Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy zdrowotne a dalsza służba
Opublikował Wiadomość
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

siwas napisał/a:
Niedlugo mam komisje i mam pytanie, czy mogą orzeczyć ze jestem niezdolny? Pozdrawiam


W zdecydowanej większości przypadków alergia a już zwłaszcza alergia sezonowa/okresowa/ nieupośledzająca znacznie sprawności ustroju nie jest klasyfikowana przez WKL jako "niezdolny" do służby.Radzę podkreślić że twoje problemy są okresowe/nasilające się wiosną/ .I tak np.alergiczny sezonowy nieżyt nosa jest uznawany jako Z /zdolny do służby/
 
 
siwas 
1


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

archibald napisał/a:
siwas napisał/a:
Niedlugo mam komisje i mam pytanie, czy mogą orzeczyć ze jestem niezdolny? Pozdrawiam


W zdecydowanej większości przypadków alergia a już zwłaszcza alergia sezonowa/okresowa/ nieupośledzająca znacznie sprawności ustroju nie jest klasyfikowana przez WKL jako "niezdolny" do służby.Radzę podkreślić że twoje problemy są okresowe/nasilające się wiosną/ .I tak np.alergiczny sezonowy nieżyt nosa jest uznawany jako Z /zdolny do służby/


Alergia jest okresowa, pyłki traw, brzoza. Odczulam sie w zasadzie koncze leczenie juz. Zastanawiam sie czy zabrac ze sobą jakieś zaświadczenie od alergologa? A tak w ogóle to na takiej komisji robią próby skórne czy badanie jest z krwii?
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

siwas napisał/a:
Witam, mam maly problemik.. .mianowicie ostatnio na zajęciach z chemii w mojej jednostce przed sprawdzeniem szczelnosci maski sanitariusz zapytal się czy ktoś nie moze wejść do komory klosz z różnych względów. Powiedzialem ze mam alergie. Dowodca sie wkurzył i kazał mnie wysłać na komisje lekarską o przydatności do dalszej służby wojskowej. Niedlugo mam komisje i mam pytanie, czy mogą orzeczyć ze jestem niezdolny? Pozdrawiam

Faktycznie masz alergie, czy po prostu odczułeś wyjątkowo mocne tegoroczne pylenie sosny? W połowie maja co drugi chodził zasmarkany i narzekał, że cały samochód jest żółty i trzeba go myć co drugi dzień. Pytam, bo zauważyłem że dowódcy JW, stosując tradycyjne RWD, przesadzają z wysyłaniem chłopaków na komisje lekarskie. Złamana ręka- komisja. Chłopak na egzaminie z w-f (ostatni termin zdawania) skręcił kostkę i w danym roku już nie miał możliwości do niego podejść- komisja. Dochodzi do tego, że na własne życzenie nie przedłużają L4 żeby tylko na komisję ich nie wysłali.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

siwas napisał/a:
Alergia jest okresowa, pyłki traw, brzoza. Odczulam sie w zasadzie koncze leczenie juz. Zastanawiam sie czy zabrac ze sobą jakieś zaświadczenie od alergologa? A tak w ogóle to na takiej komisji robią próby skórne czy badanie jest z krwii?


Weź dokumentacje od alergologa, napisz oświadczenie dla komisji jakie masz dolegliwości /podkreśl że są sporadyczne i że leczenie pomaga/.Może zrobią testy i badania to już zależy od orzeczników, ale jeśli z tą alergią nie dzieje się nic dramatycznego co utrudniałoby funkcjonowanie to nic Ci nie grozi.Przepisy orzecznicze jasno mówią w takich sytuacjach; Z czyli zdolny
 
 
siwas 
1


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Jefrjeitor napisał/a:
siwas napisał/a:
Witam, mam maly problemik.. .mianowicie ostatnio na zajęciach z chemii w mojej jednostce przed sprawdzeniem szczelnosci maski sanitariusz zapytal się czy ktoś nie moze wejść do komory klosz z różnych względów. Powiedzialem ze mam alergie. Dowodca sie wkurzył i kazał mnie wysłać na komisje lekarską o przydatności do dalszej służby wojskowej. Niedlugo mam komisje i mam pytanie, czy mogą orzeczyć ze jestem niezdolny? Pozdrawiam

Faktycznie masz alergie, czy po prostu odczułeś wyjątkowo mocne tegoroczne pylenie sosny? W połowie maja co drugi chodził zasmarkany i narzekał, że cały samochód jest żółty i trzeba go myć co drugi dzień. Pytam, bo zauważyłem że dowódcy JW, stosując tradycyjne RWD, przesadzają z wysyłaniem chłopaków na komisje lekarskie. Złamana ręka- komisja. Chłopak na egzaminie z w-f (ostatni termin zdawania) skręcił kostkę i w danym roku już nie miał możliwości do niego podejść- komisja. Dochodzi do tego, że na własne życzenie nie przedłużają L4 żeby tylko na komisję ich nie wysłali.


Faktycznie mam alergie
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

No to założona maska powinna raczej pomóc niż zaszkodzić.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
siwas 
1


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

steell napisał/a:
No to założona maska powinna raczej pomóc niż zaszkodzić.


Czyli powinienem byc spokojny? Czy jest jest sie czym martwic
Nie ukrywam ze zalezy mi na sluzbie :)
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

Przynajmniej na pyłki brzozy i traw :) Nie robili Ci posiewu na chloropikrynę wiec nie wiadomo jak na nia zareagujesz.
PS: nikomu nie robią takich badań. Jeszcze jedno, radzę rano dobrze się ogolić i natłuścić twarz kremem w połączeniu z potem piecze że hej, jak ktoś ma wrażliwą skórę i dostaje po goleniu podrażnienia ogolić sie wieczorem nie rano.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
Ostatnio zmieniony przez steell Sob 27 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 27 Maj, 2017   

siwas napisał/a:
Faktycznie mam alergie



To Ty nawet prezerwatywy nie możesz używać.

siwas napisał/a:
Nie ukrywam ze zalezy mi na sluzbie


Więc nie zasłaniaj się alergią, bo materiał z jakiej wykonana jest maska na pewno jej nie masz.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
pavel89 
1


Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018   

Dzisiaj miałem badania okresowe i ich nie przeszedłem. Żołnierzem zawodowym jestem od roku. Co teraz ze mną zrobią? Zwolnią mnie?
 
 
nesiasps 
4
pol202


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 237
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018   

A pytałeś lekarza czy ot tak sobie wyszedłeś z gabinetu? Wróć i spytaj.
_________________
pol202
 
 
marcinania3 
1


Dołączył: 09 Sie 2019
Posty: 1
Skąd: Mrągowo
Wysłany: Pią 09 Sie, 2019   Re: Problemy zdrowotne a dalsza służba

Witam mam pytanko czy czesciowa amputacja lewego kciuka nie przeszkadza w tym aby dostac sie do WOT?
 
 
kobra27 
1


Wiek: 45
Dołączył: 19 Paź 2019
Posty: 23
Skąd: polska
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

witam robiłem badania okresowe we wrześniu no i jest problem bo dostałem tylko na 3 miesiące , okazało sie że teraz nie podpiszą badań bo mam brak widzenia obuocznego ( przestrzenne ) , dodam że z tą wadą zostałem przyjęty i służę ponad 12 lat misja zaliczona , a teraz okulista mi mówi po wprowadzeniu tego badania juz zgody bym nie dostał i badań okresowych nie zaliczę i co dalej ? dodam że te badania zostały wprowadzonego w styczniu 2019 jako obowiązkowe do pracy z bronią . Pani z medycyny pracy powiedziała że jest bardzo dużo ludzi takich jak ja .
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

Zapewne skierują Cię na komisję, która orzeknie twoją zdolność lub niezdolność do dalszej służby.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

kobra27 napisał/a:
Pani z medycyny pracy powiedziała że jest bardzo dużo ludzi takich jak ja .
I ma rację.
Gdyby było to tak istotne (to widzenie przestrzenne) to sporo ludzi nie dostałoby się do wojska, większość żołnierzy zostałaby zwolniona do cywila i dużo kierowców straciłoby prawo jazdy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group