Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Los weteranów
Opublikował Wiadomość
Gargulec 
1


Wiek: 54
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

W całym kraju obchodzi się w dniu dzisiejszym święto Weterana. Wszędzie oprócz Kliniki psychiatrii i stresu bojowego. Niestety Panowie w Mundurach zapomnieli o tych którzy chorują. A chorych 11 żołnierzy zostało zapomnianych przez system!! Żołnierz użyty to żołnierz niepotrzebny. Powstały stanowiska które za to odpowiadają ??? Gdzie ci Panowie są??? O 15 zdjęli mundury i zapomnieli??? :zly2:
 
 
mariankiszek 
5


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 307
Skąd: maowieckie
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

Spokojnie w 4RBLog-u również.
_________________
"Nie wiem jak to jest zabić człowieka... zabijałem tylko komunistów..." ppor. Rafał Gan-Ganowicz.
 
 
mboro 
5



Wiek: 45
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 513
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

Ponieważ we Wrocq (pomijając, że to tu zeszłoroczne centralne obchody święta miały miejsce) świętowano już awansem – w zeszłym tygodniu: KLIK.

:cool:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
mariankiszek 
5


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 307
Skąd: maowieckie
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

Acha, czyli tylko chłopcy i dziewczęta z ONZetowskich misji zasługują na podziękowanie, no tak nowa jakość "dowodzenia".
_________________
"Nie wiem jak to jest zabić człowieka... zabijałem tylko komunistów..." ppor. Rafał Gan-Ganowicz.
 
 
mboro 
5



Wiek: 45
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 513
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

To chyba raczej kwestia lepszego lobby.

We Wrocq istnieje prężny oddział SKMP ONZ, obchody Dnia Peacekeepera mają dłuższą tradycję... Dodając do tego całkowity brak wyczucia/taktu/pomyślunku mamy to, co mamy...

I do tego jeszcze jeden samotnie dziś moknący wrocławski weteran:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
mariankiszek 
5


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 307
Skąd: maowieckie
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

Docenianie wspaniała sprawa o formie zawsze można rozmawiać.
_________________
"Nie wiem jak to jest zabić człowieka... zabijałem tylko komunistów..." ppor. Rafał Gan-Ganowicz.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 29 Maj, 2014   

mariankiszek, masz rację. jednakże po dzisi9ejszych obchodach Dniach Weterana mam mnóstwo wątpliwości. M.in. dla kogo jest ten dzień i po co? Ale to nie w tym wątku.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Roman-5000 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2005
Posty: 379
Skąd: WL
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   

Panowie,

Czy jest możliwe wyrobienie duplikatu legitymacji weterana?
Jeżeli tak, to jaka jest procedura?
_________________
Wikipedysta Demonides
Kalkulator misyjny. Masz sugestie? Pisz na PW.
Mój pierwszy artykuł oraz zdjęcie w Wikipedii.

 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 07 Sty, 2018   

Jest taka możliwość. Reguluje to rozporządzenie MON z 2012 r.: http://isap.sejm.gov.pl/i...O/D20120229.pdf
Cytat:
§ 6. 1.W przypadku utraty legitymacji, na wniosek osoby uprawnionej, dyrektor komórki organizacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej właściwej do spraw weteranów, z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej, wydaje nową legitymację.
2.Wniosek powinien zawierać oświadczenie o utracie legitymacji i jej okolicznościach.
3.W przypadku odzyskania utraconej legitymacji osoba uprawniona obowiązana jest do jej zwrotu.

Komórką organizacyjną MON właściwą do spraw weteranów jest Departament Spraw Socjalnych.
 
 
bigscentofawoman 
Banita
bigscentofawoman



Wiek: 62
Dołączyła: 09 Sie 2015
Posty: 715
Skąd: Myszykiszki
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Problem z vet w UK po Afganistanie Link_Hundreds of soldiers in prison with post-traumatic stress after seeing combat

Problem z vet w US przemyka w tle tego Link_ po reklamie
_________________
Przyszłam wcześniej, gdyż nie miałam co robić.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Gargulec napisał/a:
W całym kraju obchodzi się w dniu dzisiejszym święto Weterana. Wszędzie oprócz Kliniki psychiatrii i stresu bojowego. Niestety Panowie w Mundurach zapomnieli o tych którzy chorują. A chorych 11 żołnierzy zostało zapomnianych przez system!! Żołnierz użyty to żołnierz niepotrzebny. Powstały stanowiska które za to odpowiadają ??? Gdzie ci Panowie są??? O 15 zdjęli mundury i zapomnieli??? :zly2:


Trzeba sobie raz na zawsze uświadomić, że żołnierz zaczyna się od oficera. To co jest niżej to tylko dodatek :bye:
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polscy-weterani-wojny-w-afganistanie-historia-tych-trzech-zolnierzy-to-historia/bety3w6?utm_source=t.co_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Cytat:
- Nie pamiętam ani tego dnia, ani dnia wcześniej, ani tygodnia później. Jedna wielka dziura - mówi w rozmowie z Onetem sierż. Mariusz Saczek. Rosomak, którym jechał 27 lipca 2010 r., wjechał na 140-kilogramowy ładunek wybuchowy. Liczne złamania kręgosłupa, urazy wewnętrzne, ubytek słuchu, PTSD. Weterani, którzy najmocniej ucierpieli w czasie misji, chcą od MON odszkodowań na drodze cywilnej. NFZ nie płaci im bowiem tyle, aby wystarczyło na intensywną rehabilitację. Ale ministerstwo postanowiło z nimi walczyć.

Cytat:
MON zaczyna też stosować strategię przedawnienia roszczeń. Według sądu, trzyletni termin przedawnienia należy liczyć od momentu, gdy żołnierz dowiedział się o swoim uszczerbku na zdrowiu.

Takich spraw znam więcej, ale takich obrzydliwych zagrywek wobec weteranów, jak w ostatnich latach to nie było.
Dotyczy to także chłopaków z tymi "niewidocznymi ranami" na psychice.
S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Mar, 2019   

Innymi słowy najlepsza z możliwych zmian pod sztandarami husarii i z jezusmaryją na ustach zachęca do wstępowania w szeregi ku chwale oraz wyjazdów na słuszne misje. Wsparcia po przejsciach udziela jak widać z zapałem. To gwarantuje w pakiecie.
... a zdychaj nieestetyczny kaleko...
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

Artykuł jak MON toczy walkę sądową z weteranami:

Cytat:
Ministerstwo Obrony Narodowej od lat prowadzi bezpardonową walkę w sądach z wojskowymi i cywilnymi ofiarami wojny w Afganistanie, które domagają się odszkodowań na drodze cywilnej. Wielu z nich to osoby o ciężkim uszczerbku na zdrowiu. Kolejna ofiara właśnie wygrała w sądzie. Ale walka weteranów z MON jest daleka od szczęśliwego finału.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził na rzecz Jacka G. [mężczyzna prosił o zachowanie anonimowości z powodu swojej obecnej sytuacji – przyp. red.] 150 tys. zł zadośćuczynienia za obrażenia odniesione podczas wojny w Afganistanie. Wyrok sądu jest prawomocny. W uzasadnieniu wyroku sąd uznał zachowanie Skarbu Państwa za "godne potępienia", odnosząc się do faktu, że MON najpierw uznało swoją odpowiedzialność, a następnie wycofało się z niej.


https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/weteran-wojny-w-afganistanie-wygrywa-z-mon-zadoscuczynienie-sad-zachowanie-godne/4q59w7x
:gent:
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

Kali zrobił swoje... W tym samym czasie można marnować pieniądze na różnych przydupasów z nadania politycznego. Swoją drogą to trzeba być mentalną k... aby robić takie rzeczy. Zupełny brak normalnych ludzkich reakcji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group