Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows7-jak odblokować port 4569?
Opublikował Wiadomość
zmęczona 
1


Dołączyła: 17 Sty 2009
Posty: 15
Skąd: UE
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   Windows7-jak odblokować port 4569?

Korzystałam z telefonu internetowego EasyCall na XP, ale padła płyta główna i zakupiłam nowy komputer z Widowsem 7. No i niestety, nie mogę uzyskać dostępu do połączenia- EasyCall pisze, aby odblokowac port 4569, a ktorym dochodzi do połączenia z nimi. czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak mogę to zrobić, no i czy ja- zielona jak szczypiorek na wiosnę- nie zepsuję czegoś przy tym na amen? A może jednak powinnam wezwać do tego fachowca?
Proszę, podpowiedzcie...
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

Czy masz jakiś firewall? Myślę, że to on blokuje ten port. A jeśli nie masz, to chyba systemowa zapora blokuje. Tam też zerknij.
Sprawdź.
A nie ma w tym programie (opcje) możliwości zmiany portu?

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
zmęczona 
1


Dołączyła: 17 Sty 2009
Posty: 15
Skąd: UE
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

Ugh... Chyba jednak to będzie zadanie nie dla mnie- zupełnie nie wiem, o czym mówisz :???:

Mam tylko to, co było w zestawie- komputer z Widnowsem7; nic w nim nie zmieniałam ani nie instalowałam. Zapora systemowa na pewno jest uruchomiona. Choroba, czy to znaczy, że to zbyt "bezpieczny' system, aby można było się łączyć prze EasyCall??

Poszukam jeszcze Opcji- może faktycznie coś to da.

Dzięki.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

zmęczona, może spróbuj tak:

Wybierz -> Panel Sterowania
Wybierz -> Centrum Zabezpieczeń
Wybierz -> Zaporę Systemu Windows
Wybierz zakładkę -> Wyjątki
Wciśnij -> Dodaj porty
Dodaj -> port 4569 UDP
Wciśnij przycisk -> OK

:cool: :gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
zmęczona 
1


Dołączyła: 17 Sty 2009
Posty: 15
Skąd: UE
Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

To jest jakiś koszmar :(
W Opcjach nic nie znalazłam :(

Endriu, doszłam do Zapory systemu- nie znalazłam tam Wyjątków co prawda i w ogóle mozliwości odblokowania portów, ale była możliwośc odblokowania konkretnych programów- co zrobiłam dla EasyCall. Efekt? PupaBlada :cry: Nim jednak odblokowałam, to w ogóle doszłam do tego, że zapora była wyłączona - no to ją włączyłam. Dodam jeszcze, że mam F-Secure Internet Security 2010, ale jego miałam tez na starym kompie i nie miał wpływu na EasyCall :(

Z EasyCall proponują mi pisać do Microsoft z prośbą o podanie "recepty" na ominięcie ich zabezpieczeń :( Oprócz telefonu, miałam wykupiony fax - mój własny numer, który miał mi pozwalać na wysyłanie dokumentów z każdego programu na moim komputerze w postaci faxu na inny numer faxowy, ale to nie działa od początku, także na starym komputerze i EasyCall twierdziło, że to wina zabezpieczeń na kompie, czego nie mogłam (i nadal nie mogę) zweryfikować w żaden sposób. Natomiast fax dla przychodzących działa bez zarzutu- otrzymuję po prostu pdf'y na moją pocztę mailową (jest to jednak inny nr, niż wychodzący).

Chciałam sobie ułatwić życie, no to sobie ułatwiłam :(

El Lobo, na starym komputerze telefon działał, więc to nie wina zablokowanych portów przez dostawcę.
 
 
wojtass
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Mar, 2010   

Oprogramowanie, które masz telefonu internetowego EasyCall na XP odpal PPM z rozwiązywanie problemów i sam odnajdzie odpowiednie środowisko serwis packa dla Windows 7 jeśli to nie pomorze proponuje iść do serwisu i muszą tobie udostępnić nowe sterowniki.
 
 
zmęczona 
1


Dołączyła: 17 Sty 2009
Posty: 15
Skąd: UE
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Na XP działało, nie działa na siódemce. Servis packi mam. Jesteś pewny, że to wina jakiegoś sterownika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group