Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie mieszkaniowe w ustawie o zakwaterowaniu SZRP
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020   

Dawidektzo, przecież proponują Tobie mieszkanie z normą powierzchni użytkowej podstawowej, która nie przysługuje żołnierzowi. Więc sam sobie odpowiedz.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 18 Sty, 2020   

Dawidektzo vel Nowy wojak, według art. 21 ust. 5 ustawy o zakwaterowaniu SZ RP, w razie odmowy przyjęcia kwatery albo innego lokalu mieszkalnego, żołnierz służby kontraktowej traci prawo do zakwaterowania, w tym realizowanego w formie wypłaty świadczenia mieszkaniowego. Jak rozumiem, zastanawiasz się, czy utrata tego prawa nastąpi także w razie niewyrażenia zgody na kwaterę/inny lokal mieszkalny o powierzchnii większej niż należna, o której to możliwości mówi art. 26 ust. 5.
Gdyby przyjąć, że brak zgody na mieszkanie ponadnormatywne jest odmową, o której mowa w art. 21 ust. 5, to konsekwentnie za taką odmowę należałoby uznać także niewyrażenie zgody na mieszkanie mniejsze od przysługującego, co z kolei dawałoby WAM możliwość wciskania żołnierzom dowolnie małych mieszkań, niezależnie od ilości przysługujących im norm powierzchni. A to już byłoby jaskrawym naruszeniem ustawowych zasad przyznawania mieszkań. Zresztą z za dużym mieszkaniem też może być kłopot, bo im większa jego powierzchnia, tym wyższe opłaty.
Reasumując, żołnierz służby kontraktowej bez żadnych ujemnych dla siebie konsekwencji może odrzucić propozycję mieszkania zarówno mniejszego, jak i większego od należnego. Uważam, że utrata prawa do zakwaterowania może nastąpić tylko w sytuacji, gdy struktura i powierzchnia proponowanego mieszkania są zgodne z normami określonymi w art. 26 ust. 1 i 2. Zatem odmawiając przyjęcia mieszkania większego od przysługującego, nie powinieneś stracić prawa do świadczenia mieszkaniowego.

To tylko moje przemyślenia, więc kiedy już wyjaśnisz sprawę z WAM, bądź uprzejmy zapoznać nas z ich stanowiskiem, a może nawet z ich interpretacją odnośnych przepisów.
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   

Witam wszystkich, piszę z problemem z jakim przyszło mi się zmierzyć podczas mojej służby. Sprawa wygląda następująco: W tym miesiącu zostałem żołnierzem służby stałej, w związku z tym złożyłem do Agencji wniosek o wypłatę świadczenia mieszkaniowego jak dotychczas jako kontraktowy. Po paru dniach otrzymałem maila z instrukcją złożenia oświadczenie o tym czy mój małżonek jest funkcjonariuszem jakiejkolwiek formacji mundurowej i czy otrzymał jakąkolwiek pomoc finansową na zakup lokalu. Tak się składa, że żona jako funkcjonariusz Służby Więziennej i w 2016 roku otrzymała pomoc na zakup lokalu (lokal kupiliśmy na kredyt w 2014r.) w wysokości 40tys. zł. Złożyłem oświadczenie, że zgodnie z 21 art. pkt. 6 małżonek nie spełnił żadnych ustawowych przesłanek aby mi odmówić świadczenia, natomiast otrzymała pomoc od SW i załączyłem decyzję o przyznaniu tej kwoty. Dzisiaj po złożeniu pisma otrzymałem telefon, że świadczenie mieszkaniowe zostanie mi zabrane od czerwca. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to możliwe? Dodam, że prawnik również twierdzi, że nie powinni zabrać mi świadczenia mieszkaniowego. Powiedziałem to też Pani z Agencji na co ona odpowiedziała, że prawnicy tak to interpretują bo tak brzmi ustawa, ale ustawa to jedno a sądy to drugie. To jak, obowiązują nas ustawy i rozporządzenia czy jakieś dowolne ustalenia sądów i Agencji Mienia? Pozdrawiam
 
 
Zolo 
1


Dołączył: 01 Sty 2020
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   

Taka samo jest obecnie z policjantami którzy przeszli do MON, też zostaje im wstrzymana mieszkaniówka pomimo że przez kilka lat czy miesięcy pobierali. Tam jest to pomoc na zagospodarowanie czy jakoś tak....
W policji dostawali jakieś 2700zl na głowę przy 3osovowej rodzinie to mieli coś koło 7tys może troszkę więcej. To przez rok mieszkaniowki w MON wychodzi więcej.
Ogólnie raczej im się należy i pewnie będą się sądzić bo również będą tym samym walczyć o odprawę mieszkaniowa a to już kwota przyzwoita.
Może wstrzymanie tych świadczeń dla pozostałych służb to pomysł żeby zatrzymać ich w swoich służbach typu policja, straż graniczna, więzienna itd...i zarazem nie wskakiwanie na wyższe etaty w MON...?
 
 
dzipong 
1


Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 5
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   swiadczenie

wystarczy w mswia oddac uzyskana kwote na zagospodarowanie.... i sie wtedy nalezy odprawa mieszkaniowa

uznaja wtedy ze nie bylo zadnej pomocy od skarbu panstwa
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   

Marzenia. :efendi2:
 
 
dudi89 
1


Dołączył: 14 Maj 2020
Posty: 21
Skąd: 3city
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   

Panowie, za 7-8 lat jak będę odchodził na emeryturę mogę im oddać tą kase na zagospodarowanie, tylko dlaczego teraz pozbawili mnie świadczenia mieszkaniowego skoro nie łamię w żaden sposób ustawy?
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 20 Maj, 2020   

Składał ktoś wniosek o świadczenie mieszkaniowe przez epuap?
Na stronie AMW jest link do świadczenia przez epuap:
https://amw.com.pl/pl/dla-zolnierza/swiadczenia-mieszkaniowe/druk-wniosku-o-wyplate-swiadczenia-mieszkaniowego
Wchodzę a tam:
http://epuap.gov.pl/wps/p...erza-zawodowego
Cytat:
Wypłata świadczenia mieszkaniowego dla żołnierza zawodowego
Usługa umożliwia wysłanie do Dyrektora Oddziału Regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej wniosku o świadczenie mieszkaniowe.
Świadczenie mieszkaniowe jest wypłacane przez Dyrektora Oddziału Regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej właściwego miejscowo dla garnizonu, w którym żołnierz pełni służbę wojskową.

Organ właściwy do realizacji usługi
Właściwy Dyrektor Oddziału Regionalnego Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

Kogo dotyczy
żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

Podstawy prawne
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 listopada 2015 r. w sprawie wypłaty świadczenia mieszkaniowego (Dz. U. z 2018 r., poz. 633 z późn. zm.)
Ustawa z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2018 r., poz. 2356 z późn. zm., Art.21, ust.2, pkt.3 Art.48d, ust.3)
Wymagane dokumenty
wniosek o wypłatę świadczenia mieszkaniowego
Czas realizacji
Niezwłocznie po dostarczeniu kompletu dokumentów

Opłaty
Brak opłat

Tryb odwoławczy
Odwołanie należy wnieść do Prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

Rezultat realizacji usługi
Rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji.

Etapy realizacji usługi
1. Przyjęcie wniosku;
2. Weryfikacja wniosku
3. Wydanie decyzji.

Poziom uwierzytelniania
Podpis kwalifikowany
Profil zaufany
Usługa wymaga zalogowania
TAK

Słowa kluczowe Wypłata świadczenia mieszkaniowego dla żołnierza zawodowego

Żadnego linku, żadnego miejsca żeby coś wypełnić. Co to jest?
Jak tam nic nie ma to po .... tworzą stronę że niby jest? Żebym tracił czas na zastanawianie się co z tym zrobić?
Tam nawet nie pisze - co z tym zrobić.
Jeśli trzeba wypełnić zwykły dokument, zeskanować i wysłać jako pismo ogólne poprzez epuap - to mogli napisać że to trzeba zrobić. Zamiast tego jakiś stek urzędniczego bełkotu.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 20 Maj, 2020   

thikim, a zalogowałeś się ?

P.S
To chyba jakaś "sztuka".
Zalogowałem się i nic.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 20 Maj, 2020   

Tak. Zalogowałem się na epuap. To co cytowałem pochodzi ze strony epuap po zalogowaniu.
Podejrzewam że chodzi im o to że można wniosek z ich strony (AMW) wydrukować, wypełnić, dać kadrowcom do wypełnienia i potwierdzenia, zeskanować, załączyć jako pismo ogólne i podpisać poprzez epuap.
Ale ani słowa o tym pod tym linkiem - więc nie mam pewności.
Pewnie jutro zadzwonię dopytać.
Niemniej jeśli tak ma wyglądać epuap to jesteśmy w cz... d... a nie w zinformatyzowanym społeczeństwie.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

thikim napisał/a:
Niemniej jeśli tak ma wyglądać epuap to jesteśmy w cz... d... a nie w zinformatyzowanym społeczeństwie.
No to musiałeś coś przespać. Przecież tyle miliardów zł. poszło na cyfryzację, a wszystkie sprawy załatwiamy w jednym okienku. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

Swoją drogą zastanawia domena: amw.com.pl
:efendi2:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 27 Maj, 2020   

Małżeństwo obydwoje żołnierzy służą w tej samej miejscowości jedno ma mieszkanie służbowe a drugie pobiera świadczenie mieszkaniowe czy tak można.
 
 
D3kat 
2
D3kat


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 93
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 28 Maj, 2020   

foxi napisał/a:
Małżeństwo obydwoje żołnierzy służą w tej samej miejscowości jedno ma mieszkanie służbowe a drugie pobiera świadczenie mieszkaniowe czy tak można.


Tak, pod warunkiem, że "Jedno" co ma mieszkanie, nie wskazało "Drugiego" co pobiera świadczenie mieszkaniowe do wyliczenia normy mieszkaniowej...
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 549
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Maj, 2020   

thikim napisał/a:
Składał ktoś wniosek o świadczenie mieszkaniowe przez epuap?

Myślę, że trzeba dołączyć skan do "pisma ogólnego do urzędu".
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group