Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szeregowi zawodowi, co o Nich sądzimy?

Szeregow zawodowi
Do 25% malkontenci, roszczeniowcy, krzyczący tylko o prawach, przemilczający obowiązki, niedouczeni, ściemniacze, którzy przenieśli do zawodowej służby wojskowej mentalność żołnierza zasadniczej służby wojskowej
6%
 6%  [ 15 ]
Do 50% malkontenci, roszczeniowcy, krzyczący tylko o prawach, przemilczający obowiązki, niedouczeni, ściemniacze, którzy przenieśli do zawodowej służby wojskowej mentalność żołnierza zasadniczej służby wojskowej
14%
 14%  [ 36 ]
Do 75% malkontenci, roszczeniowcy, krzyczący tylko o prawach, przemilczający obowiązki, niedouczeni, ściemniacze, którzy przenieśli do zawodowej służby wojskowej mentalność żołnierza zasadniczej służby wojskowej
8%
 8%  [ 21 ]
Dobrzy fachowcy (tylko niedocenieni)
7%
 7%  [ 17 ]
Są kręgosłupem armii
6%
 6%  [ 16 ]
Nie są kręgosłupem armii
19%
 19%  [ 47 ]
Sprawdzili się u mnie w jednostce
6%
 6%  [ 15 ]
Nie sprawdzili się u mnie w jednostce
5%
 5%  [ 14 ]
Zbyt rzadkie sito przy przyjmowaniu do JWJW
22%
 22%  [ 55 ]
Zbyt gęste sito przy przyjmowaniu do JWJW
2%
 2%  [ 6 ]
Głosowań: 90
Wszystkich Głosów: 242

Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lip, 2009   Szeregowi zawodowi, co o Nich sądzimy?


Minęło już trochę czasu od wprowadzenia nowego korpusu, więc można pokusić się o pewne opinie. Jak ich widzimy, co o nich sądzimy? W wielu wątkach widać różny ich osąd.
Może zebralibyśmy te opinie w jednym miejscu?

Bardzo proszę o udział w ankiecie, można oddać
cztery głosy.



 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Wyraziłem swoją opinię w ankiecie.

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
bodzio003 
1


Wiek: 38
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

jestem szeregowym zawodowym jeżeli macie taką opinię o nich to obejmijcie ich stanowiska i wtedy pogadamy

Uprzejmie przypominam, że zdania zaczynamy wielką literą.

P_E
 
 
 
aron73 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 630
Skąd: skąd?
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

:gent: Nie ma co się denerwować, tylko zmienić nastawienie do służby :D
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
http://www.pajacyk.pl/ http://www.polskieserce.pl/
Nie dojrzy pszczółka wśród kwiecia pyłu, gdy zapyli ją bączek od tyłu...
 
 
kuba1977 
4


Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 273
Skąd: stargard
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Zaznaczam na początku że jestem podoficerem. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Jacy są szeregowi zawodowi? Z mojego doświadczenie wiem ,że są porządni i sztuki. Problem jest w tym ,że inne korpusy też mają wiele do życzenia. Przeciętność i bylejakość dotyczy wszystkich żołnierzy bez względu na stopień.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Podzielam zdanie mojego przedmówcy. Dlatego nie polecam zakładania analogicznego tematu-ankiety dla pozostałych dwóch korpusów kadry zawodowej.
 
 
Maraton 
4


Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Pracownik cywilny, czy żołnierz zawodowy (każdy korpus) to ludzie, a ci są różni. Pracoholicy, obiboki są wszędzie. Prawdą jest jednak fakt iż od oficerów wymaga się, lub winno wymagać się więcej - toż to kwiat naszego środowiska ( moim i tylko moim zdaniem należałoby go wyplewić- chwastów ci tam mnogo)- ale kruk krukowi... .
 
 
Peacekeeper 
5
Land Army



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 449
Skąd: obecnie na ZS-ach latam
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Zauważyłem tendencję taką u szeregowych zawodowych, że będąc jeszcze w służbie nadterminowej czuli przysłowiowy bat nad sobą, natomiast po otrzymaniu kontraktu na pełnienie służby zawodowej - pracować się raptem odechciało, mniej czasu poświęcają na obowiązki służbowe bo w sumie lepiej w kancelarii posiedzieć no w sumie czy się stoi czy się leży 1500 się należy ! Wrzuciłbym na garba takiemu kilka jednostek sprzętowych, może by się nauczyli szanować prace.
_________________
" Kobiet w żołnierzach nie pociąga mundur.
Pociąga je fakt, że słucha rozkazów i jest przyzwyczajony do gównianego żarcia "
- demotywatory.pl
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Peacekeeper, a gdzie są przełożeni :?: Skoro podoficer lub oficer nie rozlicza z zadań szeregowego, to chyba wszystko jasne :?: :gent:
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 658
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Ja natomiast mam zdecydowanie pozytywne doświadczenia z pracy z szeregowymi zawodowymi. Oczywiście niewielki odsetek do tej pracy absolutnie się nie nadaje - lecz szybko ta grupa się wykruszyła. Zdecydowana większość tych którzy pozostali to fachowcy na swoim stanowisku. Czują odpowiedzialność za powierzony sprzęt, wiedzą, że nie będą przez nas traktowani jak tzw. "szweje", mają świadomość, że przełożeni liczą się z ich sugestiami i opiniami, jako osób które najwięcej mają ze sprzętem kontaktu. Procentuje to ich sumienną pracą, świadomością, że ktoś szanuje ich jako ludzi oraz szanowane są efekty ich pracy. Nigdy nie zauważyłem wśród nich mocno roszczeniowej postawy, nie usłyszałem ani razy haseł charakterystycznych dla "kwiatu inteligencji polskiej" odbywającego w latach 90-tych zasadniczą służbę wojskową. Zdarzyło mi się natomiast usłyszeć tego typu hasła od szer. zawodowych z innej jednostki, łącznie z wulgaryzmami kierowanymi do przełożonego. Muszę jednak przyznać, że na taką sytuację zapracowały obydwie strony...
Myślę, że wypracowaliśmy zdrowy układ, optymalny i powodujący, że do pracy chce się przychodzić ;)
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010   

Jestem st. szer. zaw. i nie podoba mi się traktowanie nas przez przełożonych. Jak jest robota to tylko do nas, to samo jest z odpowiedzialnością najlepiej zrzucić szeregowemu zawodowemu wszystko na łeb i nawciskać mu kitów, że jak będzie się starał to w końcu zostanie podoficerem :zly3: Większość kadry podoficerskiej wyśmiewa się z nas, że jesteśmy można powiedzieć najemnikami z których można w każdej chwili zrezygnować za to taki np. sierżant jest profesjonalistą bo on potrafi nic nie robić przez cały dzień i bąki nzbijać oraz czekać do 15:30.
 
 
swiffy 
3
swiffy



Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 121
Skąd: direct from HELL
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010   

Też jestem w korpusie szeregowych stopień mam jak przedmówca i się pytam panów pod i oficerów. Większość szeregowych służy w jednostkach w których odbywała najpierw zasadniczą a pózniej nadterminową służbę więc przełożeni wiedzieli co dany żołnierz sobą reprezentuje więc kiedy dany żołnierz ( leń nierób etc etc ) składał wniosek o przystąpienie do służby nadterminowej czemu żaden z przełożonych nie interweniował wszak na przystąpienie do tej służby trzeba było zgody dowódcy jednostki. Jednym słowem widziały gały co brały

Ps Szeregowy Zawodowy nie jest od robienia rejonów tylko ma w kontrakcie opisane swoje obowiązki
_________________
prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010   

swiffy, jesteś w małym błędzie, był czas, jeżeli mnie pamięć nie myli, to od wiosny do jesieni 2008 roku, że najpierw po 3 miesiącach (!!!) zostawał żołnierz służby zasadniczej, żołnierzem nadterminowym (!!!) a po następnych dwóch miesiącach (!!!) był już starszym szeregowym zawodowym. Wystarczyło, że tylko chciał i napisał wniosek. Nie pomagały żadne interwencje, że się nie nadaje, bo takie były odgórne wytyczne. A tak zupełnie na marginesie, to kto szanownym st. szer. posprząta w "jamce"? Osobiście sprzątam swoją kancelarię a jak trzeba to i pomieszczenia wspólne kompanii i nie robię ( nikt na kompanii, gdzie służę nie robi ) z tego problemu. Oczywiście, w kontrakcie strzelca czy też innego specjalisty, nie jest napisane, że ma sprzątać, ale wykonywać polecenia przełożonego to chyba można?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
swiffy 
3
swiffy



Wiek: 38
Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 121
Skąd: direct from HELL
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010   

Beryl73 kiedy odbywałem zasadniczą służbę wojskową to ci którzy zostawali nadterminowymi właśnie po 3 miesiącach kiedy my wychodziliśmy do cywila dalej biegali z pustym pagonem mimo że nadterminowymi byli już jakieś 4 miesiące... Belkę dostali i to nie wszyscy po kolejnych 2. A kiedy przechodzili na zawodowych to chyba można było przeprowadzić jakąś selekcje. Mi i na zasadniczej i teraz nigdy nie przeszkadzały rejony ale prawda jest taka że kiedy ja odbywałem zasadniczą ( a nie byłem nadterminowym odsłużyłem 9 miesięcy i zgłosiłem się do jednostki w moim mieście) to nadterminowymi zostawali największe lenie i obiboki którym wyrzucić kosz raz na tydzień sprawiało trudność i tacy właśnie kiedy przyszły te 3 miesiące służby ( a w zasadzie na jednostce macierzystej miesiąc bo pierwsze 2 spędziliśmy w Ustce) zaczęli składać papiery na nadterminowych, ale teraz służby nadterminowej nie ma pierwszy kontrakt jest podpisywany na 18 miesięcy będzie możliwość weryfikacji kto się nadaje a kto traktuje wojsko jako swoistą przechowalnie przed bezrobociem. Ja nie mam problemu z wykonywaniem poleceń nawet jak to jest umycie szklanek po kawie w kancelarii podoficerskiej ;)
_________________
prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12834
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 28 Lip, 2010   

I tak wlasnie doszlismy, do najwazniejszego problemu w polskiej armii czasu profesjonalizacji czyli kto ma sprzatac? Powoli sie wyjasnia, po co sa ci szer. zaw.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group