Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: FAZI 1
Nie 07 Wrz, 2014
Absurdalne zdarzenia, marnotrawstwo, głupota przepisów
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11620
Skąd: -)
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

athlon napisał/a:

Oni powinni, na traktorach jeździć w byłych PGR-ch, a najlepiej z pługiem za koniem chodzić, a nie być we wojsku :cool:


Nie widze sprzeczności!
Nie takie rzeczy robili żołnierze za Peerelu...


Ponadto w niektórych krajach pomiedzy rolnikiem a żołnierzem różnica jest niewielka:


:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4650
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

yala1 napisał/a:
Czy nie Byłeś na forum pod nikiem " Prawie emeryt" ????

Na tym forum piszę już ponad 9 lat pod jednym nickiem i tylko raz zmieniłem avatar z miłej pszczółki na jeszcze milszego stworka obecnie. Co prawda Antonio zrobił kiedyś ze mnie "swoją Rybeczkę" w odpowiedzi na " Słoneczko Ty Moje" ale to dawno było ;) .
Zadowolony?
Podejrzewam że nasz Admin Stevie może Ci to potwierdzić.
Pozdrawiam
A teraz ja poproszę na PW po kiego grzyba Ci ta wiedza?
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

bolec71 napisał/a:
Benon napisał/a:
To idźcie od razu na piwo. Też prywatnie.


Nie byłeś nigdy na piwie ze starszym stopniem, czy nie masz kolegów ? To współczuję :gent:


Byłem, w czasie prywatnym, bez munduru. W mundurze po pierwsze jestem żołnierzem, a to zobowiązuje do przestrzegania regulaminów.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

A ja pamiętam, jak przed wizytą Króla Norwegii Haralda V i Prezydenta Kwaśniewskiego wszyscy (oficerowie, chorążowie, podoficerowie i marynarze) malowaliśmy okręt od 0800 do 1800. Później zrzutka wśród kadry, 10 skrzynek piwa 30 kg kiełbasy i ognisko na 90 chłopa. Gitary, szanty i "morskie opowieści" do 2400. A od rana wszyscy na obrotach na 150%.

Tak kiedyś było. :brawo:

Dla lądowych pewnie nie do uwierzenia. :viktoria:
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

Ty masz po prostu problem ze zrozumieniem tekstu.

Nikt tu nie neguje wypadu na piwo z kolegami z pracy. W każdym korpusie oprócz generalskiego mam znajomych, przeważnie dobrych. Z każdym z nich utrzymuję jakiś tam kontakt, jeździmy na ryby, na strzelnicę sportowo, czy po prostu wpadamy pogadać, pogrillować, w czymś pomóc. ALE TO W CZASIE WOLNYM.

W czasie służbowym jesteś żołnierzem, a żołnierz może być przełożonym, podwładnym, starszy stopniem, młodszy stopniem lub równy stopniem i każdego z żołnierzy obowiązuje oddawanie honorów. Nie zauważyłem w nowym regulaminie wyjątków od tego, z powodu koleżeństwa.

Ps. Aż zal, że takich mamy oficerów. I jeszcze ta pogarda dla lądowych, którym nomen omen nie jestem.
_________________
NAZI1
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

Benon napisał/a:
W czasie służbowym jesteś żołnierzem, a żołnierz może być przełożonym, podwładnym, starszy stopniem, młodszy stopniem lub równy stopniem


Nie wiem jak gdzie indziej, ale ja służyłem z ludźmi i dowodziłem ludźmi, a nie stopniami na pagonach. :gent:

Taki zarzut postawiła mi "najwyższa inspekcja" w raporcie:
"ZDO zwraca się do podwładnych nieregulaminowo (po imieniu) co świadczy o braku dyscypliny w pododdziale (chodziło o to że do sternika (podoficera) w czasie manewrów zwracałem się po imieniu) :gent:

Cytat:
I jeszcze ta pogarda dla lądowych


Jak pogarda, w życiu nie żywiłem pogardy dla WL, po prostu dla nas to był taki folklor z tymi swoimi regulaminami, instrukcjami itd.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

No tak bo na okręcie to każdy ch** na swój struj... :oops1:
A istotę "oddawania honorów a sprawa Polska" jasno i dobitnie wyświetlił Benon.
Cytat:
Nikt tu nie neguje wypadu na piwo z kolegami z pracy. W każdym korpusie oprócz generalskiego mam znajomych, przeważnie dobrych. Z każdym z nich utrzymuję jakiś tam kontakt, jeździmy na ryby, na strzelnicę sportowo, czy po prostu wpadamy pogadać, pogrillować, w czymś pomóc. ALE TO W CZASIE WOLNYM.

W czasie służbowym jesteś żołnierzem, a żołnierz może być przełożonym, podwładnym, starszy stopniem, młodszy stopniem lub równy stopniem i każdego z żołnierzy obowiązuje oddawanie honorów. Nie zauważyłem w nowym regulaminie wyjątków od tego, z powodu koleżeństwa.

Czego jeszcze nie rozumiecie... :?:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
terve 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 265
Skąd: suomi
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

Przykry jest pierwszy dzień emerytury, gdy okazuje się, że poznawano Cię wyłącznie po pagonach i czapce.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

terve, :brawo:
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

bolec71, nie bardzo chcę być złośliwy, ale sam się prosiłeś, tak to Wasze marynarskie dowodzenie wyszło, że stan MW woła o pomstę do nieba, ale relacje międzyludzkie macie git...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

puchatek napisał/a:
tak to Wasze marynarskie dowodzenie wyszło, że stan MW woła o pomstę do nieba


Tak jest, zawsze twierdziłem, że D-cą MW powinien być czołgista. Pancerniki byśmy pewnie mieli :roll:
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

bolec71, stawiałbym na lotnika, to i lotniskowiec by się znalazł. A pancernik to już mieliśmy ;)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

Benon napisał/a:
Aż zal, że takich mamy oficerów. I jeszcze ta pogarda dla lądowych (...)

Dziękuję Panu, Panie szeregowy za żal jaki wyraża Pan w stosunku do mojej osoby. Na szczęście, ja w swojej "karierze" miałem sposobność wyszkolić setki żołnierzy z lotnictwa. Podam Panu prosty przykład:
Lato, piecze jak cholera. Zdejmuję przy śmigłowcu bluzę munduru polowego. Ludzie się mnie pytają: "Czy możemy?" A ja im na to: "Jak dla mnie - możecie być w samych gaciach. Byleście potrafili obsłużyć ten śmigłowiec." A ja już się o to postaram abyście potrafili.

Pogarda dla "lądowców" powiadasz? Ja tam mam szacunek dla żołnierzy. Powtórzę - dla mnie obsługa moździerza może strzelać w samych gaciach. Byle trafiali w cel. Gdyż liczy się dla mnie cel działania. A nie - wypastowane buty, tudzież prawidłowo złożone palce do oddania honoru.
Takimi pierdołami obrasta wojsko, które dawno wojny nie widziało.

Sami sobie poszukajcie na NFoW tekstów o "oddawaniu honorów" w Iraku czy Afganistanie.
Wojsko jest od wojny a nie od robienia za pajacyki, czy też machania do czapek.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

Przecież ja się nie odnosiłem do Twojego postu.

Ale przeczytaj sobie posty Gecko, te o wyrabianiu dyscypliny, przydadzą Ci się.
_________________
NAZI1
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2014   

W niczym nie jest wskazana przesada i tyle podsumowania powinno wystarczyć, ale nie wystarczy :gent:
Jest wiele spraw ważniejszych od oddawania honorów, ale gdy tych spraw się nie robi to wtedy honory (szerzej dyscyplina) stają się najważniejsze.
Kiedy żołnierz robi za trzech i ma co robić to głupotą jest skupiania się na regulaminach. A kiedy żołnierz leży i nie ma co robić to siłą rzeczy trzeba się na regulaminach skupić.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group