Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Sob 19 Lis, 2011
Przedstawicieli Konwentu Dziekanów
Opublikował Wiadomość
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lis, 2009   

Witam. :gent:
A co Panowie możecie napisać w temacie problemów nurtujących korpus szeregowych zawodowych ?
Pokładamy w nich duże nadzieje a w mojej opinii, wielu poprze moje stanowisko, zostali Oni przez MON za przeproszeniem .... "wycyckani".
Przepraszam za dosadne zwroty ale nastroje panujące obecnie w tym korpusie mnie martwią. A do końca 2012 roku może się okazać, że decyzje MON-u dosłownie rozwalą ten korpus. A potem nie będzie już zmiłuj...
 
 
waldit 
Gość Specjalny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 294
Skąd: Z Logistyki, nie z bajki.
Wysłany: Wto 24 Lis, 2009   

Szanowny Grzegorz33 napisał/a:
Cytat:
Czy są Panom znane zasady zdobywania klas kwalifikacyjnych przez szeregowych i podoficerów?

Z kolei Szanowny Konieczka napisał:
Cytat:
Projekt rozporządzenia MON w tej sprawie jest "wałkowany" w SG WP. Ale nie będzie różowo, oj nie. Wg słów innego przedstawiciela Konwentu dodatki specjalne za klasy będą przysługiwać przy bardzo dobrej opinii okresowej. A teraz skojarzcie Państwo tę informację z artukułami w PZ o zawyżonej ilości ocen bardzo dobrych na opiniowaniu...

W tym temacie pisałem m.in 23.05 ! I dalej podtrzymuję tezę, że w pracy nad rozporządzeniem nie widać żadnej roli pomocników ds.pdf, szczególnie tych z RSZ, którzy są "de facto" organizatorami - koordynatorami systemu, skupiającego pomocników ds. pdf. w swoich RSZ. Należy także pamiętać o nie wykorzystanym potencjale kadry Szkól Podoficerskich w tych pracach!!!. Projekt, a właściwie wersja robocza tego rozporządzenia rzeczywiście jest przygotowywany w SG WP ( aktualnie w P-7). i jest w naszym posiadaniu. Poprosiliśmy o nią aby przygotować się do ewentualnych przyszłych uzgodnień. W miarę możliwości konsultujemy go z MZ korpusu podoficerów. Z zapisów projektu i tak wynika, ze nawet jeśli rozporządzenie wejdzie w życie terminowo, czyli 01.01.2010 to i tak w RSZ, w IWsp SZ, w ŻW itp należy opracować „Szczegółowe kryteria uzyskiwania klas kwalifikacyjnych specjalistów wojskowych”. Do samego dokumentu roboczego osobiście mam szereg uwag zasadniczych, związanych szczególnie z brakiem możliwości podchodzenia od razu do egzaminu na wyższą klasę, zwłaszcza dla żołnierzy z dużym stażem służby w danej specjalności oraz posiadaczy poprzednich klas specjalistów. Kuriozalny jest moim zdaniem także wstępnie proponowany czasokres pomiędzy uzyskaniem III klasy a egzaminem na II i potem na I klasę - po 3 lata. Poza tym rzeczywiście uzyskanie gratyfikacji finansowych będzie utrudnione ze względu na drugie ustawowe kryterium "i ocenę bdb z opinii....", o czym Konwent bardzo mocno wypowiadał się w procedowaniu Ustawy Pragmatycznej, zarówno na szczeblu MON jak i w Parlamencie.
Pozdrawiam
Waldit
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

@rton napisał/a:


1. Czy korpus starszych szeregowych ma szanse funkcjonować na takich samych zasadach(możliwość nabycia praw emerytalnych) jak pozostałe korpusy, ponieważ oprócz stopnia wosjkowego to nic innego ich nie wyróżnia od pozostałych żołnierzy Woska Polskiego. Noszą ten sam mundur i te same flagi a mimo to są jedyną grupą która jest dyskryminowana we wszystkich służbach mundurowych. Jeżeli nie to proszę uzasadnić dlaczego.

2. Czy są prowadzone prace zmierzające do tego aby ograniczyć a w konsekwencji całkowicie wstrzymać nabór cywili na szkoły oficerskie, albo chociaż żołnierzy pozostających w zawodowej służbie wosjkowej uprzywilejować aby w pierwszej kolejności zostali przyjmowani na szkoły oficerskie. Chyba nie muszę uzasadniać takiego pomysłu i przypominać , że łatwiej zostać botanikowi z cywila mającym tytuł mgr niż doświadczonemu i sprawdzonemu żołnierzowi zawodowemu który również ma tytuł mgr .

3. Skrócenie pobytu zmiany na misji do 4 miesięcy.


Ad. 1/ Wydaje mi sie, iż nie jesteśmy najlepszym adresatem pytania o szanse na uprawnienia korpusu szeregowych zawodowych do nabycia uprawnień emerytalnych, a w zasadzie szanse żołnierzy wszystkich korpusów osobowych, którzy na mocy ustawy z dniem 1 stycznia staną się żołnierzami zawodowymi służby kontraktowej. W tej sprawie już na etapie wypracowywania założeń do noweli ustawy pragmatycznej w I kwartale 2008 r. Konwent zajął czytelne stanowisko w sprawie ograniczenia czasu służby pełnionej przez szeregowych zawodowych do 12 lat. Uznaliśmy to założenie za niewłaściwe i niezmiennie prezentowaliśmy taką opinię na wszystkich spotkaniach, konferencjach uzgodnieniowych i przesyłanych opiniach. Osobiście występowałem w tej sprawie na forum Podkomisji Sejmu. Uważam, iż wykorzystaliśmy wszystkie prawem dostępne nam uprawnienia. Pozostaje zatem monitorowanie rozwoju sytuacji po 1.01.2010 r. i analizowanie skutków nowych regulacji prawnych.

Ad. 2/ Nic mi nie wiadomo na temat takich prac, natomiast głos w tej sprawie nie jest bezzasadny.

Ad 3/ Podobnie jak wyżej - w odniesieniu do czasu pobytu na misji. Obowiązują tutaj regulacje narodowe, a czas oscyluje od 4 do 12 miesięcy.
:gent:
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

kempczol napisał/a:

A co Panowie możecie napisać w temacie problemów nurtujących korpus szeregowych zawodowych ?
Pokładamy w nich duże nadzieje a w mojej opinii, wielu poprze moje stanowisko, zostali Oni przez MON za przeproszeniem .... "wycyckani".
Przepraszam za dosadne zwroty ale nastroje panujące obecnie w tym korpusie mnie martwią. A do końca 2012 roku może się okazać, że decyzje MON-u dosłownie rozwalą ten korpus. A potem nie będzie już zmiłuj...


Odpowiedź z naszej strony - jak wyżej. Podczas spotkań z kadrą zawodową w jednostkach jest to na dzisiaj - obok problematyki zakwaterowania - najszęściej podnoszony temat. :gent:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 27 Lis, 2009   

Xman

Mam pytanie odnośnie podejścia KD od zmiany Rozp. MON w spr. świadczeń socjalnych emerytów z dn. 24.06.2009r.

Czy KD interesował się przyczynami obcięcia przez Min. ON świadczeń części żołnierzy armii polskiej :?:
 
 
mody 
1


Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 11
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Gru, 2009   

Witam. Mam pytanie odnośnie korpusu szeregowych zawodowych, tzn przyszłości i możliwości. Czy na dzień dzisiejszy Dzień dzisiejszy czyli pleonazm P_E są jakiekolwiek przeciwwskazania do awansowania szeregowych zawodowych po kursach podoficerskich.
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009   

mody napisał/a:

Witam. Mam pytanie odnośnie korpusu szeregowych zawodowych, tzn przyszłości i możliwości. Czy na dzień dzisiejszy Dzień dzisiejszy czyli pleonazm P_E są jakiekolwiek przeciwwskazania do awansowania szeregowych zawodowych po kursach podoficerskich.


Nie do końca czuję się właściwym adresatem tego pytania. Ale rzecz dotyczy wielu szeregowych, zatem ...
Nie ma żadnych przeciwskazań do awansowania szeregowych zawodowych po kursach podoficerskich. Aktualnie trwa jednak przegląd struktur etatowych w jednostkach i instytucjach i dopiero jego wyniki wskażą na potrzeby. A tymi "potrzebami" są "potrzeby sił zbrojnych" :gent:
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009   

ero03 napisał/a:
Xman

Mam pytanie odnośnie podejścia KD od zmiany Rozp. MON w spr. świadczeń socjalnych emerytów z dn. 24.06.2009r.

Czy KD interesował się przyczynami obcięcia przez Min. ON świadczeń części żołnierzy armii polskiej :?:


Na to pytanie - wydaje mi się, że wyczerpująco próbował już odpowiedzieć waldit. Zatem, Konwent zaopiniował projekt rozporządzenia w wersji korzystnej dla emerytów i rencistów. Przyczyną cięć oczywiście było i jest szukanie oszczędności. Jesteśmy niezmiennie przekonani, iż nie było to dobre źródło oszczędzania. Osobiście rozmawiałem o tym, ale już post factum, z kilkoma osobami w MON, w których kompetencji jest ten obszar. :gent:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009   

Xman, dziękuję za odpowiedź.
Rozumie kwestię oszczędności ale moje pytanie dotyczyło innej kwestii - dlaczego Minister ON dokonał oszczędności tylko na części emerytów MON, tj. dokonał tych oszczędności tylko na emerytach wywodzących się z Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych, natomiast nie dokonał takich samych oszczędności na emerytach wywodzących się z Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego :?:
Rozumiem trudności budżetowe ale albo oszczędzamy wszyscy albo nikt. Wielkim nieporozumieniem jest oszczędzanie kosztem tylko wybranych grup emerytów. Jest to ewidentne dzielenie środowiska MON-owskiego na równych i równiejszych.
Proszę odpowiedzieć emerytom i rencistom MON czym różni się emeryt, np. wywodzący się z WLąd od emeryta wywodzącego się z SKW, że Minister traktuje ich po uważaniu, traktuje te dwa środowiska różnie :?:
 
 
gumowy 
2


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: polska
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009   

Co Panowie możecie napisać na temat ustawy o weteranach misji pokojowych? Czy wiadomo na jakim etapie w tej chwili jest ta ustawa i co pozostało z pierwotnego projektu tej ustawu (bo jak wiadomo wiele założeń zostało z niej usunięte)


Kolejne moje pytanie dotyczy odblokowania wykupu mieszkań. Czy Panowie mają jakąś wiedzę na ten temat?




Połączyłem pytania
makary21
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Czw 17 Gru, 2009   

gumowy napisał/a:

Cytat:
Co Panowie możecie napisać na temat ustawy o weteranach misji pokojowych? Czy wiadomo na jakim etapie w tej chwili jest ta ustawa i co pozostało z pierwotnego projektu tej ustawu (bo jak wiadomo wiele założeń zostało z niej usunięte)


Projekt ustawy po wstępnej analizie w Rządowym Centrum Legislacji (RCL) wrócił do Ministerstwa Obrony narodowej z sugestią objęcia ustawą funkcjonariuszy Policji. Wobec powyższego projekt ustawy przesłano do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji celem przygotowania propozycji zmian do ustawy w duchu sugestii RCL. Obecny jej kształt jest rzeczywiście uszczuplony w stosunku do pierwotnych propozycji - głównie w sferze wydatków budżetowych.


Cytat:
Kolejne moje pytanie dotyczy odblokowania wykupu mieszkań. Czy Panowie mają jakąś wiedzę na ten temat?


Wiedza w tej sprawie na obecnym etapie nie odbiega od tej publicznej. Zatem wszyscy czekamy na ogłoszenie odblokowania procedur prywatyzacji przez ministra ON. Niewykluczone, że może to się stać lada dzień. :gent:


Połączyłem pytania
makary21
 
 
Xman
Gość Specjalny



Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 177
Wysłany: Nie 20 Gru, 2009   

ero03 napisał/a:

Xman, dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem kwestię oszczędności ale moje pytanie dotyczyło innej kwestii - dlaczego Minister ON dokonał oszczędności tylko na części emerytów MON, tj. dokonał tych oszczędności tylko na emerytach wywodzących się z Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych, natomiast nie dokonał takich samych oszczędności na emerytach wywodzących się z Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego :?:
Rozumiem trudności budżetowe ale albo oszczędzamy wszyscy albo nikt. Wielkim nieporozumieniem jest oszczędzanie kosztem tylko wybranych grup emerytów. Jest to ewidentne dzielenie środowiska MON-owskiego na równych i równiejszych.
Proszę odpowiedzieć emerytom i rencistom MON czym różni się emeryt, np. wywodzący się z WLąd od emeryta wywodzącego się z SKW, że Minister traktuje ich po uważaniu, traktuje te dwa środowiska różnie :?:


Uprzejmie informuję, że przepisy rozporządzenia MON z dnia 24 czerwca 2009 r. w sprawie funduszu socjalnego dla emerytów i rencistów wojskowych oraz przekazywania środków funduszu socjalnego między wojskowymi organami emerytalnymi (Dz. U. Nr 107 poz. 890) obejmują wszystkich żołnierzy zawodowych w tym żołnierzy Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego.
Przepisy w/w rozporządzeń nie obejmują natomiast funkcjonariuszy (pracowników) Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego uprawnionych do zaopatrywania emerytalnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (tj. w Dz. U. z 2004 r. Nr 8 poz. 67 z późniejszymi zmianami).
Uprawnienia socjalne emerytów – byłych funkcjonariuszy (pracowników) Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego reguluje rozporządzenie MON z 25 września 2006r. w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz ich rodzin (Dz. U. Nr 174 poz. 1284). Funkcjonariusze (pracownicy) Służby Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego nie są żołnierzami zawodowymi, stąd przy określaniu ich uprawnień nie mają zastosowania kryteria resortowe.
Poza powyższym informuję, że Konwent Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych WP nie będzie zabierał głosu w dyskusji zmierzającej do pozbawienia uprawnień jakiejkolwiek grupy zawodowej. Serdecznie pozdrawiam :gent:
 
 
pieswojny 
4


Wiek: 54
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 225
Skąd: pl
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Przez cały grudzień i połowę stycznia tutaj 3 /słownie : trzy/ pytania do Konwentu, jak na ponad 10 tysięcy userów to nie za wiele. Panie Pułkowniku, przewodniczący Konwentu, czy uważa Pan , że Konwetnt jest nam zwyczajnym żołnierzom potrzebny? Jeśłi tak , poproszę uzasadnić czemu, ale takie przykłady z ostatnich 6 tygodni jakby można było prosić. Chyba , że Konwent nie jest potrzebny na codzień tylko od święta? :gent:
 
 
miszmasz 
1


Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: RP
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Witam Pozwolę sobie zadać kolejne trudne pytania Konwentowi :
- Czy Konwent zamierza ustosunkować się do odpowiedzi MON na interpelacje posłanki Sierakowskiej dotyczącej między innymi świadczeń socjalnych dla emerytów ???
http://www.promilitaria21...erakowskiej.pdf
W której to MON mija się z prawda i zapewnia że projekt rozporządzenia był konsultowany z Konwentem (jak pamiętam to Konwent nie konsultował ostatecznej wersji ), że dodatkowo wprowadzono częściowy zwrot za sanatorium - nie wspominając ani słowa o zabraniu emerytom większości posiadanych wcześniej świadczeń ( dopłaty do wczasów, koloni itd), oraz że nowe rozporządzenie jest lepsze dla emerytów.
- Jakie działania ma zamiar podjąć Konwent w odniesieniu do nowego projektu rozporządzenia w sprawie równoważników pieniężnych przysługujących w zamian za umundurowanie , a konkretnie likwidacji wypłaty równoważnika pieniężnego dla żołnierzy zwalnianych z zawodowej służby wojskowej w okresie od dnia 1 stycznia do 31 marca danego roku kalendarzowego. ??
Pomysły Dyrektora Departamentu Budżetowego Ministerstwa Obrony Narodowej i Departamentu Kadr zaczyna się próbować wprowadzać w życie. Trzeba stanowczo i szybko reagować , bo za chwile MON będzie nam wpierał że likwidacja tego świadczenia jest korzystne dla żołnierzy.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

miszmasz, jak dobrze się wczytasz i przejrzysz stronę SNFoW to znajdziesz tam odpowiedź.
Zwróć uwagę na podnoszone przez nas problemy i odpowiedź MON oraz Konwentu.
Brzmi podobnie ? :roll:
J. B.
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group