Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP
Opublikował Wiadomość
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 09 Cze, 2010   Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP

Ponieważ problem świadczenia mieszkaniowego, które ma wejść od 01.07.2010r. jest bardzo palącym problemem zakładam nowy wątek.

Myślę, że ten fragment uprawnień do zakwaterowania zasługuje na osobny temat.

Proszę aby właśnie tutaj pisać o wątpliwościach związanych z świadczeniem, jego otrzymaniem, wysokością itp.

W związku z powyższym proszę o zaprzestanie dyskusji na ten temat w innych wątkach i przeniesienie jej tutaj.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
RADO 
5
Prawda, że prawda to prawda.


Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 543
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 09 Cze, 2010   

Moje Pytanie do Biura Prezesa WAM.
Szanowni Państwo.
Cytat:
Moje pytanie dotyczy świadczenia finansowego, które wprowadza nowa ustawa o zakwaterowaniu SZ RP, otóż jestem żołnierzem służby stałej w trakcie kadencji na stanowisku, gdzie zrezygnowałem z przydziału kwatery na rzecz równoważnika za rezygnację z prawa do kwatery. Proszę mi powiedzieć czy kiedy wejdzie w życie ww. ustawa czy będę mógł złożyć wniosek o wypłatę świadczenia finansowego w trakcie bieżącej kadencji czy też będzie to dopiero możliwe dopiero od nowej kadencji na stanowisku.
radiuk.

Odpowiedź z Biura Prezesa WAM:
Cytat:
Szanowny Panie,
Odnosząc się do zapytania, które wpłynęło do Biura Prezesa WAM uprzejmie informujemy, że po wejściu w życie nowelizacji ustawy o zakwaterowaniu, tj. od 1 lipca 2010 r. będzie Pan mógł pobierać zryczałtowany ekwiwalent za rezygnację z prawa do zakwaterowania, jednak nie dłużej niż przez czas zajmowania stanowiska służbowego, na które wydano Panu decyzję o wypłacaniu zryczałtowanego ekwiwalentu.
Niemniej może Pan zrezygnować wcześniej z tego świadczenia i zdecydować się na wypłatę świadczenia mieszkaniowego, składając stosowny wniosek do właściwego terytorialnie dyrektora oddziału regionalnego Agencji.
Świadczenie to będzie Panu przysługiwało przez czas wykonywania obowiązków w danym garnizonie i bez wpływu na posiadane uprawnienia do jego wypłaty pozostaje czas trwania kadencji.
Biorąc pod uwagę powyższe nie musi Pan czekać zakończenia kadencji - z dniem 1 lipca 2010 r. może Pan złożyć wniosek o wypłatę świadczenia mieszkaniowego.
Z poważaniem,
Pion Mieszkaniowy BP WAM

U mnie współczynnik 2,4 x 300 = 720 / 0,18 podatku = 590,- na rękę miesięcznie, ale jak się dowiedziałem od przedstawiciela Konwentu Dziekanów SG RP dał ciała w projekcie tego rozporządzenia z podatkiem dochodowym, miało być bez.

Cytując, naciśnij przycisk oraz w celu sprawdzenia jak to wygląda. Czytelniej. Poprawiłem.
 
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Sro 09 Cze, 2010   

Jeżeli założono nowy wątek - ponawiam pytanie:
Czy ktoś wie kiedy może ujrzeć światło dzienne rozporządzenie o świadczeniu mieszkaniowym oraz jakie mają być stawki w poszczególnych garnizonach :?:
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Znajomy, rozporządzenia jeszcze nie ma i każdy mówi inny termin jego wprowadzenia.
Co do stawek na poszczególne garnizony to albo musisz poczekać do ukazania się rozporządzenia albo tymczasowo posiłkować się projektem rozporządzenia.


Projekt Rozporządzenia MON w sprawie wypłaty świadczenia mieszkaniowego
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Xoggo dzięki za projekt. Ale do niego, od czasu ukazania się w internecie, pisano że wprowadzano zmiany.
Bo przecież niektóre garnizony według mnie mają zaniżoną lub zawyżoną stawkę np.: Zakopane, Złocieniec, Zielona Góra.
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

RADO napisał/a:
... jak się dowiedziałem od przedstawiciela Konwentu Dziekanów SG RP dał ciała w projekcie tego rozporządzenia z podatkiem dochodowym, miało być bez.


SG nie dał ciała, co najwyżej ciała mógł dać Dep. Prawny MON, ale ...... Minister Obrony Narodowej nie ma uprawnień do zwalniania jakichkolwiek należności z podatku dochodowego. Być może mógłby to zrobić swoim rozporządzeniem Minister Finansów, ale wydaje mi się że takie zwolnienie powinno zostać zapisane w ustawie o podatku dochodowym.
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Było już o tym pisane. Na nowy rok wychodzi ustawa gdzie jest określane co jest zwolnione w danym roku od podatków. Ulgi, zwolnienia od podatków muszą być znane przed danym rokiem i nie mogą z tego co wiem być wprowadzane w czasie trwania roku. Pewnie ma to związek z rozliczaniem się ludzi za dany rok.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

thikim napisał/a:
Na nowy rok wychodzi ustawa gdzie jest określane co jest zwolnione w danym roku od podatków. Ulgi, zwolnienia od podatków muszą być znane przed danym rokiem i nie mogą z tego co wiem być wprowadzane w czasie trwania roku. Pewnie ma to związek z rozliczaniem się ludzi za dany rok.


Oj nie do końca prawda - zmiany korzystne dla podatników mogą zostać wprowadzone w każdej chwili, również działające wstecz. Tylko zmiany niekorzystne dla podatnika muszą być opublikowane wcześniej (generalnie do 30 listopada)
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

Witam. Jest już rozporządzenia. Proszę:
http://www.kdkowp.wp.mil.pl/index2.html
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

Stawka bez zmian, współczynnik bez zmian. Ciekawe na ile to jest realna pomoc w wynajmie mieszkania na wolnym rynku.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

Mogę wypowiedzieć się za Koszalin i Słupsk - świadczenie pokryje jakieś 70-90% tzw. odstępnego - wynajmujący będzie ponosił koszty podobne jak płaci się w WAMie za porównywalne wielkością mieszkanie.

Największą pomocą świadczenie będzie dla osób spłacających kredyty na zakup mieszkania.
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

Cytat:
Oj nie do końca prawda - zmiany korzystne dla podatników mogą zostać wprowadzone w każdej chwili, również działające wstecz. Tylko zmiany niekorzystne dla podatnika muszą być opublikowane wcześniej (generalnie do 30 listopada)

Rzeczywiście zmiany odbywają się i w ciągu roku, przeważnie jednak zmiany mają podawaną datę wejścia w życie od 1 stycznia, niezależnie od terminu ogłoszenia. :gent:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

Super, bo w projekcie dla Szczecina współczynnik wynosił 2,4 a teraz jest 3,0. :brawo:
kempczol dzięki za linka.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

Xoggo, proszę. :cool:
W Gdyni, to już tak super nie będzie. Mimo wskaźnika, 3 x 300 = 900 brutto, czyli 738 PLN netto. W moim przypadku, 4 normy, koszt wynajęcia 3-pokojowego mieszkania, to już około 1400-1500. Świadczenie pokrywa 50% odstępnego. Do tego należy dodać czynsz, normalny na szczęście a nie made in WAM :lol: , oraz inne opłaty.
Na szczęście mam zamiar kupić mieszkanie na wolnym rynku i świadczenie bardzo mi pomoże w spłacaniu kredytu. :gent:
 
 
bazi22 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 219
Skąd: Słupsk/Siemirowice
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

W Koszalinie czynsz by WAM + opłaty wychodzi tylko ok. 50-150 zł taniej niż świadczenie+koszty wynajmu+opłaty dla mieszkań 40-50m2
_________________
Pozdrawiam
bazi22
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group