Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
5 żołnierzy zginęło w Afganistanie
Opublikował Wiadomość
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

I tu zapewne wystąpił problem i zapewniam, że wielu już nie może go ogarnąć. :zly3:
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

O chłopakach trochę inaczej. http://mojafganistan.blog...2/za-pozno.html S!
PS. Mała prośba do wszystkich: Do ...... nędzy uszanujcie fakt śmierci naszych kolegów. Przepychanki to można robić gdzie indziej. Tak dla przypomnienia http://www.youtube.com/watch?v=pX4y0O5WNB4
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Czw 05 Sty, 2012   

Duku napisał/a:
Tak dla przypomnienia http://www.youtube.com/watch?v=pX4y0O5WNB4


I tutaj nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka? Gdzie to niby te elementy występują? Zapewne nie na tej i poprzedniej misji. To przypomnienie nijak się ma do... :zly3:
 
 
Anewik 
5


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 676
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Temat jest taki jak powinien wymieniamy opinie na temat jak do tego doszło i nie tylko. A koledze Balidigozz proponuje zapisanie się do Armii skoro jest tak fajnie dobrze tyle kasy. Nie masz pojęcia o rzeczywistości jaka jest. Przez szacunek do chłopaków którzy polegli nie będę się więcej wypowiadać w tym temacie i komentować tego co piszesz. Życzę Ci tylko abyś nie musiał się nigdy przekonać na własnej skórze jak to być żołnierzem.
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

WP to nie carska branka. Można w każdej chwili odejść posmakować cywilnych konfitur. Komentować faktycznie nie komentuj, bo odnoszę wrażenie, że nie skumałaś niczego co pisałem.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 06 Sty, 2012   

Natomiast moderacja "kuma" i uprzejmie (na razie) prosi o zakończenie licytacji - gdzie lepiej/gorzej. Temat wątku dotyczy śmierci naszych Kolegów podczas wypełniania obowiązków w Afganistanie. MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

onet.pl napisał/a:

Złapano terrorystę, który stał za atakiem na polskich żołnierzy


Afgańskie i amerykańskie siły specjalne zatrzymały w Afganistanie groźnego terrorystę Mashahuda. Jest on powiązany z atakiem na pięciu polskich żołnierzy, który przeprowadzono 21 grudnia 2011 roku. Został on schwytany podczas próby ucieczki i schronienia się na pograniczu afgańsko-pakistańskim w prowincji Nangarhar w dystrykcie Surkh - informują służby prasowe Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

W wyniku działań zatrzymano wielu poszukiwanych oraz osoby podejrzewane o powiązania z zamachem. Dzięki temu udało się zdobyć informacje, które umożliwiły zatrzymanie i schwytanie Mashahuda.

Mashahud jest odpowiedzialny również za dostawę broni i planowanie ataków o dużej skali skierowanych przeciw ludności lokalnej oraz Wojskom Koalicji. Schwytanie osób, które przygotowały zamach na żołnierzy polskiego kontyngentu stało się priorytetem dla polskich sił w Afganistanie.

Do tragicznego zamachu na polskich żołnierzy doszło w pobliżu Ghazni. 21 grudnia ubiegłego roku w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego zginęło pięciu wojskowych. Żołnierze, którzy zginęli, służyli w 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Jechali oni w grupie 30 pojazdów. Udawali się na otwarcie mauzoleum, które jest jednym z projektów ufundowanym przez Polaków.

- Bandytów odpowiedzialnych za ich śmierć będziemy ścigać aż do skutku, aż do postawienia ich przed sądem. To sprawa honoru żołnierzy i naszych sumień - mówił podczas uroczystego powitania poległych żołnierzy w Warszawie szef MON Tomasz Siemoniak.

To była największa tragedia w historii polskich misji. Od 2007 r., gdy Polska zaangażowała się w dowodzoną przez NATO operację ISAF, w Afganistanie poległo lub zmarło w wyniku odniesionych w tym kraju ran 35 polskich żołnierzy i cywilny ratownik medyczny. Polski kontyngent liczy obecnie ok. 2,5 tys. osób. Zakończenie sojuszniczej operacji jest planowane na rok 2014.


LINK
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

Doskonała wiadomość. Ciekawe tylko czy ich Afgańczycy nie wypuszczą. Z drugiej strony jestem ciekaw jak to wszystko wygląda od strony prawnej. Zdaje się po każdym zamachu Prokuratura Wojskowa prowadzi śledztwo w sprawie. Zawsze umarzali z powodu niewykrycia sprawców. Ciekawe jak będzie teraz. Wystąpią o ekstradycję?
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

No cóż, potrzebna jest refleksja.
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

Zgadzam się a każdym słowem z tego filmu.

http://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

"Do prostego człowieka" Tuwima. Nic się nie zmieniło.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

Ze słowami filmu wklejonego przez klm - nie zgadzam się. Zawsze stanę w obronie Ojczyzny mojej, moich przodków i rodaków. Nie dam się zwieść pacyfistycznej filozofii, hasłom słowom. Owszem Julian Tuwim ,,Kwiaty Polskie" nie jest mi obcy, lecz na pewne sprawy patrzę sercem żołnierza , nie poety.
Choc jestem krytyczny wobec Państwa Polskiego, jego władzy, instytucji, a nawet postawy publicznej, w godzinie próby bez wahania chwycę za broń i stanę do jego obrony. Wstyd mi za nasz udział w wojnach okupacyjnych, lecz czym innym jest mój stosunek do Polski do jej obrony. Potępiam wojnę gdy jest ona wymierzona w inny naród, który nie jest nam wrogi.
Jeśli zrozumiałeś mnie klm jako pacyfistę, to nim nie jestem. Każdy wróg, który chciałby na Polskę się zamachnąć powinien ujrzeć las szabel i ja jestem jedną z tych szabel. Na pewno nie jestem osamotniony w tym poglądzie i poza moją tych szabel jest wiele. Choc naród nasz jest upodlony ekonomicznie i zadeptany, wielu upadło moralnie, zbłądziło, jego serce wciąz bije. Jeśli tli się choćby i mały węgielek, może zamienić się w wielki płomień. On jest w nas czały czas.

http://www.youtube.com/watch?v=v_ZDr60OGEg
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

Wydaje mi się, że źle mnie zrozumiałeś. Nie jestem pacyfistą. A wiersz jest jak sądzę o wojnach zaborczych. Zgodzisz się chyba, że każdą wojnę zaborczą można przedstawić jako wojnę w obronie narodu. Niemieccy żołnierze w czasie II wojny światowej z dumą zabijali inne nacje w imię niesienia cywilizacji. Rosjanie w 56 zabijali Węgrów, ale swoim obywatelom mówili, że niosą bratnią pomoc, mimo że nikt ich tam nie chciał. W 79 też nieśli bratnią pomoc. Amerykanie z dumą szli do Iraku bo bronili USA przed terroryzmem, mimo że akurat ze strony Saddama takiego zagrożenia nie było. Myślę, że o to chodziło w tym wierszu. O wojny, w których giną młodzi ludzie by jakiś sukinsyn z firmy naftowej lub zbrojeniowej mógł sobie kupić kolejny odrzutowiec. Wojna w obronie Ojczyzny to co innego i w pełni ją popieram.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Wto 10 Sty, 2012   

Ocena moja jest podobna do Twojej. Rad jestem, że i Ty jesteś jedną z szabel Rzeczyspospolitej.
Takich jak my są dziesiątki tysięcy - jestem tego więcej niz pewien.

Jak widac po naszej polemice - jednak dwóch Polaków może się dogadac, choc to trochę czasu zabrało. Gdybyśmy jeszcze jako Polacy byli narodem bardziej zgodnym i mądrzejszym...przed szkodą.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 23 Gru, 2021   

Szacun dla SKW że nie odpuścili tematu. Domniemany wykonawca zamachu w końcu się doigrał...

https://defence24.pl/sily-zbrojne/skw-wykryla-sprawcow-ataku-na-patrol-w-afganistanie-w-2011
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group