Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ERA GSM traktowanie klienta
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   ERA GSM traktowanie klienta

Nie należę do ludzi, którzy zmieniają telefon komórkowy co roku. W minionym tygodniu stwierdziłem, że chyba już czas zrobić to z jedną z moich staroci.
Skontaktowałem się z BOA. W ofercie dla stałych abonentów (śmiesznie to brzmi, zważywszy że posługuję się komórką od czasu kiedy w Polsce istniała wyłącznie ta sieć, w której jestem) zaproponowano mi promocję. Jeden warunek - podniesienie abonamentu na mój drugi numer.
Zgodziłem się. Telefon miał dostarczyć kurier.

Minęło 5 dni, a kuriera nie ma. Dziś postanowiłem podzwonić. Oto, jakie uzyskałem informacje:

1. Od sieci ERA:
Pańskie zamówienie zostało przekazane do realizacji firmie DHL.

2. Od firmy DHL:
Dwukrotna próba realizacji zamówienia nie powiodła się. Odbiorcy nie było w domu.
Na moje pytanie: dlaczego kurier nie skontaktował się ze mną otrzymałem odpowiedź od firmy DHL:
Firma eragsm nie podpisała z nami umowy na powiadamianie odbiorcy o realizacji przesyłki.

3. Od sieci ERA:
Firma DHL próbowała dwukrotnie dostarczyć przesyłkę. Odbiorcy nie było w domu.

4. Od firmy DHL:
Przesyłka jest do odebrania w siedzibie naszej firmy. Jeśli nie odbierze pan w przeciągu 7. dni odeślemy do nadawcy.

5. Od firmy ERA:
Nie wyślemy panu Pocztą Polską. Korzystamy z usług firmy DHL.

6. Od firmy DHL:
Mamy podpisaną umowę na dwie próby doręczenia. Kurier nie będzie do pana dzwonił, ponieważ nie mamy podpisanej takiej umowy z firmą eragsm.

7. Od firmy ERA:
Tak, ma pan podniesiony abonament. Abonament został panu podniesiony z chwilą wydania telefonu firmie kurierskiej.

----------------------------------------------------------

Wiele rzeczy kupuję w internecie. Wiele rzeczy dostarczają mi kurierzy. Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z takim traktowaniem klienta.

Wniosek jest dla mnie jeden. Podziękuję (jak tylko upłynie mi okres umowy) firmie ERA za dalszą współpracę, skoro klient, który jest z nimi od początków ich powstania jest dla nich nikim.

Zadzwonię do Rzecznika Praw Konsumenta. Zobaczymy co uzyskam. :cool:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Przetestowałem wszystkie sieci w Polsce. Byłem przedstawicielem dwóch z nich. Niemiło wspominam współpracę z Erą. To była mordęga.
Od 10 lat jestem w Plusie i nie mam z nimi żadnych problemów. Starzy klienci mają (od pewnego czasu) spore upusty. Telefony w przyzwoitej cenie.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Widać trafiłeś na jakiegoś lewego kuriera któremu nie zależało na dostarczeniu przesyłki. Ze wszystkich firm kurierskich ja najlepsze wrażenia mam z właśnie z DHL ale widać nie wszędzie tak jest. Co do Twojego problemu, to o ile pamiętam to sytuacja która spotkała Ciebie jest zgodna z procedurą dostarczania przesyłek, tzn. próbują dwa razy po czym musisz sam odebrać w ich firmie. ERA tu nie ma nic do rzeczy, po prostu kurier nie wykazał się dobrą wolą i zamiast załatwić sprawę jak człowiek (czyli zadzwonić) to poleciał po regulaminie, zostawił awizo i tyle.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Żadnego awizo nie otrzymałem.

Nie zmieniałem telefonu od 4 lat. I mi się zachciało. No to mam za swoje ... (pieniądze). :lol:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

A to łotr :not2: to jest podstawa do tego by zrobić awanturę w DHLu. Facet się pewnie wyprze i powie że zostawił, ale nie wypada im tego przepuścić bo się nie nauczą inaczej.
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Jak mi znajdziesz numer telefonu do Działu skarg i zażaleń obu firm - to będziesz Wielki. :lol:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

cthsqd napisał/a:
Widać trafiłeś na jakiegoś lewego kuriera któremu nie zależało na dostarczeniu przesyłki.

Dokładnie. Mnie DHL po rozmowie telefonicznej zainicjowanej z ich strony, przywiózł przesyłkę do innej miejscowości.
A ERA ? Szkoda słów.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

i, proponuję lekturę: KLIKNIJ :gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Cóż, zobaczymy co da mi wykonanie rozmowy do Rzecznika Praw Konsumenta. Ale to jutro. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 08 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Problem tkwi chyba właśnie w pieniądzach a ściślej w umowach zawartych między operatorami a firmami kurierskimi. Coś tam chyba między nimi zaczyna iskrzyć, bo firmy kurierskie coraz częściej odmawiają zawiadamiania odbiorcy.
Ja również przeżyłam coś podobnego, chodziło o zmianę abonamentu i podpisanie nowej umowy.Inny tylko jest operator- Orange i inny firma kurierska-DPD POLSKA. Rozmawiając z przedstawicielem operatora, gdy zdecydowałam się na podpisanie umowy uprzedziłam go, że od następnego dnia będę w szpitalu a mąż pracuje na zmiany i konieczny jest telefon od kuriera. Przedstawiciel wszystko zanotował, kazał mi zostawić upoważnienie dla męża i skończyło się dokładnie tak samo jak u Ciebie i.Kilkanaście telefonów do operatora, firmy kurierskiej w Szczecinie i w Centrali, odpowiedzi też bardzo podobne. Prosiłam nawet żeby przesyłkę dostarczyli mi do szpitala , jeżeli w domu nikogo nie ma. W odpowiedzi usłyszałam ,że nie ma na zleceniu innego adresu a dzwonić nie mają obowiązku.
Pieniądze straciłam tylko na telefony, no i czas oczywiście , bo nowa umowa akurat obniżała mi abonament. Tyle że od nowego okresu rozliczeniowego nie mialam już aktywnej starej karty a nowa jeszcze nie dotarła.
Przy taki podejściu firm kurierskich wydaje mi się, że dopóki one nie dogadają się ze zleceniodawcami trzeba będzie wszystko załatwiać bezpośrednio w salonie.
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
sindbad1 
4



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: WL
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Mam wrażenie że Era tak się czuje mocna w swojej pozycji lidera na rynku że zaczyna sobie pogrywać ze swoimi klientami. Chyba czas żeby ludzie poszukali sobie alternatywy u konkurencji.
 
 
Jola1 
6
czarownica



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1141
Skąd: z piekieł
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

I dlatego ja "lizę" ( czytać:idę) do salonu Plusa, paluchem pokazuję telefon, płacę i wychodzę.A wszystkie przesyłki do realizacji (mimo,że droższe) przekazuję poczcie.Denerwowało mnie jedno-informowałam firmy kurierskie, o której mogę odebrać przesyłkę, a one i tak siłą maniaka przywozili mi o innej.A już do furii doprowadzało mnie awizo z notką-proszę oddzwonić i się umówić.A za co ja niby płaciłam :?: :-o Miało być do domu, o określonej godzinie i w terminie do 7 dni.Najczęściej marnowałam pieniądze na dzwonienie, umawianie się na godzinę, która odpowiadała kurierowi :???: i czekanie nie raz 2 tygodnie :???:
 
 
devgru 
4



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 229
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Przedłużałem umowę 3 tygodnie temu, papiery miały przyjść DHLem. następnego dnia kurier zadzwonił, ale że nie było mnie w domu, to podjechał we wskazane miejsce i dostarczył kwity.
Zero problemów.
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny! Wink
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Postanowiłem dziś spróbować rozwiązać sprawę polubownie. Skrócę moje kolejne kilkanaście rozmów telefonicznych do dwóch punktów:

8. Od firmy DHL:
Pańskie zgłoszenie przekazaliśmy do działu interwencji. Skontaktuje się z panem pan (...).
Mój komentarz: oczywiście - nie skontaktował się.

9. Od sieci ERA:
Firma DHL ma obowiązek podjąć trzy próby doręczenia. Skontaktowaliśmy się z firmą DHL. Kurier zadzwoni do pana.

---------------------------

A ja mam kolejne nazwiska ludzi, którzy bardzo chcą mi pomóc, tylko nie widzą możliwości rozwiązania tej jakże (niestety, tylko dla mnie) prostej sytuacji.

Jakoś nie wierzę ani jednej, ani drugiej firmie:
- kurier, który nie kontaktuje się ze mną;
- era gsm, która nie wie jaką umowę podpisała z DHL.

Piękny przykład kapitalizmu made in Poland.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

i, a może to jakiś telefon tajny przez poufne? Być może zamówiłeś model przysługujący tylko Putinowi i Obamie?

A tak na rozrywkę i pocieszenie dla "I" ten skecz.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group