Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Genealogia - interesuje się ktoś tutaj tym?
Opublikował Wiadomość
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Gratuluję thikim, właśnie na tych archiwach wpisałem nazwisko dziadka i panieńskie babci i niestety same 0.

Nazwisko dziadka nawet nie występuje :cry:

Od strony ojca nazwisko które ja noszę też wypróbowałem i też nic :cry: (tu akurat może być powodem że ojciec urodził się na terenach dawnej II RP - obecnie Ukrainy).
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

gathern, bo to działa trochę inaczej niż myślisz :)
Na priv Ci napiszę dokładniej co i jak.
Działam w świętokrzyskim i lubelskim.
Te wyszukiwarki wyszukują archiwa a nie ludzi.
Są także wyszukiwarki wyszukujące ludzi:
http://geneteka.genealodzy.pl/
http://regestry.lubgens.eu/news.php
http://www.basia.famula.pl/pl/

Ale szukając lepiej zacząć od miejsc a potem szukać ludzi. Inaczej za dużo wyników nietrafionych.
 
 
Docent 
4
docent



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 224
Skąd: WL
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

thikim, jaki program komputerowy poleciłbyś do budowy drzewa genealogicznego, aby rozpocząć przygodę z poszukiwaniami przodków?
_________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Ja używam tylko drzewa online na Myheritage (ale mam o tyle dobrze że byłem wcześniej na MoiKrewni więc nie mam ograniczeń w ilości osób w drzewie a nowi mają do 250 osób za darmo).
Za to ich program offline Family Tree Builder nie ma ograniczeń.
Inny jaki wiem że używają niektórzy to:
Ahnenblatt
i
Drzewo genealogiczne - ale jest już płatny.
No i używam też wykazów czasem w plikach Worda.
Zatem na sam początek ja bym polecał mimo wszystko Myheritage. Jest banalnie prosty.
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Zaciekawiliście mnie, w wolnej chwili spróbuję coś niecoś usystematyzować dla potomnych ;)
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

I jak idzie nowym genealogom?
Ja ostatnio trochę mniej czasu na to mam ale postęp choć powolny jest znaczący.
Na dzień dzisiejszy dla swoich dzieci ustaliłem 290 bezpośrednich przodków.
Tak sam nawet nie wiem kiedy dodałem w ciągu roku około 100.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 02 Sie, 2016   

thikim, w tej kwestii to Ciebie podziwiam :gent:
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017   

A dziękuję manfred. Robię jednak także większe rzeczy dla społeczności w Polsce.
W ramach przypomnienia o tym wątku pochwalę się że dotarłem do kartki z 1732 roku dotyczącej sporu o łąkę między moim 6xpradziadkiem a kimś innym. Z wielkim bólem przeczytałem na kartce: "łąka ojca" :(
ileż to radości by było gdyby tam pisało np. "łąka Andrzeja ojca mego".
Z drugiej strony parę lat wcześniej nawet nie wiedziałem że taki dokument istnieje. A dziś mam zdjęcie jego. Niestety próba odkupienia się nie powiodła :(
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

To utknęliśmy w tym samym wieku, ja raczej z braku czasu obecnie. Ponad 13 lat powoli sukcesywnie się tym zajmuję.
Pozdrawiam.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 09 Paź, 2017   

Ja też ostatnio osiadłem z tematem. Ale coś tam zawsze do przodu idzie.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017   

Mi się wydaje że trzeba dużo jeździć po archiwach osobiście żeby do czegoś dotrzeć, ja mam pecha o tyle że od strony matki rodzina pochodzi z okolic Rzeszowa, a od strony ojca z terenu obecnej Ukrainy. A te dwa rejony online są mega ubogie w zasoby.

Z ciekawostek jakie znalazłem to ta jedynie że mój pradziadek od strony matki, działał w podziemiu podczas II WŚ i pomagał radzieckim żołnierzom (sic!) w ucieczce z obozu w m. Królik Polski.

I nawet gdy Niemcy przygotowali prowokację (podstawili niemieckich żołnierzy jako jeńców) i złapali większość organizatorów, mój pradziadek z drugim Polakiem uciekli podczas przesłuchania dzięki czemu uratowali życie, bo resztę osób które brały udział w pomocy w ucieczkach z tego obozu rozstrzelano.

Co ciekawe informacje te znalazłem w książce dotyczącej pogromów Polaków na rzeszowszczyźnie, nazwisko i imię pradziadka i miejsce zamieszkania mniej więcej się zgadza więc to chyba on.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017   

Mylisz się.
Księgi zostały sfotografowane i są na mikrofilmach w USA. Koszt sprowadzenia to chyba ok 15-20 USD.
Musisz przejrzeć bazę i zamówić.
A reszta zasobu jest w Archiwach Tarnowskich i Przemyskich kościelnych i oczywiście za granicą.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017   

No jak gathern nie napisał o jaką parafię chodzi to ciężko dowodzić że księgi zostały zmikrofilmowane i są w USA. Nie wszystkie są.
Z kolei archiwa kościelne rzadko mają wszystko bo parafie to różnie z tym przekazywaniem robią.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017   

W rzeszowskim to jest parafia Korczyna, i w internecie natrafiłem jedynie na informację o metryce ślubu pradziadków, czyli kiedy i ile mieli wtedy lat, chyba rok 1898.

Co do Ukrainy, to nie mam pojęcia, ale ojciec urodził się w miejscowości Kołomyja, więc tam to zapewno dopiero nie mam szans by coś znaleźć więcej.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Proszę spróbować tutaj.
https://www.familysearch.org/catalog/search

Wszystkie informacje na ten temat były na genpolu. W wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło "zasoby mormonów, mikrofilmy".
Ceny są na stronie, zdjęcia można robić z ekranu.
Co do Archiwów Kościelnych proponuję Przemyśl i Tarnów. Wystarczy przesłać datek i poprosić o kwerendę. Odpowiadają na emaile, trochę z opóźnieniem. Sprawdzają zasoby danych - ksiąg metrykalnych.

Więcej informacji na priv.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group