Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy

PAP, 03.11.2009 r.

Stacjonujące na Litwie w ramach obrony powietrznej nadbałtyckiej flanki NATO niemieckie myśliwce przechwyciły u wybrzeży Estonii rosyjski wojskowy samolot wczesnego ostrzegania, a gdy stały się obiektem pościgu myśliwców rosyjskich, otrzymały pomoc samolotów fińskich - podał na swej stronie internetowej niemiecki dziennik "Rheinische Post".

Ten utajniony początkowo incydent wydarzył się 15 września, a jako pierwsze poinformowało o nim w reportażu czasopismo branży militarnej "Loyal". Według niego, dwie niemieckie maszyny Eurofighter zbliżyły się nad Bałtykiem na zachód od Tallina do czterosilnikowego odrzutowego samolotu Beriew A-50, daremnie próbując nawiązać z nim łączność radiową. Jeden z niemieckich pilotów sfotografował intruza. Wtedy znienacka ku niemieckim samolotom nadleciały z prędkością naddźwiękową dwa myśliwce Su-27, ale nikt nie otworzył ognia.

Wszystkich pięć samolotów znalazło się wkrótce w przestrzeni powietrznej Finlandii, gdzie wyleciały ku nim fińskie myśliwce F-18. Zmusiły one Rosjan do odwrotu, eskortując ich aż nad międzynarodowe wody Bałtyku.

Indagowany w poniedziałek przez "Rheinische Post" rzecznik stacjonującego w Kolonii dowództwa niemieckiego lotnictwa potwierdził, że jego Eurofightery musiały dwukrotnie dokonywać nad Bałtykiem "wizualnej identyfikacji nieznanych statków powietrznych". Pierwszy taki incydent wydarzył się na początku września i dotyczył wojskowego odrzutowego samolotu transportowego An-72, podającego się w korespondencji radiowej za maszynę cywilną.

Ponieważ siły zbrojne Litwy, Łotwy i Estonii nie dysponują samolotami bojowymi, obronę powietrzną zapewniają im myśliwce innych państw NATO, bazujące na zasadzie rotacyjnej na lotnisku koło litewskiego miasta Szawle.

Beriev A-50.jpg
Plik ściągnięto 274 raz(y) 84,53 KB

_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   Re: Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy

Ciekawe ile prawdy jest w tej notce po przefiltrowaniu wszystkich ew. przekłamań ?
Ja obstawiam do 10 % prawdy :-)
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Stevie napisał/a:
Wszystkich pięć samolotów znalazło się wkrótce w przestrzeni powietrznej Finlandii, gdzie wyleciały ku nim fińskie myśliwce F-18. Zmusiły one Rosjan do odwrotu, eskortując ich aż nad międzynarodowe wody Bałtyku.

A Niemców też czasem nie odeskortowali do granicy? ;)
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Maxio
1


Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 15
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Pod koniec września gdy byłem w Šiauliai aby obejrzeć niemieckie Eurofightery i wziąć udział w festynie piwa zorganizowanym przez niemiecki kontyngent :) , (do tej pory nie wiem dlaczego "Oktoberfest" zorganizowali we wrześniu), to podczas krótkiego briefingu zaprezentowano nam zdjęcia z tego przechwycenia - nie tylko Beriewa A-50 ale również pary Su-27. Z tego co powiedział nam dowódca niemieckiego kontyngentu oni podejrzewają, że ten A-50 zbierał dane elektroniczne o Eurofighterach - dlatego Rosjanie dopuścili ich tak blisko. Z tym, że ja jestem zwierzę lądowe i nie bardzo wiem jak te dane zweryfikować.
_________________
Chroń las i Ty możesz zostać partyzantem !
 
 
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Dokładnie jest tak jak mówisz Kolego! Dali się podpuścić jak gówniarze...teraz już Rosjanie mają w swoich bibliotekach charakterystyki radarów Eurofighterów :)
_________________
Polak diabłu pamięta:)
 
 
 
kosaelk 
5
Animo Et Fide



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 303
Skąd: Z piekieł ku niebu...
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

O ile mnie się zdaje - nasi także pełnili tę zaszczytną służbę i fruwali sobie po łotewsko-estońsko-litewskim niebie, i jakoś się na kacapów nie napatoczyli.. A Niemiec, widać szczęścia nie ma - i jak raz, znów nam wojnę wywoła... :modli: Broń Boże niech by mu ręka na wolancie zamarła nim miał by nacisnąć ten czerwony guziczek...:/





Proszę pisz narodowości z dużej litery.
Nie wiem kto to jest kacap, istnieje taki naród, albo obywatel jakiegoś państwa tak się nazywa? Sądzę, że chodzi o Rosjan, a to już obrażanie :nie2: Proszę nie obrażaj innych. Pewnie nie chcesz aby obrażano Polaków.

makary21

_________________
"Co Cię nie zabije to Cię wzmocni lecz mierz siły na zamiary a nigdy odwrotnie..."
Ratownik z powołania i zawodu...
 
 
 
Paffcio 
4


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 204
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

RadArek napisał/a:
Dokładnie jest tak jak mówisz Kolego! Dali się podpuścić jak gówniarze...teraz już Rosjanie mają w swoich bibliotekach charakterystyki radarów Eurofighterów :)

Niemcy raczej wiedzieli o takiej możliwości ELINT, więc albo nie włączali radarów, albo uzywali jakichś innych częstotliwości, nieużywanych w walce, więc ich znajomość niewiele Rosjanom da. Pozatym Putin przyjaźni sie z Berlusconim, wiec może agentura rosyjska ma już dane o włoskich Eurofighterach. Rosjanie spiknęli sie tez z Francuzami, a Francuzi tez prowadzą własne działania ELINT i być może co nieco informacji udostępnili Rosjanom.

Belial napisał/a:
Czyli prowokacja ;)

Nie przesadzajmy RadArek, nie wiemy czego użyto na podejściu. Równie dobrze mogli być naprowadzani ze stacji radarowej.

Eurofightery mają IRST. A-50 jest wielki i ma wielki RCS, może gdzies tam 150 km z tyłu na małej wysokości był trzeci EF, który przekazywał dane ze swojego radaru do pozostałych maszyn.

Cytat:

To już wyższa szkoła jazdy :cool:

Nasze Migi 21 też były tak naprowadzane na cel.

Cytat:

Broń Boże niech by mu ręka na wolancie zamarła nim miał by nacisnąć ten czerwony guziczek

Pewnie wszyscy się mieli wzajemnie na celownikach nahełmowych.
 
 
WW
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Belial napisał/a:
:brawo: WW - czekamy na Twoja opinię :lanie:



Służę uprzejmie.

Stevie napisał/a:
[b] Wtedy znienacka ku niemieckim samolotom nadleciały z prędkością naddźwiękową dwa myśliwce Su-27,


Czy mam rozumieć, że ona jakieś niewidzialne dla radarów najnowszego samolotu bojowego UE były :?:
 
 
Steel75
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Oczywiście, bo radary Eurofighterów maja możliwość obserwacji 360°. :)
 
 
Makawity
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Samoloty znienacka?
:ciekawe:
Jak do tej pory to tylko czołgi wyjeżdżały z nienacka.


I małe OT : KACAP
Ostatnio zmieniony przez Makawity Sro 04 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Steel75
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Nienack - Baza lotnicza SP FR w OK.
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

A-50 NIE naruszył przestrzeni powietrznej NATO. Zaś sam artykuł to w dużym stopniu stek bzdur.
Zdjęcia, zarówno ze spotkania z A-50 jak i z An-72 oraz opisy były dostępne (dla umiejących szukać) już pod koniec września/początku października. I to by było na tyle.
 
 
WW
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Belial napisał/a:
Natomiast powiedz nam wszystkim, jak Rosja, która przecież wg. Ciebie nie jest zagrożeniem, a już na Bałtyku w ogóle, mogła zrobić coś takiego? :lanie:


A co ja mogę powiedzieć facetowi, który swoja fachową a cenną opinie opiera na notatce prasowej :?:
 
 
WW
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

Wielce merytoryczna odpowiedź.
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lis, 2009   

:brzeg: :nie2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group