Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hipermarket a sprawa morska
Opublikował Wiadomość
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   Hipermarket a sprawa morska

Tytuł cokolwiek mylący, ale polecam przeczytać cały TEKST
Cytat:
Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, czy Polsce potrzebna jest Marynarka Wojenna, musi przeczytać ten tekst. Gwarantujemy, że się ich pozbędzie.
O ile wzrosłaby cena wyprawki każdego pierwszoklasisty, jeżeli nie byłoby w sklepach chińskich kredek, piórników, zeszytów i bloków rysunkowych oraz trampek? To pytanie, na pozór niezwiązane z Marynarką Wojenną, w rzeczywistości powinno stanowić asumpt do rozważań o losach tego rodzaju sił zbrojnych. Każda europejska gospodarka jest bowiem uzależniona od transportu morskiego. W przypadku Polski już niedługo może chodzić nie tylko o import morzem trampek z Chin, lecz także o dostawy gazu z Zatoki Perskiej. A ponieważ niewiele jest rzeczy, które tak bardzo przemawiają do wyobraźni ludzi jak stan portfela, ceną i trampek, i gazu wszyscy powinniśmy się interesować. A zatem także stanem naszej floty wojennej.

Myślę, że lektura rozwieje wiele wątpliwości :gent:
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Ciekawe, że Czesi, albo Słowacy nie budują floty, czyżby nie troszczyli się o zaopatrzenie swoich supermarketów?
I jeszcze jedno; do umysłów Amerykanów już powoli dociera, że wydają ogromne kwoty z pieniędzy swoich podatników na zapewnienie swobody handlowej [zgodnie z ich strategią narodową], a beneficjentami tych działań są Chiny...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Już Romuald Szeremietiew w stosownym wątku raczył napisać, że jak ktoś chce być Czechem, to proszę bardzo, bo we UE nie ma z tym problemu... :( Ja jednak jak i wspomniany wcześniej były MON chcę być Polakiem. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

A ja juz myslalem, ze zamkniesz sie w sobie...
Nie kaze nikomu byc Czechem badz Slowakiem, wskazuje jedynie, ze uzasadnianie istnienia naszej MW koniecznoscia zapewnienia swobody handlu na Swiecie jest lekkim naduzyciem, to tak mrowka na krowie, ktorej kolezanka krzyczy: "udus ja!"
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Jesteś marynarzem...? Bo jeżeli nie, to zapewne jesteś takim samym "znawcą" jak ja... :cool: A tak bliżej Twoich teorii, to idąc Twoim tokiem rozumowania, naszą armię należy też natychmiast rozwiązać, bo w obecnym stanie nie jest zdolna obronić Polski przed żadną agresją, a jednak istnieje, ciekawe dlaczego... :???:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Jeszcze raz wytlumacze moj tok rozumowania; uwazam za naduzycie kreowanie potrzeby ochrony zeglugi gdzies w swiecie [zwlaszcza, ze coraz mniej ta zegluga jest narodowa, a coraz bardziej korporacyjna] jako uzasadnienia istnienia naszej MW. Uwazam, ze nalezy jasno okreslic jakie zadania ma spelniac MW i do tych zadan dolozyc pieniadze, tak dzieje sie w USA, tam do NSS, NDS i NMS opracowuje sie QDR i w tym zawarte sa uzasadnienia wszystkich planowanych wydatkow na obrone.
A u nas jak sie uda cos urwac, to dobrze, ale czesciej MON cos odda do budzetu...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Czyli nasz wojskowy udział w Kosowie, Bośni, Czadzie, Iraku, Afganistanie itp. to też lipa...? Czyli jesteśmy w NATO, ale pływamy sobie co najwyżej po Zatoce Puckiej na kajakach w wersji morskiej i basta :???:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

~~Ad~~, nadal nie doczytales? Jestem przeciwny budowaniu zaplecza dla MW wokol tego, ze trzeba wyslac jeden czy dwa okrety gdzies w swiat.
Nic o misjach nie pisalem, wiec nie dokladaj tego dobrze?
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

puchatek napisał/a:
~~Ad~~, nadal nie doczytales? Jestem przeciwny budowaniu zaplecza dla MW wokol tego, ze trzeba wyslac jeden czy dwa okrety gdzies w swiat.
Nic o misjach nie pisalem, wiec nie dokladaj tego dobrze?


Nie wiem jak Ty, ale ja doczytałem, że zagrożeniom na świecie państwa NATO zamierzają przeciwstawiać się koalicyjnie. A ponadto, to było by trochę dziwne, że mamy okręty wojenne, ale zaplecza dla ich utrzymania to już nie musimy mieć, bo puchatek tak twierdzi :gent:

Cytat:
Poszczególne państwa nie są w stanie samodzielnie przeciwdziałać pojawiającym się zagrożeniom, muszą dziać w koalicjach. Zagrożenia powinny być likwidowane w tych rejonach, w których powstają. I to siły morskie mają tu do odegrania kluczową rolę - uważa dowódca Centrum Operacji Morskich, kontradmirał Stanisław Zarychta, który w grudniu 2010 roku złożył wizytę w dowództwie morskim NATO w Neapolu. Spotkał się tam z załogą okrętu podwodnego ORP "Bielik", uczestniczącą w operacji "Active Endeavour".
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

~~Ad~~, no niestety uwazam teraz, ze szkoda, ze nie umiales honorowo wytrwac w swoim postanowieniu, ale to na marginesie.
A co do zaplecza, to nie badz taki doslowny; mialem na mysli zaplecze w sensie politycznego i spolecznego popracia idei posiadania takiej lub innej MW [ale to juz powinno wynikac z przyjetej strategii i celow SZ RP].
Wiec skoncz juz wnikac, bo i tak nie jestes odczytac tego co nie zostalo napisane "czarno na bialym". A ja mam prawo wyrazic swoja opinie, bo nigdzie nie rozglaszalem, ze zaprzestaje dzialanosci i moja opinia [powtarzam dla slabszych] brzmi:
Teza artykulu jest chybiona, droga do znalezienia poparcia dla idei zbudowania silnej i efektywnej MW nie wiedzie przez sugerowanie, ze naszym obowiazkiem jest zabezpieczanie szlakow morskich, bo nawet glowny beneficjent wolnego handlu [Chiny - przypomne slabszym] tego nie czynia...
I tyle, nie szukaj miodu w odbycie, bo go tam po prostu nie ma.
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

puchatek, widzisz bo jak na razie odbiorcy na tym zależy to raz.

Dwa. Ciekawe co sądzisz co ochronie transportów gazu. Kto je nam ochroni?
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

O ochronie transportow gazu sadze, ze jesli sie w koncu kiedys zdarza, to zeby zapewnic im ochrone to potrzebowac bedziemy:
1. definicji tej ochrony
2. stosownych do pkt. 1 sil i srodkow

zakladam, ze ochrona bedzie polegala na zastosowaniu wszystkich instrumentow wladzy te poza wojskowe mailyby odstreczac potencjalnych szkodnikow w wymiarze dyplomatycznym i ekonomicznym natomiast czesc stricte militarna polegac bedzie na udziale wydzielonych sil w zespolach zadaniowych, ktore beda monitorowac waskie gardla [okolice Somalii, ciesniny oraz kanaly panamski i sueski]

Niemniej nie sadze, by tak bardzo niesprecyzowane zadanie moglo byc podwalina pod program sanacji MW - artykul z rzadowej ttuby propagandowej chcialby tego
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Zawsze tak jest, że jak brakuje argumentów, to zaczyna się chamstwo, prostactwo i obrażanie użytkowników posiadających odmienne zdanie. Szkoda, że tak to zazwyczaj u Ciebie działa. Oczywiście kilkakrotnie już protestowałem przeciwko takiemu zachowaniu innych użytkowników i o dziwo części już na Forum nie ma. To tak ku przemyśleniom na długi zimowy wieczór...

A wracając do tematu, to w obliczu obecnej degrengolady w MW, to prawie każdy pomysł na wyciąganie z dołka tego rodzaju SZ jest wart analizy. Bo zazwyczaj lepsza jest jakakolwiek decyzja niż żadna. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Bardzo proszę wszystkich Dyskutantów o zaniechanie osobistych wycieczek. Dziękuję. :gent: MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

puchatek napisał/a:
naszym obowiazkiem jest zabezpieczanie szlakow morskich, bo nawet glowny beneficjent wolnego handlu [Chiny - przypomne slabszym] tego nie czynia...


Chiny aktywnie udzielają się w rejonie Zatoki Adeńskiej i Oceanu Indyjskiego (co najmniej dwa okręty na stałe wspierają "Atalantę") :gent:
Ostatnio zmieniony przez bolec71 Sro 02 Lut, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group