Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilek osiedleniowy
Opublikował Wiadomość
RR 
1


Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   Zasilek osiedleniowy

witam
chciałbym sie zapytac Kolegów odnosnie zasiłku osiedleniowego, pracuje w nowej jednostce od 1,5 roku, cały czas dojezdzałem do miejsca pracy,mając zwracany ryczałt za dojazdy, na początku 2009 kupiłem mieszkanie w miescie gdzie znajduje się jednostka i chcac otrzymac zasiłek musze zameldowac się z rodzina na pobyt stały, z tym że zona z dzieckiem zameldowała się trzy miesiące wczesniej niz ja w nowym domu. i moje pytanie czy wcześniejsze zameldowanie członków rodziny nie pozbawia mnie tego prawa, w rozporzadzeniach nic na ten temat nie ma napisane ale decyzje kadrowe są nieznane.
dziekuje za odpowiedzi

Tytuły i zdania zaczynaj wielką literą. Stosuj polskie znaki :!: P_E


 
 
temida
2


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 70
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Witam, w mojej opinii nie ma to większego znaczenia, zgodnie z § 6. 1. rozporządzenia o należnościach za przeniesienia służbowe Żołnierzowi przeniesionemu służbowo, który przesiedlił się do nowego miejsca pełnienia służby, przysługuje zasiłek osiedleniowy w wysokości:
1) 250 % najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz przesiedlił się z członkami rodziny;

2. Dla celów ustalania zasiłku, o którym mowa w ust. 1, przyjmuje się stan rodzinny żołnierza oraz stawkę najniższego uposażenia [u]z dnia przesiedlenia się żołnierza. [/u

Poza tym, tak na marginesie do otrzymania zasiłku osiedleniowego nie jest już konieczne zameldowanie na pobyt stały, wystarczy na pobyt czasowy powyżej 2 miesięcy.

pozdrawiam
 
 
RR 
1


Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

dziękuje Koledze za odpowiedz
ale czy na pewno wystarczy zameldowanie tymczasowe powyżej 2 miesięcy zgodnie z nowym rozporzadzeniem?
pzdr
 
 
temida
2


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 70
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Witam,
zgodnie z § 2. Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:

6) przesiedlenie się do nowego miejsca pełnienia służby - zmianę miejsca zamieszkania żołnierza, członków jego rodziny i ich zameldowanie się na pobyt stały lub czasowy ponad 2 miesiące w miejscowości pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej;

przy zasiłku osiedleniowym bada się najpierw przesłankę przeniesienia służbowego, a potem przesiedlenia, którego definicja jest taka jak cytowałem.


pozdrawiam
 
 
RR 
1


Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

faktycznie znalazłem rozporządzenie i pismo dyrektora departamentu kadr z wyjasnieniem, a może Kolega sie orientuje czy na rachunku za przewóz urzadzenia domowego należy wyszczegolnic załadunek, przewóz, rozładunek i wniesienie, czy nie jest to wymagane?
pzdr
 
 
temida
2


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 70
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Wydaje mi się, że nie musi być wyszczególnione, firma może w fakturze calościowo określić koszt przewozu, w którym reszta jest ujęta.

Pozdrawiam
 
 
Mariachi 
1



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

Koledzy powyżej dość szczegółowo przeanalizowali sprawę zasiłku osiedleniowego, zatem ja podzielę się informacją jak mi się ten zasiłek udało otrzymać.

O zasiłek ubiegałem się po 2 miesiącach od przeniesienia do nowego miejsca pełnienia służby. Zanim złożyłem wniosek prowadziłem "ustalenia robocze" z paniami z pionu finansowego, bo jak twierdziły dawno tego nie robiły i mieliśmy w tej sprawie różne interpretacje przepisów. Decydującą jednak wykładnią okazała się wspomniana wyżej interpretacja dyrektora Departamentu Kadr MON i po dwóch tygodniach ustaleń złożyłem ostatecznie wniosek.

Podstawa to zameldowanie. Można się zameldować czasowo, ale ze złożeniem wniosku trzeba wówczas czekać 3 miesiące. Ja zameldowałem siebie i swoją rodzinę na stałe i wniosek złożyłem kilka dni później.

Ja się przenosiłem z jednego miejsca a moja żona z drugiego, ponieważ dojeżdzałem do poprzedniej JW z mieszkania żony położonego w innym mieście. W związku z tym wniosek o zwrot kosztów przewozu rzeczy złożyliśmy tylko z poprzedniego miejsca zameldowania żony. Przedstawiliśmy fakturę za usługę o nazwie: "usługi transportowe" i okazało sie to wystarczające.
Aby otrzymać zwot kosztów przejazdu dla siebie i członków rodziny wystarczyło w załączeniu do wniosku złożyć oświadczenie o tym kto, kiedy i czym przyjechał do obecnego miejsca zamieszkania.

Ja także osiedliłem sie w innym czasie niż moja rodzina, bo o ile zameldowaliśmy sie razem w tym samym dniu, to osiedliliśmy się w innych dniach. Moja rodzina kilka dni po mnie. Datę osiedlenia należy tu rozumieć jako datę przyjazdu do danej miejscowości z zamiarem pobytu stałego. Zaświadczenie o zameldowaniu jest tutaj traktowane jako dokument konieczny, potwierdzający fakt osiedlenia.

Dodam tylko jeszcze, że na wpływ na konto czekałem około 6 tygodni od dnia złożenia wniosku.

Życze powodzenia i wytrwałości, bo w dobie kryzysu na pewno będzie to wnikliwie sprawdzane, ale trzeba być wyrozumiałym także dla samej finansówki. To są pewne niemałe pieniądze jednak, więc nasze panie z administracji muszą dostać te wszystkie papierki aby mieć swoje RWD.


pozdrawiam
_________________
To co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei..
 
 
radarr 
1


Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 09 Sie, 2009   

witam, kilka miesięcy temu przeniosłem się do jednostki bliżej domu rodzinnego. Do jednstki z domu jadąc samochodem mam niespełna 35 km. Napisałem wniosek "przeniesieniowy", z którego mam dostać tylko zwrot za przewóz mebli i dietę. Nic więcej mi się podobno nie należy ponieważ miescowość z której dojeżdżam jest miejscowością "pobliską" (19 km w linii prostej).
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Mam temat odpuścić bo i tak nic nie zmienie??? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
 
Mariachi 
1



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

Witam!
Rozporządzenie Ministra ON w sprawie należności żołnierzy zawodowych za przeniesienia i podróże służbowe z dnia 28 maja 2004 r. mówi:
§ 6. 1. Żołnierzowi, który w związku z przeniesieniem
służbowym przesiedlił się na pobyt stały do nowego
miejsca pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej,
przysługuje zasiłek osiedleniowy w wysokości:
1) 250 % najniższego uposażenia — jeżeli żołnierz
przesiedlił się z członkami rodziny;
2) 50 % najniższego uposażenia — jeżeli żołnierz jest
samotny lub przesiedlił się bez członków rodziny.

Jasne jest, że jeżeli przeniosłeś się do nowej JW i mieszkasz w jej miejscowości pobliskiej, to masz prawo do zasiłku osiedleniowego, pod warunkiem że się przesiedliłeś, tzn zmieniłeś miejsce zamieszkania. Jeżeli służąć w poprzedniej JW byłeś zameldowany w tej samej miejscowości co teraz, to de facto się nie przemeldowałeś i nie przenosiłeś. Możesz oświadczyć we wniosku o zasiłek osiedleniowy, że mieszkałeś wcześniej w miejscowośći poprzedniej jednostki i przedstawić zaświadczenie o obecnym zameldowaniu, bo w rozporządzeniu nie ma mowy o zaświadczeniu o poprzednim meldunku.

W mojej ocenie nie mieli prawa nie wyplacać Ci zasiłku osiedleniowego, zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego oraz diet. Myślę że sprawę powinno załatwić napisanie wniosku do d-cy Twojej JW od czego nadasz oficjalnie bieg Twojej sprawie. Wtedy nie zbędą Cię już tak lekko odpowiedzią że Ci sie nie należy, tylko będą musieli to uzasadnić i wtedy może przeczytają rozporządzenie i zobaczą że ów zasiłek Ci przysługuje jak psu buda.

pozdrawiam
_________________
To co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei..
 
 
temida
2


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 70
Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

Witam, w obecnym stanie prawnym (od 01.11.2007 r.) przepis ten brzmi trochę inaczej.

§ 6 ust. 1. Żołnierzowi przeniesionemu służbowo, który przesiedlił się do nowego miejsca pełnienia służby, przysługuje zasiłek osiedleniowy w wysokości:
1) 250% najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz przesiedlił się z członkami rodziny;
2) 50% najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz:
a) jest samotny albo
b) przesiedlił się bez członków rodziny.

Natomiast § 9 brzmi następująco:

Należności, o których mowa w § 5 i 6, nie przysługują w razie przeniesienia służbowego:
1) do miejscowości, w której żołnierz lub jego małżonek posiada dom lub samodzielny lokal mieszkalny albo jest on zameldowany na pobyt stały;
2) do miejscowości pobliskiej lub do miejscowości, z której istnieje dogodne połączenie komunikacyjne;
3) do miejscowości pobliskiej miejscowości, o której mowa w pkt 1, albo do miejscowości, z której istnieje dogodne połączenie komunikacyjne z miejscowością, o której mowa w pkt 1.

Pozdrawiam
 
 
radarr 
1


Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Właśnie podobno chodzi o ten pkt. 3, ponieważ jestem zameldowany na stałe w miejscowości oddalonej od jednostki o 19 km w linii prostej i jest to tzw. miejscowość pobliska. Choć przez parę lat służyłem w jednostce oddalonej o prawie 400 km i byłem tam zameldowany czasowo. Czy to nie ma znaczenia ??
 
 
Mariachi 
1



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Przpraszam powołałem się na wcześniejszą wersję roporządzenia. W świetle tego co przytoczył Temida nie widzę szans na zasiłek osiedleniowy dla Ciebie. Chyba pozostaje Ci tylko czekać na nowelizację rozporządzenia.
_________________
To co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei..
 
 
dereczekv1 
1



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

W trakcie przeniesienia służbowego byłem kawalerem i po 3 latach ożeniłem się, więc dopiero teraz staram się o zasiłek osiedleniowy. W rozporządzeniu przeczytałem że przysługuje on z chwilą zameldowania się ostatniego członka rodziny w danej miejscowości. W swojej jednostce otrzymałem odpowiedź że skoro byłem wtedy kawalerem to mogę otrzymać zasiłek w wysokości 50% i nie mogą w tym przypadku barć pod uwagę mój stan cywilny w chwili obecnej. Czy jest to zgodne z listerą prawa???
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

Cytat:
§ 6. 1. Żołnierzowi przeniesionemu służbowo, który przesiedlił się do nowego miejsca pełnienia służby, przysługuje zasiłek osiedleniowy w wysokości:
1) 250 % najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz przesiedlił się z członkami rodziny;
2) 50 % najniższego uposażenia - jeżeli żołnierz:
a) jest samotny albo
b) przesiedlił się bez członków rodziny.
2. Dla celów ustalania zasiłku, o którym mowa w ust. 1, przyjmuje się stan rodzinny żołnierza oraz stawkę najniższego uposażenia z dnia przesiedlenia się żołnierza.
3. Żołnierzowi, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. b, po przesiedleniu się członków rodziny przysługuje wyrównanie zasiłku osiedleniowego w wysokości 200 % najniższego uposażenia. W takim przypadku wyrównanie zasiłku ustala się, przyjmując stawkę najniższego uposażenia z dnia przesiedlenia się członków rodziny.


W jednostce dobrze powiedzieli.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
dereczekv1 
1



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Masz rację że do celów ustalenia zasiłku bierze się pod uwagę stan rodziny ale skoro dopiero teraz składam wniosek o zasiłek to mój stan rodziny jest większy. Poza tym wniosek składa się dopiero po zameldowaniu ostatniego członka rodziny, czyli w tym przypadku mojej małżonki i nie jest jasno napisane że stan prawny jest w momencie przeniesienia czy złożenia wniosku, chyba że się mylę to proszę o sprostowanie?

Proponuję, zanim cokolwiek napiszesz na NFoW, odwiedź tę witrynę Miej szacunek dla czytających i nie pisz niechlujnie i zdania zaczynaj wielką literą, to chyba nie jest za duży wysiłek? Intelektualny i fizyczny. Poprawiłem. P_E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group