Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP
Opublikował Wiadomość
stratos37 
4
autor37


Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2019   Odprawa mieszkaniowa

Znów pojawiają się informacje dot. zmian w zakresie należności naliczania odprawy mieszkaniowej, a zarazem pojawiającego się tzw. "niepokoju służbowego". W związku z tym, jeżeli ktoś z Kolegów śledzi temat, uprzejme proszę o dementi tych informacji.
_________________
autor
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2019   

Nic nie słyszałem, ale wcale bym się nie zdziwił. Po wszystkim widać, że przyszły chude czasy dla wojska. Pieniędzy brakuje już naprawdę na wszystko.
Jak tylko dopuszczono korpus szeregowych do wojskowych uprawnień emerytalnych mówiłem, że zmiany w odprawach będą nieuniknione. I to nie na plus. Chciałbym się mylić.
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2019   

Dzięki Kolego za odpowiedź - poczekamy jeszcze na kolejne wypowiedzi zainteresowanych ww tematem.
_________________
autor
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2019   

Powodem tej paniki jest nacisk na wykorzystywanie zaległych urlopów.
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2019   

Czyżby, chyba nie.
_________________
autor
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2019   

Kolejna panika.
Na chwilę obecną nie.
Oczywiście nie można wykluczyć że za rok sytuacja budżetowa w związku z tradycyjnym co paroletnim kryzysem w strefie euro - przełoży się na chęć znalezienia oszczędności.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2019   Re: Odprawa mieszkaniowa

stratos37 napisał/a:
Znów pojawiają się informacje dot. zmian w zakresie należności naliczania odprawy mieszkaniowej, a zarazem pojawiającego się tzw. "niepokoju służbowego". W związku z tym, jeżeli ktoś z Kolegów śledzi temat, uprzejme proszę o dementi tych informacji.


Dementi.
Jak zwykle co jakiś czas te same głupoty. Sami doprowadzimy do zmian.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
pand 
1


Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Maj, 2019   Prawo do pobieranie świadczenia mieszkaniowego

Dzień dobry

Założenie:

Dwoje wojskowych (małżeństwo) pobierają świadczenie mieszkaniowe. Jeden żołnierz odchodzi na emeryturę i pobiera odprawę mieszkaniową. Drugi żołnierz pozostaje na stanowisku (służba stała).

Pytanie:

Zakładając powyższą sytuację. Czy żołnierz, który pozostaje na stanowisku w dalszym ciągu ma prawo do pobierania świadczenia mieszkaniowego w sytuacji, gdy pozostaje w związku małżeńskim z żołnierzem rezerwy, który skorzystał z prawa do pobrania odprawy mieszkaniowej. Czy te dwa świadczenia wykluczają się? W ustawie o zakwaterowaniu przy wykluczeniach nie ma do tego nawiązania. W środowisku natomiast słyszałem, że w tej sytuacji żołnierz pozostający w służbie traci prawo do pobierania świadczenia mieszkaniowego.

Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 07 Maj, 2019   

stratos37 napisał/a:
Znów pojawiają się informacje dot. zmian w zakresie należności naliczania odprawy mieszkaniowej, a zarazem pojawiającego się tzw. "niepokoju służbowego". W związku z tym, jeżeli ktoś z Kolegów śledzi temat, uprzejme proszę o dementi tych informacji.


Cytat:
Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na zgłaszane pytania i obawy dotyczące wypłaty odpraw mieszkaniowych oraz świadczeń mieszkaniowych informujemy, że nie są procedowane zmiany Ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dotyczące wymienionych świadczeń finansowych lub innych uprawnień mieszkaniowych żołnierzy zawodowych.

Departament Zakwaterowania AMW
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
D3kat 
2
D3kat


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 93
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 07 Maj, 2019   Re: Prawo do pobieranie świadczenia mieszkaniowego

pand napisał/a:
Dzień dobry

Założenie:

Dwoje wojskowych (małżeństwo) pobierają świadczenie mieszkaniowe. Jeden żołnierz odchodzi na emeryturę i pobiera odprawę mieszkaniową. Drugi żołnierz pozostaje na stanowisku (służba stała).

Pytanie:

Zakładając powyższą sytuację. Czy żołnierz, który pozostaje na stanowisku w dalszym ciągu ma prawo do pobierania świadczenia mieszkaniowego w sytuacji, gdy pozostaje w związku małżeńskim z żołnierzem rezerwy, który skorzystał z prawa do pobrania odprawy mieszkaniowej. Czy te dwa świadczenia wykluczają się? W ustawie o zakwaterowaniu przy wykluczeniach nie ma do tego nawiązania. W środowisku natomiast słyszałem, że w tej sytuacji żołnierz pozostający w służbie traci prawo do pobierania świadczenia mieszkaniowego.

Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź.


Jeżeli przy wyliczeniu odprawy mieszkaniowej "żołnierz wskazał drugiego żołnierza jako dodatkową osobę z rodziny do wyliczenia odprawy mieszkaniowej" to świadczenie mieszkaniowe nie przysługuje.
 
 
Dawidektzo 
1
Dawidektzo


Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 24
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Pytanko : Zostało mi zaproponowane większe mieszkanie niż wg. Ustawy mi się należy. Art. 26 ust 5 ustawy o zakwaterowaniu mówi, że większe lub mniejsze mieszkanie można przyznać na wniosek lub za zgodą żołnierza. Jeżeli nie chce większego mieszkania tylko takie jak mi się należy ( a najlepiej świadczenie mieszkaniowe) mogę napisać, że nie przyjmuje ze względu na zbyt duży metraż i będą musieli mi zaproponować należny metraż lub świadczenie? Proszę o pomoc.
[u]Żołnierzowi zawodowemu, na wniosek lub za jego pisemną zgodą, dyrektor oddziału regionalnego może przydzielić kwaterę albo inny lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej podstawowej mniejszej albo do 20 m2 większej niż wynikająca z przysługujących norm, o ile taka kwatera albo lokal mieszkalny nie jest niezbędny na zakwaterowanie żołnierza zawodowego o większej liczbie przysługujących mu norm.[/u]
 
 
Nowy wojak 
1


Dołączył: 18 Sty 2020
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020   

Dobre pytanie, ktoś coś podpowie?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020   

Odmów, ze względu na to, że nie chcesz płacić wyższego czynszu. Bo taki zapewne by był.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020   

Dawidektzo napisał/a:
Jeżeli nie chce większego mieszkania tylko takie jak mi się należy ( a najlepiej świadczenie mieszkaniowe) mogę napisać, że nie przyjmuje ze względu na zbyt duży metraż
Nic nie musisz pisać i nie radziłbym cokolwiek pisać.
Pisać to musiałbyś gdybyś wyrażał zgodę na większy lub mniejszy metraż.
Cytat:
5. Żołnierzowi zawodowemu, na wniosek lub za jego pisemną zgodą ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Dawidektzo 
1
Dawidektzo


Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 24
Skąd: Koszalin
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020   

Tak też chcę zrobić tylko czy to otworzy mi drogę do świadczenia pieniężnego? Boję się żebym całkiem nie stracił prawa do zakwaterowania z uwagi na odmowę przydzielonej kwatery.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group