Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Waloryzacja
Opublikował Wiadomość
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

darras napisał/a:
Jestem "wesołym emerytem" :lol: od 1.02.2009


Cieszy mnie ta informacja, ale obawiam się, że za 10 -15 lat chyba kolega napisze czego nie życzę : ,,Jestem przygnębionym emerytem, ciągłe podwyżki : gazu, paliwa, prądu, opłat medialnych : podatki od powietrza i wody. od patrzenia na widoki w górach itd,,.

Posiadając legitymację emerycką można również korzystać ze zniżek oferowanych przez muzea, skanseny, arboretia przyrodnicze (nie tylko w kraju ale i poza granicami) Więc warto wybierając się na letnie zwiedzanie kraju lub zagraniczne wojaże zabrać z sobą ten dokument.

Nie doczekaliśmy się tylko zniżek za okazaniem legitymacji w galeriach, nie wiem jak tam w stolicy i w tych większych miastach wojewódzkich bo w naszej w galerii Biedronka każdy kupujący to prawie emeryt.
_________________
kornel
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

darras, witaj w gronie emerytów ale pamiętaj, że teraz jesteś na samym szczycie Twojego świadczenia emerytalnego i od dn. 1.02.2010 zacząłeś zjazd w dół. Na razie jedziesz powoli (wszak jesteś debiutantem) ale z roku na rok będziesz zjeżdżał coraz szybciej, aż dojdziesz do perfekcji zjazdu olimpijczyków i to szybciej niż sobie wyobrażasz ;)
I co najgorsze nigdy, do ostatnich swych dni nie dojedziesz do mety (a raczej nie osiągniesz dna) spadku wartości emerytury.

Możesz podać ile lat służyłeś i na jakim poziomie będziesz miał świadczenie :?:
Pozdrawiam
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

darras, powodzenia i zdrowia Ci życzę. Ciesz się życiem i nie myśl, jaką wartość będzie miała emerytura za rok, 5 lat, 10 lat... Ja jestem optymistą i w :pupa: mam straszenia, narzekania, uświadamiania, na na co mnie będzie stać, a na co nie, czy będzie waloryzacja taka czy siaka. Dlaczego?? To proste - nie mam na to wpływu. Ludzie :!: Nie traktujcie emerytury jak zło konieczne albo jakaś karę. To normalna kolej rzeczy i każdego to czeka. I: "pieniądze to nie wszystko" ;)
 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

Dziadek_ napisał/a:
Ciesz się życiem i nie myśl, jaką wartość będzie miała emerytura za rok, 5 lat, 10 lat..


Przyjmując taką bierną postawę potulnej owieczki, nawet zraniony wilk nie tylko pożre tę biedną owieczkę ale i zaszlachtuje kłami ciapowate stado.
_________________
kornel
 
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

Kornel napisał/a:
Przyjmując taką bierną postawę

Oświeć mnie, proszę, jaką czynną postawę mogę reprezentować, to może spróbuję walczyć o moją emeryturę, żeby nie traciła na wartości. Jak na razie mam inne pomysły na życie i zabezpieczenie finansowe, ale nie mają nic wspólnego z emeryturą mundurową.
 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

Dziadek_ napisał/a:
Jak na razie mam inne pomysły na życie i zabezpieczenie finansowe,


W tym przypadku pochwalam a tym bardziej, że to Warszawa bo np. w Wędrzynie, Świętoszowie itp. to makabra.
My walczymy i popieramy walczących : poprzez pisanie petycji, skarg, listów i sądownie. Więc jeśli jest się jeszcze młodym a widzi się czynioną krzywdę środowisku żołnierskiemu przez rząd, MON, posłów, ministrów w/g mojej oceny należy reagować co też czynią - założone Stowarzyszenia Wojskowe, organizacje zrzeszające emerytów mundurowych itp.

Czy ktoś słyszał o buncie ( strajku) kadry w latach 80 w Kożuchowie ? prawie nikt być może dygnitarze w Warszawie bo dostali sr...i, i wysłali umyślnych na rozmowy. Ale reszta wojska nic nie wiedziała lub posiadała mglistą wiedzę. Obiecane rozwiązania nie zostały spełnione, gdyby kadra w całej Polsce wiedziała i poparła kolegów na pewno liczono by się z głosem kadry jednostek liniowych. W obecnej chwili jak mi wiadomo z głosem kadry nikt się nie liczy a mundurowi dygnitarze warszawscy przed byle posłem lub ministrem stukają obcasami i taki jest obraz armii. Wyglansowani dygnitarze a w jednostkach pochowany w krzakach złom, brak szkolenia bojowego tylko pogadanki o szuwolach. Emeryt to widzi i powinien reagować najlepiej to robi Pro Milito.
_________________
kornel
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

Niestety, dopóki będziemy mieli takich ministrów jak dotychczas to armia będzie tak wyglądała.
 
 
emerytwojsko 
2


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 72
Skąd: częstochowa
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Dziadek nie podniecaj się. Jestem pradziadkiem. Poczekaj, gdy będziesz miał jak ja 49 lat pracy w tym 19 lat wojska i będziesz do końca życia pobierał emeryturę liczoną z dnia odejścia z wojska. Ja mimo, że dobrze zarabiam jako urzędnik i mógłbym przejść na emeryturę cywilną, to nie wiem czy mi się to będzie opłacało, bo będzie to emerytura tylko za 31 lat pracy cywilnej. Na razie jeszcze nie przeliczam, bo chcę honorowo dopracować do 50 lat (66 lat życia). Może dostanę jakiś medal bo nagroda jubileuszowa już pradziadków nie obejmuje.
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

emerytwojsko napisał/a:
Dziadek nie podniecaj się.

Są ciekawsze metody podniecania się od pisania na forum.
Napiszę jeszcze raz : jestem optymistą i nie pieniądze są dla mnie najważniejsze.
Nie mam zamiaru zamartwiać się i narzekać na zaś.

emerytwojsko napisał/a:
będziesz do końca życia pobierał emeryturę liczoną z dnia odejścia z wojska

Niekoniecznie. Odchodzę po 20 latach, więc z niepełną wysługą. Moja emerytura może jeszcze wzrosnąć, gdyż zostanie doliczona po ukończeniu 65 roku życia, jeżeli w cywilu będę pracował na umowę, nieprawdaż?

Poza tym zaczynamy odbiegać od tematu.
 
 
darras 
2


Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 95
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Gdy odchodziłem z armii zdawałem sobie sprawę, że moja emerytura będzie za parę lat mało atrakcyjna :-o Ale nie mogłem brać pod uwagę tego faktu i siedzieć jak najdłużej aż w pewenym momencie stwierdzę: że do niczego jestem, nic mi się nie chce, zdrowie nie takie itp. W obecnej chwili mam 44 l. i 75% podstawy emerytury ( różne takie dodatki ) i od roku pracuje w firmie prywatnej na kierowniczym stanowisku, choć w wojsku byłem tylko podoficerm :gent: Jednakże mój pracodawca stwierdził, że moja wiedza, umiejętności i predyspozycje pozwalają mi na pracę u niego i jak do tej pory mój szef tego nie żałuje :brawo: Jestem zadowolony, że mam te 75% ( a co mają powiedzieć ludzie w cywilu ) i mogę zarabiać bez ograniczeń i w dodatku mam wyższe uposażenie niż oferował mi były pracodawca dr K.... :x a przy tym ogromną satysfakcje z pracy. :viktoria: :viktoria: :viktoria: Nie odszedłem z armii z żalem, gniewem albo z pretensjami. Poznałem wspaniałych ludzi, których będę pamiętał na zawsze i też skurw...... :paluszek: Z perspektywy tego roku mogę częściowo porównać armię i firmę prywtną. W armii "jakiś" decydent :telefon: może powołać nawet Nikodema Dyzmę na znaczące stanowisko....i co dalej będzie się kręciło, a to że armia i ludzie będą cierpieć to już nie istotne :sztanga: W firmie prywatnej właściciel mógłby takiego Nikodemka na szlaban pasadzić ( u mnie nie bo jest fotokomórka). :nie2:
Czy my mamy jakiś wpływ na nasze emerytury......... :nie2: dopóki na stanowiskach znaczących w MON-ie będą siedzieć bracia Nikodema Dyzmy.
życzę zdrowia emerytom :wino:
 
 
emerytwojsko 
2


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 72
Skąd: częstochowa
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Do dziadka. Wiadomo, że procenty za pracę cywilną Ci doliczą ale podstawa wymiaru ciągle zostanie taka sama. Ja odchodziłem z wojska w Twoim wieku i czeka Cię niestety taki sam los jak mój. Może byłoby inaczej, gdyby była waloryzacja uposażeniowa a nie ZUS-owska. Odbiegamy od tematu, ale to Ty zacząłeś cieszyć się. Pozdrawiam Janusz
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

emerytwojsko napisał/a:
Odbiegamy od tematu, ale to Ty zacząłeś cieszyć się.

Racja :gent:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Dziadek_, ciesz się, ciesz bo może nadejść taka chwila kiedy już nie będziesz mógł zarabiać kasy i pozostanie Ci tylko nędzna emerytura wojskowa (czego Ci oczywiście nie życzę) a wtedy na pewno nie będzie Ci radośnie. ;)
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

ero03 napisał/a:
bo może nadejść taka chwila kiedy już nie będziesz mógł zarabiać kasy i pozostanie Ci tylko nędzna emerytura wojskowa

Na pewno nadejdzie, bo w końcu zabraknie sił albo zdrowia. Wtedy założę ciepłe kapcie, usiądę w bujanym fotelu, zastanowię się, czy żyłem tak jak chciałem, a może tak jak musiałem, powspominam i będę czekał na... koniec. Ale czy to jest powód, żebym już teraz się tym zamartwiał?
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Nie, to nie jest powód żebyś się zamartwił ale jest to dobry powód by włączyć się w walkę emerytów i rencistów wojskowych o przywrócenie rewaloryzacji płacowej emerytur i rent wszystkim obecnym i byłym żołnierzom Wojska Polskiego, tak by sierżant czy pułkownik nie musiał za swoje lata poświęcone Ojczyźnie buszować na starość po śmietnikach, by emerytowi i renciście „śmietnik” kojarzył się tylko z pojęciem „śmietnika historii” na którym winni wylądować wszyscy manipulatorze naszą ustawą emerytalną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group