisłej prewencji. Dochodzenie po zaistniałym zdarzeniu nie przywraca życia. Natomiast utracone dobra materialne można przynajmniej częściowo odzyskać, jeśli nie w całości na drodze prawnej. Życia czy zdrowia odzyskać się nie da w żaden sposób.
I to jest zasadnicza różnica.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

A może by tak producenci oprogramowania pomyśleli jak je skutecznie zabezpieczyć (i niech nikt nie pisze że się nie da).
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

bolec71 napisał/a:
A może by tak producenci oprogramowania pomyśleli jak je skutecznie zabezpieczyć (i niech nikt nie pisze że się nie da).

Jasne, że się da.
To jak z kradzieżami samochodów. Producenci wymyślają co raz lepsze zabezpieczenia, a samochody i tak znikają.
To swoisty wyścig bez mety.
Moim zdaniem problem leży w czymś innym. W cenie. Gdyby ceny były bardziej przystępne to piractwa by było mniej. Nie jestem finansistą i na zasadach rynku się nie znam, ale ja mając wybór na produkt oryginalny w dostępnej cenie wybrałbym go. To jak z jeansami firmowymi i kupowanymi na bazarach podróbami. Wolę dopłacić i kupić oryginalne, ale gdy oryginały zaczną kosztować "chore ceny" to ich nie kupię.
Czy nie lepiej zejść z ceny i zrobić zysk na obrocie niż liczyć na zysk jednostkowy?
Wiem, że to nie rozwiązuje problemu, bo zawsze się trafi grupa cwaniaków i sprytnych inaczej, którzy dla "zasady" (?) będą przeciw i zajmą się piractwem, czy łamaniem zabezpieczeń.
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Myniek napisał/a:
Nawigować możemy za pomocą popularnie zwanych nawigacji, telefonów komórkowych oraz komputerów z nadajnikiem GPS

A myślałem do tej pory, ze sygnał GPS nadają satelity a my ewentualnie odbieramy... A tu taka siupryza... ;)
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

W przypadku telefonów komórkowych ustalenie pozycji może się odbywać na zasadzie triangulacji stacji bazowych operatora.
:gent:
 
 
harris2 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 218
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Młyniek idąc tropem Twojego wcześniejszego postu - co to jest "rutynowa kontrola"?
Przecież nic takiego formalnie nie istnieje. Jadąc na zachodzie, czy zostajecie kiedykolwiek zatrzymywani do "rutynowej kontroli"? Zatrzymują i kontrolują tylko, gdy złamiemy przepis. U nas będzie wszystko na zasadzie: ma komórkę, to można skontrolować, bo jest podejrzany o używanie pirata. Dlaczego to ja mam udowadniać swoją niewinność, a nie odwrotnie.

W takim na przykład PDA przedstawiciele różnych firm mogą przecież mieć materiały strategii działania swojego przedsiębiorstwa, planów, adresów, kontaktów itp.
A może nakleić małą karteczkę "POUFNE"...na pewno nie będzie miał poświadczenia przy sobie :cool:
Żarty - żartami, ale nie chodzi tutaj mi o piractwo a właśnie o wolność i swobodę :(
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

A co o tym sądzą na IFP
:gent:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

Sądzą to samo co większość ludzi. Najpierw muszą mi udowodnić, że ja mam nie legalną (mam oryginalną Auto Mapę), a dopiero odebrać. Chyba, że w Polsce prawo się zmieniło na tyle, że każdy jest winny dopóki nie udowodni niewinności...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

A wystarczyłoby aby powiedzmy właściciele Auto-mapy nie byli pazerni i opuścili cenę. Każdy zainteresowany by kupił legalne oprogramowanie i nie byłoby problemu. A tak powstaje problem i pytanie dlaczego policja tak ochoczo chroni chroni interesy jakiejś firmy, a zwykły obywatel musi udowadniać , że nie jest wielbłądem (czyt. złodziejem) :?:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009   

To tylko Twój punkt widzenia. Ja nie muszę go podzielać i pozwolisz, że pozostanę przy swoim.
A z tym rozdawaniem za darmochę, to całkiem niezły pomysł... ;)
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009   

~~Ad~~ napisał/a:
[color=green]A wystarczyłoby aby powiedzmy właściciele Auto-mapy nie byli pazerni i opuścili cenę. Każdy zainteresowany by kupił legalne oprogramowanie i nie byłoby problemu.


Fajne podejście. Do ilu mają obniżyć? Do 5 pln? :lol: Postaw się na miejscu autorów programu. Tak fajnie byłoby jakby ktoś kradł to, co stworzysz?

A tak naprawdę każdy z nas jest złodziejem - ma conajmniej jedną mp3 czy film z nielegalnego źródła. A to najnormalniejsza kradzież. I co? Temat tabu? Jeżeli kradniemy, to przynajmniej nie pajacujmy narzekając ile to firmy życzą sobie za swoje programy... :(
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009   

:brawo: Antonio!
Właśnie odkryłeś, że na tym łez padole nie ma świętych i nawet ŻW, moderatorzy, policja, sędziowie, duchowni są grzeszni itd.(czyt. coś tam ukradli - świadomie lub nie) :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
czart 
1


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: EPWA
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Cena Automapy jednak jest "trochę" za wysoka, szczególnie, że płacimy tylko za rok.
Wydawcy gier mocno zmniejszyli ceny i kilka miesięcy po premierze można je kupić za 50-60 zł.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Królik napisał/a:
... Ja wszystkie programy mam albo legalne albo freeware, a Ty?
...


Na jakiej podstawie i jakim prawem mnie oskarżasz, czy sugerujesz przestępstwo? Nic o mnie nie wiesz, a osądzasz. Nie bądź świętszy od papieża , bo tracisz wiarygodność. Ja wyrażam swoje zdanie w temacie, a Ty próbujesz narzucać swoją filozofię życia, która niekoniecznie mnie musi interesować. Szkoda transferu na lansowanie jedynie słusznych idei, bo to nie przejdzie.
A świętym prawem klienta jest oczekiwanie aby oferowany towar był jak najtańszy. Przecież to nie zbrodnia i jak najbardziej naturalne - prawda?

Przypływu pokory od czasu do czasu życzę...
:gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group