Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewóz mebli, opłaty, faktury, zwroty
Opublikował Wiadomość
iknow 
2


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 54
Skąd: zzz
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

powiem tak.. po szkole pdf. dostałem przydział do miejscowości B.. a zameldowany jestem w A.

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2011 ]
Witam, napisze wszystko jeszcze raz, skończyłem szkołe pdf. dostałem przydział w innej miejscowości niź jestem zameldowany, prawie rok mieszkałem w internacie , dwa lata wynajmowałem mieszkanie(nie byłem zameldowany ) teraz dostałem mieszkanie służbowe. Mam prawo ubiegać się o zwrot kosztów za transport mebli z miejscowości gdzie jestem zameldowany do nowego mieszkania?
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

Witam, a moze ktoś mi powie gdzie szukać takiej odpowiedzi jesli nikt nie wie? oczywiście nie mowić idż popytaj kogoś w swojej jednostce bo mi babka powiedziała na wstępie że nie należy się, bo od tego masz zasiłek na zagospodarowanie..ale przecież ten zasiłek dostaje się w drugim kontrakcie a jak ktoś przenosił sie w trakcie pierwszego .albo coś podobnego.. to co wtedy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15994
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

pio1771, o to chodzi ?
Cytat:
Art. 82. 1. Żołnierz zawodowy powołany do pełnienia zawodowej służby wojskowej otrzymuje zasiłek na zagospodarowanie, w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym.
2. Zasiłek na zagospodarowanie przyznaje się:
1) żołnierzowi służby stałej - po objęciu stanowiska służbowego;
2) żołnierzowi służby kontraktowej - po zawarciu drugiego kontraktu.
3. Zasiłek na zagospodarowanie może być przyznany żołnierzowi zawodowemu tylko jeden raz w trakcie pełnienia zawodowej służby wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

Tak podałes kiedy dostaje się owy zasiłek, w moim przypadku żołnierz kontraktowy przy drugim kontrakcie, ale mieszkanie dostałem w czasie pierwszego kontraktu więc zasiłku nie ma i tak(a ona mówi że od przewozu mam ten zasiłek...), a ogólnie ja pytam czy za przewóz mi sie należy czy nie bo to inna sprawa, przecież mało kto dostaje pierwsza prace w wojsku w mieście gdzie się mieszka(zameldowanym jest) i jak ktos zostaje wywalony o 300 km od domu i tam dostaje odrazu albo po jakimś czasie mieszkanie to powinien mieć prawo dostać zwrot kosztów za transport mebli, a może się myle?
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

pio1771, mylisz się. W tym wątku masz dokładnie opisane i wytłumaczone. :czytanie:
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

kempczol chodzi Ci o sprawę tomaszekcb o która pytał?? a może coś innego, powiedz jak możesz, w sumie tomasz miał podobną.
Bo jak piszesz że się mylę to mi wytłumacz jak możesz.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

pio1771 napisał/a:
a ogólnie ja pytam czy za przewóz mi sie należy czy nie bo to inna sprawa, przecież mało kto dostaje pierwsza prace w wojsku w mieście gdzie się mieszka(zameldowanym jest) i jak ktos zostaje wywalony o 300 km od domu i tam dostaje odrazu albo po jakimś czasie mieszkanie to powinien mieć prawo dostać zwrot kosztów za transport mebli, a może się myle?

W tej kwestii moim zdaniem się mylisz. Rozporządzenie reguluje sprawę i wątpię czy akurat zostanie to zmienione. :gent:
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Możesz mi powiedzieć jak ty rozumiesz to rozporządzenie ..z którego wynika że nie naleźy mi się?
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

pio1771, Twoje wypowiedzi są nieprecyzyjne.
I w oparciu o:

Cytat:
§ 5. 1. Koszty przewozu urządzeń domowych pomiędzy dotychczasowym miejscem stałego zamieszkania żołnierza lub członka jego rodziny a nowym miejscem pełnienia służby podlegają zwrotowi w wysokości udokumentowanej rachunkiem, nie więcej jednak niż 200 % najniższego uposażenia.

2. Zwrot kosztów, o których mowa w ust. 1, obejmuje koszty opakowania, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu.


oraz:

Cytat:
4. Do wniosku o wypłatę zasiłku osiedleniowego i zwrot kosztów przewozu urządzeń domowych żołnierz dołącza:

1) dokument potwierdzający przesiedlenie się do nowego miejsca pełnienia służby, a w przypadku gdy prawo do należności uzależnione jest od przesiedlenia się członków rodziny żołnierza — również dokument potwierdzający ich przesiedlenie;

2) oświadczenie, że w miejscowości, do której został przeniesiony, on sam lub jego małżonek nie posiada domu lub samodzielnego lokalu mieszkalnego oraz że bezpośrednio przed przeniesieniem służbowym nie był zameldowany w tej miejscowości na pobyt stały.


uważam, że nie należy się Tobie zwrot kosztów.

Czy w Twojej JW nie ma prawnika lub radcy prawnego ?

OT... Twoja polszczyzna Kolego ! :modli:
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

pio1771, Jeśli chodzi o Twoje pytanie to przy pierwszym kontrakcie nie ma takiej możliwości aby dostać należności. Zadajesz sobie pewnie pytanie "dlaczego?" Ja też zastanawiałam dlaczego zabierają rozłąkowe jak się wyjeżdża za granicę ,a nie zabierają dodatku mieszkaniowego. Niestety nasze prawo jest tak dostosowane ,że nikt na górze nie myśli o tym na co tak naprawdę te pieniądze idą i jakie żołnierz koszty ponosi. W Twoim przypadku nie nastąpiło przeniesienie więc nie masz na co liczyć ponieważ wszystkie te należności są przyznawane tylko przy przeniesieniu.
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

Radca prawny jest raz w miesiącu :) ok już wszystko wiem i rozumiem, należy się po przeniesieniu do innej jednostki a pierwsza jednostka to nie jest przeniesienie więc się nie należy, normalka.
 
 
supermario 
4


Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 189
Skąd: polska
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2012   

Mam pytanie, wiem, że są akty prawne i setki stron na forum...ale praktyczne wskazówki zawsze mile widziane ... :D
Jestem emerytem, za kilka dni przeprowadzam się z miejscowości X do m. Y, zamówiłem już firmę transportową, za przeprowadzkę dostanę zwrot kosztów ( mam nadzieję) :D w WBE (oczywiście po złożeniu wniosku i rachunku )... i teraz zapytam się, na kogo ma być wystawiony ten rachunek , na mnie, czy na WBE , w nowym,czy starym miejscy zamieszkania i do jakiej wysokości może on być...firmy transportowe przecież różnie naliczają :gent:
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Cytat:
..
Art. 95. Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, niezależnie od odprawy, o której mowa w art. 94, przysługują następujące należności pieniężne:
...
6) zwrot kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrot kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju - w wysokości i na zasadach określonych jak dla żołnierzy zawodowych przeniesionych do pełnienia służby w innej miejscowości.

oraz

7. Wypłaty świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 95 pkt 1, zwrotu kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju dokonuje wojskowy organ emerytalny właściwy dla adresu zameldowania żołnierza...


To na początek, a resztę wątpliwości masz w tym wątku i wcale nie ma tego tak dużo. Trochę wysiłku nawet na emeryturze nie szkodzi... :oops1: :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
supermario 
4


Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 189
Skąd: polska
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Dzięki wielkie... :gent: wiem, że trzeba troszkę poszperać , ale akurat jestem w ,,wirze remontu" i nie wiem w co mam ręce włożyć heh :D ...
A co do maksymalnej kwoty, jaką WBE wypłaca :?: słyszałem kiedyś o 5 tys...ale nie jestem pewny, słuch mam już znacznie osłabiony... :gent:
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

supermario napisał/a:
słyszałem kiedyś o 5 tys...ale nie jestem pewny, słuch mam już znacznie osłabiony...


Nie więcej niż 200% z "U -0"
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group