Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pijani kierowcy, jak długo bedą zabijać?

Za jazdę ,,pod wpływem" należy:
Bezwzględnie zabrać prawo jazdy na rok do dwóch lat
10%
 10%  [ 34 ]
Bezwzględnie zabrać prawo jazdy na 2 lata
13%
 13%  [ 43 ]
Dożywotnio zabrać prawo jazdy
23%
 23%  [ 78 ]
Karać karą więzienia bez zawieszenia
10%
 10%  [ 35 ]
Karać karą więzienia w zawieszeniu
3%
 3%  [ 11 ]
Konfiskować samochód, którm jechał (pod warunkiem, że jechał swoim)
17%
 17%  [ 57 ]
Obecnie obowiązujące prawo jest za łagodne
13%
 13%  [ 45 ]
Obecnie obowiązujące prawo jest zbyt restrykcyjne
5%
 5%  [ 17 ]
Nie mam zdania
2%
 2%  [ 7 ]
Głosowań: 195
Wszystkich Głosów: 327

Opublikował Wiadomość
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Mamy już nakaz jazdy w pasach, sprawnym technicznie pojazdem, z zakazem rozmawiania przez komórkę i prowadzenia pod wpływem to i może 10km/h też się niektórym marzy. Przynajmniej w terenie zabudowanym.

Jak dotąd nikt się wyraźnie nie wypowiedział, czy przyczyna wypadku w Kamieńcu to bardziej wina promili czy raczej przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 100%. Więc może dyskusja powinna się tyczyć konfiskaty pojazdów i kar więzienia za znaczne przekroczenie prędkości? Tym bardziej, że wyposażenie samochodów w prędkościomierze mamy już darmowo w standardzie.

Ja początkowo byłem zwolennikiem alkomatów w każdym pojeździe. Jednak poruszane m.in. tutaj problemy prawne i techniczne przekonały mnie, że nie tędy droga.
Nie wiem czy nie lepszym wyjściem byłoby usprawnienie procesu sprzedaży samochodów z parkingów firm zajmujących się odholowywaniem pojazdów po złapaniu kierowcy na prowadzeniu.
Czyli:
1. Policja łapie delikwenta, zatrzymuje pojazd a kierowcę i pasażerów puszcza pieszo, niezależnie czy w samochodzie jest trzeźwy kierowca - ci pieszo wracają do domu lub dzwonią po taxi, znajomego.
2. Policja dzwoni po firmę, która na danym terenie wygrała przetarg na odholowanie pojazdu na najbliższy odpowiedni parking (powiedzmy max. 4 takie parkingi i firmy w kraju).
3. Jeśli w przeciągu 2 tyg. właściciel nie stawi się z opłatą za mandat( nawiązkę), holowanie i parking rusza procedura licytacji pojazdu. 3 licytacje i brak chętnych, pojazd złomowany.

A te 5zł za alkomat dodać dajmy na to do badania technicznego. Razy 22 mln zarejestrowanych pojazdów daje środki na całkiem sporą liczbę lotnych patroli policyjnych zajmujących się badaniem przesiewowym kierowców w różnych przypadkowych miejscach.
I myślę, że przetarg na taki parking też dałby spore środki.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Cytat:
Jak dotąd nikt się wyraźnie nie wypowiedział, czy przyczyna wypadku w Kamieńcu to bardziej wina promili czy raczej przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 100%.

Należałoby zacząć od pytania, jakie były wcześniejsze "osiągnięcia" tego kierowcy?

Arrakis
 
 
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Arrakis napisał/a:
Cytat:
Jak dotąd nikt się wyraźnie nie wypowiedział, czy przyczyna wypadku w Kamieńcu to bardziej wina promili czy raczej przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 100%.

Należałoby zacząć od pytania, jakie były wcześniejsze "osiągnięcia" tego kierowcy?

Arrakis


Myślisz, że ta przeszłość miała wpływ na przyczynę tego akurat zdarzenia?
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Mars74 napisał/a:
Jak dotąd nikt się wyraźnie nie wypowiedział, czy przyczyna wypadku w Kamieńcu to bardziej wina promili czy raczej przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 100%.


Pierwsze mogło mieć i zapewne miało wpływ na to drugie.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Ale cała artyleria tylko na jedno. A przecież to szybkość jest przyczyną 2/3 wszystkich wypadków śmiertelnych. Powtarzam więc, może za 100% przekroczenie prędkości, konfiskata i więzienie.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Mars74 napisał/a:
może za 100% przekroczenie prędkości, konfiskata i więzienie


Albo wzór niemiecki - zabranie prawka na 3 miesiące :!:
 
 
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

na początek dobre i to
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Cytat:
A przecież to szybkość jest przyczyną 2/3 wszystkich wypadków śmiertelnych. Powtarzam więc, może za 100% przekroczenie prędkości, konfiskata i więzienie.

To nie prędkość zabija- a kierowcy.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

W Holandii ze 3-4 lata temu pojawił się pomysł, żeby w każdym aucie obowiązkowo instalować moduł GPS oraz system transmisji danych, tak żeby monitorować ruch samochodów. Taki system wyłapywał by za dużą prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu czy również "dziwne"manewry kierowcy.
Również w zależności od ilości przejechanych km ustalałby podatek drogowy.

Alkomat to dziecinna, choć zabawna igraszka w porównaniu z takim totalnym monitoringiem.

:gent:
 
 
Mars74 
6


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1057
Skąd: Polska południowa
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

maxikasek napisał/a:
Cytat:
A przecież to szybkość jest przyczyną 2/3 wszystkich wypadków śmiertelnych. Powtarzam więc, może za 100% przekroczenie prędkości, konfiskata i więzienie.

To nie prędkość zabija- a kierowcy.


A alkohol niby zabija na drodze? Jak butelką dostaniesz.
Tu i tu to tylko przyczyna takiego a nie innego zachowania kierowcy i jego niepełnego panowania nad sytuacją.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Earpman napisał/a:
Alkomat to dziecinna, choć zabawna igraszka w porównaniu z takim totalnym monitoringiem.

O ile wiem to takie dane można wyciągnąć z każdej nawigacji samochodowej, tylko nie jest automatyczny.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Prawo powinno byc jak w opisie pod filmikiem na dole artykulu
Tutaj
Szybko i ostro. I w sumie niby nie spowodowal zagrozenia. Niby. A zebral, jak mowia nastolatki, combo.
I nikt nie dyskutuje o tym , ze ukarano trzykrotnie za jeden numer.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

thikim napisał/a:
Człowiek powinien być wolny, dopiero jak zrobi coś złego to powinien za to odpowiedzieć karnie

I ja się pod tym podpisuję.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Państwo Polskie kolejny raz pokazało swoją "siłę" wobec obywatela ... trzeba pogratulować funkcjonariuszowi sprawnej interwencji i szybkiego ukarania winnego.

:efendi2:

Cytat:
Absurd w Ozorkowie. Dostała mandat od policji, bo szła pod złym kątem

Mieszkanka Ozorkowa otrzymała 20 zł mandatu za przechodzenie nieprostopadle do osi jezdni. Kobieta przeszła trzy kroki wzdłuż krawężnika pod kątem 50 stopni, zamiast pod kątem 90 stopni.

Pani Katarzyna otrzymała mandat, ponieważ przechodziła przez jezdnię pod złym kątem
Katarzyna Michalak wychodziła ze sklepu, po drugiej stronie ulicy osiedlowej, niemal na wprost miała zaparkowany samochód. Nie ma tam pasów, ale można przechodzić przez jezdnię. Trzeba jednak to zrobić szybko i najkrótszą drogą. W tym czasie przejeżdżał patrol policji. Funkcjonariusze poprosili panią Katarzynę o dokument tożsamości. Kobieta dostała mandat. Za co? Za to, że przechodziła przez jezdnię nieprostopadle do osi.

- Przeszłam na drugą stronę ulicy nie pod kątem 90 stopni, lecz około 50 stopni. Zrobiłam dosłownie trzy kroki wzdłuż krawężnika, żeby dojść do auta - mówi pani Katarzyna z Ozorkowa. - Szkodliwość mojego czynu była w tych okolicznościach żadna, ponieważ ulica jest dobrze oświetlona, a ruchu samochodowego na tej ulicy praktycznie nie ma. W okolicy są sklepy, to miejsce, gdzie robi się zakupy.

Pani Katarzyna zdenerwowała się. Zapytała policjantów, dlaczego nie ma ich tam, gdzie są potrzebni.

- Zaprosiłam ich tam, gdzie mieszkam, by patrolowali właśnie tę ulicę. Budżet zdecydowanie zostałby wzbogacony o kwoty, które mogliby zebrać od kierowców jeżdżących z prędkością co najmniej 70-80 km/h - twierdzi mieszkanka Ozorkowa.

Pani Katarzyna ironizuje, że policjanci złapali ją, czyli groźnego przestępcę, który przechodził na drugą stronę nie pod kątem prostym.

- Nie było w pobliżu pasów, nie było żadnego ulicznego ruchu, nie przebiegałam między jadącymi autami, nie szłam środkiem ulicy - mówi kobieta. - Powinnam dostać tylko pouczenie. Naprawdę nie chodzi mi o kwotę mandatu, ale o sam fakt postępowania policjantów. To sytuacja godna potępienia. Przez takie zachowanie dochodzi do prawdziwych absurdów.

Kobieta wysłała pismo do komendanta powiatowego policji w Zgierzu. Opisała sytuację i przedstawiła swoje uwagi. Czeka na odpowiedź.

Nadkom. Liliana Garczyńska z KPP w Zgierzu tłumaczy, że przepisy jasno stanowią co jest wykroczeniem, a co nie.

- Jeśli ukarany nie zgadza się z decyzją funkcjonariusza, zawsze może odmówić przyjęcia mandatu karnego i wówczas sprawę oceni niezawisły sąd - mówi nadkom. Garczyńska. - Ma do tego pełne prawo, o którym jest pouczony. W tej konkretnej sytuacji piesza przyznała się do popełnienia wykroczenia. Nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię pozostaje nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, stąd taka reakcja policjantów. Wszelkie wymienione w piśmie zastrzeżenia zostaną wyjaśnione podczas postępowania skargowego. Jeśli nawet pojawiło się podczas interwencji sformułowanie dotyczące sposobu przechodzenia przez jezdnię, to wynika ono wprost z przepisu kodeksu wykroczeń.

Pani Katarzyna podkreśla, że przyjęła mandat, bo szkoda jej czasu na sprawy sądowe. - Życzę policjantom dobrego samopoczucia - dodaje kobieta.




Kolejny groźny przestępca ukarany, pozostaje tylko pytanie - panie premierze jak żyć ? Czy w końcu na przejściach dla pieszych zostaną ustawione linie pozwalające prostopadle przechodzić przez jezdnię ??

:lol:
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę- one tam są cały czas :cool: Zresztą na przejściu nie ma obowiązku przechodzenia najkrótszą drogą, byle nie wychodzić poza jego obręb i czas trwania cyklu świateł ( i jeszcze kilka innych obwarowań). Natomiast pani przechodziła poza przejściem (zgodnie z prawem), choć w niezgodny z prawem sposób. Ale i mandat dostała zgodnie z prawem.
Choć wiadomo dlaczego i dlaczego w najniższej kwocie :cool:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group