Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Los weteranów
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4648
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 30 Maj, 2019   

michqq napisał/a:
To spora różnica w dyskusji o odpowiedzialnosci.

Żadna.
Mozna by rzec, że każdy wyjazd na ochotnika jest wyjazdem na rozkaz, natomiast już wyjazd na rozkaz nie koniecznie jest wyjazdem na ochotnika.
Gdy zapada decyzja polityków o udziale WP w tej czy innej misji nikt się nie zastanawia czy będą chętni czy nie.
Gdy zapada decyzja o liczebności kontyngentu też nie jest to brane pod uwagę.
Paradoksalnie dzięki temu, że ochotnicy mniej lub bardziej dobrowolni są to nie jadą Ci, którzy w danej chwili (z różnych przyczyn) nie mogą/chcą pojechać.
Przecież gdyby tak się zdarzyło, abstrakcyjnie, że nie ma chętnych to przecież politycy nie powiedzą, że skoro chętnych brak to my rezygnujemy z udziału czy ograniczamy ten udział. A co zrobią? Ano wyślą "ochotników z rozsądku" albo "ochotników zaszantażowanych".
Ten system w pewien sposób chroni nie-ochotników i jest bardzo efektywny dla państwa niwelując wiele problemów kadrowych przy formowaniu kontyngentów.
A przy okazji - ochotnik czy nie to każdy i tak w efekcie jedzie na rozkaz. Bo każdy wyznaczony jest na konkretne stanowisko konkretnymi dokumentami kadrowymi (decyzja czy rozkaz personalny jak to tam obecnie jest nazwane).
czasem to mam wrazenie, ze cywile przykładajac swoje standardy funkcjonowania na rynku pracy do realiów służby to myślą, że zołnierz to na misje to jedzie po zawarciu umowy zlecenia, umowy o dzieło, kontraktu albo na podstawie aneksu do umowy o pracę.
W armii te sprawy sa regulowane przez decyzje personalne, rozkazy personalne, rozkazy dzienne, itp.
Bez punktu w rozkazie dziennym to żołnierz nawet do lotniska nie dojedzie, że o przelocie w rejon operacji nie wspomnę.
A w rejonie to tyłek do działań rusza albo na podstawie rozkazu/zarzadzenia bojowego albo rozkazu dziennego (zależnie od zadania do wykonania) albo i obu na raz.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Dobra zmiana dba o swoich pretorian:

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2272289612825704&id=100001340633594&set=a.254332394621446&source=57&ref=m_notif&notif_t=feedback_reaction_generic

W skrócie SKON głosami pis odmówił nadania statusu weterana serwisantom sprzętu w Afganistanie, Czadzie, Iraku ale głosami tej samej partii status taki otrzymają funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej.
Macie swoich ludzkich panów. Trzeba kupić sobie ochroniarzy jak koło dupy zacznie się palić.

:gent:
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1208
Skąd: MSS
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Ciekawe, czy Straż Miejska i Gminna się załapie :lol:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   Wywiad z sierżantem

Warto wysłuchać:

O traktowaniu rannych
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Nie 18 Sie, 2019   

W kontekście wypowiedzi maciejko. Jak to punkt siedzenia, zmienia punkt widzenia. PiS było przeciwne za czasów władzy PO uchwaleniu ustawy nr 1066. PiS posiadając obecnie większość parlamentarną, jakoś nie ma zamiaru jej uchylić, a wniosek w tej sprawie był w marcu 2015r. (jakoś Kukiz w tej sprawie wiele lat milczał). Pytanie dlaczego? Tak właśnie wygląda polityka. Czy należy dziwić się, że ponad 50 % uprawnionych do głosowania m.in. w wyborach do parlamentu, jest bierna, tak jakby wiedziała, że tak naprawdę wybór jest żaden.
https://www.youtube.com/watch?v=OB57cewCLE0
 
 
parys 
5


Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 371
Skąd: WL
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

Tak wygląda państwo z dykty:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/przedawniona-odwaga-bohater-z-afganistanu-nie-dostanie-orderu-przez-opieszalosc/yl1sb20?fbclid=IwAR0sei0y3OpjhWGgUlkh8uMk3aj-cov_E0IAS3BpcipCett6A4gj7jKfnSY

Nikomu nie wstyd za ten beton.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

maciejko, masz rację. Przykład, to afera z pracownikiem Straży Marszałkowskiej.
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Sro 02 Paź, 2019   

parys napisał/a:
Tak wygląda państwo z dykty:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/przedawniona-odwaga-bohater-z-afganistanu-nie-dostanie-orderu-przez-opieszalosc/yl1sb20?fbclid=IwAR0sei0y3OpjhWGgUlkh8uMk3aj-cov_E0IAS3BpcipCett6A4gj7jKfnSY

Nikomu nie wstyd za ten beton.

Takich przypadków jest więcej. Ale kogo to, k..wa obchodzi? Nawet tu, na forum "wojskowym"? Pewnie jakby się chłopak pomalował, to była by dyskusja na kilkanaście stron.


Gdyby ktoś z Was potrzebował pomocy, lub zna kogoś, kto jej potrzebuje.
"Specjalistyczny Trening Zarządzania Stresem dla WETERANÓW i ich najbliższych".
https://twitter.com/STRATPOINTS_EU/status/1178970911728427008
S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
zzigi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 343
Skąd: z kont
Wysłany: Nie 27 Paź, 2019   

Witam.
Jak to wygląda w waszych miejscowościach?
Nowelizacja ustawy wprowadziła pewne przywileje.
Cytat:
Art. 30a. Prawo do bezpłatnego korzystania z hali sportowej, siłowni i pływalni
1.
Weteran i weteran poszkodowany korzystają bezpłatnie z hali sportowej, siłowni i pływalni, będących w zasobie jednostek samorządu terytorialnego.

Byłem ostatnio na basenie i rzeczywiście na podstawie legitymacji zostałem zwolniony z opłaty. jakieś 15 złoty
Mam natomiast pytanie jak to jest z pozostałymi uprawnieniami np. Hala sportowa
chcę iść na halę MOSiR pograć w tenisa z kolegą jakieś 100 zł. godzina czy też mam prawo.
Pozdrawiam.
_________________
Wspierałem, wspieram, będę wspierał.
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto 21 Lip, 2020   

Cytat:
Urzędnik powiedział niepełnosprawnemu mężczyźnie, że jeśli teren w wojskowym ośrodku rehabilitacyjnym jest dla niego zbyt pochyły, to niech jego ojciec przyjedzie ciągnikiem i go wyrówna.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/obrazliwe-slowa-urzednika-do-weterana-po-artykule-onetu/xvz2s7t
Koleiny z wielu "jednostkowych przypadków".
S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

Jest taka teoria że jak napadnie Cię bandyta to możesz błagać o litość i masz spore szanse.
Jak dopadnie Cię urzędnik to błagania niemal na pewno nie pomogą :lol:
I to wyjaśnia dokładnie dlaczego MON może obiecywać a jego urzędnicy i tak zrobią to co mają w dokumentach wypisane.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

Cytat:
teren w wojskowym ośrodku rehabilitacyjnym jest dla niego zbyt pochyły,


Hmm. To banalna sprawa. W tle znowu pojawia się Edyta Żemła i jej prywatna krucjata przeciwko MON. Co cię wydarzyło w Redakcji Wojskowej, że dokonała zwrotu, w stylu pisania" o 180 stopni :?: Jej nie chodzi o tego Bogu ducha winnego weterana ale oto aby dokopać MON. Temat prześladowania kobiet w wojsku zdaje się, że porzuciła.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

PDT napisał/a:
Hmm. To banalna sprawa.
Zwłaszcza jak jesteś zdrowy. Ale jak jeździsz na wózku to już nie jest tak dobrze. Nagle niewielkie wzniesienie lub małe 3 stopnie okazują się przeszkodami nie do przebycia. Ja miałem szczęście, na wózku spędziłem tylko 2 miesiące a potem następne 2 chodziłem o kulach. Co mają powiedzieć chłopaki i ich bliscy, którzy muszą się borykać z takimi i gorszymi problemami codziennie do końca swojego życia ?
Cholera, po co ja to pisze. Przecież macie tu znacznie ważniejsze i ciekawsze sprawy jak np. sznurki przy mosinach czy koszule nocne.
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

To jest zwykłe pierd.. Żaden rząd nie zrobił tyle dla weteranów co PiSu, ale jak zwykle Żemła "szyny były złe". Jakby dostała tą fuchę w WiWie z pomocą swojego kumpla, to pewnie teraz by pisała, że weterani nigdy nie mieli lepiej.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

Widzę, że wiesz coś więcej.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group