Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odszkodowania
Opublikował Wiadomość
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

JoannaB, możesz wystąpić o odszkodowanie z powodu błędnej diagnozy urazu oraz źle dobranej terapii.

Są kancelarie prawne specjalizujące się w odszkodowaniach za błędy lekarskie.
Jeśli Cię to interesuje, to proszę o kontakt na pw.
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

A ja mam taki problem:
Jako świeży emeryt wystąpiłem do WBE o skierowanie na komisję lekarską. Z mojej obecnej wiedzy wynika, że otrzymam III grupę (w związku ze służbą) (choroba wieńcowa) oraz II grupę (bez związku) (upośledzenie słuchu).
Problem polega na tym, że przez 5 lat (1997-2001) pracowałem na stanowisku dla którego przyznano II stopień szkodliwości. Z tego tytułu przywrócono mi dodatek szkodliwy na ostatni miesiąc służby i wszedł on również do emerytury. I tutaj następują komplikacje.
Jednostki Wojskowej już dawno nie ma i takich stanowisk również. Archiwum SP "niestety" posiada jedynie rozkaz wyznaczający mnie na to stanowisko i przyznający II stopień szkodliwości bez opisu jakie czynniki wchodziły w zakres uciążliwości. Ja również nie jestem w stanie tego udokumentować bo takich stanowisk i z takim sprzętem już dawno nie ma.
Archiwum wysłało do "spadkobiercy - jednostki" pismo o wykazy i pomiary czynników szkodliwych na moim stanowisku ale otrzymałem informację, że zostały one zniszczone "zgodnie z obowiązującymi przepisami'. Dlatego też komisja lekarska nie może oprzeć się na żadnych dokumentach bo mój pracodawca je zniszczył. Przewodniczący komisji lekarskiej powiedział mi, że nie mogę również napisać oświadczenia "w jakich warunkach szkodliwych pracowałem" bo nie będzie to honorowane.
Troszkę mi szkoda że w tamtym czasie nie poprosiłem o odpisy pomiarów itp ale nie myślałem wtedy o tym, że będzie mi to kiedykolwiek potrzebne. Teraz czuję się zniesmaczony i poszkodowany bo ktoś zniszczył ważne dla mnie dokumenty.
Obecnie oczekuję na orzeczenie komisji i nie wiem czy sobie odpuścić czy też może jest szansa na wywalczenie czegokolwiek? Proszę o możliwie szybką podpowiedź. Pozdrawiam :hey:
_________________
"ZAUFANIA NIE TRACI SIĘ BEZ POWODU
I NIE ODZYSKUJE BEZ WYSIŁKU"
 
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Hymmm ciekawe, że już wiesz, co odstaniesz, ale to szczegół. W kwestii dokumentów to musisz dojść do tego kto został następca prawnym po tej jednostce, oraz jakie archiwum przyjmowało dokumenty po likwidowanej jednostce. :gent:
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

To mam już za sobą. Spadkobierca pisze, że dokumenty zostały zniszczone a archiwum, że nie posiada tego w zasobach bo nie przekazano.
A wiem bo komisja nakazała mi uzupełnienie dokumentów, których nie jestem w stanie zdobyć :(
_________________
"ZAUFANIA NIE TRACI SIĘ BEZ POWODU
I NIE ODZYSKUJE BEZ WYSIŁKU"
 
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Myślę, że w jednostce powinien być wydany rozkaz specjalny lub dowódcy jednostki określający stopnie szkodliwości dla danych stanowisk. Same pomiary nie sa potrzebne ponieważ dowódca jednostki po uzyskaniu takich informacji powinien dążyć do likwidacji tych zagrożeń. Myślę, że w dokumentach organu kadrowego powinny być takie rozkazy wraz z protokółami. :czytanie: Może tutaj jest otwarta ścieżka poszukiwań?
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Nie czytasz co piszę. Jednostki już nie ma a spadkobierca pisze że to było zniszczone. Jedyny dowód to rozkaz wyznaczenia na stanowisko z przyznaniem dodatku za II stopień szkodliwości. Szkoda że nie napisali co wchodziło w skład czynników szkodliwych. Gdyby to było to nie byłoby problemu.
_________________
"ZAUFANIA NIE TRACI SIĘ BEZ POWODU
I NIE ODZYSKUJE BEZ WYSIŁKU"
 
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

No widzisz rozkaz specjalny lub dowódcy jednostki ma klauzę "A", ale to już szczegół. Przepraszam chciałem nakierować. :( Nie musisz korzystać z moich porad, tutaj jest wiecej specjalistów. Przepraszam, za zajęcie czasu. :efendi2:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Azja napisał/a:
Nie czytasz co piszę.


Święte słowa ;)
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Boguś to doradź koledze emerytowi z emerytury jak znaleźć dokumenty. Ty wszędobylski i wszech wiedzący, zapewne znajdziesz Mu te dokumenty, a jak nie to chociaż wydrukujesz. Mam rade posłuchaj sobie tych Twoich szlagierów muzycznych z minionego okresu, to zapewne znajdziesz receptę na ......... :gent:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Azja, spróbował bym w ostateczności szczęścia w sądzie.
Napisz na forum jakie to było stanowisko, jakie były zagrożenia, a może już ktoś te ścieżki wydeptywał.

Szanowny szeregowy90, niestety na pewne przypadłości nie pomoże nawet dobra muzyka z lat 70-tych ;)
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Tak idź do Sądu, a tam zapewne dowiesz się tego, co ci razi "ten pan". Panie ero gratuluje pomysłu, ale faktycznie dobry, a jakże przemyślany. :brawo:
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Koledzy człowiek potrzebuje pomocy, a wy się sprzeczacie. Wstyd. :(
Może ktoś kompetentny się wypowie w tej sprawie.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

Chciałem, ale już nie mogę............. :gent:
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sob 03 Wrz, 2011   

szeregowy90 - proszę bez złośliwości. Takiego zachowania tolerować nie będę na chwilę obecną - ostrzegam.
Później już nie będzie ostrzeżeń - wyślę na urlop miesięczny. A teraz - :brzeg:
M@rEK
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Azja 
4



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 264
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Były takie stanowiska, opisane jako - oficer sztabu.
Czynniki szkodliwe to sztuczne oświetlenie i nadmierny hałas od urządzeń łączności specjalnej a dokładniej dalekopisów.
_________________
"ZAUFANIA NIE TRACI SIĘ BEZ POWODU
I NIE ODZYSKUJE BEZ WYSIŁKU"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group