Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Olimpiada w Londynie
Opublikował Wiadomość
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Dziś siatkarze, 21.00.
:viktoria:
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

No i trzymam kciuki :viktoria:
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Niedziela byłą ciężka dla naszych, a w podnoszeniu ciężarów to sie sam pogubiłem o co chodzi.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

Nie mogę oglądać bo boję się o serducho ;)
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

Ogólnie sędziowanie to jakaś porażka. Ciężary, judo - Japończyk, który walczył z Polakiem o medal wcześniej przegrał walkę, ale po interwencji szefa związku judo zmieniono wynik. Wczoraj problemy z szermierką.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Ten temat był dość krótki - nie ma się czemu dziwić, wszak "paliwa" do pisania nie było zbyt wiele.
Szkoda, że na tym tle nic nie piszemy o znakomitej postawie naszych Paraolimpijczyków. Chyba na to zasługują. Na ten moment mamy 27 medali zdobytych przez ludzi, którzy nie dość, że pokonali rywali, to jeszcze na codzień staczają walkę z samymi sobą, ze swoimi ułomnościami i przeciwnościami losu. W mediach wiadomości pochowane "po kątach", a myślę, że Oni własnie zasługują na więcej.

Cytat:

Natalia Partyka: to takie same igrzyska


Jesteśmy jednymi z nielicznych, których występy nie są pokazywane w kraju. W Londynie czujemy się jak prawdziwi sportowcy - mówi Natalia Partyka, mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym.

Mistrzynią była także w dwóch poprzednich igrzyskach paraolimpijskich. Jako jedna z bardzo nielicznych niepełnosprawnych startuje w rywalizacji z pełnosprawnymi sportsmenkami. W odbywających się w sierpniu igrzyskach olimpijskich w grze pojedynczej doszła do 1/16 finału. W gronie paraolimpijczyków ponownie była najlepsza.

Trzeci tytuł mistrzyni olimpijskiej, czy raczej paraolimpijskiej. W klasycznych igrzyskach takiego wyczynu w całej historii dokonał tylko Robert Korzeniowski. Poziom był wysoki.
- Z każdymi igrzyskami jest coraz wyższy. Zawodnicy niepełnosprawni są coraz lepiej wytrenowani. Finał z 16-letnią Chinką był bardzo ciężki, chociaż w eliminacjach pokonałam ją łatwo. Z drugiej strony muszę podkreślić, że rywalki w Londynie podczas igrzysk olimpijskich były jednak znacznie bardziej wymagające.

Jesteś jedną z bardzo nielicznych sportsmenek startujących zarówno w igrzyskach olimpijskich jak i paraolimpijskich. Czy można porównać zainteresowanie publiczności oboma zawodami?
- Różnicy prawie nie ma, bo stadiony są tak samo pełne, jak były. W przeciwieństwie do tego, co było cztery lata temu, za wejście na trybuny kibice płacą jak za "normalne" zawody.

W Polsce wiadomości z waszej rywalizacji pojawiają się śladowo. Właściwie ograniczają się do podawania imponujących wyników. Czujecie się niedoceniani?
- To przykre, że jesteśmy jednym z nielicznych krajów nie pokazujących występów swoich reprezentantów. Przyjechaliśmy walczyć dla Polski. Na pewno nie oglądałby nas cały naród, ale jest sporo ludzi, którzy mocno interesują się naszymi występami. Na miejscu to takie same igrzyska jak te, które odbyły się kilka tygodni wcześniej.

Dostaliście solidne wsparcie od państwa, by przygotować się do imprezy?
- Ja jestem w specyficznej sytuacji, bo przygotowywałam się do wcześniejszych igrzysk i pracowałam innym trybem niż pozostali sportowcy niepełnosprawni. Na pewno na przygotowania do paraolimpiady brakuje pieniędzy. Gdyby było ich więcej, to osiągnęlibyśmy jeszcze lepsze wyniki.

Osiemdziesiąt tysięcy widzów na stadionie Wembley oglądających zmagania paraolimpijczyków. To musi robić wrażenie.
- Specjalnie wybrałam się na stadion, żeby zobaczyć, jak to wygląda. W Sydney i Atenach na trybunach były pustki, w Pekinie wyraźnie lepiej. Ale w Londynie każdy może poczuć się pełnowartościowym sportowcem. Widać, że ludzi to interesuje. A najmocniej kibicują Polacy. Traktuje się nas jak prawdziwych, równoprawnych sportowców. Szkoda, że u nas w kraju jest wciąż inaczej.


LINK

Zapewne po paraolimpiadzie rząd ze spadającymi słupkami poparcia, głodny sukcesów nagle "doceni" wysiłek niepełnosprawnych sportowców i chętnie pogrzeje się w blasku medali. :( M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

No co ty, przecież premier powiedział, że to taki specyficzny sport i nie budzi wlaściwie szerszego zainteresowania. Brakuje tylko żeby powtórzył słowa jakiegoś tam vipa, chyba z tv, że to po prostu mało estetyczne jest. Nie wiem, dla mnie mało estetyczne było oglądanie tych duchowych pokrak co występowały w tzw. normalnej olimpiadzie czy euro. Paraolimpijczycy mają 10 razy więcej jaj i ducha walki niż ich "normalni" koledzy. Może dlatego, że codziennie wiedzą co to walka, a nie nauczono ich tylko wyciągać łapę z nieodłącznym DAJ! Rozumiem też, że fajnie jest zrobić sobie lans wyjeżdzając z "niezapowiedzianą" wizytą do Afganistanu, poprzebierać się w mundurki, udawać, że jest się twardym facetem, bo ta twardość cudownie spływa na pana polityka z tych gości z bronią. Ale jak temu facetowi z bronią urwie nogę albo rękę, to już jest tylko mało estetycznym i nie budzącym szerszego zainteresowania czymś. Widział ktoś kiedyś w tv relację z wizyty któregoś pana polityka wśród kombatantów inwalidów? Fuuj, przecież to takie mało estetyczne.
Ostatnio oglądałem taki hamerykański film Battleship. Oczywiście jest to tzw. typowe holywódzkie filmidło para s-f ale co innego mnie zafascynowało. Jak zwykle w amerykańskim filmie pełno jest odniesień do patriotyzmu, do weteranów. I tych dawnych z przed wielu lat i tych obecnych. Typowo amerykańskie podejście - na służbie dla kraju urwało ci nogi ale pamiętamy o tobie, a ty sam możesz jeszcze wiele dla kraju zrobić!
W Polsce niepełnosprawni, to prawie 15 % populacji, a więc to kolejna grupa, która wie co zrobić z abonamentem telewizyjnym i zrobić na najbliższych wyborach. Oczywiście jeśli uda im się dojechać do komisji wyborczych...
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Uwaga chwalę się - mój kolega Darek Pender po raz czwarty wraca z igrzysk paraolimpijskich z medalem. Tym razem tylko jednym ale za to złotym w szpadzie. Darek jest na pierwszym miejscu w rankingu światowym w swojej grupie. Niestety w podczas tych igrzysk zrezygnowano z rywalizacji grupowej, gdzie Polacy byli liderami. Drugie niestety to to, że walk szermierczych nie można było oglądać nawet w necie, zostało tylko kibicowanie wirtualne poprzez wpatrywanie się w tabelę wyników.
Trzecie nieszczęście to to, że brytyjskie (?) media zablokowały nawet streaming na Youtubie na teren Polski.
Mimo wszystko trzymam cały czas kciuki za naszych prawdziwych bohaterów i gratulując im życzę dalszych sukcesów. bo nikt tak nie ceni życia i możliwości robienia czegokolwiej jak Ci, którzy z różnych przyczyn wszystkiemu nie są w stanie sprostać.
A naszym politykom przypominam, że każdy z nich może kiedyś zostać niepełnosprawnym i co wtedy ?
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

No to pragnąłbym pogratulować Twojemu koledze Darkowi za Twoim pośrednictwem.

A teraz troszkę z innej beczki, ale pozostając w temacie paraolimpiady. Pani Barbara Niewiedział powiedziała coś bardzo ważnego ze łzami w oczach.
Łzy złotej paraolimpijki. "Jak można nas tak potraktować?"

Może napiszę z ironią, ale wychodzi na to, że jeżeli nie mieszają się politycy to nasi reprezentanci odnoszą największe sukcesy. Dla tego na "normalnej" Olimpiadzie było tak słabo.
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Cytat:
Paraolimpiada: 36 medali Polaków przed zgaszeniem znicza igrzysk


W niedzielę wieczorem na Stadionie Olimpijskim w Londynie zgaśnie znicz XIV igrzysk paraolimpijskich. Do soboty polska ekipa zgromadziła 36 medali: 14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych, plasując się z tym dorobkiem na 9 pozycji w gronie 75 krajów z trofeami.

Tego osiągnięcia - lepszego od wyniku poprzednich igrzysk w Pekinie, skąd biało-czerwoni wrócili z 30 medalami i tylko pięcioma złotymi (18. lokata) - raczej już nie poprawią. W ostatnim dniu z polskich sportowców wystąpi tylko Tomasz Hamerlak (Start Bielsko-Biała) w maratonie.

"Od ponad 16 lat uprawiam zawodowo sport. Wyścigi na wózkach to moja pasja i sposób na życie. Po chorobie nowotworowej i amputacji nogi poważnie zająłem się tą konkurencją. W reprezentacji Polski jestem od 1998 roku. Przyjechałem nad Tamizę by walczyć o podium. Będzie trudno, rywale są znakomici. Chciałbym zrobić sobie urodzinowy prezent" - wspomniał mieszkający w Bystrej Hamerlak, który 5 września skończył 37 lat.

Rekord życiowy 1:30.54 nie plasuje go w gronie faworytów. Kilkunastu zawodników ma wyniki dużo lepsze, między 1:18 a 1:25. Ale - jak zaznaczył bielszczanin - na trasie 42 km 195 m wszystko może się zdarzyć.


http://sport.interia.pl/a...igrz,nId,633848

Pozostało mi złożyć najszczersze gratulacje za walkę o medale i z samym sobą. Niepełnosprawni pokazali nam, że można wygrywać, że nie liczy się tylko pieniądz.
Liczę na to, że państwo również to zauważy i trochę pomoże w przygotowaniach. :!:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Ryś napisał/a:
Liczę na to, że państwo również to zauważy i trochę pomoże w przygotowaniach.

Może lepiej nie, zaraz pojawi się stado działaczy i sępów i skończą się medale a zaczną niesnaski.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Już są, np. dlaczego są tak drastyczne różnice w "nagrodach" za medale, różnice w wieku przyznania olimpijskiej emerytury, finansowanie treningów itp. itd. że o skandalu ze strojami sportowymi dla tego rocznych paraolimpijczyków nie wspomnę.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Wczoraj gdzieś usłyszałem w TV, że paraolimpijczycy za złoto mają tylko 18 tys. złotych w przeciwieństwie do swoich kolegów z "normalnej" olimpiady gdzie Ci dostawali bardzo dużą kwotę.

A smaczku dodają tez internauci. Otóż co Onet dziś wydał:
KLIK
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

McSimus napisał/a:
Już są, np. dlaczego są tak drastyczne różnice w "nagrodach" za medale, różnice w wieku przyznania olimpijskiej emerytury, finansowanie treningów itp. itd.


Moze dla tego ze to inna impreza sportowa jest.
Czemu mialyby byc takie same?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Wrz, 2012   

Ej, no przecież płacą od kończyny...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group