Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja DIiT-u - przekazanie sieci komputerowych
Opublikował Wiadomość
remirad 
1
remirad


Wiek: 68
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: WOFiTM Celestynów
Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   Instrukcja DIiT-u - przekazanie sieci komputerowych

Witam

Zwracam się do Państwa z prośbą o radę/sugestię.
Sytuacja jest dla mnie i idiotyczna, ale i kłopotliwa.
A mianowicie ...
Jestem cywilnym informatykiem w jednostce, z wymaganymi poświadczeniami.
Od pewnego czasu Szef Służby Łączności przekonuje naszego Dowódcę o konieczności przekazania mi w administrowanie wszystkich jawnych sieci komputerowych w jednostce.
Tu nie widzę problemów. Ale ...
chce wpisania ich na mój stan, tzn. mam być odpowiedzialny za administrowanie sieciami (tu: ok.), lecz także
mam być materialnie odpowiedzialnym za nie tylko aktywne elementy sieci (huby, swiche, rutery) - z których znaczna część jest rozmieszczona w pomieszczeniach biurowych bez żadnego zabezpieczenia (jak czajniki elektryczne), ale też mam odpowiadać materialnie za wszystkie kable sieciowe (w tym światłowodowe), niezależnie od tego, czy położone są nad sufitami, na ścianach czy są zakopane w ziemi.
Szef w/w służby sporządził dowody owych urządzeń do przekazania, w których okablowanie zostało podzielone ze względu na rodzaj i w których podana jest długość kabli każdego rodzaju z dokładnością (o ile dobrze pamiętam) do 10m.
Jest tego razem parę kilometrów.
Kable zostały niedawno, wg. Szefa dokładnie zmierzone (chociaż nie potrafi powiedzieć za pomocą czego? W jaki sposób?) przez komisję.
Nadmieniam, że nie brałem udziału w żadnej komisji. Komisja wytworzyła raport, w którym podała owe kilometry okablowania z taką dokładnością.
Natomiast ja miałbym być zobowiązany przez Dowódcę do przyjęcia i podpisania owych dowodów urządzeń, nie tylko beż możliwości weryfikacji obliczeń owej komisji, ale również bez żadnej dokumentacji obrazującej faktyczne rozmieszczenie sieci i jej elementów.
Aby zachęcić mnie do takiego przejęcia sieci, tzn. wykonania przygotowywanego rozkazu, zastępca dowódcy
stwierdza: Niewykonanie rozkazu grozi zwolnieniem z pracy.
A teraz o wspomnianej wyżej konieczności takiego przekazania sieci.
Otóż Szef Służby Łączności twierdzi, że bez takiego przekazania sieci nie będzie mógł dokonywać żadnych modernizacji, ani tym bardziej rozbudowy sieci, gdyż byłby jednocześnie wykonawcą i odbiorcą takich zmian/modernizacji. Powołuje się przy tym na instrukcję DIiT-u, bodaj (tu mogę dokładnie niepamiętać) 02/09, zobowiązującą dowódców jednostek wojskowych do wykonania takiego ruchu.
Moje pytanie brzmi: czy rzeczywiście istnieje taka instrukcja DIiT-u?
Bo, jeśli chodzi o długości okablowania, wydaje mi się rzeczą oczywistą zażądanie dokonania pomiaru w mojej obecności.


Z góry dziękuję za życzliwe sugestie. Sprawa jest dla mnie pilna.

remirad
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Instrukcja istnieje, ale czy mówi o "rozciąganiu drutów" - nie wiem.

Link do niej - patrz pozycja nr 71:
http://www.da.mon.gov.pl/pl/41.html

Notabene, o ile pamiętam była pilnie aktualizowana po kontroli NIK-u, której wyniki były wstrząsem dla niektórych.

Dla mających czas coś o tejże kontroli:
http://nik.gov.pl/docs/in...n_komputery.pdf
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
remirad 
1
remirad


Wiek: 68
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: WOFiTM Celestynów
Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   Instrukcja DIiT-u

Dziękuję
Zabieram się za sprawdzenie podanych dokumentów.
Jednak na razie nie za bardzo w nich widzę odpowiedzi na moje pytanie.
Jednostka znajduje się w kraju, stanowi zwarty kompleks budynków.
Po prostu nie rozumiem, dlaczego fizycznie i materialnie sieci komputerowe
nie mogą być na stanie Służby Łączności.
Acha, zapomniałem dodać, że nie jestem na jej etacie.
 
 
Edi 
5
Emeryt_Rencista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 427
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Skontaktuj sie ze mna na priva wymienimy sie telefonami podpowiem ci jak rozwiazac problem na który cierpi twój szef
_________________
Podstawą służby wojskowej jest nie dać sobie postawić zadania, głupiego zadania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group