Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznaczenie na stanowisko
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Może i "sztuczka", ale jest jeszcze cykl dodatkowych przygotowań pod względem wyszkolenia oraz jest też tzw. certyfikacja i to na poziomie narodowym i międzynarodowym. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
adeerek 
3


Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 112
Skąd: Polska Północna
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Mam nadzieję, że moje pytanie zamieszczam w odpowiednim temacie. Pozwolę sobie krótko opisać swoją sytuacje.
Korpus podoficer, stopień st. plut. etat plut. U4. Służba stała.
Do jednostki przychodzi nowy etat, mojego stanowiska w nim nie ma. Dostaje propozycję innego niższego stanowiska np. U3. Załóżmy, że odmawiam. Co dalej ze mną? Czy muszą mi zaproponować równorzędne lub wyższe stanowisko w innej JW? Jeśli tak, czy to w ramach dywizji, czy może całej Polski? A może na zieloną trawkę?Jak to wygląda od strony prawa?
Dzięki wielkie za odpowiedź.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

adeerek napisał/a:
A może na zieloną trawkę?


Zwolnienie następuje wskutek odmowy przyjęcia równorzędnego lub wyższego stanowiska służbowego. Dokonanie wypowiedzenia przez organ kadrowy nie jest prostą sprawą i następuje w ostateczności. Ponadto należy posiadać na uwadze fakt, że nikt nie musi z tobą rozmawiać oraz proponować stanowiska.
Podmiot uprawniony do wyznaczenia wydaje rozkaz personalny, który następnie doręcza za podpisem stronie. Powyższe działanie jest równoznaczne z propozycją stanowiska.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
adeerek 
3


Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 112
Skąd: Polska Północna
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Damian, i focus, dziękuję bardzo za odpowiedź. Etat już jest, a rozmowy maja być za kilka tygodni. D-ca stwierdził że dla każdego jest etat, ale w wielu przypadkach będzie niższy. No i w tym roku robimy rząd z tej część Polski. Gdyśmy tu zostawali jeszcze przez kilka lat, to bym się nie wahał i zgodził się na niższe stanowisko. A tak zastanawiam się czy warto, bo pewnie i tak w 2012 będę zmuszony się rozstać z mundurem, czego nie chcę. Jednak życie na 2 gary już nie jest dla mnie. Jedno już od Was wiem, że nie mogę odmówić równorzędnego ani wyższego stanowiska. Jednak proszę Was czy moglibyście konkretnie odpowiedzieć na moje pytania.
1 Moje stanowisko jest zlikwidowane, dostaje propozycje niższego etatu w swojej JW, odmawiam i nie dostaję innej propozycji w JW równorzędnego, ani wyższego stanowiska. Czy muszą mi złożyć propozycję równorzędnego lub wyższego stanowiska w innej JW?
2 Czy szuka się wtedy stanowiska w ramach dywizji, czy całej Polski?
3 Co ze mną do czasu znalezienia dla mnie stanowiska, będę w rezerwie kadrowej, czy coś w tym stylu?
4 Czy gdy będę bez etatu w JW i bym znalazł sam etat w innej JW nawet niższy, czy mogę przejść? Czy muszę też szukać równorzędnego lub wyższego stanowiska? Gdyby było blisko domu to jeszcze posłużę trochę.
5 I czy mogę prosić, jakieś artykuły, czy paragrafy na tą okoliczność?
6 A tak w ogóle to jak się Wam odwdzięczę za fachowe porady?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Ad. 1 Nic nie muszą. Patrz co powyżej napisał focus. Tym samym nie ma już odpowiedzi na pyt. 2 i 3.
Ad. 4 Tak.
Ad. 5 "ustawa pragmatyczna"
http://www.nfow.pl/viewto...anowiska#537139
http://www.nfow.pl/viewto...acja+stanowiska
http://www.nfow.pl/viewto...acja+stanowiska
http://www.nfow.pl/viewto...dacja+jednostki
Ad. 6 Postawisz flaszkę i będzie kwita. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011   

Krótko, posiadam stopień st. chor. szt. , grupa U 10, (tożsamość stopnia ze stanowiskiem), likwidują jednostkę mogę być po wyrażeniu zgody wyznaczony na U 7 ? :zly4:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011   

Departament Kadr MON, twierdzi, że wyznaczenie żołnierza (tożsamego) na niższe stanowisko służbowe, za zgodą żołnierza, wskutek wprowadzonych zmian etatowych jest zgodne z prawem.
W mojej ocenie, zarówno innych podmiotów kadrowych, takie działanie jest niezgodne z literą prawa i narusza przepisy art.176 ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

Departament Kadr dla świętego spokoju dokonał czystej ''falandyzacji'' istniejącego prawa. :x
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011   

Czyli dobrze myślałem, że Ktoś z Kogoś robi idiotów. Dziękuję. :gent:
 
 
Famer 
5


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 805
Skąd: PL
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Podobne numery robią w tym roku w rakietówce w Siłach Powietrznych: podoficerów, którzy mają tożsamość stopnia ze stanowiskiem, w związku ze zmianami organizacyjnymi wyznaczają na niże stanowiska.
I np. chorążym po szkołach chorążych były proponowane etaty etaty U: 2 albo U:3 (tak, tak, to nie żart). Oczywiście część ludzi nie przyjęła tak "intratnych" propozycji i szukają normalnych stanowisk na własną rękę.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

A w najbliższym czasie szef DK lub inny dyżurny błazen napisze kolejną wierszówkę o honorze... :-o
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Radox 
1


Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 34
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

Witam!
Mam pytanie : Czy można zgodnie z przepisami wyznaczyć żołnierza na stanowisko równorzędne ze stopniem jaki posiada ale bez pełnych kwalifikacji - krótko przestawię sytuację. Stanowisko to posiada specjalność ratownik medyczny - żołnierz obecnie jest w trakcie nauki na wyzej wymienioną specjalność - posiada zaświadczenie o nauce, skończy szkołe za 1,5 roku.
Poproszę o konkretne przepisy otym mówiące
 
 
Doberman 
6
Doberman


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 1272
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012   

Zależy co jest w KOS wpisane :gent:
_________________
" Chcecie zniszczyć Polaków? Dajcie im wolność" Otto Bismarck
 
 
Radox 
1


Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 34
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012   

Tzn? Co ma KOS do wyznaczenia? rozumiem że tam są wpisane wymagania na stanowisko. pytanie polega na tym czy może być wyznaczony jesli dopiero zdobedzie te wymagania za jakis czas?
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012   

KOSS ma to do wyznaczenia, że aby żołnierza wyznaczyć na stanowisko musi on spełniać wymagania określone w KOSS.
Jeżeli w KOSS tego stanowiska znajduje się zapis, że wymagane do wyznaczenia jest posiadanie uprawnień ratownika medycznego, to żołnierz, który nie posiada takich uprawnień nie powinien*) zostać wyznaczony na takie stanowisko.

*) - chyba, że jednak zostanie wyznaczony :oops1:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 04 Sty, 2012   

Potrzeby Sił Zbrojnych i wszystko jasne, a resztę wytłumaczy zapewne moderator focus... :cool:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group