Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak najlepiej zaliczyć egzamin z WF do szkół wojskowych
Opublikował Wiadomość
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009   

Cytat:
OPIS ĆWICZEŃ:
Podciąganie na drążku - minimalna wysokość drążka wysokiego do wykonania ćwiczenia 220 cm. Na komendę „Gotów” kontrolowana osoba wykonuje zwis nachwytem o ramionach wyprostowanych w stawach łokciowych – pozycja wyjściowa. Na komendę „Ćwicz” podciąga się tak, aby broda znalazła się powyżej prężnika drążka wysokiego i wraca do pozycji wyjściowej, następnie ponawia ćwiczenie. Oceniający (kontrolujący) głośno podaje ilość zaliczonych podciągnięć . Jeżeli kontrolowany nie wykona ćwiczenia zgodnie z opisem np. „nie podciągnie się do wymaganej pozycji lub nie wróci do zwisu o ramionach wyprostowanych w stawach łokciowych”, oceniający (kontrolujący) powtarza ostatnią liczbę zaliczonych podciągnięć.

Nic nie ma o odpoczynku więc skoro coś nie jest zabronione, to jest dozwolone.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
forester 
1


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

A orientuje się ktoś z Was, w jaki sposób biega się kopertę (konkurencja kobieca). Chodzi mi o to, od którego boku się zaczyna. Czy biegnie się po długim tym 5 m czy po tym 3 m.
Może ktoś może zamieścić jakiś rysunek.
Proszę o wyjaśnienie.
 
 
kemezrp 
1


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   Re: Jak najlepiej zaliczyć egzamin z WF do szkół wojskowych

drązek jest na wysokosci 220cm.

W przypadku osoby, która dotyka ziemi w traci zwisu musi ona podwinac je do tyłu.

ja dostałem sie do SO bez probemu, poniwaz zdałem wszystko na maksa na wf-ie, a angielski na ponad 75% punktów. na rozmowie juz nie potrzebowałem sie wiele produkowac, gdy komisja zobaczyła wyniki.

A sposobem na dostanie sie jest:
systematyczna nauka angielskiego...przynajmniej 1 rok
bieganie..bieganie...i cięzki trening najlepiej na srednim dystansie 800 czy 1500 metrów przynajmniej przez 1rok.


coz teraz mam wiekszy problem.. okazało sie ze wogóle sie nie nadaję na dowódcę, zrezygnowałm przed podpisaniem kontratu kandydackiego... uswiadomiłem sobie ze liczyła si dla mnie tylko kasa, tórej teraz mi wcale nie brakuje
 
 
kapitanzbik 
3
ppor.



Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 133
Skąd: Północ
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011   

Ja w tym roku po raz drugi przystąpiłem do testów z WF do Wojskowej Akademii Technicznej. Rok temu również zaliczyłem test ale na mniejszą ilość punktów. Wyniki: 8 podciągnięć(9te już niezaliczone), 3:34 na 1000m i 7,2s na 50m. Muszę przyznać, że ten test jest dość łatwy do zaliczenia (tabelki w odpowiedniej uchwale na stronie WAT). Właściwie jedno podciągnięcie daje już szansę na zaliczenie tego testu. Natomiast zdziwiło mnie, że kilka osób oblało sprawdzian z WF. Dziwi mnie beztroska kandydatów, którzy na drążku walczyli jak lwy o jedno podciągnięcie i nie dawali rady. Po maturach było dość czasu, żeby to dopracować - wiem to z własnego doświadczenia, bo nawet dwa miesiące to był czas, który pozwalał na poprawę sprawności.

Kandydatom przygotowującym się do podciągania polecam trening Amstronga. Nie miałem czasu przerabiać tego w 100% regularnie ale i tak te ćwiczenia dały dużą poprawę.
Co do biegu na wytrzymałość, to warto zwrócić uwagę na trening interwałowy(zwiększanie i zmniejszanie prędkości). Przed testem warto też znaleźć jakąś bieżnię i wypracować sobie taktykę już tylko na określony dystans, tak żeby odpowiednio rozłożyć siły i dać z siebie wszystko :)
_________________
War is not nice.
 
 
slaver 
1


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: BB
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

Jaki jest limit podciągnięć na maksa ? Dodam że chodzę na siłownię i na rozgrzewkę wykonuję właśnie takie podciągniecia w liczbie 15-20, na upartego zrobię ich pewnie z 30 ?
 
 
michal621 
1


Wiek: 41
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: EB
Wysłany: Wto 13 Gru, 2016   

Witam,
Jak nie uda sie zaliczyć jednego ćwiczenia z testu sprawności fizycznej to czy są przyznawane jakieś punkty za to ćwiczenie? Czy poprostu jest z góry 0 punktów?
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 19 Lut, 2017   Egzamin z WF do Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu

Jak jest traktowana konkurencja z pływania przy egzaminie z wf-u - czy obowiązkowo trzeba umieć pływać ?
_________________
autor
 
 
Pacio 
1


Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   Egzamin sprawnościowy w szkole oficerskiej we Wrocławiu

"Test sprawności fizycznej uważa się za pozytywnie zaliczony, jeżeli kandydat(ka) uzyska co najmniej 5 punktów z każdej konkurencji objętej sprawdzianem." Oznacza to w praktyce aby zaliczyć test sprawnościowy należy przepłynąć 50m w co najmniej 60 sekund. Oczywiście taki wynik może utrudnić zdobycia przyzwoitej liczby punktów, co w konsekwencji skutkować może nie dostaniem się do ów Wyższej Szkoły Oficerskiej.
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Posiada ktoś może bazę przykładowych testów do egzaminu na szkołę podoficerską? Tylko nie chodzi mi o przykładowe testy ze strony szkół podoficerskich.
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

A co Ci chodzi?
Chcesz przykładowe testy ale nie chcesz przykładowych?
Czy może od razu te co będą na egzaminie?

A tak poważnie to wczoraj przeglądałem te ze stron szkół podoficerskich - w Poznaniu wczoraj zamieścili nowe. Dają one pogląd na to czego się można spodziewać.[/list]
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

misio, zaraz dostaniesz pytanie
"A można jakiś link ?" :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
masssamo 
1


Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Nie 05 Mar, 2017   

Widziałem te na stronie, właśnie chodziło mi o ukierunkowanie się w przypominaniu sobie materiału.
 
 
Anatoll 
1


Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018   

Witam

W przyszłym roku zamierzam rekrutować do studium oficerskiego we Wrocławiu. Jest to moje marzenie i przygotowuję się do tego od długiego czasu, ale ciągle mnie zastanawia jaka jest konkurencja na testach sprawnościowych. Proszę o szczere informację ile zdobyliście punktów w danej kategorii, czy z taką ilością się dostaliście czy nie oraz w którym roku to było. Nie tylko wyniki osób z Wrocławia mnie interesują, ale z innych miejsc również. Jak możecie to zaznaczcie w którym mieście podchodziliście do testu.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018   

Anatoll napisał/a:
W przyszłym roku zamierzam prowadzić nabór (rekrutować) do studium oficerskiego we Wrocławiu. Jest to moje marzenie i przygotowuję się do tego od długiego czasu, ale ciągle mnie zastanawia jaka jest konkurencja na testach sprawnościowych.
Dobre. :brawo:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Anatoll 
1


Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2018   

-=Alex=- całkowicie nie rozumiem twojej odpowiedzi. Możesz ją rozwinąć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group