Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PW obawiają się o pracę z powodu cięć budżetowych w MON
Opublikował Wiadomość
pampi 
5
To już 23 rok , końcowe odliczanie.....


Wiek: 51
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 678
Skąd: Moja Ojczyzna
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Znam przypadki, iż CI emeryci wojskowi, mają w tej że samej jednostce zatrudnione żony lub dzieci a i wśród powołanych szeregowych zawodowych też jest "familia", więc jak Pan emeryt straci pracę to i tak to nie będzie wielkie halo w stosunku do pracownika cywilnego, który pracował w tej jednostce 20 - 30 lat i musi dopracować do 60 - 65 lat, aby mieć nie rzadko połowę tego na emeryturze, co emeryt wojskowy w wieku 40 - 45 lat.Taka prawda, o której każdy wie.A może lepiej zabrać wszystko temu, co później, nic już nie będzie miał ? A w wieku np: 50 lat, cywil nie szybko znajdzie pracę.Więc, jak to już pisałem, jak będzie to dobrze zrobione to może nie będzie to tak, aż tak bolesne.Musiało by być też mądrze a to już raczej nie możliwe w MON. :gent:
Ostatnio zmieniony przez pampi Wto 11 Sty, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

pampi napisał/a:
A w wieku np: 50 lat, cywil nie szybko znajdzie pracę.


A gdzie się podziało sławetne 50+ Pana Premiera ?
Czy miało ono dotyczyć podniesienia wieku emerytalnego czy może większych możliwości w zatrudnianiu ?

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
pampi 
5
To już 23 rok , końcowe odliczanie.....


Wiek: 51
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 678
Skąd: Moja Ojczyzna
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Miki, z 50 + Pana Premiera stało się to samo z " zieloną wyspą" itp. :cry:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Zapis o zwalnianiu emerytów wojskowych, tak jak każdy zapis dyskryminujący, łatwo obalić jako niezgodny z Konstytucją. Ponadto tacy pracownicy-emeryci mają niższe wymagania finansowe a jednocześnie reprezentują wyższy poziom pracy z racji doświadczenia, często również wykształcenia przewyższającego wymagania na określonym stanowisku, a także wyższy stopień lojalności wobec pracodawcy.
Trudno będzie ich zwolnić, pozostawiając przeciętnych, sfrustrowanych tzw. "rasowych cywili" tylko z tego powodu, że mają niskie dochody. To nie jest państwo socjalne i pracodawca powinien stosować racjonalne rozwiązania, ekonomicznie korzystne dla zakładu.
Jestem przekonany, że pracę stracą raczej zbędni i źli pracownicy.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
pampi 
5
To już 23 rok , końcowe odliczanie.....


Wiek: 51
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 678
Skąd: Moja Ojczyzna
Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   

radiola, Po pierwsze, nie ma ludzi nie zastąpionych, po drugie w bardzo wielu przypadkach owi nie do zastąpienia rezerwiści zajmują stanowiska, które spokojnie może zastąpić, każdy pracownik cywilny, tak jest w większości przypadków. A co do sprawiedliwości opartej o Konstytucję, to nie wiem czy żołnierz zwalniający się po 15 latach z wojska, zatrudniany na drugi dzień jako pracownik cywilny, nie jest wyróżniany przez swojego dowódcę jednostki w stosunku do tych, którzy jeszcze służą.Bo w sumie pieniądze te same , ale praca spokojniejsza i lżejsza.Myślę, że praca na stanowiskach cywilnych w jednostkach, powinna być dla cywili, a kto chce służyć niech dalej nosi mundur, choćby 1000 km od domu.A tak, zaczyna się w wielu przypadkach cwaniactwo i kombinowanie. :gent:
 
 
Mk27 
2


Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: z interneru
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011   

pampi, zauważ, że żołnierz na emeryturze jest już cywilem.

radiola święta racja, że o zatrudnieniu powinna decydować przydatność na stanowisku. Tylko żeby to było rzeczywiście robione uczciwie a nie tworzenie stanowiska tylko dlatego bo trzeba kolesia zatrudnić.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011   

Po pierwsze, żołnierz służy państwu. Jest pracownikiem (urzędnikiem) państwowym. Jeśli już nie może służyć z jakichś powodów, przeważnie niezależnych od niego, to naturalne jest ze Państwo zatrudnia go w inny sposób. Jako pracownika. Nie darmo zapisano, że były żołnierz zawodowy ma pierwszeństwo zatrudnienia w urzędach państwowych.
To samo powinno dotyczyć żołnierzy poszkodowanych w misjach PKW. Żołnierz utracił zdrowie w służbie, to jeśli chce, powinien dostać zatrudnienie w wojsku jako pracownik. Dla takich ludzi musi być miejsce w armii.
Dla mnie śmieszne było, że młody człowiek uchylający się od służby wojskowej, zatrudniał się jako pracownik wojska. Jeśli nie lubi się tej dziedziny, to trzyma się od niej z daleka. A nie jak V kolumna, przyjmuje się do pracy w wojsku aby później psioczyć na kolegów żołnierzy.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

radiola, nie zgodzę się z Tobą że powinniście mieć pierwszeństwo w zatrudnieniu na stanowiskach typowo cywilnych tylko dlatego że posiadacie legitymację emeryta wojskowego ,nie ona powinna stanowić o przydatności pracownika a jego kwalifikacje i możliwości poszerzania i przyswajania wiedzy ....
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
antek 
3


Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 139
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Nie zawsze były żołnierz będzie miał pierwszeństwo w zatrudnieniu wystarczy że będzie to przypadek że żołnierz będzie miał niższe kwalifikacje. Pierwszeństwo w zatrudnieniu jest tylko wtedy gdy kwalifikacje kandydatów są zbliżone to wtedy można sie powoływać na postanowienia ustawy o służbie żołnierzy zawodowych
 
 
tbet 
2


Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 64
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Sob 22 Sty, 2011   

Nie mogę tego czytać. Według Ciebie owca były ŻZ to baran, który pewnie poza promilami nie przyswoi niczego. Tu nie ma o czym gadać. Każdy obywatel w tym kraju powinien byc traktowany zgodnie z prawem i tyle.
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011   

A gdzie ja napisałem że były ŻZ to baran?,napisałem że kwalifikacje powinny być głównym kryterium ...
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011   

Tak oczywiście być powinno. Szkoda tylko, że nie bywa tak w tym kraju. :(
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011   

Nie kwalifikacje, a raczej umiejętności. Np. na stanowisku referenta sł. samochodowej nie trzeba mieć doktoratu, ale wypadało by znać zasady obiegu dokumentów, sprzęt i zależności panujące w wojsku. Tego nie uczą na studiach.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
antek 
3


Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 139
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

Dla zobrazowania przepisów o pierwszeństwie żołnierzy przy zatrudnieniu na stanowiskach związanych z obronnością kraju. Czołgista nie będzie miał pierwszeństwa w zatrudnieniu np na stanowisku starszego referenta w WKU ale np były żołnierz zawodowy posiadający wyższe wykształcenie zajmujący sie dotychczas np mobilizacją będzie miał pierwszeństwo w zatrudnieniu na stanowisku specjalisty w Wydziale Planowania.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

Zwłaszcza jak będzie blondynką z długimi nogami i będzie na dodatek siostrzenicą komendanta :cool: , a reszta to milczenie :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group