Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewóz mebli, opłaty, faktury, zwroty
Opublikował Wiadomość
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

W związku, że zwrot następuje na zasadach określonych jak dla żołnierza zawodowego to:

Cytat:
§ 5. 1. Koszty przewozu urządzeń domowych pomiędzy dotychczasowym miejscem stałego zamieszkania żołnierza lub członka jego rodziny a nowym miejscem pełnienia służby podlegajà zwrotowi w wysokości udokumentowanej rachunkiem, nie więcej jednak niż 200 % najniższego uposażenia.


Czyli 2 x 2500 = 5000 złotych :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
seba_radka 
1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 14
Skąd: SIL
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Witam Serdecznie
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie, rok temu przeniosłem się do nowej jednostki. W tym roku zameldowałem się na pobyt tymczasowy powyżej 5 miesięcy i napisałem wniosek o zwrot kosztów przewozu urządzeń (dołączona faktura na kwotę X) i dodatek osiedleniowy. Nie dawno otrzymałem zwrot, ale nie pełny. Po rozmowie z panią z finasówki okazało się że od kwoty z faktury odjęto mi kwotę podatku VAT !? Dziwna sprawa, bo kwota na fakturze jest już opodatkowana no i zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego "są kwoty otrzymywane przez pracowników z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego oraz zasiłków na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym do wysokości 200% wynagrodzenia należnego za miesiąc, w którym nastąpiło przeniesienie" (rozdz. 3 art. 21 pkt. 14). Po moich wyjaśnieniach w/w pani nadal utrzymywała że kwota ta jest opodatkowana i co najlepsze doszła do wniosku, że i tak za dużo dostałem bo kwota za przeniesienie (1250zł), osiedleniowe (1250zł) i kwota za zwrot kosztów przewozu urządzeń przekracza 200% mojego uposażenia, a nie może, bo tak jest w ustawie, co jest totalną bzdurą.
No i pytanie, do kogo mam się zwrócić w w/w sprawie, do Dowódcy Jednostki, czy Szefa Finansówki, no i w jakiej formie, wniosku, informacji, meldunku ? Czy ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za opowiedz.

Pozdrawiam
_________________
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" - J. Piłsudski.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Kwoty otrzymane z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego oraz zasiłków na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem są wolne od podatku do wysokości 200% itd....
seba_radka napisał/a:
Czy ktoś miał podobny problem.
Miał, a konkretnie miała Anewik. http://www.nfow.pl/viewto...mebli&start=225
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
seba_radka 
1



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 14
Skąd: SIL
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Już teraz rozumie o co chodzi z tym podatkiem. Ale mimo wszystko nie powinni mi odliczać od faktury. Może jutro się wszystko wyjaśni. Dziękuje ślicznie.
Pozdrawiam
_________________
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" - J. Piłsudski.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

seba_radka napisał/a:
Ale mimo wszystko nie powinni mi odliczać od faktury.
Nu ba.

Otrzymując pensję, pobierany jest podatek. Później już z tych pieniędzy opłacasz podatek za przewóz mebli. Dostajesz pieniądze za przedstawienie faktury, ale już z potrąconym podatkiem. Te pieniądze które otrzymasz wydajesz w sklepie i płacisz podatek. Pytanie brzmi, ile razy ta sama "złotówka" jest opodatkowana ? :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maniek1234 
3


Dołączył: 23 Gru 2011
Posty: 104
Skąd: ISAF
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Kolego seba_radka udało Ci się coś wyjaśnić w tej sprawie??
Może ktoś zainteresuje się moim przypadkiem.
Rok temu zostałem przeniesiony do jednostki X. Otrzymałem zasiłek osiedleniowy 50%-1250zł.
Pod koniec 2012r. dostałem mieszkanie więc dołączyła do mnie żona otrzymałem kolejny zwrot w wysokości 200%- na decyzji było 5 tys z groszami gdyż doszły koszty przejazdu żony i 1 doba pobytu, a na konto otrzymałem 4790zł.
W styczniu br. złożyłem kolejny wniosek o zwrot kosztów przewozu na kwotę 4200zł, a otrzymałem 3400zł
Panowie o co tu chodzi ile razy ten podatek?
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Przeczytaj ten wątek cały, a na pewno Ci się rozjaśni. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
rycerz_kosmosu 
1


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

Służę od 10 lat w miejscowości X (zameldowanie czasowe). Przenoszę się do miejscowości Y ( zamelduje się tam czasowo). Czy należy mi się zwrot kosztów transportu itd?
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

rycerz_kosmosu, sprecyzuj czy przenosisz się służbowo do innej jednostki wojskowej czy dalej służysz w tej samej jednostce tylko zmieniasz miejscowość.
 
 
rycerz_kosmosu 
1


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

Hehe :) no wydawało mi się to oczywiste, że chodzi o przeniesienie służbowe... Jeszcze by tego brakowało , by zwracali pieniądze, za byle przeprowadzkę :gent:
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Nie 27 Sty, 2013   

Oczywiście, należy Ci się zwrot kosztów transportu, limit wynosi 5000zł. Otrzymujesz zwrot za usługę jednak z wyłączeniem wnoszenia przewożonych przedmiotów. Usługa świadczona przez przewoźnika może dotyczyć transportu, załadunku-rozładunku, zapakowania-rozpakowania.Pzdr.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

agwit, żeby kolega się nie zdziwił to lepiej trzymajmy się tego
Cytat:
2. Zwrot kosztów, o których mowa w ust. 1, obejmuje koszty opakowania, prac załadunkowych i wyładunkowych oraz transportu.

Bo o rozpakowaniu nie ma nic mowy. :)

Przypomina mi się sprawa "opakowania", z którym jeden z użytkowników forum miał problem. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Racja, Alex, pozostańmy przy Twojej wersji. Wykreślamy "rozpakowanie". Trzymamy się przepisów. Pzdr.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1735
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

Słyszałem, że gdzieś tam żandarmeria znowu wyłapała jakiś oszustów wojskowych od przeprowadzek. Jak zwykle podobno schemat był taki sam - lewa fakturka, fikcyjna usługa, mebelki przemieściły się prywatnym transportem, a potem panowie żołnierze ochoczo wystąpili do JW o zwrot kosztów... a teraz płaczą, że ich pokusiło :oops1:
_________________
....
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2015   

To prawda..więcej nie powiem:)
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group