Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana kategorii zdrowia
Opublikował Wiadomość
Pyra28 
1


Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: POZNAN
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

nikesz napisał/a:
castin, może złóż wniosek do szkoły oficerskiej, tylko potrzebna jest matura i ewentualnie możesz to zrobić za rok, bo teraz już trochę po terminie


Witam,tak własnie ja chcę tak zrobić.To chyba jedyna droga żeby zmienic z kat. D na Z(zdolny)??? czekam na nastepny pobor do sz.Oficerskiej we Wrocławiu!
Byłem już na WKU u siebie ale odesłali mnie mowiac ze dla D nie ma miejsca,bzdura poprostu stanowi to dla nich dodatkowe formalnosc w ktore nie chce sie angażowac.
Może jest jeszcze jakaś inna droga która musze sie kierowac nie chce co chwila sie pojawiac na tym WKU bo pomysla ze mam na łeb i dlatego ta kat D heheh.
Co myslicie jak bym jakis ładnie sformułowana pisemna korespondecje wysłał do komendanta jednostki?

Na początek sugeruję zadbać o poprawność pisowni. Zarówno na Forum, jak też w korespondencji do JW. MK-J
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Pyra28 napisał/a:
Byłem już na WKU u siebie ale odesłali mnie mowiac ze dla D nie ma miejsca

I bardzo dobrze Ci powiedzieli.

Nawiasem mówiąc, coś się zmieniło? Ustąpił okresowy zanik płuc, trzustki i prostaty?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

i, nie wiesz co się zmieniło ? :roll: Zbliża się magiczna data 01.01.2013 :!:
Pyra28, bzdury to jak na razie to Ty piszesz. :czytanie:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Pyra28 napisał/a:
To chyba jedyna droga żeby zmienic z kat. D na Z(zdolny)???


Nie zmienią tylko orzekną dodatkową kategorię "Z"

To absurd, że można mieć jednocześnie kategorie:
1) niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju;
2) zdolny do zawodowej służby wojskowej gdzie kryteria zdrowotne sa bardziej zaostrzone i schorzenia oraz ułomności które decydują o kategorii "D" decydują także o kategori "Z" w znaczeniu zdolności do zawodowej służby wojskowej.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Pyra28 
1


Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: POZNAN
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Kurcze ostro mnie zjechaliście panowie,ja tylko szukam tu jakiś dodatkowych porad co zrobić by móc dostać się do wojska!
Chyba po to jest forum żeby sobie pomagać :viktoria:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Pyra28 napisał/a:
Chyba po to jest forum żeby sobie pomagać


A co spodziewasz się porady jak i komu dać kopertę ?

Podaj jakie masz paragrafy schorzeń na orzeczeniu w którym nadano Tobie D a ja napiszę Tobie czy masz szansę na "Z".
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Pyra28 napisał/a:
Chyba po to jest forum żeby sobie pomagać

Oczywiście, że tak.

Powiedz mi jednak, co nie zgadza się w tym skeczu:

Wojskowa Komisja Poborowa :?:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Mironik 
4


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 221
Skąd: z kraju
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

W takich sytuacjach należy stwierdzić, czy stwierdzone schorzenia, które zakwalifikowano do kategorii "D" mają charakter stały czy przejściowy. Na pewno dziwnie wygląda orzeczenie kat. Z osobie, która otrzymała kat D lub E za schorzenie, które w świetle aktualnej wiedzy medycznej ma charakter trwały i nieuleczalny.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Mironik, więc niech zainteresowany przyzna się do schorzeń stwierdzonych w czasie poboru/kwalifikacji wojskowej. Prywatność zachowa bo ukrywa się pod nickiem. Zawsze można porównać tabele schorzeń i ułomności na których dane komisje pracowały lub pracowałyby.
Na forach takich jak ten jest wiele zapytań jak odwrócić długoterminowe skutki uchylania się od obowiązku służby wojskowej kiedy ta obowiązywała.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Pyra28 
1


Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: POZNAN
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Udawałem że mam padaczke,a papiery miałem tylko napisane że było to zapalenie opon mózgowych!

[ Dodano: Czw 30 Sie, 2012 ]
PDT jak to widzisz?ja i tak wiem że mi się uda tylko ze bede musiał mnustwo się nalatac zeby to odkrecic.
Ktoś tu zle mnie odebrał z ty że chciałem do Komendanta napisać jakąs korespondencję,i myślał ze chciałem dać tym samym w łape!!! Nie taki był moj zamiar kolego
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Pyra28 napisał/a:
napisać jakąs korespondencję


Nie wyobrażam sobie tego w żaden sposób.

Gdyby udało się Tobie zdobyć kategorię "Z" to ja na miejscu dowódcy jednostki i jego "kadrowca" broniłbym się przed przyjęciem takiego jak Ty. Zbyt dużo widziałem nagłych "zachorowań" po wyznaczeniu służby, przed wyjazdem w podróż służbową lub na poligon, kontrolą albo nawałem większej ilości zadań. raz doszło nawet do takiej sytuacji, że pewien z moich przełożonych usiłował mi grozić ukaraniem za to że pewien mój podwładny "ucieknie" na "L4" jak tego wyznaczę do zadania.
Moim subiektywnym zdaniem: odpuść sobie wojsko i znajdź w internecie cytat z rozmowy Maczka ze Skibińskim o zwierzętach.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2012   

Pyra28 napisał/a:
Udawałem że mam padaczke,a papiery miałem tylko napisane że było to zapalenie opon mózgowych!


Moim skromnym zdaniem powyższy cytat powinien skutkować eliminacją Ciebie nawet z grona potencjalnych kandydatów na kandydatów.
 
 
mangan 
5
plutonowy


Wiek: 57
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 385
Skąd: mazowsze
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2012   

Pyra28 nie miej pretensji bo sam sobie strzeliłeś w stopę. Tak właśnie jest gdy dla doraźnej korzyści podejmuje się nieprzemyślane działania. Czy nie wiedziałeś, że taki wpis (kat. zdrowia) zamyka pewne możliwości do końca życia?

Cytat:
Na pewno dziwnie wygląda orzeczenie kat. Z osobie, która otrzymała kat D lub E za schorzenie, które w świetle aktualnej wiedzy medycznej ma charakter trwały i nieuleczalny.
 
 
Iwan K. 
2


Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 86
Skąd: ziemie wyzyskane
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

W roku 2012 miałem wypadek podczas zgrupowania poligonowego, w wyniku czego uszkodzone zostało kolano. W kwietniu 2013 w celu wypłaty odszkodowania CWKL oceniła uszczerbek na zdrowiu na 5%. Po dwóch operacjach (ostatnia w 08.2013) rehabilitacji, po półrocznym pobycie na L4, wracam na dniach do jednostki. Lekarz prowadzący dał mi jasno do zrozumienia , iż kolano nie wróci do dawnej sprawności, nie mama szans na bieganie, problemem będzie poruszania się po pochyłościach , z obciążeniem. Służe akurat w formacji gdzie "poruszanie się po pochyłościach" to norma, co prawde na etacie kierowcy ale jednak czasami jest sięnie tylko za kółkiem. Rozmawiałem już ze swym d-cą o tym, iż po powrocie przedstawię swój wniosek o skierowanie do RWKL celem zmiany kategorii zdrowia na "zdolny z ograniczeniami" ... Teraz jest pytanie do forumowiczów. W jaki sposób się"zabrać" do całej sprawy? Wdzięczny byłbym za każdą pomoc.
_________________
"Boję się tylko trzech rzeczy: drewnianych koni, podłego alkoholu oraz młodych dziewcząt dających mi prezenty"
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Witam w temacie,

Procedura zmiany kategorii zdrowia ze zdolny do służby na zdolny do służby z ograniczeniami na pozór tylko jest łatwa. Tutaj należy bardzo uważać, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której komisja lekarska uzna, że jest Pan niezdolny do pełnienia służby w ogóle, i przyzna Panu świadczenie rentowe na okres np. roku czasu, a po tym czasie, jak zechce Pan ponownie starać się o przyjęcie do służby okaże się, że mimo wszystko nie spełnia Pan kryterium, ponieważ będzie Pan oceniany jako kandydat do jej pełnienia i wtedy podlegać o wiele bardziej zaostrzonym kryterium, niżeli te, które dotyczy żołnierzy zawodowych, którzy są już w służbie czynnej. Dlatego też bardzo trudno, bez analizy pana sprawy (dokumentów medycznych) oraz w ujęciu całościowym udzielać porad, czy też wskazówek, które mogłyby okazać się nie tylko nietrafne, a wręcz zaprowadzić do negatywnego rozstrzygnięcia w sprawie. Pojawia się również pytanie: ,,czy w tej sprawie rozmawiał Pan z kimkolwiek z JW właściwym do jej załatwienia"?
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group