Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta dla żołnierza - co myślicie???
Opublikował Wiadomość
Gloria 
1


Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   Ankieta dla żołnierza - co myślicie???

Witam forumowiczów :)

Jestem studentką 5go roku filologi polskiej UMCS w Lublinie. Obecnie piszę pracę magisterską na temat żołnierzy i środowiska żołnierskiego.

Celem mojej pracy jest auto- i heterosterotyp żołnierza, (czyli jak żołnierze postrzegają samych siebie i jak są postrzegani przez innych).

Kluczowym elementem mojej pracy jest ankieta dotycząca obrazu żołnierza, sposoby definiowania pojęcia "żołnierz".

Będę bardzo wdzięczna jeśli mi pomożecie i poświęcicie kilka minut na wypełnienie ankiety, która znajduje się tutaj: http://www.ankietka.pl/su...-zolnierza.html
Ankieta o żołnierzu

Wyniki badania będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Jeśli będziecie zainteresowani to proszę o informacje.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Ania


Zmniejszyłem wielkość czcionki, nie potrzeba stosować powiększonej. P_E
_________________
Pozdrowienia :)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Fajna, oj duża czcionka. :cool: Ale zaraz Cię pogonią. :lol: Pogonili...

P.S. Rada: zapoznaj się z regulaminem Forum.

P.S.2 Poza tym chętnie pomogę. Ale to już jak dostosujesz się do zasad.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Masz problem ze wzrokiem :?: Bo ja nie i wystarczy mi normalna czcionka. :czytanie:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Wiele prac dyplomowych widziałem w swoim życiu. I szczerze się dziwię. Temat Twojej pracy pasuje mi do socjologii a nie do filologii polskiej. Ale pewnie napiszesz nam coś więcej.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
ferdek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 185
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Wypełniłem, choć ankieta raczej dla żołnierza służby zasadniczej. Odnoszę wrażenie, że chodzi głównie o słownictwo używane w wojsku. Również czekam na wyniki
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Pięknie. Czy masz już Glorio zatwierdzony "aparat badawczy" w postaci tej ankiety przez promotora (decydenta)? Na "moje oko" to materiały będą jedynie pozwalały na ocenę archetypu żołnierza "w oczach niektórych forumowiczów NFoW, którzy twierdzą, że są żołnierzami" - czyli niepewna, niereprezentatywna grupa żołnierzy(?).
Jam, niestety, już żołnierz "nieczynny" - nie pomogę. Chyba, żebym wypełnił tę drugą ankietę przeznaczoną dla cywili (ale czy to nie wykoślawiłoby jej wyników?).
Mimo wątpliwości - powodzenia.

No widzisz - sam się złapałem. Napisałem o sobie żołnierz (chociaż rezerwy). Cywil, motyla noga, cywil!!!
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
Gloria 
1


Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

He he

dzięki za uwagi. No czcionka może i duża była ale nie aż tak :) :) .

Do zasad już się stosuje i jestem w kontakcie z adminem, który wyraził zgodę na ankietkę.

Co do tematu pracy: zagadnienie trudne ale ciekawe do wzięcia je na warsztat językowy. "Stereotyp" jako pojęcie wywodzi się z socjologii, coraz bardziej jednak interesuje językoznawców.

Pierwsza część ankiety ma na celu uwidocznienie cech, zachowań, nawyków, tworzących pewną charakterystykę żołnierza poprzez określenia słowne, zawarte w definicjach, związkach wyrazowych i wyrażeniach synonimicznych. Badania ankietowe poprzedza analiza hasła i związanych z nim przysłów, związków oraz synonimów ale w słownikach. W ten sposób uzyskam językowy obraz żołnierza (obecny w języku polskim), by następnie skonfrontować go z Waszymi sposobami definiowania (jakie cechy według Was wchodzą do znaczenia podstawowego, jakie są dodane, uwarunkowane kulturowo, których nie uwzględniają słowniki). Na deser zostawiłam sobie zestawienie autostereotypu żołnierza, z tym, jak postrzegani są żołnierze przez osoby niezwiązane ze środowiskiem żołnierskim... .

Dzięki za uwagi i zainteresowanie. Widzę, że już 3 ankietki wypełnione. Czuję niedosyt i czekam na więcej:):)
..
_________________
Pozdrowienia :)
 
 
andymgr 
1
ktoś tam......



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 43
Skąd: a gdzieś tam.....
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009   

No i ja w końcu wypełniłem :D :D

Niestety nie znałem odpowiedzi na wszystkie pytania :(

Pozdrawiam i do zobaczenia :hey: :hey: :powodzenia:

Ps. skąd pomysł na taki nick :?: :?:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Mar, 2009   


Drodzy Państwo,

Forum to nie chat, proszę przejść na komunikatory bądź





 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009   

Gloria polecam Twojej uwadze temat absurdalne "kwiatki słownictwa wojskowego

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Mar, 2009   

Koszmarna ta ankieta. :dzises:
Odniosłem wrażenie, że została zrobiona po obejrzeniu filmów "Kroll" i "Samowolka".
Rysio ma rację. :czytanie:
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob 14 Mar, 2009   

Przeczytałem. Myślałem, że skoro ankieta, to wystarczy odpowiedzieć TAK lub NIE, ewentualnie zaznaczyć "ptaszka" przy odpowiedzi. Chyba jestem za leniwy, żeby wypełniać tyle rubryk... Lenistwo to też jakaś cecha... :zly4:
P.S.
Poza tym pytania są tendencyjne. To nie ważne co sami żołnierze o sobie twierdzą, tylko co społeczeństwo o nich myśli. :gent:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 14 Mar, 2009   

Low_radiation, Po przejrzeniu tej ankiety doszedłem do tego samego wniosku. Już czytanie jej tak mnie zmęczyło, że nie miałem siły napisać postu. Odpowiedzi na pytania typu :
Cytat:
Dopisz nasuwające Ci się rzeczowniki do podanych przymiotników:(zaznacz wszystkie pola i wpisz obok)*
są raczej ważne dla psychologa (psychiatry?), a nie dla polonisty. O pytaniach od 18 w górę słowa nie napiszę...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
darekos61 
4



Wiek: 62
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 271
Skąd: marynarka
Wysłany: Sob 14 Mar, 2009   

Przebrnąłem, ale dużo mnie to kosztowało...
Kilka z punktów ankiety aż "powalało" :cry:
Nie za bardzo potrafię sobie wyobrazić komu i czemu owa ankieta będzie przydatna...

Być może język tzw. "poboru" zakwalifikowano już jako dialekt "na wymarciu"?
Stąd chęć ocalenia go jako dialektu ginącego ;)
Taka hipoteza wydaje się być do przyjęcia..
 
 
GF76 
Mod
Lekka piechota



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 768
Skąd: Środkowa Polska
Wysłany: Sob 14 Mar, 2009   

Hmmm... Po przeczytaniu tej ankiety stwierdzam, że jej wypełnianie nie ma większego sensu... Taką ankietę to można żołnierzowi ZSW zaserwować. Jest tendencyjna i faktycznie, jak już ktoś wcześniej wspomniał, autorka tworząc pytania była pod wrażeniem polskiej kinematografii.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group