Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Waloryzacja
Opublikował Wiadomość
Puchacz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Do Neutral masz rację, a piszę akurat o tej grupie, bo pozostałe dwie dawane są rzadziej niż ta, po za tym podchodzą pod maks. podstawę emerytury, lub ją przekraczają/IIgr-70% , Igr-80% /.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

areszt napisał/a:
Brawo ero03- i tak trzeba było od razu a nie biadolić i rozczulać się nad złą waloryzacją emerytur wojskowych.


Niestety, odnoszę wrażenie, że nadal nie rozumiesz problemu. Nie chodzi tu wcale o biadolenie ero03 ale o uczciwość, w tym wypadku Państwa wobec żołnierza.

Chciałbym Ci przypomnieć pewien zapis Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz.U. z 2003r. Nr 179, poz. 1750)
Art. 3.2. Żz pełnią zawodową służbę wojskową dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej. Służba ta wymaga zdyscyplinowania, lojalności i poświęcenia.
3. Państwo zapewnia żz godne warunki życia, umożliwiające oddanie się służbie Narodowi i Ojczyźnie, rekompensując odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej.


Nadal uważasz, że emerytura-jałmużna na poziomie 1.500-2.000zł
„…rekompensuje odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej.”
po 30, a nieraz i po 40 latach służby :?:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

ero03 napisał/a:

Z tej części notatki wynika, że można mieć 2 (słownie: dwie) emerytury - jedną z WBE a drugą z ZUS :gent:


Wspaniała wiadomość :viktoria: Za dwadześcia lat będę miał dwie emerytury.
Oby tylko "dociągnąć" do tego dobrobytu.

Na razie dostałem Decyzję z WBE. Waloryzacja w tym roku o 4,62%.
W 2006 było 6,2%, w 2007 - ? (brak danych), w 2008 - 6,5%, w 2009 - 6,1%.

Widać coraz lepiej żyje się wojskowym emerytom.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
joolan 
1


Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010   

Witam panowie macie rację walczyć należy, przecież nie każdy żołnierz w ciągu swojej służby wyuczył się zawodu przydatnego do pracy w cywilu, niektórzy z nas pełnili funkcje które po odejściu na emeryturę nie dają żadnego startu, że nie wspomnę już o niektórych garnizonach gdzie praca jest tylko w MON. Dlatego przed odejściem dobrze się zastanówcie czy to dobra chwila, bo może warto zdobyć przedtem jeszcze jakieś przydatne wykształcenie. Wiedzcie że w znalezieniu zajęcia na waszą przyszłość nikt wam już nie pomoże i wami nie pokieruje bo teraz przyjdzie czas że to nie będzie wola dowódcy (nieistotne jakiego szczebla).
Jednak nie należy popadać w pesymizm.
Nie rozumiem dlaczego niektórzy dziwią się 35 - 45 letnim emerytom że czerpią z życia pełnymi garściami, zazdrość nie ma sensu w tym wieku radość z życia jest normą, dlaczego ja jako 35 latek miałbym żalić się na brak pracy czy spadające emerytury. Bez optymizmu i młodzieńczej werwy nie ma postępu. Przecież mieszkanie i chleb mamy zapewniony a wykształcenie można zdobyć.

moje zdanie jest takie ŻYJMY pełnią ale to wcale nie znaczy że nie powinniśmy walczyć o o należne nam prawa.
_________________
joolan
 
 
areszt 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 199
Skąd: rzeszow
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Mam jedno pytanie - czy żolnierze , którzy odeszli do cywila w styczniu i lutym 2010 po pobraniu rocznej pensji z WBE otrzymaja takze waloryzację emerytury która to waloryzacja następuje od 01.03.2010. Jeżeli ktoś posiada co do tego wiadomości czy mogę prosic o podzielenie się nia? .Otrzymałem właśnie decyzję z WBE ale jest w niej tylko naliczona emerytura(płatnośc jej w lutym 2011) i nic o podwyższeniu jej o tegoroczną waloryzację 4.62%.
_________________
areszt
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Nie wiem jak teraz ale ja (po odejściu 31.01.2008) dostałem:
1. Decyzję o przyznaniu emerytury wojskowej (25.02.2008).
2. Decyzję o waloryzacji emerytury wojskowej (10.03.2008).
Obydwie opatrzone pieczęcią "Nie podlega realizacji" - oczywiście ze względu na pobranie przeze mnie 12-miesięcznego uposażenia.
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
klosjerzy 
4


Wiek: 64
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 169
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Ci co odeszli 31.01.2010r. będą mieli zwaloryzowanne emerytury o wskaźnik 104,62%, natomiast 28.02.2010r. nie, gdyż nie byli ani jeden dzień emerytem przed 01.03.2010r.
Pozdrowienia dla spóźnialskich! Pytać, jeszcze raz pytać. Kto pyta, ten nie błądzi.
_________________
wiarus
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

klosjerzy, Ci którzy są emerytami od 1.03.2010 mają naliczoną emeryturę wg. nowych stawek, więc w rzeczy samej waloryzacja ich nie obejmuje.
 
 
Alf_VIP 
1



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: z Centralnej Polski
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

fiodor63 napisał/a:
Nie wiem jak teraz ale ja (po odejściu 31.01.2008) dostałem:
1. Decyzję o przyznaniu emerytury wojskowej (25.02.2008).
2. Decyzję o waloryzacji emerytury wojskowej (10.03.2008).
Obydwie opatrzone pieczęcią "Nie podlega realizacji" - oczywiście ze względu na pobranie przeze mnie 12-miesięcznego uposażenia.


:gent: fiodor63 - zrobiliśmy dokładnie to samo i dlatego ja mam jakieś 1600 zł do tyłu z tegorocznej emerytury :oops1:

Nawet żonie nie mówię, bo zacznie :x :cry:

[ Dodano: Wto 23 Mar, 2010 ]
:gent: A tak na marginesie.
:?: Skoro moja emerytura została waloryzowana (a więc mam do niej prawo), a ja przy odejściu pobrałem 12-miesięczne uposażenie, to czy różnica ta nie powinna być wypłacona również jednorazowo zaraz po waloryzacji emerytury... Kiedy i czy w ogóle różnica ta zostanie wypłacona?
_________________
Pozdrawiam Serdecznie
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

Waloryzowana była emerytura, a nie 12 miesięczne uposażenie. Dlatego dostaniesz nową decyzję WBE. Natomiast wypłata zwaloryzowanej emerytury nastąpi dopiero po upływie 12 miesięcznego okresu za który pobrałeś uposażenie.
Tak było też w moim przypadku.
Natomiast różnica wysokości emerytury pomiędzy odchodzącym ze służby w 2008r a tym który odszedł w 2010r wynika z wielkości uposażenia, które w danym momencie było podstawą naliczenia emerytury. O ty było już pisane wiele razy i wszyscy doczuwają to jako niesprawiedliwe, bo powoduje powstawanie kolejnych pokoleń tzw. "starego portfela". Nie martw się z upływem czasu ta różnica będize się pogłębiać i jeśli dopiero wtedy żona się dowie, może być niewesoło ;)
Dla przykładu ja, mam teraz emeryturę niższą od tegorocznego byłego chorążego na etacie dowódcy aparatowni. A byłem dowódcą jednostki w stopniu majora.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Alf_VIP 
1



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: z Centralnej Polski
Wysłany: Wto 23 Mar, 2010   

:gent: Jestem "młodym" emerytem i dlatego pomyliłem pojęcia: emerytura i uposażenie :x

Przecież swoją pierwszą emeryturę dostanę dopiero w 2011 roku :brawo:

radiola, :not2: martwię się upływem czasu i tym, że odchodzący po mnie będą mieli w perspektywie większą emeryturę niż ja teraz :tongue10:

:modli: oby doczekali tylko do tej emerytury :viktoria: Być może warunki odejścia będą takie, że w efekcie końcowym będą mieć tyle samo co ja :brawo: lub może nawet mniej.

Dlaczego :?:
Z prostej przyczyny. Jak wprowadzą nowe przepisy emerytalne, to proszę mi wskazać osobę (wliczając w to również kobiety), która wytrzyma w MON'ie do 65 roku życia :efendi2:
Będą odchodzić wcześniej. Zapewne po osiągnięciu minimum. Mało która emerytura będzie wypłacana w pełnym wymiarze (przypomnijmy - w planach 80%).

Obym się mylił :!:
_________________
Pozdrawiam Serdecznie
 
 
marco30 
2
marco


Wiek: 49
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 75
Skąd: Żagań
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

Witam Forumowiczów. Mam pytanie w zakresie naliczania emerytury. Czy skoro odchodzę do rezerwy z dniem 31.10.2010 r. biorąc pensję za cały rok z góry, obejmie mnie obiecywana podwyżka od styczna 2011 r. i czy moja emerytura zostanie naliczona od mojej pensji na dzień 31.10.2010 r., czy będzie naliczana od podstawy z roku następnego tj. po ewentualnych podwyżkach?
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

Podwyżka od stycznie 2011r Ciebie już nie obejmie. Tym samym emerytura będzie niższa nż tych, którzy odejdą po styczniu 2011. Ale i tak duzo wyższa niż tych którzy odeszli do rezerwy np. w 2004r.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
areszt 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 199
Skąd: rzeszow
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Podwyżka z uposażenia Ciebie nie obejmuje (jeśli takowa w styczniu 2011 będzie) ale dostaniesz podwyżkę emerytury o % taki jaki zostanie dany w powszechnym systemie emerytalnym (no chyba ,że w marcu 2011 nic emerytom nie dodadzą ),
_________________
areszt
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

marco30 nie możesz dostać podwyżki, która będzie obowiązywać w armii od 1.01.2011r., skoro chcesz opuścić armię 1.10.2010r., wszak już nie będziesz żołnierzem zawodowym.

Twoja emerytura będzie naliczana wg stanu prawnego na dzień 1.11.2010r. i od tej pory żadne podwyżki w armii Ciebie już nie będą dotyczyć.
Od tej pory możesz liczyć tylko na podwyżki dla emerytów, na ogólnych, wg areszt, jedynie słusznych, zasadach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group