Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awanse z okazji Święta Wojska Polskiego - 2012
Opublikował Wiadomość
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Antonio - może wyjątek potwierdza regułę ?
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
markus 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 768
Skąd: z przypadku
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   Re: Awanse z okazji Święta Wojska Polskiego - 2012

kany184 napisał/a:
Od samego początku powstania 1BLWL zastanawia mnie dlaczego wyznaczono na jej dowódcę artylerzystę? Idąc tym tropem wyznaczmy pilota na dowódcę 10bkpanc w Świętoszowie. Już słyszę te żale kolegów pancerniaków... Nic dodać nic ująć wydaje mi się, że są dwie możliwe odpowiedzi na to pytanie:
1. Lotnictwo Wojsk Lądowych jest tak słabe, że nie ma godnego kandydata na generała.
2. Jest to wyraz głębokiego szacunku ze strony dowódcy Wojsk Lądowych dla swojego lotnictwa.
Osobiście skłaniam się do drugiej odpowiedzi. A wy jak myślicie? :cool:


W ramach "parytetu" zgłaszam swoją kandydaturę do objęcia brygady ogólnowojskowej.
Moja wiedza na temat Rosomaków wyniesiona z odpraw modernizacyjnych przewyższa tą posiadaną przez wielu pułkowników, na czołgach się znam tyle ile generał pancerny na MW, więc spełniam wszelkie kwalifikacje.
_________________
"Gdy Polak ginie na ruskiej ziemi to Polska płacze i przez łzy nie wierzy w jedno ruskie słowo"
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

markus popieram Twoja kandydaturę. Może przy okazji "zające" (nie obrażać się okreśłenie użyte całkowicie żartobliwie) liznęły by co nieco nowego ;) :brawo: :viktoria:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
kany184 
1


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: pruszcz gdański
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   Re: Awanse z okazji Święta Wojska Polskiego - 2012

Antonio napisał/a:
kany184 napisał/a:
Od samego początku powstania 1BLWL zastanawia mnie dlaczego wyznaczono na jej dowódcę artylerzystę? Idąc tym tropem wyznaczmy pilota na dowódcę 10bkpanc w Świętoszowie. Już słyszę te żale kolegów pancerniaków...


Ojeju, ojeju. KG ŻW jest obecnie pancerniak-podhalańczyk (pozdrowienia Panie Generale) i jak na razie na tym stanowisku się dobrze moim zdaniem sprawdza. Jaką to miarą jest dla d-cy tego szczebla skąd się wywodzi? Ważne, jak dowodzi :viktoria:


KG ŻW to dowódca rodzaju sił zbrojnych a nie samodzielnej jednostki wojskowej. Przenosząc to na grunt ŻW to tak, jak by na komendanta oddziału ŻW wyznaczyć komandora. Mam wrażenie że Dowódca 1BLWL ma takie pojęcie o śmigłowcach jak marynarze o pracy ŻW. Z całym szacunkiem dla jednych i drugich.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

McSimus napisał/a:
Może przy okazji "zające" (nie obrażać się okreśłenie użyte całkowicie żartobliwie)


Nazwanie "dekla" tj. pancerniaka "zającem" to jak obelga. :cool:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
alien 
5


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 630
Skąd: emeryt
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Światowej klasy ekspert i reformator gen. Koziej ogłosił co wydumali.....niewiem ale zawsze mam wrażenie że ten człowiek albo nie wie co mówi albo zapomniał wziąć leków. Coraz gorzej się dzieje "tylko" 9 awansów generalskich!! i jeszcze wystąpienie tego zbawienia armii w iście hamerykańskim stylu:)))
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

On już był "ekspertem" gdy zaczynałem "przygodę" z armią. No cóż, stare ale jare ;)
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
HERMAN20 
1



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 46
Skąd: OBYWATEL ŚWIATA
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Witam!
Może ktoś z was może odpowiedzieć na pytanie którzy to generałowie odeszli i aż 25 ?
_________________
deko
 
 
veeno 
4


Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 195
Skąd: Chyba z granicy
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

A ja jestem ciekawy, dlaczego nie dostał nominacji dowódca 3 SLTr, pod którym jest w tej chwili cały transport SP - Powidz z Hercami, Bryzami, Kraków z CASAmi, GPRy + 7 speceskadra. Dowódca liniowy, na którym "wisi" duuuża część SP. Za to sztabowi zastępcy szefów gienkami być muszą...
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

HERMAN20, sprawdź którzy są w rezerwie kadrowej ( TUTAJ ) a jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie ta 25.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

A mnie w nominacjach zastanawia jedno: skoro w związku z wizjonerstwem pana K. mają być trzy dowództwa to po jakie licho awansuje się panów, z tych właśnie dowództw, które "nie mają prawa" istnieć, jednocześnie do zagadnienia podchodząc wybiórczo, bo w innych RSZ nie ma awansów - tylko w dwóch "wybranych" akurat są.. :x

Polityka.... polityka i jeszcze raz polityka a może... to umiejętność "znajomości" jednego słusznego telefonu :?:
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

Bo tak naprawdę prawie nic się nie zmieniło. Pozostały dalej te same schematy i mentalność pod pozorem kolejnej, już nie wiadomo której reformy. Proponuję przyjrzeć się obchodom naszego święta na własnych podwórkach i opisać swoje wrażenia. Jestem gotowa założyć się, że picerstwo (czytaj: przerost formy nad treścią) niczym nie będzie odbiegało od mitycznego malowania trawy na zielono. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

Cytat:
Prezydent jednocześnie w tym samym dniu pożegna dwudziestu pięciu generałów, którzy zakończyli służbę w minionym roku.



oraz

Cytat:
W tym roku 15 sierpnia nominacje generalskie otrzyma dziewięciu generałów. Ale równocześnie prezydent pożegna 19 generałów przechodzących do cywila. To jakaś tendencja?

- Tak. Nowych generałów będzie pięciu, dotychczasowych czterech generałów awansuje stopień wyżej. A etaty generalskie zostały w ciągu roku zmniejszone ze 142 do 117. Samych generałów i admirałów w służbie czynnej pozostanie po tych awansach 105, czyli 14 mniej niż przed rokiem.

źródło




To ilu w końcu tych generałów zakończy służbę?
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

Pewno tych 6-ciu odchodzi z końcem stycznia 2013r. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012   

W ramach czepiania się słówek:
Cytat:
Prezydent jednocześnie w tym samym dniu pożegna dwudziestu pięciu generałów, którzy zakończyli służbę w minionym roku.

Zdaje się, że dla roku 2012 rokiem minionym jest 2011...

Ale mamy szum informacyjny. Chyba dla zmylenia przeciwnika, bo wróg się czai wszędzie... :roll: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group