Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Waloryzacja
Opublikował Wiadomość
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

emerytwojsko napisał/a:
Dziadek nie podniecaj się. Jestem pradziadkiem. Poczekaj, gdy będziesz miał jak ja 49 lat pracy w tym 19 lat wojska i będziesz do końca życia pobierał emeryturę liczoną z dnia odejścia z wojska. Ja mimo, że dobrze zarabiam jako urzędnik i mógłbym przejść na emeryturę cywilną, to nie wiem czy mi się to będzie opłacało, bo będzie to emerytura tylko za 31 lat pracy cywilnej. Na razie jeszcze nie przeliczam, bo chcę honorowo dopracować do 50 lat (66 lat życia). Może dostanę jakiś medal bo nagroda jubileuszowa już pradziadków nie obejmuje.


Przeczytaj tutaj -wygląda na to że możesz mieć dwie emerytury !

http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=33975
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
emerytwojsko 
2


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 72
Skąd: częstochowa
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

Gryzli. W tym artykule chyba celowo autor zawarł nieprawdę, chyba po to, żeby skłócić wojsko ze społeczeństwem, albo się pomylił. Nie ma możliwości pobierania dwóch emerytur, chyba że emeryturę i rentę, ale w ściśle określonych przyapadkach (art. 96 ustawy o FUS). Zgodnie z art. 95 ustawy o FUS, w razie zbiegu u jednej osoby prawa do kilku świadczeń przewidzianych w ustawie wypłaca się jedno z tych świadczeń - wyższe lub wybrane przez zainteresowanego. Gdyby było tak, jak pisze autor notatki prasowej, byłoby to sprawiedliwe ale u nas sprawiedliwości niet.
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

A jak to jest dokładniej, bo:
Cytat:
w razie zbiegu u jednej osoby prawa do kilku świadczeń przewidzianych w ustawie
to znaczy, że zależy w której ustawie. Jeśli w powszechnej - to OK (nie można łączyć), ale emerytura wojskowa wynika z innej ustawy (nie jest świadczeniem z ustawy o powszechnym systemie emerytalnym). Ale czy to aby tak jest? Coś za pięknie to wygląda.
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
Już emeryt 
2


Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 50
Skąd: Nad morzem
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

A ja uważam, że jeśli ktoś ma wysłużoną emeryturę i przyznaną rentę inwalidzką powinien otrzymywać oba świadczenia bez łaski.
 
 
Puchacz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

Są zakusy, że albo renta albo emerytura.
Mój sąsiad pamięta czasy/lata 70te/, gdy doliczano do jego 100% podstawy, 40% za IIIgr w związku ze sł.
Ja będę pamiętał, czasy/lata90te/ kiedy zeszli z dodaniem już tylko 15% za IIIgr i to do niepełnej emerytury, tak aby nie przekroczyło podstawy 75%.
W przyszłości/lata 10te/ może to być już tylko historia, i dodatek za grupę zniknie całkowicie.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

Na razie nie przepadł, wiec nie wywołuj wilka z lasu ;)
 
 
Neutral 
2


Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 76
Skąd: Centrum
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

Puchaczu,
dla ścisłości, to 15% zwiększenia daje się za inwalidztwo w związku ze służbą wojskową, bez względu na numer grupy (czyli nie tylko za III).
 
 
Karaibiusz
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 136
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   Brawo darras

Brawo darras.Tak trzymac.Najwazniejsze zdrowie i odpowiednie podejscie do zycia. Na emeryture nalezy odchodzic swiadomie i w mlodym (relatywnie) wieku.Przed odejsciem nalezy przeanalizowac mozliwosci, okreslic cele i je realizowac.Oddzielic przeszlosc gruba kreska i skupic sie na przyszlosci,a nie siedziec i liczyc, ile to zlotych spada emerytura kazdego dnia.Frustracja nic nie pomoze.Wrecz przeciwnie.Zycze wiec radosci z zycia.:)
 
 
prawdziwek 
3
barney


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 130
Skąd: opole
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

Człowieku co TY piszesz? Mieszkam w 300 tys. mieście a pracę za 1000 zł dostaję się po znajomości. Złożyłem tyle CV, że mógłbym tym palić w piecu dwa lata. Już nawet na ciecia z licencją czy bez nie ma miejsc. Za nami idą młodzi i oni też potrzebują. Nie zamierzam zabierać komuś pracę za 2, 3, 4 tys a tylko dorobić taką kwotę, za którą nikt nie chce pracować ale i tego nie ma. Zawsze się ktoś wyrwie z dużych aglomeracji z tekstem "roboty pełno" i ironicznym uśmiechem a uśmiech z radości życia to ja będę miał jak pracę dostanę.
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

prawdziwek, święta prawda.
Po odejściu w 2004r. z armii próbowałem szukać pracy w Gliwicach (ok 200 tyś mieszkańców), Katowicach, Zabrzu i in. miejscowościach woj. śląskiego i doszłem do takiego samego wniosku - jak nie masz znajomości to zapomnij o pracy :!: :!: :!:

A kiedy w jednym z WKU „konkurs” na etat referenta mob „wygrała” dwudziesto kilko letnia dziewczyna przed byłym żołnierzem, który 18 lat zajmował się mob, powiedziałem STOP – nie ze mną takie numery.

Wszystkie CV, listy motywacyjne i co tam jeszcze było potrzebne do rekrutacji oddałem synowi na makulaturę, a sam podjąłem działalność gospodarczą i teraz zastanawiam się dlaczego tego nie zrobiłem od razu.

Teraz jestem Panem (przez duże P) własnego biznesu, nikt mną nie pomiata i robie to co chcę i kiedy chcę.
 
 
areszt 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 199
Skąd: rzeszow
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

Brawo ero03- i tak trzeba było od razu a nie biadolić i rozczulać się nad złą waloryzacją emerytur wojskowych .Jak sam widzisz -potrzeba jest matką wynalazków i przetsiębiorczości
_________________
areszt
 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

ero03 napisał/a:
Teraz jestem Panem (przez duże P) własnego biznesu, nikt mną nie pomiata i robie to co chcę i kiedy chcę.


I tak trzymać.

A odnośnie waloryzacji to pod przykrywką trudności gospodarczych partyjniak Miller dokonał raz waloryzacji z opcją 0 zł za drugim razem rzucił ochłap 10 złotowy dla społeczeństwa jak dla meneli, sam wyprowadził partyjne jakieś pieniądze z pomocą kolesi i nagle rodzinka zamieszkała w USA stała się bogata o 3 mln dolarów.
Ich dewizą było zawsze wydusić ze społeczności a nic nie dać, to samo zrobiło wojsko monowskie lub jak kto woli warszawska kanapa z emerytami wojskowymi, ale walczyć będziemy z nimi dalej ( chodzi o waloryzacje płacową )
_________________
kornel
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

O którym Millerze piszesz :?:
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 25 Lut, 2010   

emerytwojsko napisał/a:
Gryzli. W tym artykule chyba celowo autor zawarł nieprawdę, chyba po to, żeby skłócić wojsko ze społeczeństwem, albo się pomylił. Nie ma możliwości pobierania dwóch emerytur, chyba że emeryturę i rentę, ale w ściśle określonych przyapadkach (art. 96 ustawy o FUS). Zgodnie z art. 95 ustawy o FUS, w razie zbiegu u jednej osoby prawa do kilku świadczeń przewidzianych w ustawie wypłaca się jedno z tych świadczeń - wyższe lub wybrane przez zainteresowanego. Gdyby było tak, jak pisze autor notatki prasowej, byłoby to sprawiedliwe ale u nas sprawiedliwości niet.


Omawiany tekst prasowy opisuje sytuację która miała miejsce a nie wyimaginowany przypadek.
Jeśli sąd określił jakaś wykładnie to mamy do czynienia z precedensem na który można się powoływać,wiec w twojej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować walczyć o swoje podpierając się orzeczeniem o którym mowa !

Pozdrawiam.
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 26 Lut, 2010   

emerytwojsko napisał/a:
Nie ma możliwości pobierania dwóch emerytur


Z notatki wynika, że:
Sędzia Sanetra przypomniał, że od 1 stycznia 2009 r. zmieniły się przepisy o FUS w ten sposób, że żołnierz, który po przejściu na emeryturę mundurową przepracował jeszcze 25 lat poza wojskiem, ma prawo do emerytury cywilnej. Może pobierać jedną i drugą.

Z tej części notatki wynika, że można mieć 2 (słownie: dwie) emerytury - jedną z WBE a drugą z ZUS :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group