Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP
Opublikował Wiadomość
pawelw0404 
1


Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 12
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

A może ktoś dysponuje tymi nowymi stawkami ( jeżeli zostały zmienione ).Jakbys ktoś dysponował nimi bardzo proszę o link. pozdrawiam .
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

pawelw0404, proszę:
http://www.kdkowp.wp.mil.pl/index2.html
Na przyszłość poszukaj na forum. :cool:
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Owszem będzie mógł. Pamiętaj tylko, że żołnierzom służby kontraktowej będzie przysługiwało w pierwszej kolejności zakwaterowanie w lokalu mieszkalnym.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
jarfie 
2
soldier


Wiek: 47
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 99
Skąd: rakietówka
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Czy ma ktoś w posiadaniu wniosek aktualny na wypłatę świadczenia mieszkaniowego, proszę o linka.
_________________
soldier
 
 
trójka 
2
BFBC 2


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Pn
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Nie ma wzoru wniosku, trzeba czekać:)
 
 
Yari 
1


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

makary21 napisał/a:
Owszem będzie mógł. Pamiętaj tylko, że żołnierzom służby kontraktowej będzie przysługiwało w pierwszej kolejności zakwaterowanie w lokalu mieszkalnym.


Nie jestem pewien czy to była odpowiedź do mnie ... . Lokal mieszkalny ? A internat i świadczenia są w drugiej kolejności ? Znajomy zapewnia mnie że kontraktowy będzie najpierw musiał skorzystać z lokalu mieszkalnego , a gdy ono nie będzie spełnione przez JW to wtedy może wybrać internat lub świadczenie.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Tak świadczenie i internat w drugiej kolejności. Mieszkanie będzie musiał zapewnić WAM nie JW. Tak samo, jak świadczenie wypłaci WAM.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Akkarin 
1


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: nn
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

A że mieszkań w Kraku nie ma, wybierasz internat lub hajs. Do WAM-u dzwoniłem, mam dzwonić po raz kolejny po 20-tym, bo dokładnych informacji pani udzielić nie mogła. Wnioski mają być rzekomo do ściągnięcia z ich strony.
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

Panowie nikt nie może zmuszać żołnierza w służbie kontraktowej do wyboru w pierwszej kolejności lokalu mieszkalnego - to tak nie działa.

Każdy żołnierz może wybrać jedną z trzech form zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. Różnica jest tylko w tym, że żołnierzowi kontraktowemu będzie ono wypłacane tylko do czasu wydania decyzji o przedziale mieszkania. Jeśli odmówi - świadczenie cofną (a żołnierzowi w służbie stałej nie).

Należy pamiętać również, że WAM może proponować mieszkania w miejscowości pobliskiej (do dwóch godzin dojazdu w tą i z powrotem publicznymi środkami transportu).

Moja propozycja dla żołnierzy kontraktowych - jeśli chcecie brać świadczenie mieszkaniowe składać wnioski tylko o świadczenie i nie wychylać się samodzielnie z wnioskami o lokal mieszkalny. WAMowi trochę zajmie czasu przejrzenie kto jest żołnierzom w służbie stałej, kto w kontraktowej, komu mieszkanie przydzielić a komu nie.

Nie składać żadnych informacji do WAMu oprócz tych wymaganych przez nich.
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

bazi22, wybacz ale piszesz totalne bzdury i wprowadzasz, moim zdaniem, innych w błąd. :nie2:
makary21, wydzielił specjalnie ten wątek a Ty... :???:

bazi22 napisał/a:
Panowie nikt nie może zmuszać żołnierza w służbie kontraktowej do wyboru w pierwszej kolejności lokalu mieszkalnego - to tak nie działa.

Błąd, bo:

Cytat:
2. Prawo do zakwaterowania żołnierza zawodowego jest realizowane w jednej
z następujących form:
1) przydziału kwatery albo innego lokalu mieszkalnego;
2) przydziału miejsca w internacie albo kwaterze internatowej;
3) wypłaty świadczenia mieszkaniowego.
3. Żołnierz zawodowy, który pełni zawodową służbę wojskową na podstawie
kontraktu na pełnienie służby stałej wybiera, na swój wniosek, jedną z form
zakwaterowania, o których mowa w ust. 2.
4. Jeżeli żołnierzowi zawodowemu, który pełni zawodową służbę wojskową na
podstawie kontraktu na pełnienie służby terminowej nie przydzielono kwatery albo
innego lokalu mieszkalnego, wybiera on, na swój wniosek, jedną z form zakwaterowania,
o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 3.

5. W przypadku odmowy przyjęcia kwatery albo innego lokalu mieszkalnego żołnierz
zawodowy, który pełni zawodową służbę wojskową na podstawie kontraktu na pełnienie
służby terminowej, z dniem złożenia oświadczenia traci prawo do zakwaterowania,
w tym w formach zakwaterowania, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 3, przez okres
zajmowania danego stanowiska służbowego, chyba że zmianie ulegną jego uprawnienia
do zakwaterowania.

Czyli WAM w myśl ustawy jednak, w pewien sposób może zmusić. :czytanie:

bazi22 napisał/a:
Należy pamiętać również, że WAM może proponować mieszkania w miejscowości pobliskiej (do dwóch godzin dojazdu w tą i z powrotem publicznymi środkami transportu).

Na czym opierasz ten wywód ? Jakiś przykład ? :cool:

bazi22 napisał/a:
Moja propozycja dla żołnierzy kontraktowych - jeśli chcecie brać świadczenie mieszkaniowe składać wnioski tylko o świadczenie i nie wychylać się samodzielnie z wnioskami o lokal mieszkalny. WAMowi trochę zajmie czasu przejrzenie kto jest żołnierzom w służbie stałej, kto w kontraktowej, komu mieszkanie przydzielić a komu nie.


A ja Tobie proponuję: udaj się do prawnika.
Jesteś żołnierzem i namawiasz publicznie do kombinowania ?
A może i do przestępstwa... :czytanie:

bazi22 napisał/a:
Nie składać żadnych informacji do WAMu oprócz tych wymaganych przez nich.


Cytat:
5. Żołnierz zawodowy jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić dyrektora oddziału regionalnego Agencji o wszelkich okolicznościach mających wpływ na jego prawo do zakwaterowania. Skutki braku powiadomienia organów Agencji o zaistniałych zmianach obciążają żołnierza.


bazi22, jest wolność słowa... Demokracja...
Jednak Twój post, to już... :x
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

kempczol - wskaż mi gdzie napisałem, że zapraszam do kombinowania. Wyraźnie piszę, że należy złożyć wszystkie dokumenty wymagane przez WAM. Ale tylko te wymagane, a nie więcej.

WAM nie może zmusić nikogo do złożenia wniosku o przydział lokalu mieszkalnego (wskaż mi podstawę prawną że może), co nie oznacza że nie może takiego lokalu przydzielić.

Jeśli piszę żeby nie składać wniosku o przydział lokalu mieszkalnego, to jasnym jest że mówię o tych co nie mają przydzielonego lokalu mieszkalnego (bo oni takich wniosków nie muszą składać).

WAM może zmusić żołnierza do przyjęcia mieszkania (pod rygorem utraty świadczenia mieszkaniowego), ale nie może zmusić samego żołnierza do wyboru tej formy zaspokojenia potrzeb mieszkaniowego w pierwszej kolejności.

A zatem ja pisałem o sytuacji żołnierza kontraktowego, który nie ma przydzielonego lokalu mieszkalnego. Może on zgodnie z prawem złożyć wniosek o wypłatę świadczenia mieszkaniowego (zgodnie z punktem 4). I wyraźnie pisałem, że ma złożyć wniosek ze wszystkimi wymaganami przez WAM informacjami. I takiemu żołnierzowi będzie przysługiwało świadczenie mieszkaniowe do czasy przydziału mieszkania. Jeśli WAM będzie chciał zebrać dodatkowe informacje o sytuacji żołnierza, to może się do niego zwrócić. I może spróbować przydzielić mu mieszkanie. Ale w dniu 1.07.2010 żołnierz kontraktowy, który nie ma mieszkanie, i który go nie chce, nie musi składać wniosku o przydział mieszkania. Niech WAM sobie sam dochodzi, czy mieszkanie ma mu spróbować przydzielić, czy nie.

Oczywiście żołnierz kontraktowy, który ma mieszkanie przydzielone, nie może złożyć wniosku o świadczenie (a w służbie stałej - tak.

Więc powiedz mi kempczol, gdzie ja namawiam do kombinowania. Jeśli WAM przygotuje odpowiednio wzory wniosków, to będzie łatwiej urzędnikom ocenić sytuację. Jeśli przygotują wnioski w głupi sposób, to nikt nie może mnie zmusić do podawania większej ilości informacji niż to wymagane. A niektórzy sugerują, że żołnierz kontraktowy powinien w pierwszej kolejności złożyć wniosek o przydział lokalu mieszkalnego. A takie twierdzenie nie ma wg mnie oparcia w prawie. O czym mówi punkt 4. Oczywiście jeśli żołnierzowi kontraktowemu zostanie przydzielone mieszkanie, to z chwilą jego przyjęcia lub odmowy przyjęcia świadczenie zostanie wstrzymane. Ale zgodnie z prawem do tego dnia świadczenie mu przysługuje.

I jakoś nie wierzę, że nagle WAM zacznie proponować żołnierzom kontraktowym mieszkania, żeby wyeliminować ich ze świadczenia.


Co do miejscowości pobliskiej - przecież już teraz WAM może przydzielać mieszkania nie tylko w miejscu pełnienia służby, ale i w miejscowości pobliskiej. Więc nie oznacza to, że jeśli w danym garnizonie nie ma mieszkań, to mogą być one w innym (pobliskim).
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

Cytat:
Na czym opierasz ten wywód ? Jakiś przykład ?

Ja odpowiem.
Cytat:
Art. 21. 1. Żołnierzowi zawodowemu od dnia wyznaczenia na pierwsze stanowisko służbowe do dnia zwolnienia z czynnej służby wojskowej przysługuje prawo do zakwaterowania na czas pełnienia służby wojskowej w miejscowości, w której żołnierz pełni służbę, albo w miejscowości pobliskiej albo za jego zgodą w innej miejscowości.

Prawo do zakwaterowania jak widać WAM może zrealizować dla żołnierza w miejscowości pobliskiej a nawet za zgodą żołnierza dalej od miejsca pełnienia służby.bazi22, ma rację. Nawiasem mówiąc znam kilka osób, które dojeżdżają z internatu po 30-40 km do pracy. Są w stałej więc teraz będą mieć wybór.
Pozostaje mieć tylko nadzieję że WAM nie będzie z tego prawa korzystał. Można nieźle "ud.." kontraktowych. Propozycja nie do odrzucenia-mieszkanie 50 km od jednostki i codzienne dojazdy + MPK, czego nie doliczą to może być nawet 3 godziny dziennie.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

Znając WAM, to do wniosku trzeba będzie dołączyć stos dokumentów, łącznie z kontraktem na pełnienie służby, zaświadczeniem o pozostawaniu w związku małżeńskim o posiadaniu albo i nie mieszkania itp. Odnośnie "uszczęśliwiania" żołnierzy mieszkaniami, to tak, właśnie po to jest ten przepis. Bo po co różnicować służby? Po to, żeby w garnizonach w których służba stała bierze odprawy mieszkaniowe i odchodzi (mam na myśli np. Świdwin, Mirosławiec i inne miejsca w których mieszkania stoją puste) mieszkania po nich przydzielać szer. zaw. bo tych będzie dostatek. I tak WAM będzie zarabiał a nie wydawał pieniądze.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

manfred zgadza się. Tylko że nigdzie nie ma zapisu, że żołnierz kontraktowy musi złożyć wniosek o mieszkanie. Jeśli nie ma mieszkania - niech składa wniosek o świadczenie. Wg mnie zajmie WAMowi kilka miesięcy obrobienie wszystkich wniosków. Nawet teraz kilkunastu żołnierzy kontraktowych otrzymało w Koszalinie decyzję o odmowie przydziału mieszkania.
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

Nie złożysz wniosku o przydział mieszkania, nie dostaniesz świadczenia. Jest to WAMowsko proste i już przerabiane przez tą instytucje przy okazji wypłacania dawnego świadczenia na pokrycie kosztów najmu.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group