Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zostać zostać nurkiem w MW
Opublikował Wiadomość
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

Nie przemyślał i wypalił niepotrzebnie, ale potem przeprosił, impuls typowy dla młodziaków ale specjalnego chamstwa tu nie widziałem. Ot nie zna się i nie wie, że tu wytrawne towarzystwo siedzi i po takich lubi pojeździć.
Spokój to trudno zachować gdy kiedy leci kolejny RPG w naszym kierunku, albo gdy z powodu niedoskonałych przepisów i braku odrobiny dobrej woli ze strony komórek kadrowych kariera człowiekowi wisi na włosku, jak ostatnio w moim przypadku :oops1: a takie wyskoki jak młodego nurka mogą wywołać najwyżej uniesienie się kącika ust, ale tylko jednostronne ;)
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

cthsqd, prawdę piszesz, ale jak ktoś próbuje Ci podpowiedzieć gdzie można coś znależć to mnie uczono że wypada podziękować, a jak coś nie pasuje to przemilczeć. Ale dość OT.

Odpowiedzi młody_nur i tak uzyskał w trakcie rozmowy z osobami kompetentnymi. Bo przecież żeby opisać cały cykl i wymagania od kandydata to tutaj musiałaby się toczyć taka sama rozmowa ale na posty. I najważniejsze, grunt to skierować i pokazać w którym kościele dzwony dzwonią. :gent:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

FAZI 1 napisał
Cytat:
Tu masz linki do strony MW RP z etatami w 3 Flotylli Okrętów w Gdyni i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Oprócz tego są tam wszystkie telefony do kadrowców w jednostkach MW.

http://www.praca.mw.mil.pl/index2.php?akcja=3fo

http://www.praca.mw.mil.pl/index2.php?akcja=8fow


Te strony z wolnymi etatami były aktualne w 2008 roku. I prawdopodobnie nikt od tego czasu nie "wrzucił" świeżych informacji.

młody_nur:
Cytat:
Mam ukończony kurs płetwonurka, ale kiepski bo do 18m, jeśli będzie potrzeba jestem w stanie skończyć kurs nawet do 45m


Kurs cywilny ( a taki chyba posiadasz) nie upoważnia Cię do nurkowania w wojsku. Ale jeśli byłby jakiś wolny etat płetwonurka to masz duże szanse z takim kursem "załapać" się na ten etat (o ile nie zgłosi się ktoś kto ma wojskowe papiery :cool: ). Nie ma potrzeby robić do 45m bo i tak Ci to nic nie daje ( jeśli chodzi o wojsko). Płetwonurkiem nie koniecznie można być w MW. Również jednostki saperów lub inne pododdziały ( np. rozpoznawcze), mają w swoich strukturach płetwonurków. Ale na dzień dzisiejszy nic mi nie wiadomo o wolnych etatach w tej specjalności gdziekolwiek.
 
 
młody_nur 
1


Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

Ad <- znasz mnie z kilku wypowiedzi na forum, myślisz, że brak mi dyscypliny? Wolność wypowiedzi to brak dyscypliny?

Jak na razie jestem CYWILEM, wyjdźcie przed swój blok, na pobliskie podwórko! Usłyszycie brak dyscypliny i kultury, poważanie ludzi na stanowiskach i ich osiągnięcia, co drugi baran będzie pijany, albo naćpany. Uwierzcie jestem jak najbardziej ogarnięty, wychowało mnie może podwórko, ale wiem, że można wszystko, ale nie na wszystko wypada.

Zadałem pytanie o służbę jako nurek, gdyż jest to moją pasją i chciałbym to robić, niestety moje fundusze kończą się na zakupie płetw i gogli. Robienie czegoś co sprawia Ci radość w życiu jest spełnieniem, nawet jeśli miałbym wykonywać rozkaz (nie raz to robiłem), noszenie munduru zawsze dawało mi uczycie dumy (nawet ŻW), dyscyplina była mi obca, ale dzięki niej zrozumiałem, że bez niej człowiek nic nie osiągnie.

To miał być zamknięty temat, a zrobiła się jakaś dziwna dyskusja :zly4:
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

młody_nur napisał/a:
To miał być zamknięty temat, a zrobiła się jakaś dziwna dyskusja

Racja. I dlatego proszę o trzymanie się tematu a w ramach pomocy/odpowiedzi podsyłanie konkretnych i aktualnych danych.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

młody_nur napisał/a:
To miał być zamknięty temat

Mylisz się. To Ty chciałeś, by temat był zamknięty. Dwóch moderatorów zwróciło Ci uwagę, byś nie wchodził w burty GTW, temat nie zostanie zamknięty i już tłumaczę dlaczego:

nie tylko Ty chcesz zostać nurkiem, a zasadą Forum jest nierozrzucanie tematów. A jeżeli ktoś oprócz Ciebie będzie chciał zadać pytanie? Otworzy nowy temat?


taki jeden napisał/a:
proszę o trzymanie się tematu

Delikatnie ® przyłączam się do tej prośby. :brzeg:

 
 
Irecco 
5
Czy Dowódca o tym wie...?



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 894
Skąd: Polanda
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

cthsqd napisał/a:
gdy z powodu niedoskonałych przepisów i braku odrobiny dobrej woli ze strony komórek kadrowych kariera człowiekowi wisi na włosku, jak ostatnio w moim przypadku

Możesz rozwinąć jakież to nieszczęście Cię spotkało ?
_________________
Nie smućcie się, że nie piastujecie stanowisk.
Troszczcie się o to, by być stanowisk godni.
/Konfucjusz/
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Nic z czego powodu miałbym się chlastać, po prostu gdy zmiany "na górze" kumulują się ze zmianami "na dole" to prosta sprawa zmiany stanowiska potrafi stać się niewyobrażalnie skomplikowana :zly4: i wiązać się z trudnymi do przewidzenia zdarzeniami, ale kończę zanim dostanę z dwururki za notoryczne psucie czyjegoś wątku ;)
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010   

Zapomniałem jeszcze dodać, że żeby zostać płetwonurkiem trzeba się wykazać wręcz idealnym stanem zdrowia.
 
 
polon2 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 358
Skąd: pomorze (albo nie pomoże)
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   

młody_nur, możesz również ukończyć Szkołę Podoficerską w Ustce jako nurek i będziesz dalej służył jako nurek w MW :czytam: .
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Z tym, że SP w Ustce nie prowadzi naboru kandydatów z cywili, tylko z żołnierzy zawodowych. Tak jest na dzień dzisiejszy a jak będzie w przyszłości to nie wiadomo.
 
 
polon2 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 358
Skąd: pomorze (albo nie pomoże)
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

John83 tylko w roku 2009 i 2010 nie prowadzono naboru. Ani z cywila ani z wojska. :!:
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Na ich stronie internetowej znalazłem:

Cytat:
W dniach od 6 kwietnia do 18 czerwca w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej, odbyło się szkolenie na pierwszy stopień podoficerski szeregowych zawodowych.


http://www.spustka.mw.mil...=&id=243&limes=

Czyli chyba był jakiś nabór z wojska.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Johan83, nie ma i długo nie będzie naboru z cywila do PSZ MW. I poszukaj czy kiedyś PSZ MW szkoliła w specjalności nurek. :gent:
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Szkoliła i szkoli w specjalności ratownictwo morskie, a szkolenie nurka może być tego elementem. Poza tym, kiedyś na którymś zdjęciu absolwentów, widziałem mata z naszywką nurka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group