Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zegrzyńskie nowości
Opublikował Wiadomość
jotelka 
4


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 208
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Myślę, że to ważne."Polska Zbrojna" w nr 4 z 24.01.2010 podała na str 7informację o tym, że Wojskowa prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sadu Okręgowego akty oskarżenia w dwóch sprawach. Pierwsza dotyczy nieprawidłowości w organizacji przetargów i wykorzystywanie żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności do prac nie związanych z ich obowiązkami. Byłemu komendantowi Centrum płk. rez. Jerzemu S. postawiono 15 zarzutów przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Długo bo długo, ale jest nadzieja, że wyroki będą sprawiedliwe.
 
 
ekran 
4
Czujnik


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 258
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Oj długo, długo działał prokurator Zbigniew B. Sprawa aż tak skomplikowana, czy były inne powody ?
Mój ulubiony redaktor AG, przywiązany od kilku lat do tematu "Księstwa Zegrze", chyba zdobywa informacje z prokuratury przez okno tramwaju jadącego Nowowiejską, bo ostatni artykuł w PZ znowu nie jest precyzyjny.
Całość brzmi tak:
Cytat:
Pierwsza dotyczyła nieprawidłowości w organizacji przetargów i wykorzystywania żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu do prac nie związanych z ich obowiązkami. Byłemu komendantowi placówki, pułkownikowi rezerwy Jerzemu S., postawiono łącznie 15 zarzutów przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Oskarżonymi w tej sprawie są też oficer rezerwy i czterech cywili. Podejrzenia wobec innych żołnierzy CSŁiI zostały wyłączone do odrębnych postępowań. Ponieważ przyznali się oni do winy, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze, ich sprawy są już zakończone"

W tym, już kolejnym artykule AG, znowu zabrakło informacji o sporej grupie żołnierzy z CSŁiI, którzy nie czuli się winni, nie przyznali się do zarzucanych czynów i którym prokuratura umorzyła postępowanie.
Czy tak wiele kosztuje, żeby zachować rzetelność dziennikarską ? Ten wątek chyba wyjątkowo nie pasuje AG przy opisywaniu "afery zegrzyńskiej".
Na koniec - dla jasności - życzę Jerzemu S. należytego ukarania, przede wszystkim za krzywdę jaką zrobił Zegrzu i pracującym tam ludziom.

Cytując, naciśnij przycisk .Poprawiłem.

_________________
Rączki, rączki Hans ! (Brunner do Klossa).
 
 
krzysiek56_7 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 283
Skąd: mazowsze
Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Co tam słychać w Zegrzu (pomijmy afery, bo to już robi się nudne), słyszałem, że szykują się jakoweś ruchy dyslokacyjne. :?:
_________________
"Najlepsza woda jest u źródła".
 
 
armyMEN 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 22
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Kolego w Zegrzu jeśli chodzi o reorganizację to tylko co to może ona dotyczyć Szkoły Podoficerskiej w Zegrzu która pod CSŁiI w Zegrzu nie podlega. A CSŁiI to temat rzeka państwo w państwie armia w armii:) Sporo ludzi przyszło w tamtym roku ale b. dużo ze względu na charakter, specyfikę i atmosferę pracy bierze "nogi za pas" i w las tzn. wolą odejść do "zielonych garnizonów" niż walczyć z głupotami i frazesami wszelkich przełożonych i "niby przełożonych". Jak to jeden żołnierz w Centrum powiedział: "Wielu chce się czymś wykazać a niewielu ma się czym wykazać. Wielu ze "zwykłych" żołnierzy jest traktowanych gorzej niż szeregowi w czasach ZSW". Różowo nie jest ale to też zależy od funkcji i stanowiska jaką pełnisz w CSŁiI... Generalnie jako miejsce służby z własnego doświadczenia odradzałbym...
_________________
"There are no strangers, only friends you haven't met."
 
 
ekran 
4
Czujnik


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 258
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   "ciężka" służba w Zegrzu

Rozbawiła mnie wypowiedź ArmyMENA. Chyba uważa on, że służba w placówce szkolnictwa wojskowego jest ciężka. :x Dziwne, że przeniósł się z 1. WDZ skoro uważa, że lepiej jest w jednostkach liniowych. Przecież nikt go nie zmuszał. Służba w batalionie zabezpieczenia CSŁiI nie jest chyba pracą ponad siły. Najdalsze wyjazdy to są na Skubiankę (2 km). No ale to może być nudne. ;) Bydgoszcz fajniejsza ?
_________________
Rączki, rączki Hans ! (Brunner do Klossa).
 
 
jacho
4



Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 185
Wysłany: Nie 23 Maj, 2010   

do armyMEN:
kolego w RWŁ Legionowo zwolnioło się ostatnimy czasy troche miejsc pracy więc polecam!!
odprawa do służby to codzienny egzamin ze wszystkiego co pan ... ma w kompie!! ale najpierw musisz zaliczyć zastępce który pyta z tego co ON wie , a nie ty powinieneś wiedzieć, a potem przekazanie służby u dowódcy który pyta z kompa !! No i jak to wszystko zaliczysz to jesteś szczęściarzem który obejmnie służbe sprawdzając : pety za oknem , czystość kibli itp. POlecam fajna fucha... :gent:
 
 
krzysiek56_7 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 283
Skąd: mazowsze
Wysłany: Pon 24 Maj, 2010   

Ach, łza w oku, stare dobre czasy, wiwat RWŁ Legionowo :efendi2:
_________________
"Najlepsza woda jest u źródła".
 
 
Stanley37 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 977
Skąd: okolice ww
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010   

Jak nastroje w Zegrzu w związku z przyjściem WOG-u i ostatnim świętm Centrum?
 
 
Szalony 
1
Szalony


Wiek: 64
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 38
Skąd: Ełk
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Zegrze,Zegrze i po Zegrzu? Nadal panienki nażekajcie to zapewne będzie po ....
_________________
Emerytek wojskowy
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   


Szalony
, prosiłbym bez takich tekstów :modli:


Szalony napisał/a:
nażekajcie

KLIK

 
 
ekran 
4
Czujnik


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 258
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Pozdrawiam wszystkich ciekawskich Stanley'ów i Szalony'ch analfabetów :gent: .
Zegrze (Centrum) ma się całkiem dobrze :viktoria: Zagrożeń nie widać. WOG będzie, czy nie, okaże się.
_________________
Rączki, rączki Hans ! (Brunner do Klossa).
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Jak zobaczyłem ten temat pierwszą myślą jaka mi przeleciała było "Draken wiecznie żywy" ;)
 
 
krzysiek56_7 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 283
Skąd: mazowsze
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

Co nowego w Zegrzu, ponoć wróbelki ćwierkają, że tworzyć WOG mają. :gent:
_________________
"Najlepsza woda jest u źródła".
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

jacho, swoją wypowiedzią przewróciłeś mi wiarę w wojsko :D
Jednak nie wszystko stracone. Jeszcze gdzieś są prawdziwi żołnierze.
Szkoda tylko, że nie w jednostkach bojowych jak np. 12BZ.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 09 Kwi, 2011   

weredyk napisał/a:
[color=indigo]Dawno w CSŁiI nie byłem - jakieś 5 lat, ale ostatnio miałem niewątpliwą przyjemność przebywać w Zegrzu na krótkim kursie.

Dobrze, że to był krótki kurs, bo po tym co piszesz to pan żandarm mógłby Cię posadzić :cool:
A wracając do tematu to miałem przyjemność tam być chyba trzy razy w swojej służbie (ostatnio chyba 2 lata temu) i powiem, że nie miałem przyjemności spotkania jakiegokolwiek żandarma i zawsze miło wspominałem pobyt nad zalewem.
Pozdrawiam :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group