Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Urządzenie do nawigacji - GoClever 5040
Opublikował Wiadomość
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   Urządzenie do nawigacji - GoClever 5040

Witam :)

Temat dla zainteresowanych zakupem dobrego oraz niedrogiego urządzenia do nawigacji.

Zakupiłem parę dni temu urządzenie do nawigacji GoClever 5040.
W związku z powyższym chciałbym o nim napisać moje spostrzeżenia. Myślę, że temat jest jak najbardziej na czasie.


Zakupu dokonałem w Biedronce, ponieważ skusiła mnie cena = 299,00 PLN
Wybór tego urządzenia nie był przypadkowy.

W czasie zakupu kierowałem się następującymi kryteriami :
- cena,
- system operacyjny,
- wielkość obsługiwanych kart,
- procesor,

Ad.1 - Cena - nie mam zamiaru wydawać więcej kasy, gdyż za rok wejdą nowsze standardy,
Ad.2 - System operacyjny - ważna sprawa ( w opisywanym urządzeniu Win CE 5.0 )
gdyż w tym przypadku można wgrać różne mapy.
Ad.3 - Urządzenie obsługuje kart 8 GB , zatem jest możliwość zainstalowania , przynajmniej dwóch różnych Map np. AutoMapy oraz TomToma, a jak dobrze się pomyśli można wgrać jeszcze iGO.
Ad.4 - Nie chciałem mieć procesora wolniejszego , jak ten który ma moje stare urządzenie, dla pracy w/w map 400 MHz wg mnie całkowicie jest wystarczający, wiem że mógłby być szybszy, ale cena robi swoje ;) . Wolę odczekać rok, dwa niż przepłacać ;) .


Parametry urządzenia :

- procesor: Mstar 400 MHz
- odbiornik GPS: Mstar
- wbudowana pamięć RAM: 64 MB
- system operacyjny: Windows CE 5.0
- czytnik kart: microSD
- czas pracy baterii: 2.5 h
- czujnik oświetlenia
- pełna mapa Polski: AutoMapa 6.6.2 PL bez subskrypcji
- urządzenie nie jest "zablokowane"

Dane AutoMapa - kompletna sieć drogowa wraz z kierunkowością, kompletna baza kodów pocztowych, zawsze aktualna baza fotoradarów i tysięcy punktów POI dzięki www.poiplaza.com - bezpłatny dostęp, restrykcje drogowe dla samochodów ciężarowych, budynki teksturowane 3D, asystent pasa ruchu.



Po dokonaniu zakupu urządzenia dokupiłem kartę 8GB .
Następnie w domu na spokojnie zrobiłem kopię systemu oraz znajdującej się tam AutoMapy.
I przystąpiłem do wykonania pewnych modyfikacji map oraz systemu w takim zakresie jaki jest mi potrzebny.
Udałem się w trasę, celem przetestowania urządzenia. Wrażenia moje były pozytywne.
ładny duży ekran 5", doskonała słyszalność komunikatów.
Praca testowanych map - bez zastrzeżeń.
Bardzo szybka reakcja na zmianę kierunku jazdy i szybkie ponowne wytyczanie nowej trasy.
Doskonałe,szybkie odnajdywanie satelity ( szybko ) "chwyta " fix-a.
Kolejne testy , które dokonam to sprawdzenie pracy map poza granicami Polski.

Moja ocena - warto wydać te pieniądze bo w porównaniu z innymi urządzeniami - cena jest dobra - a i nie ma problemu z wgraniem innego softu.

Polecam to urządzenie każdemu kto nosi się z zamiarem zakupu, a nie wie co wybrać.

W miarę możliwości postaram się każdemu pomóc. Trudne ;) pytania kierować na PW ;)

Pozdrawiam


_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group