Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja Afganistan - serial fabularny
Opublikował Wiadomość
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Co do filmu "Misją Afganistan" oglądałem i wygląda narazie nieźle, drobne niedoskonałości jak ta z Mi można wybaczyć i tak pokazali sporo sprzętu.
Właśnie wróciłem z "Bitwy pod Wiedniem" i jestem mocno zniesmaczony, Olbrychski powiedział może ze 3 słowa i to po angielsku. Ogólnie film spartolony reżysersko i aktorko, z Cesarza Leopolda zrobiono idiotę, nie wiem czy Austriacy spokojnie to łykną. Efekty specjalne gorsze niż w Czterech Pancernych, gra aktorska też ale to juz chyba wina scenariusza. Szkoda czasu i pieniędzy.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

MariuszRB napisał/a:

P.S. Tym zaś, którym spokoju nie daje - rzekomo fałszujący polską historię - "Czas honoru", sugeruję powrót do źródeł czyli, jakże wiarygodnych i prawdziwych, "Czterech pancernych ..." czy "Stawki większej niż życie". Na kilku kanałach puszczają to praktycznie na okrągło.

Tylko tamtych nie reklamuje się jako historycznych ;) Ale rozumiem Twój tok rozumowania porównywać gnioty go gniota, zamiast do dobrych seriali w stylu "Pogranicze w ogniu" czy "Polskie drogi".
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Obejrzałem wczoraj dwa udostępnione i na moje oko laika ogląda się dobrze. Dialogi nie są za drętwe. Zdjęcia w plenerze spoko. Jest dobry zarys postaci, rysującego się konfliktu personalnego. Dla przeciętnego zjadacza chleba w sam raz. Mnie brakuje trochę takiego porządnego patosu ale nie takiego "łopatą raz do głowy", tylko takiego bardziej artystycznego. Akurat przedwczoraj obejrzałem znów "Pluton", a wspominając jeszcze "9 Kompanię", to chodzi mi o taki patos niektórych ujęć, scen (np. jak ginie sierżant "Dafoe"). Chociaż oczywiście biorę poprawkę na to, że to jest serial.
 
 
drako 
5



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 464
Skąd: znienacka
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

To, że serial, akurat nie jest usprawiedliwieniem - spójrz na "Kompanię braci" :)
_________________
PARAMILITARNI
 
 
lukasz 
4



Wiek: 36
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 258
Skąd: Bielsko
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Jeżeli ten serial będziemy oglądać przez pryzmat efektów to oczywiście wyjdzie gniot. Tyle tylko czy to ma być efekciarski serial? czy też ma pokazać szerszej publiczności że to nie jest wyjazd wakacyjny na 6 miesięcy tylko coś o wiele cięższego gdzie trzeba podejmować trudne decyzje od których zależy życie.

Jak na razie mi się podoba, a i dialogi są fajne zwłaszcza tekst Zbója z brodą :)
 
 
 
ropuch1 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 910
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

W zasadzie zgadza się w zupełności z Baldigozzem. Jeżeli ktoś chce oglądać autentyczny Afganistan to od tego jest YOU TUBE. A to jest serial.
Choć fakt, że odrobina dbałości o realia sprzętowe by się przydała pomalowanie beryla w ciapy czy wypożyczenie tego Black Hawka, czy dospawanie siatki na Rosomaka tak dużo by nie kosztowały, a serial byłby chyba jeszcze bardziej atrakcyjny także dla przeciętnego widza.
To co mnie natomiast drażni to rysujący się "wątek miłosny", który jak znam zycie będzie niestety kontynuowany i rozwijany. Co niestety pozwala przypuszczać, że będziemy mieli też więcej "scen miłosnych" granych przez naszych aktorów z gracją znaną raczej z "niezależnego, amatorskiego, skandynawskiego kina erotycznego", niż z prawdziwego kina.
Wspomniana wyżej "Kompania Braci" czy "Pacyfik" są tego zupełnie pozbawione i świetnie sie prezentują.
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

No ale chyba Rosomaki od początku z siatkami nie jeździły? Natomiast cała reszta jest moim zdaniem naprawdę niezła. Współpraca z wojskiem zaowocowała. Zdjęcia z Herkulesem, Rosomaki i cała reszta sprzętu. Jak jeszcze strzelą z Dany, to już będzie nieźle. Strzelanie z Buszmastera z pokazaniem efektu (widok z daleka jak trafiony zamienia się w krwawą chmurę czy rozkwałkowane ciała potem). RPG też nieźle leciał. Nie wiem jak żołnierze widzą obycie aktorów z bronią, czy widać jakieś sztuczności? Bo jak pamiętam internetowe dyskusje na temat Czasu Honoru, to raczej się nabijano, że widać brak porządnego wsparcia dla aktorów. Z sentymentem wspominano Czterech Pancernych, gdzie widać było, że większość aktorów miała do czynienia z bronią w czasie służby wojskowej, a i odpowiednie doradztwo na planie było.
 
 
lukasz 
4



Wiek: 36
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 258
Skąd: Bielsko
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

drako napisał/a:
To, że serial, akurat nie jest usprawiedliwieniem - spójrz na "Kompanię braci" :)


Tyle że serial miał scenariusz w postaci książki i to nie byle jakiej. Proszę zobaczyć także na koszty tego serialu. Wiec nie ma co porównywać.

Czy wiecie coś o filmie dotyczącym obrony Korbali w 2004 roku. Ponoć są kręcone zdjęcia w Egipcie.?
 
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Z zachodnimi serialami też nie jest za cudownie. Kompania Braci mi się podobała, nawet po serialu sięgnąłem po książkę. Natomiast Pacyfik mnie zupełnie nie ruszył. Niby wszystko fajne, a jakoś nie żarło. Chyba po trzecim czy czwartym odcinku oglądałem już tylko fragmenty, potem zupełnie odpuściłem.
 
 
drako 
5



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 464
Skąd: znienacka
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

lukasz, oczywiście koszty są nieporównywalne. Chodziło mi wyłącznie o to, że można zrobić klimatyczny serial i wątki miłosne + zatargi osobiste rodem z telenoweli nie muszą być motywem przewodnim.

Baldigozz, co do "Pacyfiku" to może chodzić o to, że ten temat jest nam praktycznie obcy i nie ma dla nas takiego ładunku emocjonalnego jak wojna w Europie.
_________________
PARAMILITARNI
 
 
ropuch1 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 910
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Z Pacyfikiem miałem podobnie ale to raczej nie dlatego, że został źle nakręcony tylko zwyczajnie fabuła wg mnie nudna po prostu była ;)

Od strony technicznej natomiast film był moim zdaniem bardzo dobry zarówno ze strony produkcji jak i aktorów.

Misja natomiast zwłaszcza pod względem aktorskim póki co wywołuje we mnie mieszane uczucia. Zwłaszcza główny bohater w wieku no powiedzmy delikatnie mocno odbiegającym od wieku przeciętnego podporucznika prosto po szkole. ;) W którym oczywiście musi się od razu w pierwszym odcinku zakochać główna bohaterka żeńska - w zasadzie nie bardzo wiadomo dlaczego ...


Po prostu boję się, że z serialu wojennego wyjdzie krótka wersja "M jak miłość" w wojskowej i wojennej otoczce.
:gent:
 
 
lukasz 
4



Wiek: 36
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 258
Skąd: Bielsko
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

drako napisał/a:
lukasz, oczywiście koszty są nieporównywalne. Chodziło mi wyłącznie o to, że można zrobić klimatyczny serial i wątki miłosne + zatargi osobiste rodem z telenoweli nie muszą być motywem przewodnim.


Jeżeli chodzi o tą kwestię to się zgadzam w 100% i mam te same obawy co ropuch1 ale jak na razie może być.
 
 
 
LooZ^ 
3


Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 102
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

lukasz napisał/a:
Jeżeli ten serial będziemy oglądać przez pryzmat efektów to oczywiście wyjdzie gniot.


Z jakiego niby powodu? Za postprodukcję odpowiada najlepsze w Polsce studio Platige Image, cenione również na świecie (za trailer Wiedźmina II czy efekty do filmów amerykańskich).
 
 
peter.Ka 
5


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 370
Skąd: bywam tu i tam
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

A no właśnie, nie wiem czy Generation Kill PL by został przyjety (czyli spłacony) w polskim społeczeństwie na odpowiednio dużą skale, stąd nie mogą dziwić wątki rodem z M jak Miłość. Mi przypadła do gustu rola Zbója, wg mnie dobrze zagrana.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2012   

Myślę ze kolejne dwa odcinki dadzą nam już jasne spojrzenie na serial, co do rosomaka i siatek, dobrze, ze ich nie miały. W końcu można będzie wprowadzić scenę batalistyczną z trafieniem RPGiem i zastosowaniem domorosłych sposobów zabezpieczenia przed wprowadzeniem etatowych siatek. Moze być ciekawie.
PS: też sie obawiam klona M jak miłość oby bezpodstawnie.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group