Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
REJESTRATOR TRASY KAMERA SAMOCHODOWA 720p HD
Opublikował Wiadomość
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

Obiektyw wygląda mi na "rybie oko".
_________________

 
 
kubba 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

Obiektyw mozna wymienić. Zwykle pasuje od kamerki internetowej.
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

adam61 napisał/a:
.... interesuje mnie czy nagrywając tą kamerą później przy odtwarzaniu masz trzaski :?:



Tak występują takie objawy :( , lecz chyba nie będę reklamował. Zostawię sobie ten egzemplarz . Spróbuję cokolwiek z tym zrobić. Generalnie - chodzi mi rejestrację obrazu, w razie "W" ścieżkę dźwiękową muzyczną oraz komentarz można podłożyć.

Roballo napisał/a:
Obiektyw wygląda mi na "rybie oko".


Również to zauważyłem, lecz obiektyw jest szerokokątny - 150 stopni - więc w takich małych kamerkach taki objaw chyba jest standardem. Spróbuję podczas kolejnych nagrań zmienić ogniskową ( zoom) oraz inaczej umieścić kamerę. Takie działanie może pomóc.
Jeżeli nic nie pomoże wtedy pomyślę by założyć inny obiektyw ( wymiana ) lub kupię drugą kamerkę tą tańszą ( kąt nagrywania 120 stopni ). I wtedy będę rejestrował z dwóch urządzeń ;)

Stevie napisał/a:
Marek, a to świat przewrócił się na głowie czy jesteś na antypodach? Zobacz na datę i godzinę


Niee źle umocowałem kamerę . W opisie oraz w instrukcji napisano, że jest możliwość obrócenia obrazu. Przeglądnąłem całe menu kamerki i takiej opcji nie znalazłem ( być może nowszy soft posiada tą opcję lub opis z innego modelu ), zatem w programie do obróbki filmów obróciłem obraz o 180 stopni. W tym momencie data oraz godzina znalazły się na "suficie" ;)

Pozdrawiam Marek - przy okazji zdrowego i nie gorszego jak były - 2012 roku
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

M@rEK, ale dziura.... :cool:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

Stevie napisał/a:
Marek, a to świat przewrócił się na głowie czy jesteś na antypodach?
Urządzenie jest produkcji australijskiej. :)

M@rEK napisał/a:
Wiem, że parę ustawień oraz niedociągnięć do poprawienia - dopracuję ;)
Dokładnie. Trzeba umyć szybę. :)

Teraz poważnie. Ciekawi mnie jak wygląda film nagrany nocą.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 01 Sty, 2012   

:gent: :gent:

Witam :)

-=Alex=- napisał/a:
Ciekawi mnie jak wygląda film nagrany nocą.



Spokojnie ;) wszystkie testy oraz pokaz ciekawych okolic oraz miejsc w Polsce oraz Europie będę umieszczał jako małe sprawozdania. Będzie zarejestrowana również jazda w nocy. Postaram się raz w miesiącu wrzucić na YouTube ciekawe filmy. Już wiem, że pod koniec stycznia zamówię sobie drugą kamerkę - wtedy możliwości montażu będą większe. Ciekaw jestem jak to wszystko wyjdzie. Traktuję to jako pewnego rodzaju zabawę - hobby ;)
Jutro już wyruszam ( jako pasażer ) do m. Gent ( B ) zatem będzie okazja się pobawić z rejestracją. :cool:

Pozdrawiam Marek :viktoria: :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
babtu 
1


Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Warto zainteresować się kamerką GoPro. Nagrywa w HD, obiektyw szerokokątny. Miałem przyjemność obcować z tym urządzeniem, umieszczaliśmy ją na skrzydle bądź pod kadłubem samolotu - obraz naprawdę świetny. Wadą jest cena, poza tym obraz w nocy mógłby być lepszy. Nie wiem na ile poprawili to w najnowszym modelu.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pon 30 Sty, 2012   

Witajcie
Cena kamerki GoPro nie jest taka duża w stosunku do jej mozliwości i małej wrażliwości na warunki atmosferyczne.
Bardzo dobrze radzi sobie w terenie, na samochodzie i w wielu miejscach.
Koszt kompletu ok. 2000 zł (w zalezności od konfiguracji).
Polecam
 
 
Sappheiros 
4


Wiek: 44
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: ja to wiem?
Wysłany: Sro 07 Mar, 2012   

Efekt faktycznie znakomity
http://www.youtube.com/wa...d&v=WzjKauBI0T0

A obecnie koszt to 1,5 tys
http://allegro.pl/listing...g=go+pro+hero+2

Pytanie tylko do czego chcemy to wykorzystywać. Ja używam kamery z rozdzielczością 720x480, kupionej za 50 zł i przyznam, że mnie to wystarcza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group