Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Pią 03 Mar, 2023
Quo Vadis Wojskowa Służbo Zdrowia
Opublikował Wiadomość
Sredni 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 66
Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 180
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Sob 21 Sie, 2004   

Puk :!: Puk :!:
Dajcie sobie buzi :buzka: ,albo i co :piwo: .
To forum jest dla wszystkich, a ten dialog dotyczy tylko Was dwóch, chociaż dotyczy dwóch pokoleń absolwentów WAM. Wymieńcie adresy i pogadajcie sobie na GG lub czymś podobnym.
Pozdrowienia.

"Bo czyż nie ma wdzięczniejszego tematu jak d... " :laska:
Który z Was pamięta ten cytat.
 
 
Gość

Wysłany: Sob 21 Sie, 2004   

Sredni napisał/a:
Puk :!: Puk :!:
Dajcie sobie buzi :buzka: ,albo i co :piwo: .
To forum jest dla wszystkich, a ten dialog dotyczy tylko Was dwóch, chociaż dotyczy dwóch pokoleń absolwentów WAM. Wymieńcie adresy i pogadajcie sobie na GG lub czymś podobnym.
Pozdrowienia.

"Bo czyż nie ma wdzięczniejszego tematu jak d... " :laska:
Który z Was pamięta ten cytat.

I niech tak pozostanie. Bedziemy się spierać gdzie indziej. Ale miło, że jeszcze inni to czytają. Oznacza to, że forum się rozrasta. A o to mi chodziło. Myślłem, że niewielu nas tu będzie. Robiłem w swoim środowisku wszystko by rozpowszechnić - zarówno wśród lekarzy w. jak i żołnierzy.
Cieszę się, że rusza się to do przodu. Pozdrowienia dla wszystkich.
 
 
GAD
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sie, 2004   

Wybaczcie to byłem ja -GAD. Nie wiem czemu , coś mnie wywaliło ze satusu zalogowanego (a może zapmniałem się zalogować?). Nie będę już zaśmiecał. Pozdawiam raz jeszcze.
 
 
zmeszek40 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2004
Posty: 362
Skąd: olsztyn->wawa
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

Cześć i czołem :!:
No to ładnie Gad i DrAcula sobie nawypominali. Ale jak świat światem konflikt pokoleń musi być; przy okazji zapytam: czy na prawdę tak wielka różnica wiekowa jest między Wami?? Chyba nie.
Ale zastanawia mnie jeszcze jedno. Czemu lekarz z JW i lekarz ze szpitala tak na siebie naskakują? I jeden drugiemu, na zmiane próbuja udowodnic jak to "przeciwnik" ma lepiej? Przecież doskonale wiecie, że obaj macie po części rację. Smutnym faktem jest, że przez układy rodzinno koleżeńskie wielu z nas miało i będzie miało zablokowany (a przynajmniej utrudniony) rozwój naukowy. Z drugiej strony patrząc na sytuację lekarzy wojskowych w szpitalu, w którym odbywam obecnie staż, wcale nie jestem pewien czy chciałbym tam trafić na etat. Wszystko ma + i -. Szukiajmy więc +++ :P

NARQ

P.S. Chciałbym takim optymizmem pałać za parę lat ;)
_________________
"When I die bury me upside down, so the world could kiss my ass"
 
 
 
Maurycy
Gość
Wysłany: Pią 10 Wrz, 2004   Tak o nas piszą.

http://wiadomosci.gazeta....00,2277747.html
 
 
XXXV
Gość
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2004   PISZA O NAS

Niech sobie pisza i mówią, niech pokazują w TV, ważne aby w MON-ie wyciągnęli włsciwe wnioski!!!!!Podkreślam właściwe!!!!
Pozdrawiam wszystkich!
Trochę mnie nie było bo za tą wilką kasę z MON-U gniłem 3 tyg na poligonie a potem 10 dni od rana do 24.00 w JW... kontrola była. Nikt nie chce jechać i to norma , bo i kasa niezbyt zachęcająca dla lekarza-oficera, poza tym gdzie i kiedy miał sie biedny specjalizować skoro w JW nie musi być żaden specjalista i nikomu nie zależy aby był, wystarczy że konspekty dobrze napisze i stołówkę podbije. Teraz niech szukają specjalistów z cywila. Skoro skutecznie przez ostatnie lata rozpiprzli kolejni ministrowie i nasi medyczni przełożeni korpus medyczny w WP( a propos Trybusz został prezesem PCK..... za słabo lizał rowy politykom i dlatego go zdjęli z Głównego Inspektora Sanitarnego kraju, czy co innego?) to teraz zbierają owoce swego siewu, ciekawe czy juz do nich dotarło że najdalej za 2 lata pieprznie ochrona zdrowia, nie na misjach, tylko w jednostkach na terenie kraju bo wszystkich lekarzy zwolnili do cywila...
 
 
Maurycy
Gość
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2004   

W Radiowym Magazynie Wojskowym był dzisiaj wywiad z polskim generałem od logistyki, który objął jakąś wysoką funkcję w dowództwie NATO.

W jego wypowiedzi pobrzmiewało szczere zdziwienie, że sojusznicy mają tak bardzo rozbudowane zabezpieczenie medyczne wojsk.

A u nas pomysły Wielkiego Ekonoma zdają się zmierzać w odwrotnym kierunku.
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2004   

Spokojnie, juz niedlugo. Wielki Ekonom dostał generała i przejdzie do Depertamentu Finansów, bo jako plk to mogl tam tylko kawe parzyc. :cry:
 
 
Maurycy
Gość
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2004   

Swieże przecieki z Łodzi, ul. Żeligowskiego.

Podobno przyszłoroczni absolwenci wydziału wojskowo- medycznego mają nie być promowani na stopnie oficerskie. Decydenci liczą na hordy medyków z cywila.
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2004   

I sie przelicza... Jak juz nawet do Wrocka na WSO z mgr nie ma chetnych to mlodzi lekarze przyjda? Buahaha!!! Ale jak wiadomo "dycydenty" juz dawno sa oderwani od rzeczywistosci na warszawskich wyzynach...
 
 
zmeszek40 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2004
Posty: 362
Skąd: olsztyn->wawa
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2004   nic nowego

Ale fajni ci dziennikarze,tacy dociekliwi i matematyke znają. Szkoda że jak większść pseudoekonomistów naszego kraju nie potrafią przeprowadzić kalkulacji "długofalowych" i określić ile to taki bogaty wojskowy lekarz zarobi przez pół roku w porównaniu z kumplem z cywila. A jakie są różnice w stawkach za dyżury np. w Szpitalach Wojskowych? Czy każdy kolega z JW ma szansę i czas prowadzić prywatną praktykę? Sami znacie odpowiedź na pytania.
Problem polega na czym innym. Faktycznie chyba każdy z nas przywykł do tego, że w wojsku, na państwiowym garnuszku można było nieźle sie ustawić a służbę i obowiązki mieć gdzieś. Ale jak teraz przychodzi za to zapłacić to każdy sie wypina i chce uciekać z woja. To normalne, bo nikt o zdrowych zmysłach nie da się wsadzic w ambulans który zaraz wyleci w powietrze.
Z drugiej strony powiedzcie mi jakie inne (normalne???) państwo ładuje kasę w wykształcenie człowieka a marnuje jego potencjał umysłowy, w najlepswzym wypadku każąc siedzieć w JW i odwalać papierkową robotę, niewiele wspólnego mającą z medycyną, a w najgorszym pakując w karetkę na wojnie i wysyłając na śmierć.
Któś w końcu powinien pójść po rozum do głowy i zastanowić sie nad tym. Lekarz w JW - jak najbordziej, ALE DO LECZENIA, a nie do sprawdzania wartości kalorycznej posiłków czy odległości między umywalkami! Czy w ambulansie musi jechać lekarz??? Czy nie może to być ratownik medyczny, który w tym samaym zakresie co lekarz udzieli rannemu pierwszej pomocy na polu walki a ten sam lekarz pozostanie w szpitalu polowym i powiększy stan ososbowy wykwalifikowanej kadry?
Trzeba też pamiętac o jednym - dla wojska życie ludzkie nie jest wartością, każdy z nas jest tylko numerem na tabliczce identyfikacyjnej. Ale jeśli komuś tak bardzo zależy na utrzymaniu sie w budżecie, takie rozwiązania powinien brać pod uwagę.
No, tyle mojego co sobie pogadam. Bo nic więcej z tego nie będzie ;-)

Pozdro dla wszystkich forumowiczów.

PS.
Ktoś juz dawno zauważył, że do wojska nie powinni iść ludzie inteligentni, bo za dużo dyskutuja przy wykonywaniu rozkazów. Tak więc MON sam sobie jest winien że nas ma :tongue10:
_________________
"When I die bury me upside down, so the world could kiss my ass"
 
 
 
Sredni 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 66
Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 180
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2004   NFZ na Koszykowej

:!: Moja rodzina i ja jesteśmy (a może byliśmy) podopiecznymi CPLek na Koszykowej w Warszawie. Córka chciała się zapisać na wizytę do okulisty i okazało się, że od 1.07 obowiązują nowe deklaracje do lekarza pierwszego kontaktu i co mnie bardzo zaskoczyło deklaracja do pielęgniarki i w przypadku pań do położnej :mlotek: . Mieszkam dosyć daleko od Warszawy i korzystam z pomocy pielęgniarki pracy, położną moja żona widziała ostatni raz miesiąc czy dwa po porodzie (18 lat temu). Podobno jest to DOBROWOLNY wybór, ale wybierając lekarza zatrudnionego w tym ZOZie zmuszany jestem do wyboru pielęgniarki i położnej, które nigdy nie były mi potrzebne. Czy ktoś wie o co chodzi (pieniądze?) - przecież to jak z Gogola. :???:

Pozdrowienia
 
 
dr_borsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Wrz, 2004   

Salut!
Czytając wątki poruszone w temacie "Dokąd zmierza WSZ" natknąłem się na informację o zjeździe WAM-oli (pisząc w ten sposób nie odżegnuję się od WAM-owców szukających bezpośredniej zależności między przyrostkiem "oli" a zwyczajową nazwą pewnej marki samochodów :D ). Prosiłbym o szczegóły.
PZDR.
 
 
XXXV
Gość
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2004   do dr borsuk-a

sorry nie wiem nic blizszego o zjeździe WAM-oli i WAM-owców, ALE NIC MI NIE MÓW O TYCH SŁODKICH CZASACH KIEDY TO ....... " kielicha strzel i idź na Lumumby bye se zrzucić( jak kto woli spuścić) z krzyża".....
pozdrawiam wszystkich co pamiętaja jak to było na Lumumby za dawniejszych czasow!!!
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2004   

Ale chyba w ostatnim Skalpelu bylo cos na ostatniej stronie o zjezdzie absolwentów śp WAM, bodajze na Helu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group